Ще бесят Садам.....утре призори....

  • 4 815
  • 112
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 167
Аз не си падам по смъртното наказание.

Дори ми е леко неудобно, знаейки за какъв изрод става дума , но ми е леко мъчно
На някаква моя си женска вълна съм и не ми харесва някой да виси на въжето, па бил той и
Саддам.
Вчера си мислех.. какво ли мисли един човек часове преди смъртта си.
Да знаеш, че ще бъдеш убит.. Такива неща.

# 46
  • Мнения: 2 543
така е - осъдиха го хората които дойдоха на власт в ирак с избори. отделен е въпросът че тези избори бяхо проведени при наличието на окупация от САЩ в страната, а това за мен ги прави манипулирани и дирижирани.

Де, де, те щото всичките предишни избори в Ирак са били демократични, та затова такова им беше положението... Tired Все едно да се учудите, че след падането на режима на Живков в България избраха единствената различна от БСП (БКП) партия. Същата работа. Не мога да разбера защо си мислите, че нормалните хора в Ирак (защото има и такива въпреки всичко) искат да живеят изполирани от света и в тоталитарен режим?

# 47
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 269
В Ирак в момента няма нито независим съд, нито независимо правителство.Страната е под окупация.Само не ми казвайте, че американците са там за да ги пазят да не се избият. Ми да ги оставят да се избият.Това си е тяхна работа.Всеки народ трябва сам да си извоюва свободата.Свобода и демокрация насадени отвън /и насила/ нито са сладки, нито осъзнати.
А относно Садам-беше чудовище, а и беше доста тъп, за да стигне дотук.
Против смъртната присъда съм.А и начина по-който беше изпълнена, и деня, в който беше изпълнена ще доведат до сериозни последствия.Някой беше писал, че сега Садам ще се превърне в мъченик- много е вероятно.Досега бяха на косъм от гражданска война, сега вече ми се струва, че няма да се размине.
Нещо друго обаче се сетих сега. Пиночет преди известно време си отиде на преклонна възраст и с държавни почести.Садам днес го обесиха пред камерите на националната телевизия.Кой от тях беше по-зъл, как въобще се измерва злото.

# 48
  • Мнения: 1 533
не ми харесва някой да виси на въжето, па бил той и
Саддам.
Вчера си мислех.. какво ли мисли един човек часове преди смъртта си.
Да знаеш, че ще бъдеш убит.. Такива неща.


Меко казано! Добре поне че не са го обесили на площада поне, както се чу.

# 49
  • Мнения: 2 543
В Ирак в момента няма нито независим съд, нито независимо правителство.Страната е под окупация.

Честно казано, предпочитам да съм зависима от Щатите пред това да съм зависима от Саддам, но... въпрос на предпочитание, явно. Що се отнася до това да ги оставим да се избият - браво, бе, много милостиво за обикновените хора, които просто искат да си живеят като всички останали. Ми, да не искат, бе, нали така? Ай, ша им се не знае! Прищял им се нормален живот!!! Ама ха!

# 50
  • Мнения: 14 502
Цитат
author=Ieppe link=topic=153348.msg2944530#msg2944530 date=1167474514]
Де, де, те щото всичките предишни избори в Ирак са били демократични, та затова такова им беше положението... Tired Все едно да се учудите, че след падането на режима на Живков в България избраха единствената различна от БСП (БКП) партия. Същата работа. Не мога да разбера защо си мислите, че нормалните хора в Ирак (защото има и такива въпреки всичко) искат да живеят изполирани от света и в тоталитарен режим? [quote/]


не казвам че искат, но както казва jasmin демокрация насадена отвън...да не говорим че не всички народи по света /предвид културните им и народопсохологични особености/ могат и е удачно да живеят в демокрация от западен тип, дори и насадена със сила.
а да смяташ 17 години след 10 ноември че сдс е била партия на демокрацията и на хората които са се стремяли към демокрация по времето на социализма в бг е меко казано наивно. сдс си се пръкна по поръчка на бсп и изпълняваше и изпълнява и сега /макар за мен да не съществува/ поръчките на бсп. не случайно баща ми казваше че всички които са се пребоядисали веднага след 10-ти в сини демократи партийните книжки са им стърчали от джобовете. а колко се пребоядисаха след това в жълти и пембени, че и по наколко пъти...


