Ще бесят Садам.....утре призори....

  • 4 814
  • 112
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 025
В какъв свят живеем, писна ми!

Просто не искам да пускам телевизора.....

Не ми отговаряйте!

Нека темата отиде по-бързо назад....празници са....

 smile3511 smile3511 smile3511

# 1
  • Мнения: 25 753
Що, бе?
Прекрасен пример за демокрация, хуманизъм, любов към ближния...  Sick ooooh!

# 2
  • София
  • Мнения: 4 025
Що, бе?
Прекрасен пример за демокрация, хуманизъм, любов към ближния...  Sick ooooh!

прекрасно определение на демокрация, хуманизъм, лИбов....нЕма що.... Sick

# 3
  • Мнения: 9 905
Е щом така са решили.....
още не ми се вярва на мен.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Толкова много негативни теми има във форума на хора със сериозни проблеми, на мен ми е пламнала главата също от неприятности.
 Нашите медици гният в затвора от години, никой не може да им помогне, как ли няма да седна да се тръшкам за Садам.Света може да се развива, демокрацията може да е завладяваща, но първобитното и първичните инстинкти на човека са неподвластни на тези промени.Или за по-кратко, да правят каквото искат!

# 5
  • Мнения: 25 753
Не, когато става въпрос за съдебни институции, за международен съд, определено не могат да правят каквото искат! Нито първобитното и първичното го свързвам с въпросните институции! Naughty А бесенето е точно първобитно и първично.
Не може да имаме претенции за справедливост, ако сами не я осъществяваме...
Дали утре ще обесят Саддам, или вдругиден ще разстрелят нашите - става въпрос все за едно и също - политически процеси, замаскирани под лицемерни претексти и имперски амбиции.
Гадно е!  Sick Sick Sick

# 6
  • София
  • Мнения: 4 025
Дали утре ще обесят Саддам, или вдругиден ще разстрелят нашите - става въпрос все за едно и също - политически процеси, замаскирани под лицемерни претексти и имперски амбиции.
Гадно е!  Sick Sick Sick

и аз така....

# 7
  • Мнения: 1 533
Точно тази вечер за това си говорихме вкъщи. Мъжът ми твърди, че според него Саддам имал двойник и ще обесят него. И по дискавъри бил гледал някаква такава версия. Thinking

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Никога не съм вярвала, че това наистина е Саддам.Толкова много двойници има, толкова скривалища и пари, че едва ли е така лесно да го хванат.Не искам да разпалвам поредният спор, но все мисля, че "бесещите" го утре си измиват рецете и се бият по гърдите по този начин с героична постъпка и отърваване на света от един злодей.

# 9
  • Мнения: 2 697
И на мен хич не ми се вярва това да е Саддам - действително преди време четох някъде, че реално са правени даже "кастинги" за негови двойници и е имало мноооооого доста близки копия на великия вожд, така че...За купищата му пари, дебелите като корабни въжета връзки - да не говорим... Thinking
А за бесилката утре - на това му се казва неописуемото лицемерие на онази "демокрация", която издига лозунгите на френската революция и в същото време гилотинира хора, за да зарадва масата, която иска виновен. Демонстрация, при това доста първобитна  Close Twisted Evil

# 10
  • Мнения: 94
Преди няколко месеца някои оплакваха убити мафиоти, не вярвах че ще почнат да оплакват и законно осъдени на смърт масови убийци.

# 11
  • Мнения: 2 013
Не смятам, че който и да било на този свят трябва да бъде бесен на площада. Най-голямото наказание е доживотният строг тъмничен затвор. А може и да му прожектират кадри от страданията, които е причинил.

А невинен ли е Буш newsm78 newsm78

Колкото до двойниците на Саддам. Смятате ли, че не са правили ДНК-експертизи? И кой е този двойник, който доброволно ще играе спектакъла, умирайки на бесилката?

# 12
  • Мнения: 2 697
Колкото до двойниците на Саддам. Смятате ли, че не са правили ДНК-експертизи? И кой е този двойник, който доброволно ще играе спектакъла, умирайки на бесилката?

Амии то е ясно, че е имало ДНК-експертиза, ама кой я знае какви резултати е дала и кой може да фалшифицира резултатите - всичко е възможно там, където играят много пари Sick
А за двойниците - то ако наистина е двойник, едва ли някой го пита какво иска изобщо...

