Ноемврийски бебета 2023г.

  • 31 058
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 257
Rossie94, с каква дължина ти е цикъла?

Нередовен ми е от 24 до 30дни
Но имам + тест за ову на 28.02 и 1.03

# 46
  • София
  • Мнения: 170
Rossie94, с каква дължина ти е цикъла?

Нередовен ми е от 24 до 30дни
Но имам + тест за ову на 28.02 и 1.03
Може да се види само плоден сак.

# 47
  • Мнения: 87
Здравейте, момичета! Следя ви от миналата седмица. Сядах да пиша, трих, пак започвах и всеки път се отказвам. Може би от суеверие или страх, че не знам какво ще стане този път. Имам две прекрасни деца на 9 (момче) и на 5 (момиче). Това ми е 5 - та бременност, като трета и четвърта завършваха в ранна фаза (една биохична и един мисед). Винаги съм искала три деца, но да си призная последните три забременявания са случайни. Не знам как ще се справя - емоционално, физически и всякак. На мъжът ми направо му призля като разбра, че пак е станала белята 😝. А и предполагам, че съм най-голяма тук - на 42 съм, което не си е от малко значение. Последен цикъл имах на 05.02. Бях на лекар на 14-ти март. Видя се точицата. Имам също така и киста на левия яйчник и съм на утрогестан вагинално. Никой не знае освен аз и мъжът ми. Роднините ще ме линчуват 😫 (като се сетя предните два пъти какво ми чу главата…..). Е, оплаках се, поолекна ми. Да видим какво ще стане.
Само да кажа, че и двугите ми две деца са родени ноември 😂. Явно този месец ме привлича.

# 48
  • Мнения: 517
Ева ,вярвам че всичко ще е наред.Годините нямат значение😉
Даде ми добра идея нека всяка една напише годините си от чисто любопитство го пиша😊

# 49
  • Мнения: 433
Здравейте, момичета! Следя ви от миналата седмица. Сядах да пиша, трих, пак започвах и всеки път се отказвам. Може би от суеверие или страх, че не знам какво ще стане този път. Имам две прекрасни деца на 9 (момче) и на 5 (момиче). Това ми е 5 - та бременност, като трета и четвърта завършваха в ранна фаза (една биохична и един мисед). Винаги съм искала три деца, но да си призная последните три забременявания са случайни. Не знам как ще се справя - емоционално, физически и всякак. На мъжът ми направо му призля като разбра, че пак е станала белята 😝. А и предполагам, че съм най-голяма тук - на 42 съм, което не си е от малко значение. Последен цикъл имах на 05.02. Бях на лекар на 14-ти март. Видя се точицата. Имам също така и киста на левия яйчник и съм на утрогестан вагинално. Никой не знае освен аз и мъжът ми. Роднините ще ме линчуват 😫 (като се сетя предните два пъти какво ми чу главата…..). Е, оплаках се, поолекна ми. Да видим какво ще стане.
Само да кажа, че и двугите ми две деца са родени ноември 😂. Явно този месец ме привлича.

Ева, с теб не бяхме ли за кратко в темата за Февруарските бебета 2021?
Аз съм на 28. Simple Smile

Последна редакция: пн, 20 мар 2023, 19:28 от Petya42

# 50
  • Мнения: 87
Точно така. Много добре помниш 😁. От тогава минаха две години и си бях казала, че съм приключила с мечтата си. Но…..двете чертички са факт. Наистина не съм смятала, че ще ми се случи за трети път и то случайно.

# 51
  • софия
  • Мнения: 107
Аз съм на 31. Simple Smile доста дълго време чакам вече за първия преглед. С прм на 06.02 съм на преглед чак на 23.03. Вече нямам търпение, но това беше първият възможен час при гинеколога ми.

# 52
  • Мнения: 2 824
Доста неприятна реакция от роднини ми се струва това да правят коментари и прочие, че сте решили да имате трето дете. От къде на къде и с какво право някой ви се меси по този начин? Бих отрязала такива роднини, докато не преосмислят къде са границите на едно семейство и уместната намеса. Ако вие искате трето, четвърто или осмо дете, здрави сте, имате възможност и сили да ги гледате - никой няма право да ви се меси. Шапка свалям на всички многодетни майки (с изключение на някои етноси). Дано приключи успешно с още едно скорпионче!

