Свекърва ми ме подлуди

  • 20 131
  • 250
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 9 460
15 годишен се изтупкал с куфарите пред вратата. Това като от някакъв роман. Идва с тежките куфари да живее при отдавна забравения си брат. Хайде стига!
При това със счупен крак.Wink

# 211
  • Мнения: 4 840
Авторката вкара няколко нови елемента и вижте как темата се оживи.

# 212
  • Мнения: 4 509
..."решила да дойде в Бг за няколко месеца да му помага финансово като почне работа тук."
Това не можах да го разбера.
На мъжа ти ли да помага? Защо мъжът ти има нужда майка му да му помага и защо не му помага като работи в Италия, а трябваше в България да се върне и да започне работа? В Италия тя си работи доколкото разбирам, какви са тия странни схеми наистина не разбрах?!
И аз това се чудех Grinning
Едно време беше модерно отидеш в чужбина и пращаш пари на хората в България, пък сега дойдеш до България да поработиш, за да изкараш пари Rolling Eyes

# 213
  • Мнения: 6 308
И като е задължително образованието, както тук , така и в чужбина все едно няма цели етноси с 90 % неграмотни или завършени 2-3-5-ти клас най много. Като е избягал от училище никой няма да го закара обратно с чатала на врата

# 214
  • Мнения: 147
Да се извиниш на мъжа ти, че си пренебрегнала чувствата му и да му кажеш, че може би си сгрешила.

Пренебрегнала - защото той е нямал контакт с майка си и не е искал такъв, а настояването е дошло от теб. Моят партньор също защитава майка ми когато ме чуе да й викам, но бива отрязан моментално, защото аз си знам човека, а твоят мъж е поддал.

Хората мислят, че лъжеш, защото са се нагледали на лъжи, измислици и откровени експерименти. Както им казват - пързалки. Самата аз преди седмица огледах стари постове на една девойка, която питаше за помощ, и бях много разочарована. А нито съм тук отдавна, за да съм събрала примери и случки, нито ме бива да помня кой кой е или да проверявам. Много е гадно да откликваш с разбиране на някого, а после да разбереш, че си е поиграл, ужасно е. Не се обиждай. Аз ти вярвам заради собствената си история, но много други няма как.

За мен ти си първопричината за създалата се ситуация и сега е в твоите ръце задачата внимателно да поведеш мъжа си към откъсване. Виждам всички признаци, по които съм страдала аз. Даването на шансове остави вратичка на майка ми, която остаря и се обажда все на мен и вече няма връщане.

Животът си върви по интересни начини, пази си отношенията с мъжа ти, всичко друго трябва да е само фон, вие сте двамата, които ще извървите пътя. Каквото и да стане, говорете и се разбирайте. Показвай му, че е важен за теб, но също така не го оставяй от някаква жалост да бъде в неведение за твоите мисли и чувства. Стискам ви палци да подредите тоя хаос. Някои хора, примерно аз, цял живот влачат последствия от своята наивност. Не съм умряла и съм добре, но в емоционален план ми струва много. Надявам се ти да успееш да си го спестиш. Отдели си време да помислиш, помогни на мъжа си да прецени трезво ситуацията и измислете заедно стратегия на поведение, за да се защитите от бъдещи сътресения. Желая ви успех!

# 215
  • Мнения: 25
Евала на бабата, мир на праха и женицата.
А свеки каква професия упражнява сега.
помощник готвач

# 216
  • Мнения: 21 756
Проблемът е, че спести  доста неща и оттам историята ти изглежда невероятна. Например, не написа още от самото начало, че свекърватаа е дошла да помага на мъжа ти с бизнеса, както и че разполагате с достатъчно жилищна площ да не се засичате въобще. Остави впечатление, че едва ли не прескачаш краката на сенегалеца, докато пие кафе в хола.
Има и други противоречия, които карат хората да се съмняват, но общо взето мисля, че не можеш да се оплачеш от недобронамереност.

