Мами с термин март 2023 тема номер 9 и вече бебчета валят, валят!

  • 26 864
  • 605
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 224
VSsh, и аз бия Клексан след раждането, казаха 2 седмици да продължи. Не са казали, че пречи на кърменето.

lady25, честита рожба! Нека Александър е много здрав, обичан и щастлив. Как мина раждането? Бързо възстановяване и прегръдки.

Цветито9104, в началото на бременността си се следях на частно и по  ЗК. На частно си ходих във Вита, където родих, а по ЗК бях в Майчин дом. Не ми хареса и на мен отношението там. Единият път споделих, че се притеснявам, че не усещам бебето, исках ехограф. Отказахс ми. Прегледите бяха претупани. Спрях да ходя и си се следях и родих във Вита. Ти в МД ли мислиш да раждаш? Има и отлични професионалисти там, просто за тоновете си попаднала на идиоти. Иначе когато бебето рита, е нормално 160-180, когато спи, е към 120. Едва ли е било бурно при теб през цялото време, значи тоновете са ок.

Ев, за смяна на пелените ми казаха, че е най-добре преди хранене. Така процедирам денем и нощем.

Да, да ясно, че когато се движи и се покачват тоновете, заради това се надявам всичко да е ок.

Да, там ще раждам.
И аз съм на мнение, че лекарите там са професионалисти и заради това и ходя там.
Първото ми раждане е там през 2018 година.
Просто сега споделих какво ми се случи..
Има идиоти навсякъде за съжаление, въпреки че не бива да се случва особено в такава голяма болница, но..

Благодаря иначе за подкрепата ☺️

# 76
  • Мнения: 115
Здравейте, момичета! 🌷
Време е да споделя и аз! Днес 9 март  в 12:09 часа станах мама за трети път чрез планувано секцио.  Нашият син Максимилиан се роди - 53 см и 3 495 грама. 🍼🦋💙
Щастието ни е неописуемо и сме безкрайно щастливи. 💝
Желая на мамите, които очакват рожбите си леко раждане и много късмет! А на родилите мами прекрасни моменти с малките слънца! 🌷🌷🌷😘
Като се посъвзема и почина ще дам подробен разказ за раждането днес. 😘

# 77
  • Мнения: 675
Захарно петле, честит Максимилиан! Бързо възстановяване!
Mimsd, термина ми беше 16ти, но родих планово секцио.
 Не съм сигурна, че искам да разказвам. Не беше хич приятно и не ми се иска да развалям хубавите впечатления от вече родилите мами и да плаша чакащите. Не знам каква упойка използват точно в нашата болница, но усещанията бяха ужасни. Дадоха ми нещо допълнително и съм заспала или припаднала, не знам. Осъзнах се на последните шевове. Показвали са ми бебето, а аз нищо не помня. След няколко часа ми го донесоха да го видя за 1 мин. Той е наистина прекрасен и много, много мъничък Heart Eyes
 Преди малко ми помогнаха да стана, но направих само една крачка и постоях малко седнала и ми се зави свят, така че утре повече. В интерес на истината явно секциото просто не е за мен.

# 78
  • Мнения: 115

 Дойде и моя ред да се похваля Heart Eyes Александър е прекрасен Blue Heart

Честит Александър, Лейди! 😘 Нашите момчета ще празнуват в един и същи ден - страхотно! 🍼🦋💙

# 79
  • Мнения: 1 593
Захарно петле , честит Максимилиан ♥️♥️53 см!! Браво на детето 💪
lady, аз пък си мисля че е хубаво да се споделят и трудните моменти 👍👍 да се знае все пак какви са " двете страни на монетата". И колкото и да в само виртуално, така може да се праща подкрепа в твоя посока 🤗🤗🤗

# 80
  • Мнения: 1 520
Захарно петле, честита радост! Нека Максимилиан бъде здрав и има прекрасен живот. Явно ще е строен сладур. Пиши повече, когато имаш време, дано си добре.

