Свекърва ми ме подлуди

  • 20 134
  • 250
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 3
Разбираемо е да се чувстваш претоварена и разочарована от ситуацията, особено след като тя не допринася с домакинските задължения или помага с детето. Важно е да споделиш своите притеснения и разочарования на съпруга си и да се опитате да намерите решение, което работи и за двама ви. Можете да седнете заедно и да измислите план за по-равномерно разпределяне на домакинските задължения или да поговорите за поставянето на някои граници. Може също да е полезно да проведеш откровен разговор със свекървата относно твоите очаквания и нужди. Бъди честна и директна за това как се чувстваш и какво имаш нужда от нея, но също така се опитай да бъдеш разбираща и към нейната гледна точка. Възможно е тя да не осъзнава колко голямо бреме поставя върху теб или да се бори да се приспособи към живота в нова среда.

Ако това не сработи, може да се наложи да помислите за намиране на алтернатива за нея, като например краткосрочен наем или споделено жилище. Важно е да сложите приоритет на собственото си благополучие като отделно семейството.

# 196
  • Мнения: 25
Добре дайте малко по-подробно да ви въведа в темата, защото явно има неразбрали и ще се опитам да изясня ситуацията отново. Със мъжа ми си живеехме заедно сами абсолютно без никой. В този момент свеки и мъжа ми бяха скарани не си говореха девера си е бил при нея ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ ЩЕ КАЖА, ЧЕ ДЕВЕР МИ СИ Е ЖИВЯЛ ПРИ НЕЯ ДО ПРЕДИ НЯКОЛКО МЕСЕЦА. От дълги години ММ и свеки не си говореха, защото него го е отгледала баба му, а тя не го търсеше през тези години. След като се събрахме с ММ осъзнах, че той никога не я е искал и не общувахме с нея 3 - 4 години. Забременях, а тя дори един телефон не се обади да го поздрави най-малкото и аз просто, защото не знаех какви са обстоятелствата при тях се опитах да изгладя отношенията с майка му. И на първият рожден ден на детето тя си беше дошла в България, а ние празнувахме рожденият ден при нашите(в София) и аз понеже видях тъгата в очите му, защото е сам заобиколен само от мои приятели и роднини му казах да звънне на майка си и да я покани пък ако откаже си е нейна работа. Та така той и звънна тя се съгласи и от тогава са в по-добри отношения просто трябваше да минат годииини години да се сети, че има син и снаха и внучка, но както казват хората по-добре късно от колкото никога. Тя дойде да на рождения ден за няколко дни и си замина обратно в Италия. Ние си се прибрахме вкъщи. И тогава един ден тя се обади на ММ и му каза брат ти иска да идва при теб да поседи извесно време покрай детето. Той не и отказа директно просто каза, че за сега няма да е удобно. И хоп в един момент както си седим спокойно привечер вкъщи девер ми пристигна пред вратата с куфарите. И разбрах всъщност какво се е случило. Тя явно е прикрила факта, че мъжът ми не беше особено съгласен с това пред девер ми и му е казала,, тръгвай и като стогмеш той няма да те върне'' аз моментално направих фасон и той го забеляза и ѝ звънна и ѝ се развика защо ги прави тези работи и налага мнението си... Изпокараха се, но при свършен факт нямаше какво да се направи в крайна сметка хора сме и спрях да го мисля толкова. С него нямам проблем разбираме се много. И минава известно време ММ се е захванал тук с едно семейно бизнесче и тя явно, за да замаже положението и да прикрие всички тези грешки към него през тези години решила да дойде в Бг за няколко месеца да му помага финансово като почне работа тук. И ако ме питате къде са и парите от това,, че е в Италия от 15г НЕЗНАМ не е имала за цел да спестява и си е живяла хей така. Та така дойде и тя почнала работа поживя 1 месец през този 1 месец кълбо от нерви, защото го няма сенегалеца и му се обади една вечер и го покани в Бг за 10 дни да си почеше крастата, та сега на 17-ти той се връща за Италия (той там работи от години) и такааааа.... Девер ми не ходи на училище, той е учил до сега в Италия, но заради спупен крак беше освободен няколко месеца. И не свеки не ни помага така както беше казала ама пак купи някой хляб и неща от сорта