Честно казано, предпочитам да съм зависима от Щатите пред това да съм зависима от Саддам, но... въпрос на предпочитание, явно. Що се отнася до това да ги оставим да се избият - браво, бе, много милостиво за обикновените хора, които просто искат да си живеят като всички останали.

те се избиват сега като махнаха саддам, преди не е имало такова нещо. имало е ред и държавност. не знам дали познаваш някой от българските войници от мисите в ирак, но аз познавам и черпя информация от човек бил там.

# 51
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 269
В Ирак в момента няма нито независим съд, нито независимо правителство.Страната е под окупация.

Честно казано, предпочитам да съм зависима от Щатите пред това да съм зависима от Саддам, но... въпрос на предпочитание, явно. Що се отнася до това да ги оставим да се избият - браво, бе, много милостиво за обикновените хора, които просто искат да си живеят като всички останали. Ми, да не искат, бе, нали така? Ай, ша им се не знае! Прищял им се нормален живот!!! Ама ха!


Това, че ти предпочиташ да си зависима от някой, не значи че друг също го предпочита.
Много буквално приемаш написаното от мен.Всеки народ трябва сам да се бори за свободата си.Иракчаните щяха сами да се справят със Садам.Може би щеше да отнеме повече време, но щеше да се случи.Това е естествения ход на нещата.
Щеше ли да ти хареса, ако на някой му беше хрумнало да ни освобождава от Живков с бомбадировки? Едва ли...

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 702
Забелязвам, че оплакващите Саддам отказват да чуят, че е осъден от иркаски съд. А случайно да си спомняте обвинението, за което е осъден? Честно, нямаше ли пак вие да искате смъртта му, ако беше обвинен в убийството на толкова на брой хора, само че българи? Не ме разбирайте погрешно, не съм поддръжник на смъртното наказание, в никакъв случай. Но не изопачавайте фактите. Саддам си го осъдиха в Ирак.

Вярно, че е иракски съд, но и Народният съд едно време си е бил български. Историята си каза думата по въпроса.

Щеше ли да ти хареса, ако на някой му беше хрумнало да ни освобождава от Живков с бомбадировки? Едва ли...

Напълно подкрепям това мнение.

# 53
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Точно тази вечер за това си говорихме вкъщи. Мъжът ми твърди, че според него Саддам имал двойник и ще обесят него. И по дискавъри бил гледал някаква такава версия. Thinking
E как така, та това е още по-голяма глупост - да обесят невинен човек, пфффф.

# 54
  • Мнения: 6 167
Точно тази вечер за това си говорихме вкъщи. Мъжът ми твърди, че според него Саддам имал двойник и ще обесят него. И по дискавъри бил гледал някаква такава версия. Thinking
E как така, та това е още по-голяма глупост - да обесят невинен човек, пфффф.

саддам е известен с двойниците си.
като елвис или хитлер.
сега ще почнат тия приказки - в стил "той е жив и е някъде скрит'.  Sick

# 55
  • Мнения: 2 543
не казвам че искат, но както казва jasmin демокрация насадена отвън...да не говорим че не всички народи по света /предвид културните им и народопсохологични особености/ могат и е удачно да живеят в демокрация от западен тип, дори и насадена със сила.
а да смяташ 17 години след 10 ноември че сдс е била партия на демокрацията и на хората които са се стремяли към демокрация по времето на социализма в бг е меко казано наивно. сдс си се пръкна по поръчка на бсп и изпълняваше и изпълнява и сега /макар за мен да не съществува/ поръчките на бсп. не случайно баща ми казваше че всички които са се пребоядисали веднага след 10-ти в сини демократи партийните книжки са им стърчали от джобовете. а колко се пребоядисаха след това в жълти и пембени, че и по наколко пъти...

Не съм твърдяла, че СДС е била партия на демокрацията, а че е била единствената алтернатива по онова време. Прочети внимателно какво съм написала. Може би не всеки народ "може да живее в демкрация от западен тип", но аз и ти не можем да преценим кой народ какъв е. Или ти не мислиш така?