Lucie, права си. Нека споделяме и трудностите. Аз например в деня след раждането много се бях изморила и мислех, че нормалното раждане не е за мен и ако се борим за второ, ще искам секцио, но минаха дни и някак страхът и спомените за болката утихнаха и мнението ми е друго. А вие как сте след интервенцията на бебето? Как е той?

lady25, съжалявам за изживяването ти. Явно упойките не са ти понесли добре... сега как си? Всички мислят, че секциото е по-леко, но действително при някои хора не е така, и това си е операция все пак. Надявам се, че днес си по-добре и с бебчо вече свиквате заедно.

Аз слагам Сами на гърда, когато се събуди, но още нямам мляко, което да му стига. Дохранвам с АМ. Но здраве да е.

# 81
  • Мнения: 334
Добро утро мамии 🌷🌷 , честити бебенца. Да са виж ви оздрави -вие също, много да ви радват и само поводи за усмивки . А на нас чакащите пожелавам да ни е леко ,ако е възможно ❤️

# 82
  • Мнения: 224
Здравейте, момичета! 🌷
Време е да споделя и аз! Днес 9 март  в 12:09 часа станах мама за трети път чрез планувано секцио.  Нашият син Максимилиан се роди - 53 см и 3 495 грама. 🍼🦋💙
Щастието ни е неописуемо и сме безкрайно щастливи. 💝
Желая на мамите, които очакват рожбите си леко раждане и много късмет! А на родилите мами прекрасни моменти с малките слънца! 🌷🌷🌷😘
Като се посъвзема и почина ще дам подробен разказ за раждането днес. 😘

Добро утро ☺️
Честит да е малкият голям юнак и много да ви радва 🤗
На теб бързо възстановяване и скорошно прибиране у дома!
Очакваме скоро и твоят разказ за чудото ☺️

Хубав ден дами 🙂

# 83
  • Мнения: 675
So close, била съм под ввнозна анестезия няколко пъти. Винаги се събуждам супер добре и след 5 мин ставам и си тръгвам. Явно просто спиналната не е за мен или дозата не е била достатъчна, не знам. Слава богу мина, но със сигурност ще си остане много неприятен спомен.
 Иначе аз съм малко по- добре вече. Ставах няколко пъти, но още съм с катетър. А и бързо ми се завива свят като постоя права. Бебче ще ми дадат евентуалнп след обед. Надявам се да успея да се раздвижа до тогава.
 Всичко минава и заминава. Да сме живи и здрави само.

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 179
Ирна, благодаря за новата тема!
Честито за всички нови бебенца и бързо възстановяване на майките! Да са здрави и много щастливи!
Lady, съжалявам за неприятното изживяване от секциото! Моето първо секцио също беше много неприятно и ми беше необходимо доста време да се възстановя както физически, така и психически. Второто беше прекрасно и още на следващия ден бях на крака. Надявам се да имаш подкрепа от близките си и бебешкият балон да те завземе и бързо да мине всичко.

Аз имам дата за планирано секцио другата седмица. Честно казано съм много уплашена, чувствам се, все едно ми е за първи път. Знам какво може да се случи и това не ми помага. Не съм писала от известно време, но имах малка драма миналите седмици. Акушерката уж установи някаква аритмия с доплера, след което ходих два пъти на ултразвук и тонове, но не се потвърди. Днес щях да имам пак час при нея, но го отмених. Тя ме предупреди, че ще има студентка с нея и ще ми опипват много корема, а това не мога да го изтърпя, още повече няма никакво значение за мен, като раждам секцио. Бебето, което уж беше с почти фиксирана глава в малкия таз, в понеделник на ултразвука беше високо горе и напречно. Тоновете са добре, кръвотоци, всичко, нямам никакви контракции, само обичайните болки в кръста и срамната кост. Никакви признаци за настъпващо раждане. Термитът по ПРМ беше 19ти, но след първата фетална морфология го преместиха и го водят 21ви.

Майка ми е още тук и съжалявам, че го казвам, много ме натоварва. Все едно съм с три деца още от сега. Като беше “драмата” с аритмията, вместо да ме успокои и да ми каже, че всичко ще е наред, почна да кърши пръсти “ами сега”.  Доста ми е тежко и само лежа по цял ден, а същевременно не знам дали съм готова за раждането.