# 197
  • Мнения: 25
По въпроса за къщата. Къщата ни е огромна с 8 стай 2 бани хол и кухня. Бабата първо направила 5 стаи след, което е направила останалите като е слепила двете постройки. И сега е голяма къща

# 198
  • Мнения: 25 902
Евала на бабата, мир на праха и женицата.
А свеки каква професия упражнява сега.

# 199
  • Down south
  • Мнения: 7 886
По въпроса за къщата. Къщата ни е огромна с 8 стай 2 бани хол и кухня. Бабата първо направила 5 стаи след, което е направила останалите като е слепила двете постройки. И сега е голяма къща
Браво!
Баните определено са малко за 8-те спални, ако това се има предвид под "8 стай"
Изглежда, че има място за всички, вие (спалня) детето (негова) девера (отделна), свекървата с или без сенегалец и инталианец? Има място и за тримата заедно или поотделно, тук малко се загубих в последовталеността и кой, кой е и какъв се явява в конфигурацията.
До тук, излиза, че авторката е живяла в огромна къща и някак се грижела за нея, какво са няколко човека повече или по-малко, още повече, че в последните постове, май свекървата внезапно се включи в уравнението. Девер и гости, също могат да подпомогнат начинанието и готово Sunglasses
Щастлив край Joy

# 200
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 262
..."решила да дойде в Бг за няколко месеца да му помага финансово като почне работа тук."
Това не можах да го разбера.
На мъжа ти ли да помага? Защо мъжът ти има нужда майка му да му помага и защо не му помага като работи в Италия, а трябваше в България да се върне и да започне работа? В Италия тя си работи доколкото разбирам, какви са тия странни схеми наистина не разбрах?!

# 201
  • Мнения: 21 765
Мъжът е започнал бизнесче и може би майка му работи в това бизнесче?  Или работи друго, пък му дава пари за бизнесчето.

И при двата случая е дошла с уговорка да остане, а не на гости.

# 202
  • Мнения: 9 460
Някой да ме светне, до колко години е задължително образованието в Италия? В Германия, например, е до 16 г., пък деверът е само на 15 г. 🤔 Той, къде учи и как просто си взима куфарите и чао?

# 203
  • Мнения: 9 953
Бил освободен за няколко месеца. Уж. Счупен крак.

# 204
  • Мнения: 9 460
ВЕрваме, вЕрваме.

# 205
  • Мнения: 12 727
Някой да ме светне, до колко години е задължително образованието в Италия? В Германия, например, е до 16 г., пък деверът е само на 15 г. 🤔 Той, къде учи и как просто си взима куфарите и чао?
Ако не греша, задължителното образование в Италия е до 10 или 12-годишна възраст.
Обаче според българските закони е до 16г., така че социалните могат да ги подгонят у нас, ако не ходи на училище. Ако ще живее тук ще трябва да бъде записан на училище.

# 206
  • Мнения: 1 884
Тя работата много се усложни.При наличие на къща с 8 стаи,няма как да я изгоните.
Оформете едната стая на кухня,отделете двете семейства- вашето и тя със сина си и сте готови.Може да не е идеално,но ще се дразните по-малко.

# 207
  • Great Britain
  • Мнения: 2 213
След последната информация звученето на сапунката е още по абсурдно. Скоро ще се пукне сапунения мехур.

# 208
  • Мнения: 9 460
Много ми хареса идеята, някой със счупен крак да се юрне да пътува със самолет, защото много му се приискало да живее с брат си вместо да си стои удобно вкъщи.

# 209
  • Бургас
  • Мнения: 1 311
15 годишен се изтупкал с куфарите пред вратата. Това като от някакъв роман. Идва с тежките куфари да живее при отдавна забравения си брат. Хайде стига!

Общи условия

Активация на акаунт