ДЕВЕТИ клас 2022/2023 - Тема 3

  • 41 117
  • 731
  •   1
Отговори
# 120
  • Русе
  • Мнения: 1 515
В нашето училище е забранено децата да бъдат освобождавани от училище по семейни причини последния месец на всеки от сроковете, защото точно тогава се оформят оценките, правят се класните работи. Затова доста се учудих като прочетох, че всичките 7 момчета, които ще ходят на морето, ще отсъстват точно последната седмица от учебния срок.

# 121
  • София
  • Мнения: 2 805
Момичета, чета ви, но нямам много какво да споделя покрай младежа. Кара си лежерно, без да си дава зор и заедно чакаме да приключи и тази учебна година.

JiD, идеята за такова море за наборите е добро решение, но не е ли рано? На мен ми е студена водата юни месец, но поне ще ви е спокойно и широко.

Може ли някоя от вас да препоръча добър дерматолог в София? Става въпрос за бенки, които трябва да се видят, особено една, която расте. Преди няколко години съм посещавала д-р Мингова и д-р Елмира Павлова, но искам други мнения.

# 122
  • Мнения: 2 987
Сисето, аз съм много доволна от доктор Цветанова, давам линк, преглежда в Детско здраве на Ами буе и още на едно място, работи и със Здравната каса.
https://superdoc.bg/lekar/desislava-tsvetanova
Много хвалят и една в Лора на Позитано, Божикова мисля, но не съм ходила там, иначе при нея е голям наплив, часовете са за поне месец напред.
Верарус, аз също съм против отсъствията от училище заради почивки, но точно последната седмица не е фатално. Обикновено ги оформят докъм 25.06 и последните дни е много ларж, миналата година дори си носеха някакви настолни игри.

# 123
  • Пловдив
  • Мнения: 1 267
Да, както писах, и аз не съм ЗА отсъствията от училище по такива "развей прах" причини, но наистина и седмокласничката, и деветокласника смятам, че ще са оформени до тогава. Пак казвам, че до сега не съм си го позволявала за никое от децата си. Но, сега се съобразих с това на всички да са им ОК датите. Нататък все някой имаше някакви планове...
И аз имам спомен от последната седмица на 8 клас, че  гледаха филми в часовете, носеха си карти....

Иначе за морето през юни...само който не е бил не знае колко е прекрасно. Навремето, като бяха малки децата и на Албена сме били в този месец и е било чудесно. И в Приморско... Сега резервацията е за Лагуна бийч на Златна рибка. Достатъчно на юг. Така че нямам притеснения за морето. А то... и през юли може да се случи дъждовно.... не можем да го предвидим в този аспект...

# 124
  • България, София
  • Мнения: 1 755
sise_to, с добри отзиви съм за д - р Люси Попова.
Работи в Токуда и има център в кв. "Стрелбище", недалеч от Здравната каса.

# 125
  • София
  • Мнения: 3 827
И моята девойка ще отсъства последната седмица от учебната година. От училище имат екскурзия в Италия и Швейцария за 9 дни. Пътуват с няколко учители, двама от които преподават на техния клас и по тези предмети всички ученици ще бъдат оформени до 15.06. И аз също не съм привърженик на това детето да отсъства от училище, за да ходи на екскурзии или морета и винаги сме съобразявали плановете с ваканциите, но пък и не смятам, че е голяма драма ако за една седмица или пък 10 - ина дни ученика отсъства за да отиде на почивка. Това, което изпусне като материал, ще го навакса след това. Ако е в края на учебната година, ще бъде оформен просто по - рано.

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 1 267
... а аз се чудя за у4а.се.
Казала съм им-имат 4-5 дни да мислят дали я искат. Били са седмици (получавам седмични отчети на имейла си), да не кажа и месеци без никакво гледане на уроци.... Дали не са големи за у4а.се?!
Вашите ползват ли платформата?

# 127
  • България, София
  • Мнения: 1 755
Напоследък по - рядко девойката ползва Уча се.
Но пък снощи там си гледа урока по история и каза, че така схваща по - лесно.
Първо го е чела от учебника, разгледала е документите към урока, но след това и с Уча се.
Аз се позаслушах, имаше и линия на времето. Стори ми се разбираемо обяснено.

Имаме време до изтичане на абонамента. Ще го мисля.

# 128
  • София
  • Мнения: 6 682
Много активно ползва уча се - обикновено преди тестове/контролни преговаря там и прави тестовете.
Миналата година бяха оформени преди 25.06. при нас, затова спокойно планирам кратко море/ваканция след това /имам РД тогава и гледам да избягаме някъде/.

# 129
  • София
  • Мнения: 4 899
Вашите ползват ли платформата?
Основно и непрекъснато. Така разбира и научава нещата много по-добре, отколкото само четенето на учебник - важи за всички предмети.

# 130
  • Пловдив
  • Мнения: 1 267
Благодаря ви за споделеното.

# 131
  • Мнения: 2 524
Моят пък не ползва Уча се. Яд ме е, че дадох пари за абонамент. Онзи ден аз гледах урока по математика за метода на интервалите - ми тц, не беше добре структуриран и обяснен според мен.

# 132
  • Мнения: 13 811
... а аз се чудя за у4а.се.
Казала съм им-имат 4-5 дни да мислят дали я искат. Били са седмици (получавам седмични отчети на имейла си), да не кажа и месеци без никакво гледане на уроци.... Дали не са големи за у4а.се?!
Вашите ползват ли платформата?

Не гледа колкото преди определено, но по разказвателни като биология, История, точни като физика и химия гледа задължително.  Преди да пита мен илиММ нещо гледа там да си изясни. Ако идва с въпрос значи иучасе не се справило с проблема му.
Понякога, на някои трудни произведения по литература, минава целия курс на видеа. Задължително ползва преговорите и тестовете им по тях. Тази година ползва и немски като втори език. При нас е хубаво, че фирмата на мъжа ми са с някакъв корпоративен договор и ние доплащаме 70 лв. Обаче зависи от детето. На приятелка детето ако тя не го ръчка не се сеща да го ползва. Но детето й определено  не е ентусиазиран ученик и Гледа да мине леко.

# 133
  • София
  • Мнения: 3 827
У нас до миналата година и двамата много ползваха Уча.се, но тази година много по-рядко. Нашият абонамент приключва ноември и не знам дали ще го подновявам.
Нашата фирма също има договор с платформата и плащаме доста по - ниска цена от действителната.

# 134
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 029
Отдавна не ползваме Уча.се ние Simple Smile

Аз съм доволна от наборката, учи, излиза много, школо ме информира за поредната шестица Simple Smile не е онова момиче, което си седеше в стаята и не излизаше. А и съумява да съчетае добре нещата. А бе, хваля я. Добър пубертет кара засега Simple Smile

Последна редакция: пт, 28 апр 2023, 10:52 от etty775

Общи условия

Активация на акаунт