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ако си мислите, че не са го тествали....ДНК, туй - онуй......предполагам, че е истинския.....но не е справедливо да го бесят според мен.......тези режими и хора са плод на история и политика...... никой от тях не заслужава да бъде убит.......иначе и Буш заслужава бесило....колко хора са измрели заради войните водени от него

# 14
  • Мнения: 4 392
В голяма "демокрация" живеем, в голям "прогрес"! ooooh! Направо сме си в Средновековието!!!

# 15
  • Мнения: 2 257
Ми не му бият инжекция да заспи цивилизовано примерно, защото го бесят по арабските закони. Какво толкова вече го оплаквате тоя прошляк. Буш можело, Саддам не можело...странна логика. Сега само не ме изкарвайте бушевистка, просто да се сравняват двамата е нелепо. Ако умираше в Щатите надали щяха да го бесят, щото разни либерали щяха да се застъпят за него, естествено.

# 16
  • Мнения: 81
Ми не му бият инжекция да заспи цивилизовано примерно, защото го бесят по арабските закони. Какво толкова вече го оплаквате тоя прошляк. Буш можело, Саддам не можело...странна логика. Сега само не ме изкарвайте бушевистка, просто да се сравняват двамата е нелепо. Ако умираше в Щатите надали щяха да го бесят, щото разни либерали щяха да се застъпят за него, естествено.

В някои от щатите има смъртно наказание. Проблема поне за мен е, че уж Щатите претендират за цивилизованост и за демократични и хуманни закони. И какво бесят го.  Доколкото разбрах, всъщност Щатите напират за бързо изпълнение на екзекуцията.

# 17
  • Мнения: 2 257
Ми не му бият инжекция да заспи цивилизовано примерно, защото го бесят по арабските закони. Какво толкова вече го оплаквате тоя прошляк. Буш можело, Саддам не можело...странна логика. Сега само не ме изкарвайте бушевистка, просто да се сравняват двамата е нелепо. Ако умираше в Щатите надали щяха да го бесят, щото разни либерали щяха да се застъпят за него, естествено.

В някои от щатите има смъртно наказание. Проблема поне за мен е, че уж Щатите претендират за цивилизованост и за демократични и хуманни закони. И какво бесят го.  Доколкото разбрах, всъщност Щатите напират за бързо изпълнение на екзекуцията.

Оправете си понятията. Ирак беси Саддам, не Щатите. Щатските войници в момента са в бойна готовност, за да няма размирици, но не САЩ обесват Саддам.

# 18
  • Мнения: 81
Да бе Ирак беси Садам. Това е проформа, били го дали на Иракските власти. А това , че щатското правитлество излезе със становище, че колко по-бързо бъде екзекутриан Садам и че не трябва да има отлагане. Какво е? Мислиш ли че няма преса от тяхна страна върху Иракския президент.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 025
Според арабска медия и CNN вече е екзекутирам.

Ами, това беше....

# 20
  • Мнения: 431
Дано същото се случи на всички самозабравили се тирани. Как ли пък ще взема да го оплаквам. Grinning

А вие сигурно и онези от Нюрнберг щяхте да ожалите.

Последна редакция: сб, 30 дек 2006, 08:45 от Лизбет

# 21
  • Мнения: 537
Мда, обесиха го. Сега трябва ли да чакаме нов терористичен акт? Надявам се не.

# 22
  • Мнения: 9 990
Толкова много негативни теми има във форума на хора със сериозни проблеми, на мен ми е пламнала главата също от неприятности.
 Нашите медици гният в затвора от години, никой не може да им помогне, как ли няма да седна да се тръшкам за Садам.Света може да се развива, демокрацията може да е завладяваща, но първобитното и първичните инстинкти на човека са неподвластни на тези промени.Или за по-кратко, да правят каквото искат!

Ми да-едни се тръшкат за мед.сестри, други-за Саддам...хората посвета са еднакви май... Thinking

# 23
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
баш на празника аид да го бесят си е направо да се  обърнат и да плюят срещу бог!едва ли със садам ще свършат там вековните войни между шиите и суните!нито буш ще успее!но можеха да из4акат след празника, така или ина4е си в графика да го обесят!

# 24
  • Мнения: 14 502
Никога не съм вярвала, че това наистина е Саддам.Толкова много двойници има, толкова скривалища и пари, че едва ли е така лесно да го хванат.Не искам да разпалвам поредният спор, но все мисля, че "бесещите" го утре си измиват рецете и се бият по гърдите по този начин с героична постъпка и отърваване на света от един злодей.

и аз съм на същото мнение. разиграха една сценка по телевизията за пред американците, да ги успокоят, че най-големия терорист няма как да избяга на великия американски войник и на псевдо справедливостта, която се раздава от САЩ по света

# 25
  • Мнения: 6 472
баш на празника аид да го бесят си е направо да се  обърнат и да плюят срещу бог!едва ли със садам ще свършат там вековните войни между шиите и суните!нито буш ще успее!но можеха да из4акат след празника, така или ина4е си в графика да го обесят!