Що се отнася до това дали бих искала да ни отърват от Живков с бомбардировки - все пак не го бяхме докарали до това положение, до което Саддам е довел Ирак. Има известна разлика, нали?

# 56
  • София
  • Мнения: 6 999
В Ирак в момента няма нито независим съд, нито независимо правителство.Страната е под окупация.

Честно казано, предпочитам да съм зависима от Щатите пред това да съм зависима от Саддам, но... въпрос на предпочитание, явно. Що се отнася до това да ги оставим да се избият - браво, бе, много милостиво за обикновените хора, които просто искат да си живеят като всички останали. Ми, да не искат, бе, нали така? Ай, ша им се не знае! Прищял им се нормален живот!!! Ама ха!


Това, че ти предпочиташ да си зависима от някой, не значи че друг също го предпочита.
Много буквално приемаш написаното от мен.Всеки народ трябва сам да се бори за свободата си.Иракчаните щяха сами да се справят със Садам.Може би щеше да отнеме повече време, но щеше да се случи.Това е естествения ход на нещата.
Щеше ли да ти хареса, ако на някой му беше хрумнало да ни освобождава от Живков с бомбадировки? Едва ли...

 Peace Peace Peace

Този, който е заменил свободата, в името на някаква сигурност - не заслужава нито свобода, нито сигурност... jasmin мненията ти ми допадат много.

Що се отнася до това дали бих искала да ни отърват от Живков с бомбардировки - все пак не го бяхме докарали до това положение, до което Саддам е довел Ирак. Има известна разлика, нали?

Дали точно Саддам е довел Ирак до това положение?  newsm78 Много ми е интересно. Много ми е интересно в какво положение щеше да е БГ ако беше на практика изолирана от пълно ембарго? Че даже ми е интересно и в какво положение щеше да САЩ в същата ситуация...

Не защитавам Садам. Но ако има нещо, което безкрайно много ме дразни в световната политика - това са двойните стандарти и хората, които вярват в 'добрите намерения' на САЩ. Те са там където имат интерес /ИКОНОМИЧЕСКИ/ да са, а не защото са загрижени да "въведат демокрация". То самото словосъчетание звучи абсурдно.

# 57
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 269
Няма значение докъде сме го били докарали.А и не мисля, че жертвите на комунизма  са били по-малко от тези на Садам.Просто бяха затворени вече лагерите, а човешката памет е къса.И понеже положението ни след 10.11. не е много розово сега сме склонни да се поддаваме на носталгията.Ама това е друга тема.
Намесата във вътрешните работи на една държава за мен е недопустимо.Ако Садам беше нападнал друга държава /както по-рано Кувейт/ е естествено да се намесят сили на ООН /ООН- много важна подробност/
Но някой, някъде да решава от какво имат нужда гражданите на друга държава, че и да се намесва с военна сила е нагло / много меко казано/

# 58
  • Мнения: 3 405
И обесиха ли го?

# 59
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Садам е дошъл на власт с много танкове и избиване на много народ. След което невероятно пазене от всеки срещу всеки.

Свидетел съм на живота там 80-83 г. 80 г. пристигнах в едно огромно голямо село със строежи отвсякъде. За месеци се строяха пътища, но такива и до днес не виждам някъде да се строят толкова качествено. Имаше също невероятен внос на стоки и транспортьорите бяхме найвече българите. И за нас добре и за тях добре. Защо започна войната с Иран така и не мога да си обясня. Но видях ужаса на млади хора с които се познавахме, да оставят младите си семейства и деца и повече никога да не ги видим. Непрекъснато минаваха катафалки из града, а бомбардироките бяха нещо ужас. Но въпреки войната Ирак стана невероятно красив. Подреден чист. Непрекъснато по телевизията даваха как трябва да се движат, как да пазят чисто. Тези войни изяде главата на г-н Садам. Трябваше да не го екзекутират а да си го водят профилактично на екзекуции и да си го връщат - това щеше за мен да е отмъщението за милионите убити. Този народ доста отнесе мъка и страдание. Дано скоро се оправят.

Общи условия

Активация на акаунт