Съжалявам за негативния пост 🙏

# 85
  • Мнения: 1 593
Asalea, моите родители бяха тук за месец покрай местенето от апартамент в къща, а точно тогава аз трябваше да лежа, много ни помогнаха, но един ден им взех билети за обратно.
Обичам си ги много, но в един момент имах нужда от "самота",
Та поне аз лично не намирам поста ти за оплакване.
Кога ще имаш проследяване да си сигурна, че няма аритмия ? И на двата ултразвука какво точно казаха ?

относно притесненията - те май никога няма да спрат.
Аз днес изкарах един "инфаркт" като след събуждане усетих бебето топло и термометърът показа 37.7. ММ слава богу е по-спокойният от двама ни. Дадохме една "хубава голяма" бутилка АМ (за да сме сигурни колко е изял, и сега спи, сякаш и температурата му падна.
Днес ще се упражняваме да суче без протектори колкото е възможно 🤞🤞

Да живеят тревогите и споделянето 🙈🤗☺️
Ирна, благодаря за новата тема!
Честито за всички нови бебенца и бързо възстановяване на майките! Да са здрави и много щастливи!
Lady, съжалявам за неприятното изживяване от секциото! Моето първо секцио също беше много неприятно и ми беше необходимо доста време да се възстановя както физически, така и психически. Второто беше прекрасно и още на следващия ден бях на крака. Надявам се да имаш подкрепа от близките си и бебешкият балон да те завземе и бързо да мине всичко.

Аз имам дата за планирано секцио другата седмица. Честно казано съм много уплашена, чувствам се, все едно ми е за първи път. Знам какво може да се случи и това не ми помага. Не съм писала от известно време, но имах малка драма миналите седмици. Акушерката уж установи някаква аритмия с доплера, след което ходих два пъти на ултразвук и тонове, но не се потвърди. Днес щях да имам пак час при нея, но го отмених. Тя ме предупреди, че ще има студентка с нея и ще ми опипват много корема, а това не мога да го изтърпя, още повече няма никакво значение за мен, като раждам секцио. Бебето, което уж беше с почти фиксирана глава в малкия таз, в понеделник на ултразвука беше високо горе и напречно. Тоновете са добре, кръвотоци, всичко, нямам никакви контракции, само обичайните болки в кръста и срамната кост. Никакви признаци за настъпващо раждане. Термитът по ПРМ беше 19ти, но след първата фетална морфология го преместиха и го водят 21ви.

Майка ми е още тук и съжалявам, че го казвам, много ме натоварва. Все едно съм с три деца още от сега. Като беше “драмата” с аритмията, вместо да ме успокои и да ми каже, че всичко ще е наред, почна да кърши пръсти “ами сега”.  Доста ми е тежко и само лежа по цял ден, а същевременно не знам дали съм готова за раждането.

Съжалявам за негативния пост 🙏

# 86
  • Мнения: 1 009
Asalea, съжалявам, че се чувстваш така. Имаш силно гуш и знай че тук всички ти пращаме много позитивна енергия! Ще стискаме палци за другата седмица и всичко ще бъде наред! Остава ти още малко,сигурна съм че и хормоните си оказват влияние.
Аз минах днес едни допълнителни тонове, тук ми казаха че са добри, пратих ги и на докторката ми и дано е така. ❤️❤️❤️

# 87
  • Мнения: 49
Момичета, да попитам имате ли впечатления за слингове, които са подходящи за новородени? Разгледах в интернет и видях, че има, но ако някой има лични впечатления бих била благодарна да сподели.

# 88
  • Мнения: 250
И аз много искам да нося бебе така.Имам ергораница която става за 0+,но слинга ми се струва по-удобен за бебето.Посъветваха ме да е от този вид с халки,защото нямало толкова много плат за увиване.Ще следя и аз

Момичета, да попитам имате ли впечатления за слингове, които са подходящи за новородени? Разгледах в интернет и видях, че има, но ако някой има лични впечатления бих била благодарна да сподели.

# 89
  • Мнения: 523
Захарно петле, честита радост и бързо възстановяване!
Аз вчера изведох каката на площадка с най-добрия й приятел. На него също сега му се роди братче и той не ходи на градина за момента. Та изкарахме два часа с майка му на една пейка на слънце, а децата се тичаха и играха. Друго си е да имаш социален живот.

Общи условия

Активация на акаунт