Имам смесени чувства относно обесването му, но определено не трябваше да го правят на  техния празник. Това си е чиста политическа игра, за мен е неуважение към религията им и освен насаждане на вражда друго не се постига Tired

# 26
  • Мнения: 14 502
ама те на мюсюлмански празник ще го бесят? #Crazy е сега вече почна голямата война, дано не съм лош пророк

# 27
  • София
  • Мнения: 1 481
Нямам думи...  Sick Аман от политически простотии... а сега да продължим да се надяваме, че ще освободят нашите медицински сестри, друг път....

# 28
  • Мнения: 3 743
ама те на мюсюлмански празник ще го бесят? #Crazy е сега вече почна голямата война, дано не съм лош пророк
Вече го обесиха http://dnes.dir.bg/2006/12/30/news1129769.html

# 29
  • Мнения: 431
Какъв мюсюлмански празник има, аз от горните мнения си помислих, че става дума за новогодишните празници? newsm78 Едва ли са толкова тъпи да го бесят на религиозен празник.

# 30
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Те май Иракчаните си го бесят. Страх ги е да не се върне отново на власт.

# 31
  • Мнения: 2 013
Празникът е много важен - Курбан Байрям - в тези дни мюсюлманите ходят на поклонение в Мека на гроба на Мохаммед и колят жертвени животни. Всеки заможен трябва да заколи животно и да нахрани бедните. Е, за иракчаните явно жертвеното животно е Саддам...
Гледам CNN - Буш ги е похвалил...

# 32
  • Мнения: 143
Какъв мюсюлмански празник има, аз от горните мнения си помислих, че става дума за новогодишните празници? newsm78 Едва ли са толкова тъпи да го бесят на религиозен празник.
Утре е  коч байрам

# 33
  • Мнения: 227
Преди няколко месеца някои оплакваха убити мафиоти, не вярвах че ще почнат да оплакват и законно осъдени на смърт масови убийци.

Peace

# 34
  • Мнения: 2 013
Какъв мюсюлмански празник има, аз от горните мнения си помислих, че става дума за новогодишните празници? newsm78 Едва ли са толкова тъпи да го бесят на религиозен празник.
Утре е  коч байрам

Утре ли е точно? Интересува ме, защото имам куп приятели мюсюлмани и искам да им пратя мейли.

# 35
  • Мнения: 391
Вие съвсем сте се ошашавили! Кво сте тръгнали да се вайкате заради този терорист!? Я се стегнете! Егати лицемерките сте! Ако някой дойде у ваше село и избие всички, ще искате не обесване, ами рачекване за него!

Чули, че в Европата го жалят и те ревнали!

# 36
  • Мнения: 14 502
Вие съвсем сте се ошашавили! Кво сте тръгнали да се вайкате заради този терорист!? Я се стегнете! Егати лицемерките сте! Ако някой дойде у ваше село и избие всички, ще искате не обесване, ами рачекване за него!

Чули, че в Европата го жалят и те ревнали!

айде по-полека с обобщенията

# 37
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Кво сте тръгнали да се вайкате заради този терорист!? Я се стегнете! Егати лицемерките сте! Ако някой дойде у ваше село и избие всички, ще искате не обесване, ами рачекване за него!

Чули, че в Европата го жалят и те ревнали!
Ехооо, първо чети, а след това обиждай!Никой не се тръшка за Саддам, а хората негодуват срещу начина на убийството му.Всеки има право да си изкаже възмущението.Трябва ли сега да реагирам по същият начин срещу теб и да кажа, егати лъжеца си с твоите списания с които лъжеш хората по магазините!
 Хайде малко по-полека с определенията, уж си мъж и се очаква да си малко по-сдържан.......

# 38
  • Мнения: 391
Не мога да съм сдържан, когато чета лигави писания!

# 39
  • Мнения: 2 013
Не мога да съм сдържан, когато чета лигави писания!

Има много по-гадни наказания от обесването. Аз съм против смъртните присъди. И Чаушеску като убиха бях против. Най-много това обесване да попълни редовете на терористите-джихадисти. От което ще патим всички.

# 40
  • Мнения: 639
Сега ще го обявят за мъченик Thinking

# 41
  • Мнения: 2 543
Забелязвам, че оплакващите Саддам отказват да чуят, че е осъден от иракски съд. А случайно да си спомняте обвинението, за което е осъден? Честно, нямаше ли пак вие да искате смъртта му, ако беше обвинен в убийството на толкова на брой хора, само че българи? Не ме разбирайте погрешно, не съм поддръжник на смъртното наказание, в никакъв случай. Но не изопачавайте фактите. Саддам си го осъдиха в Ирак.

