Ноемврийски бебета 2023г.

  • 34 003
  • 749
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 439
Спи ми се, спя леко, будя се сутрин от алармата на мъжа ми, после не мога да заспя... с моя грип тъкмо взех да виждам светлина в тунела и сутринта детето захапа същата песен, на нов глас... толкова се надявах да й се размине, амЪ уви... иначе аз работех седяща работа в банковата сфера. Бях станала абсолютен кашкавал. Септември 2020 излязох в болничен. След като родих с редовни разходки си върнах формата, че и съм още по - добре. Сега си ползвам натрупаният отпуск от времето на майчинството ми и се надявам само всичко да е наред след всички тия дивотии...

# 76
  • София
  • Мнения: 4 144
Аз работя цял ден от дивана вкъщи и съм ужасно обездвижена, от предишната бременност и последвало майчинство не успях да сваля килограмите и съм в ужас какво ще стане сега. Възнамерявам да се храня разумно и да се движа колкото мога (разходки, друго няма какво). Бях чела някъде, че ако жената не е тренирала преди забременяването, не е ок да започва след това - просто организма не е свикнал, ще е твърде шокиращо един вид. Един ден живот и здраве, ще се върна във фитнеса и ще се надявам на чудо FlushedRolling EyesSad
Понеже имам служебни усложнения (на изпитателен срок съм) няма как да изляза още от сега в болничен, чудя се и кога да им кажа Rolling Eyes нямам правилни ходове, ще видим какво ще стане...
Иначе продължавам да имам проблеми с носа, кихам постоянно, имам прозрачен сопол и дразнене навътре в носа, чак ушите ми бяха заглъхнали сутринта. Нямам температура. Пия чайове и вит С. Дано премине Disappointed Relieved

the doors, в същото положение съм.....на ТД с 6 месеца изпитателен...смятам да изчакам да видя, че всичко ще е ок с бременността и тогава да им кажа, т.е. след 12 г.с. когато официално ще ме регистрира АГ и ще имам официален документ. Тогава ще е най подходящо.

# 77
  • Мнения: 2 849
Wonder_woman__, да си знаеш, че има голяма вероятност да те освободят докато си в изпитателния срок като им кажеш. Не искам да съм лош пророк, предполагам, че има читави работодатели и фирми, които не правят подобни мизерии на хората си, но съм се нагледала на много неприятни случки. Стискам палци!

# 78
  • Мнения: 49
Здравейте, момичета Simple Smile Записвам се и аз, с ПРМ 06.02. Днес бях на пръв преглед, видя се живо ембрионче, което докторката измери 6с5д.
На 36 съм и имам момченце на 6.
Пожелавам лека бременност на всички и да сме заедно до финала Simple Smile

# 79
  • Мнения: 433
Най-после ви намерих.  Simple Smile
Малко се представяме като анонимни алкохолици, но ще опитам и аз. Аз съм на 33 години. Преди година и почти 2 месеца се роди първият ми син, който е едно очарователно, щуро и не можещо без мен дете. Той е първата ми успешна бременност, която е благодарение на ин витро процедура. А скоро разбрах, че чакаме и второто си дете. Simple Smile Последният ми цикъл е на 24.01, но заради различен период от 28 дни между циклите, доктора го изчисли на 02.02.

# 80
  • Мнения: 32
Здравейте и от мен Simple Smile ПМЦ на 15.02., два положителни теста от 17-18.03, утре първи преглед. Втора бременност ми е, имам син на 11+м.

# 81
  • София
  • Мнения: 5 543
И аз се връщам от преглед,май нещата не са особено позитив.
Видя се малко сакче,отговарящо на 4-5 г.с ,а аз съм 5+3 .
Нито жълто тяло,нито ембрионче се визуализираха,да се надяваме че е рано и съм била с късна овулация.Ще видим какво ще стане на трети.

# 82
  • Мнения: 2 849
О, Бъбъл, не губи вяра. Кога ще се видите отново с доктора?

# 83
  • Мнения: 72
Здравейте момичета. Включвам се и аз с последен цикъл 17.02. С малко по-късна овулация съм , някъде около 6-7.03. На 18.03 видях положителен тест с много бледа чертичка. Пуснах и два кръвни и засега добре се развива. Трета бременност ми е , като първата завърши с мисед , а от втората имам чудесно момиченце на 2,3г. Надявам се всичко да е наред.  Днес и аз имах леко зацапване ,но и с дъщеря ми имах, та веднага взех Утрогестан. Още е рано да ходя на лекар, но и това предстои. Надявам се всички да сте добре и накрая да имаме едни пухкави бебчета! 🥰

# 84
  • София
  • Мнения: 5 543
О, Бъбъл, не губи вяра. Кога ще се видите отново с доктора?
На трети

# 85
  • Мнения: 517
И аз се връщам от преглед,май нещата не са особено позитив.
Видя се малко сакче,отговарящо на 4-5 г.с ,а аз съм 5+3 .
Нито жълто тяло,нито ембрионче се визуализираха,да се надяваме че е рано и съм била с късна овулация.Ще видим какво ще стане на трети.

От сега ти казвам личен опит можеш да върнеш назад в темата, иди и другаде с по хубава апаратура .

# 86
  • Мнения: 112
А някоя от вас има ли анемия?
Аз съм с бета таласемия и се пристеснявам за ниския ми хемоглобин. ( не е желязодефицитна)
Тъй като пия фолиева киселина, вит. Д и вит б 12, док реши че към момента няма нужда от други витамини за прием.


Аз съм с таласемия. Втора бременност ми е. Предната бременност почти цялата изкарах с хемоглобин 85-95. След посещение при хематолог ми вдигнаха приема на фолиева киселина. Отделно започнахме редовно да изследваме желязо( + феритин и още нещо ) и въпреки, че по принцип е противопоказно за таласемията ми изписаха и желязо( тъй като то също започна да пада и да не спада хемоглобина допълнително заради него). Непосредствено преди раждането бяха започнали да ми слагат инжекции Б12.
Трудно се регулира хемоглобина при таласемия, но най важното е да се проследява редовно и да се внимава да не се стигне до застрашаващи нива( на мен ми бяха казали под 80). Успех!

# 87
  • Мнения: 8 783
И при мен се видя малко ембрионче само 1 мм.
По всички приложения ми излиза 5 седмица, а док каза че отговаря на 4та заради по-дългия ми цикъл (29 дни) и заради това че февруари е Бил кратък месец.

Бабълс, всичко ще е наред Heart Eyes


Солеил, благодаря много за информацията! Hug

Последна редакция: чт, 23 мар 2023, 00:11 от alethea

# 88
  • София
  • Мнения: 170
*Bubble*,рано е още ,другия път ще се види със сигурност.
И аз днес бях на преглед и се видя плоден сак с жълтъчно мехурче.По цикъл съм 5с 1 д,а от прегледа пише 4с 6 д,но доктора каза ,че всичко е наред. Гледа ми и кръвотока заради тромбофилията и каза,че засега няма да съм на терапия.Вика ме на преглед чак на 4.04...

# 89
  • Мнения: 265
Днес бях на първия си преглед.
В 5 г.с съм. Видя се плоден сак с жълтъчно мехурче. На този етап няма какво друго да се види. Извика ме след две седмици.

На 28години съм❤

Общи условия

Активация на акаунт