# 217
  • Мнения: 25
Проблемът е, че спести  доста неща и оттам историята ти изглежда невероятна. Например, не написа още от самото начало, че свекърватаа е дошла да помага на мъжа ти с бизнеса, както и че разполагате с достатъчно жилищна площ да не се засичате въобще. Остави впечатление, че едва ли не прескачаш краката на сенегалеца, докато пие кафе в хола.
Има и други противоречия, които карат хората да се съмняват, но общо взето мисля, че не можеш да се оплачеш от недобронамереност.
добре как мога да вкарам почти една година в няколко реда? Аз се опитах на обобщя най-важното и да кажа какъв ми е проблема, а ако почна да разкавам подробно може би 2 дни нон стоб да пиша няма да стигнат.

# 218
  • Мнения: 14 987
Аз пък ти вярвам и историята ми е интересна.
Сега с тези обръщения, ще връхлети някой модератор и ще я затвори.
Винаги съм се чудила защо хората не вярват на историите.
Ами то при теб ситуацията е доста нестандартна, затова и споделяш.
Ако беше някоя нормална свекърва, щеше да си е дошла да помага и нямаше да има тема.
Ама тази съвсем е игнорирала децата си, ето че и с мъжа ти не е имала връзка до миналата година.
Ти си изградила мост, а тя, като пълна кукувица, веднага се е отървала и от второто си дете.
Просто не заслужава нито да я приемате, нито да ви помага. Тази изобщо не го прави от добри чувства. Някаква комерсиалност пак ще да е нейната "помощ".
Лека-полека и обяснете, че е ненужна да помага тук и да си ходи при сенегалеца, ще се отървете. Иначе ще се прилепи за активи. Поне аз така си мисля

# 219
  • Мнения: 4 143
И аз вярвам. Имаше наскоро една тема с момиче в Испания, момичето е от моя град и я припознах в детайли, всичко е 1:1 с нейния живот, до най-малката дата. Не исках да го казвам в темата, но хората не ѝ вярваха, също се беше регистрирала наскоро, явно, за да сподели. А аз на 1000% съм сигурна, че това беше точно тя, просто няма кой друг да е, дет се вика - 30 детайла в историята и 30 точни до най-малката подробност. Има си всякакви истории, които отстрани наистина звучат абсурдно, но са истина.

По историята - според мен тази жена си е решила, че има право да живее в къщата, защото е нейн роден дом - независимо че не ѝ е предписана. Разбирам, че къщата е ваша, но според мен тя не мисли така. За човешката наглост иначе аз лично роман мога да напиша, в моята собствена къща, в която само аз съм собственик, свекърва ми си идва за по седмица необезпокоявана. Ама за това съм разказвала в другата тема Grinning

# 220
  • Мнения: 12 725
Ако правилно си спомням, авторката написа, че бабата първо е построила голяма къща с 5 стаи, а после е прилепила до нея друга, по-малка.
Предложете на свеки да се отдели в по-малката къща, щом помага в бизнеса на съпруга/ на сина си. Две жени в една кухня си пречат повече отколкото си помагат, всяка си има навиците и разбиранията. Като се отделите, ще се оправят и отношенията, защото няма да си пречите. Две бани и осем стаи предполагат безпроблемно разделяне. И не е нужно да е документирано някъде, къщата пак си е ваша, ама пристроено нека е за "къща за гости".

# 221
  • Мнения: 21 756
Свекървата щом е готвач, не може ли да взема храна за вкъщи. Бизнесчето да не е ресторант?

# 222
  • Мнения: 25
Свекървата щом е готвач, не може ли да взема храна за вкъщи. Бизнесчето да не е ресторант?
Не. Искаме да направим магазин за хранителни стоки. Тепърва почваме да изкарваме документи с адвокат и има разноски по адвоката, документи, разрешителни.

# 223
  • София
  • Мнения: 19 485
Не че нещо, но като разчиташ на чужда подкрепа, логистична или парична - така се получава.

# 224
  • Great Britain
  • Мнения: 2 213
Свекървата щом е готвач, не може ли да взема храна за вкъщи. Бизнесчето да не е ресторант?
Не. Искаме да направим магазин за хранителни стоки. Тепърва почваме да изкарваме документи с адвокат и има разноски по адвоката, документи, разрешителни.
На час по лъжичка. WTF?

Общи условия

Активация на акаунт