Последна редакция: нд, 31 дек 2006, 01:24 от Ieppe

# 42
# 43
  • Мнения: 14 502
Забелязвам, че оплакващите Саддам отказват да чуят, че е осъден от иркаски съд. А случайно да си спомняте обвинението, за което е осъден? Честно, нямаше ли пак вие да искате смъртта му, ако беше обвинен в убийството на толкова на брой хора, само че българи? Не ме разбирайте погрешно, не съм поддръжник на смъртното наказание, в никакъв случай. Но не изопачавайте фактите. Саддам си го осъдиха в Ирак.

така е - осъдиха го хората които дойдоха на власт в ирак с избори. отделен е въпросът че тези избори бяхо проведени при наличието на окупация от САЩ в страната, а това за мен ги прави манипулирани и дирижирани.

# 44
  • Мнения: 4 473
Човек има свобода за делата си, но и си носи кръста и последствиета от тях!

Дано неговият Бог прости греховете му, тук на Земята Саддам получи справедливост!

# 45
  • Мнения: 6 167
Аз не си падам по смъртното наказание.

Дори ми е леко неудобно, знаейки за какъв изрод става дума , но ми е леко мъчно
На някаква моя си женска вълна съм и не ми харесва някой да виси на въжето, па бил той и
Саддам.
Вчера си мислех.. какво ли мисли един човек часове преди смъртта си.
Да знаеш, че ще бъдеш убит.. Такива неща.

# 46
  • Мнения: 2 543
така е - осъдиха го хората които дойдоха на власт в ирак с избори. отделен е въпросът че тези избори бяхо проведени при наличието на окупация от САЩ в страната, а това за мен ги прави манипулирани и дирижирани.

Де, де, те щото всичките предишни избори в Ирак са били демократични, та затова такова им беше положението... Tired Все едно да се учудите, че след падането на режима на Живков в България избраха единствената различна от БСП (БКП) партия. Същата работа. Не мога да разбера защо си мислите, че нормалните хора в Ирак (защото има и такива въпреки всичко) искат да живеят изполирани от света и в тоталитарен режим?

# 47
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 269
В Ирак в момента няма нито независим съд, нито независимо правителство.Страната е под окупация.Само не ми казвайте, че американците са там за да ги пазят да не се избият. Ми да ги оставят да се избият.Това си е тяхна работа.Всеки народ трябва сам да си извоюва свободата.Свобода и демокрация насадени отвън /и насила/ нито са сладки, нито осъзнати.
А относно Садам-беше чудовище, а и беше доста тъп, за да стигне дотук.
Против смъртната присъда съм.А и начина по-който беше изпълнена, и деня, в който беше изпълнена ще доведат до сериозни последствия.Някой беше писал, че сега Садам ще се превърне в мъченик- много е вероятно.Досега бяха на косъм от гражданска война, сега вече ми се струва, че няма да се размине.
Нещо друго обаче се сетих сега. Пиночет преди известно време си отиде на преклонна възраст и с държавни почести.Садам днес го обесиха пред камерите на националната телевизия.Кой от тях беше по-зъл, как въобще се измерва злото.

# 48
  • Мнения: 1 533
не ми харесва някой да виси на въжето, па бил той и
Саддам.
Вчера си мислех.. какво ли мисли един човек часове преди смъртта си.
Да знаеш, че ще бъдеш убит.. Такива неща.


Меко казано! Добре поне че не са го обесили на площада поне, както се чу.

# 49
  • Мнения: 2 543
В Ирак в момента няма нито независим съд, нито независимо правителство.Страната е под окупация.

Честно казано, предпочитам да съм зависима от Щатите пред това да съм зависима от Саддам, но... въпрос на предпочитание, явно. Що се отнася до това да ги оставим да се избият - браво, бе, много милостиво за обикновените хора, които просто искат да си живеят като всички останали. Ми, да не искат, бе, нали така? Ай, ша им се не знае! Прищял им се нормален живот!!! Ама ха!

# 50
  • Мнения: 14 502
Цитат
author=Ieppe link=topic=153348.msg2944530#msg2944530 date=1167474514]
Де, де, те щото всичките предишни избори в Ирак са били демократични, та затова такова им беше положението... Tired Все едно да се учудите, че след падането на режима на Живков в България избраха единствената различна от БСП (БКП) партия. Същата работа. Не мога да разбера защо си мислите, че нормалните хора в Ирак (защото има и такива въпреки всичко) искат да живеят изполирани от света и в тоталитарен режим? [quote/]


не казвам че искат, но както казва jasmin демокрация насадена отвън...да не говорим че не всички народи по света /предвид културните им и народопсохологични особености/ могат и е удачно да живеят в демокрация от западен тип, дори и насадена със сила.
а да смяташ 17 години след 10 ноември че сдс е била партия на демокрацията и на хората които са се стремяли към демокрация по времето на социализма в бг е меко казано наивно. сдс си се пръкна по поръчка на бсп и изпълняваше и изпълнява и сега /макар за мен да не съществува/ поръчките на бсп. не случайно баща ми казваше че всички които са се пребоядисали веднага след 10-ти в сини демократи партийните книжки са им стърчали от джобовете. а колко се пребоядисаха след това в жълти и пембени, че и по наколко пъти...