# 53
  • Мнения: 87
Доста неприятна реакция от роднини ми се струва това да правят коментари и прочие, че сте решили да имате трето дете. От къде на къде и с какво право някой ви се меси по този начин? Бих отрязала такива роднини, докато не преосмислят къде са границите на едно семейство и уместната намеса. Ако вие искате трето, четвърто или осмо дете, здрави сте, имате възможност и сили да ги гледате - никой няма право да ви се меси. Шапка свалям на всички многодетни майки (с изключение на някои етноси). Дано приключи успешно с още едно скорпионче!
Майка и татко се притесняват за мен. Имунитетът след ражданията ми падна много. Постоянно съм болна, ходя по изследвания и какво ли не ме хвана. През по-голямата част от годината съм на ръба на разболяване. Само лятото е по-добро положението. За това ги разбирам до някъде. И ми помагат много с децата. Дано да могат да включат и още едно в грижите.
А другите ми две деца са стрелци 😉. На 22-ри и 23-ти ноември. Как ми се иска това да го стискам до 24-ти…..😂😂😂😂😂, но нямам шанс този път.

# 54
  • София
  • Мнения: 170
Добре дошла ,Eva Dimitrova!
И аз се боря за трето детенце и не съм първа младост-на 37 г ще стана след 2 месеца,но имам сили и огромно желание да отгледам още едно човече.
От сърце ти желая и на теб успех и най-сладкия и пухкав финал!

# 55
  • София
  • Мнения: 5 455
Леле колко мами имаме вече в очакване на трето детенце ❤️ Това е страхотно!Поздравления!
Аз съм добре ,чакам с нетърпение сряда да видим ... засега всичко е наред,пия си фолиевата,слагам Фраксипарина и се чувствам така,все едно не съм бременна,много ми е странно и нетипично,ще видим как ще продължи.
Имам две бременности зад гърба си (една успешна и една неуспешна) и трите започват различно 😁

# 56
  • Мнения: 433
Да имаш възможността да родиш и отгледаш три деца е абсолютна благословия!

В крайна сметка, вчера писах на АГ и ме насочи какво да пия за моите симптоми. Вечерта вдигнах лека Т⁰, което много ме притесни. Цял ден не можах ни да ям, ни да пия нещо. Много се изплаших, чак на 31.03 съм на преглед и само се моля и надявам всичко да е наред...

# 57
  • Мнения: 90
Да имаш възможността да родиш и отгледаш три деца е абсолютна благословия!

В крайна сметка, вчера писах на АГ и ме насочи какво да пия за моите симптоми. Вечерта вдигнах лека Т⁰, което много ме притесни. Цял ден не можах ни да ям, ни да пия нещо. Много се изплаших, чак на 31.03 съм на преглед и само се моля и надявам всичко да е наред...

Това, че си настинала или болна по време на бременност не е страшно за бебето. Единствено, че няма много с какво да се лекуваш.. Хайде да минават неразположенията по - бързичко!

Като стана дума.. на някой случайно да му се е налагало да пие антибиотик? Случайно да знаете дали сумамед е от тези, които са допустими през бременността?

И още нещо - Има ли и други с късна овулация? АГ зачете ли този факт?

# 58
  • Мнения: 16
Здравейте на всички Simple Smile Нова съм в бг-мама.
Накратко последен МЦ беше на 9.02, месец по-късно бях с +тест. Обадих се на АГ, но ми каза, да се чуем пак в края на месеца, за да запиша час за преглед.
През първата седмица обаче съм приемала силни антибиотици, без да знам, че съм бременна. Малко съм притеснена от +тест насам.... Има ли други с подобен случай? Не смея да се зарадвам, само чакам да дойде момента за преглед...

# 59
  • София
  • Мнения: 5 455
Момичета,първата седмица след овулацията няма особено отношение какво сте приемали,тъй като бебето не се е имплантирало още,така че дишайте 🙂
Сумамед,Аугментин са позволени при бременност.
А с първата ми и неуспешна бременност се наложи да ми вливат венозно Аугментин страшно рано,защото бях с кървене и имах хематом.Бебето си беше добре ,загубих го в доста по-късна седмица поради друга причина.

Petya42 ,колко ти е температурата,около 37 мисля че е нормално,особено ако приемаш прогестерон допълнително.

По отношение на болестите ,направо не знам как ще се опазвам и себе си и бебето ,което ще се роди ноември.Синът ми ходи на градина и примъква чат-пат нещо,този месец изкара много тежко грип ,даже до болница стигнахме ,аз бях с него и как не ме хвана,живо чудо(била съм бременна).
 Другите майки с по три деца,как се справяте с бебетата в зимния сезон?
Аз утре ще питам АГ дали мога да почвам Биозин Мама и откога ...

Общи условия

Активация на акаунт