Честно казано, предпочитам да съм зависима от Щатите пред това да съм зависима от Саддам, но... въпрос на предпочитание, явно. Що се отнася до това да ги оставим да се избият - браво, бе, много милостиво за обикновените хора, които просто искат да си живеят като всички останали.

те се избиват сега като махнаха саддам, преди не е имало такова нещо. имало е ред и държавност. не знам дали познаваш някой от българските войници от мисите в ирак, но аз познавам и черпя информация от човек бил там.

# 51
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 269
В Ирак в момента няма нито независим съд, нито независимо правителство.Страната е под окупация.

Честно казано, предпочитам да съм зависима от Щатите пред това да съм зависима от Саддам, но... въпрос на предпочитание, явно. Що се отнася до това да ги оставим да се избият - браво, бе, много милостиво за обикновените хора, които просто искат да си живеят като всички останали. Ми, да не искат, бе, нали така? Ай, ша им се не знае! Прищял им се нормален живот!!! Ама ха!


Това, че ти предпочиташ да си зависима от някой, не значи че друг също го предпочита.
Много буквално приемаш написаното от мен.Всеки народ трябва сам да се бори за свободата си.Иракчаните щяха сами да се справят със Садам.Може би щеше да отнеме повече време, но щеше да се случи.Това е естествения ход на нещата.
Щеше ли да ти хареса, ако на някой му беше хрумнало да ни освобождава от Живков с бомбадировки? Едва ли...

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 702
Забелязвам, че оплакващите Саддам отказват да чуят, че е осъден от иркаски съд. А случайно да си спомняте обвинението, за което е осъден? Честно, нямаше ли пак вие да искате смъртта му, ако беше обвинен в убийството на толкова на брой хора, само че българи? Не ме разбирайте погрешно, не съм поддръжник на смъртното наказание, в никакъв случай. Но не изопачавайте фактите. Саддам си го осъдиха в Ирак.

Вярно, че е иракски съд, но и Народният съд едно време си е бил български. Историята си каза думата по въпроса.

Щеше ли да ти хареса, ако на някой му беше хрумнало да ни освобождава от Живков с бомбадировки? Едва ли...

Напълно подкрепям това мнение.

# 53
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Точно тази вечер за това си говорихме вкъщи. Мъжът ми твърди, че според него Саддам имал двойник и ще обесят него. И по дискавъри бил гледал някаква такава версия. Thinking
E как така, та това е още по-голяма глупост - да обесят невинен човек, пфффф.

# 54
  • Мнения: 6 167
Точно тази вечер за това си говорихме вкъщи. Мъжът ми твърди, че според него Саддам имал двойник и ще обесят него. И по дискавъри бил гледал някаква такава версия. Thinking
E как така, та това е още по-голяма глупост - да обесят невинен човек, пфффф.

саддам е известен с двойниците си.
като елвис или хитлер.
сега ще почнат тия приказки - в стил "той е жив и е някъде скрит'.  Sick

# 55
  • Мнения: 2 543
не казвам че искат, но както казва jasmin демокрация насадена отвън...да не говорим че не всички народи по света /предвид културните им и народопсохологични особености/ могат и е удачно да живеят в демокрация от западен тип, дори и насадена със сила.
а да смяташ 17 години след 10 ноември че сдс е била партия на демокрацията и на хората които са се стремяли към демокрация по времето на социализма в бг е меко казано наивно. сдс си се пръкна по поръчка на бсп и изпълняваше и изпълнява и сега /макар за мен да не съществува/ поръчките на бсп. не случайно баща ми казваше че всички които са се пребоядисали веднага след 10-ти в сини демократи партийните книжки са им стърчали от джобовете. а колко се пребоядисаха след това в жълти и пембени, че и по наколко пъти...

Не съм твърдяла, че СДС е била партия на демокрацията, а че е била единствената алтернатива по онова време. Прочети внимателно какво съм написала. Може би не всеки народ "може да живее в демкрация от западен тип", но аз и ти не можем да преценим кой народ какъв е. Или ти не мислиш така?


Що се отнася до това дали бих искала да ни отърват от Живков с бомбардировки - все пак не го бяхме докарали до това положение, до което Саддам е довел Ирак. Има известна разлика, нали?

# 56
  • София
  • Мнения: 6 999
В Ирак в момента няма нито независим съд, нито независимо правителство.Страната е под окупация.

Честно казано, предпочитам да съм зависима от Щатите пред това да съм зависима от Саддам, но... въпрос на предпочитание, явно. Що се отнася до това да ги оставим да се избият - браво, бе, много милостиво за обикновените хора, които просто искат да си живеят като всички останали. Ми, да не искат, бе, нали така? Ай, ша им се не знае! Прищял им се нормален живот!!! Ама ха!


Това, че ти предпочиташ да си зависима от някой, не значи че друг също го предпочита.
Много буквално приемаш написаното от мен.Всеки народ трябва сам да се бори за свободата си.Иракчаните щяха сами да се справят със Садам.Може би щеше да отнеме повече време, но щеше да се случи.Това е естествения ход на нещата.
Щеше ли да ти хареса, ако на някой му беше хрумнало да ни освобождава от Живков с бомбадировки? Едва ли...

 Peace Peace Peace

Този, който е заменил свободата, в името на някаква сигурност - не заслужава нито свобода, нито сигурност... jasmin мненията ти ми допадат много.

Що се отнася до това дали бих искала да ни отърват от Живков с бомбардировки - все пак не го бяхме докарали до това положение, до което Саддам е довел Ирак. Има известна разлика, нали?

Дали точно Саддам е довел Ирак до това положение?  newsm78 Много ми е интересно. Много ми е интересно в какво положение щеше да е БГ ако беше на практика изолирана от пълно ембарго? Че даже ми е интересно и в какво положение щеше да САЩ в същата ситуация...

Не защитавам Садам. Но ако има нещо, което безкрайно много ме дразни в световната политика - това са двойните стандарти и хората, които вярват в 'добрите намерения' на САЩ. Те са там където имат интерес /ИКОНОМИЧЕСКИ/ да са, а не защото са загрижени да "въведат демокрация". То самото словосъчетание звучи абсурдно.

# 57
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 269
Няма значение докъде сме го били докарали.А и не мисля, че жертвите на комунизма  са били по-малко от тези на Садам.Просто бяха затворени вече лагерите, а човешката памет е къса.И понеже положението ни след 10.11. не е много розово сега сме склонни да се поддаваме на носталгията.Ама това е друга тема.
Намесата във вътрешните работи на една държава за мен е недопустимо.Ако Садам беше нападнал друга държава /както по-рано Кувейт/ е естествено да се намесят сили на ООН /ООН- много важна подробност/
Но някой, някъде да решава от какво имат нужда гражданите на друга държава, че и да се намесва с военна сила е нагло / много меко казано/

# 58
  • Мнения: 3 405
И обесиха ли го?

# 59
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Садам е дошъл на власт с много танкове и избиване на много народ. След което невероятно пазене от всеки срещу всеки.

Свидетел съм на живота там 80-83 г. 80 г. пристигнах в едно огромно голямо село със строежи отвсякъде. За месеци се строяха пътища, но такива и до днес не виждам някъде да се строят толкова качествено. Имаше също невероятен внос на стоки и транспортьорите бяхме найвече българите. И за нас добре и за тях добре. Защо започна войната с Иран така и не мога да си обясня. Но видях ужаса на млади хора с които се познавахме, да оставят младите си семейства и деца и повече никога да не ги видим. Непрекъснато минаваха катафалки из града, а бомбардироките бяха нещо ужас. Но въпреки войната Ирак стана невероятно красив. Подреден чист. Непрекъснато по телевизията даваха как трябва да се движат, как да пазят чисто. Тези войни изяде главата на г-н Садам. Трябваше да не го екзекутират а да си го водят профилактично на екзекуции и да си го връщат - това щеше за мен да е отмъщението за милионите убити. Този народ доста отнесе мъка и страдание. Дано скоро се оправят.

# 60
  • Мнения: 2 543
Няма значение докъде сме го били докарали.А и не мисля, че жертвите на комунизма  са били по-малко от тези на Садам.Просто бяха затворени вече лагерите, а човешката памет е къса.И понеже положението ни след 10.11. не е много розово сега сме склонни да се поддаваме на носталгията.Ама това е друга тема.

Да, темата е друга и по нея, уверявам те, сме на едно мнение. Но въпреки всичко има разлика между двете диктатури, макар и крайният резултат да е същия - трагедия за народа. Не ми се спори повече, честно. Просто исках да уточня, че съдът, който е осъдил Саддам е иракският. Оттам нататък, нека всеки си интерпретира както му харесва. Знам, че в такива теми не се постига консенсус.

# 61
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 269
Няма значение докъде сме го били докарали.А и не мисля, че жертвите на комунизма  са били по-малко от тези на Садам.Просто бяха затворени вече лагерите, а човешката памет е къса.И понеже положението ни след 10.11. не е много розово сега сме склонни да се поддаваме на носталгията.Ама това е друга тема.

Да, темата е друга и по нея, уверявам те, сме на едно мнение. Но въпреки всичко има разлика между двете диктатури, макар и крайният резултат да е същия - трагедия за народа. Не ми се спори повече, честно. Просто исках да уточня, че съдът, който е осъдил Саддам е иракският. Оттам нататък, нека всеки си интерпретира както му харесва. Знам, че в такива теми не се постига консенсус.
  bouquet

# 62
  • Мнения: 4 392
Не защитавам Садам. Но ако има нещо, което безкрайно много ме дразни в световната политика - това са двойните стандарти и хората, които вярват в 'добрите намерения' на САЩ. Те са там където имат интерес /ИКОНОМИЧЕСКИ/ да са, а не защото са загрижени да "въведат демокрация". То самото словосъчетание звучи абсурдно.

 Peace  bouquet

# 63
  • София
  • Мнения: 1 244
Ако се абстрахираме от глобалните конспирации и икономически интереси на лошите САЩ (макар че постоянно се забравя колко и кои държави също участваха във военните действия и после в умиротворяването)....
...Не съм убедена, че роднините на убитите от режима на Саддам над 1 млн. мъже, жени и деца (много от които все във все още неоткрити масови гробове) сега много съжаляват за обесването...
Щом това е най-тежката присъда в Ирак, е нормално той да я получи. За геноцид говорим все пак.
Дали е хуманно да има смъртна присъда където и да било по света, е съвсем, съвсем друг дебат.

# 64
  • Мнения: 2 755
В Ирак в момента няма нито независим съд, нито независимо правителство.Страната е под окупация.Само не ми казвайте, че американците са там за да ги пазят да не се избият. Ми да ги оставят да се избият.Това си е тяхна работа.Всеки народ трябва сам да си извоюва свободата.Свобода и демокрация насадени отвън /и насила/ нито са сладки, нито осъзнати.
А относно Садам-беше чудовище, а и беше доста тъп, за да стигне дотук.
Против смъртната присъда съм.А и начина по-който беше изпълнена, и деня, в който беше изпълнена ще доведат до сериозни последствия.Някой беше писал, че сега Садам ще се превърне в мъченик- много е вероятно.Досега бяха на косъм от гражданска война, сега вече ми се струва, че няма да се размине.
Нещо друго обаче се сетих сега. Пиночет преди известно време си отиде на преклонна възраст и с държавни почести.Садам днес го обесиха пред камерите на националната телевизия.Кой от тях беше по-зъл, как въобще се измерва злото.
Напълно съм съгласна с теб. Що се отнася до това, как се измерва злото, в политически аспект, ами с двойният аршин на чичо Сам.
Склонна съм да вярвам, че екзекуцията на Саддам, ще доведе до още невинни жертви, които ще бъдат повече от онези 148, заради които той беше осъден. А дали заради тях го осъдиха?  Thinking

# 65
  • Мнения: 457
Баща ми беше в Ирак в периода 85-87г. и наистина е била много богата страна, въпреки войната с Иран. Казваше, че са прелитали по някоя и друга ракета, но целите им били само военни обекти. Мерцедесите и др.скъпи коли били обичайна гледка. Хората имали големи фамилни къщи. Жал ми е за иракския народ. Един ден се събуждат и осъзнават, че вече нищо нямат.......нито къщите си, нито дюкянчетата си, нито живота, който са имали....., а си имали всичко....От там ми донесе много западни стоки, както и напитката "Seven up"- за която и не бях чувала до тогава.
Не мога да си обясня защо трябваше да се стига до там, че да разрушат цялата държава. Явно Буш и сие имат стратегия. Ето и в Югославия- бонбандировки и хиляди загинали, заради един човек! И това, че са пускани и забранените касетъчни бомби?! Нима толкова големите FBR, CFI, Мосад, Ми-6? и пр. не могат да се справят със залавянето на тези хора?!
Трябвало е да се предвиди, че иракския народ ще се разедини след свалянето на Саддам и ще се стигне до стари конфликти между шиити и сунити. Нима на САЩ не им е било ясно това! Не, не мога да се съглася че Буш и сие са ръководени от хуманни идеи при нападението си над Ирак. Ние тук можем още много да си пишем, ама истината за нещата я знаят малцина.
Защото ако си спомняте поводът за нахлуването на америк.части в Ирак бяха оръжията за масово унищожаване, които така и не се откриха на територията й, както излезнаха с доклад наблюдателите на ООН. И по света е имало и има все още диктатури.
Абе, нещата не са това което се представят, в противен случай има и други начини за справянето с тях.

# 66
  • Мнения: 457
Склонна съм да вярвам, че екзекуцията на Саддам, ще доведе до още невинни жертви, които ще бъдат повече от онези 148, заради които той беше осъден. А дали заради тях го осъдиха?  Thinking

Да, точно за толкова го обесиха- за 148 тела намерени в масов гроб, това по изказване на съдиите.
Какви милиони жертви, бе хора! Кажете къде го прочетохте това. Ами режимите в др.мюсюлмански страни все с демократични избори ли са дошли?!

# 67
  • София
  • Мнения: 1 244
Склонна съм да вярвам, че екзекуцията на Саддам, ще доведе до още невинни жертви, които ще бъдат повече от онези 148, заради които той беше осъден. А дали заради тях го осъдиха?  Thinking

Да, точно за толкова го обесиха- за 148 тела намерени в масов гроб, това по изказване на съдиите.
Какви милиони жертви, бе хора! Кажете къде го прочетохте това. Ами режимите в др.мюсюлмански страни все с демократични избори ли са дошли?!

Всъщност 148 са жертвите на клането в шиитското село Дуджаил. Да, по това обвинение го осъдиха.
Досега са открити 400 000 жертви в 270 масови гробове. Предполага се, че има още и жертвите са близо милион.

# 68
  • Мнения: 2 543
Да, точно за толкова го обесиха- за 148 тела намерени в масов гроб, това по изказване на съдиите.
Какви милиони жертви, бе хора! Кажете къде го прочетохте това. Ами режимите в др.мюсюлмански страни все с демократични избори ли са дошли?!

Е, много цинично, наистина! 148 малко ли ви се виждат? Shocked
А, че жертвите на режима му не са 148, мисля, за всеки е ясно. Или не? ooooh!

# 69
  • Мнения: 2 755
Склонна съм да вярвам, че екзекуцията на Саддам, ще доведе до още невинни жертви, които ще бъдат повече от онези 148, заради които той беше осъден. А дали заради тях го осъдиха?  Thinking

Да, точно за толкова го обесиха- за 148 тела намерени в масов гроб, това по изказване на съдиите.
Въпросът ми бе риторичен. Да, тези 148 жертви, са сочени като мотив за екзекуцията. Дали Саддам е единственият диктатор с такива прегрешения? Нима Пиночет не направи по-големи зверства в Чили? Единият обаче, беше с протекцията на САЩ, а другият им беше "трън в очите". А Виетнам, а Афганистан, а онази нарочно разпалена етническа война в бивша Югославия и т.н. ..... Всичко е просто една гадна политическа игра, а когато стане въпрос за пари и интереси, човешкият живот не струва нищо.

# 70
  • Мнения: 7 474
Екзекуцията е извършена  newsm09

# 71
  • Мнения: 6 167
дадоха го по телевизията.
ужас... не мога да го разбера това. съжалявам
саддам, не саддам... гадно е.
за доказателство дадоха и чувала , в който са го сложили след екзекуцията,
както и белега от въжето.


# 72
  • Мнения: 1 533
И на мен ми домъчня, не конкретно за лицето Саддам, а заради самото убийство. Не мога да приема за нормално да наказваш някого за това което е извършил със смърт. Кой може да реши да сложи край на нечий човешки живот? Видя ми се прекалено спокоен обаче като за осъден на смърт.

# 73
  • Мнения: 6 167
да, и на мен. възможно е да са го дрогирали. мисля, че се прави. за да мине по-леко.
както и това, че не му сложиха чувал на главата ( като по филмите..).
във всеки случай се чуствам зле от това, че видях човек, който наистина ще умре  след малко.
мисля си, че ако бях там.. нямаше да позволя да го убият.
сигурно ще ми се задействат някакви човешки инстинкти да го спася.
трябва да си голЕмо дърво да преживееш убийстовото на човешко същество
пред теб. и да си с мозъка си...

# 74
  • Мнения: 3 743
... Не мога да приема за нормално да наказваш някого за това което е извършил със смърт. ...

Дори и за това ли:

Саддам Хюсеин, който ръководеше Ирак с желязна ръка от 1979 г. до падането на режима му през април 2003 г., бе осъден на смърт чрез обесване на 5 ноември заради убийството на 148 шиитски селяни през 1982 г...

# 75
  • Мнения: 6 167
... Не мога да приема за нормално да наказваш някого за това което е извършил със смърт. ...

Дори и за това ли:

Саддам Хюсеин, който ръководеше Ирак с желязна ръка от 1979 г. до падането на режима му през април 2003 г., бе осъден на смърт чрез обесване на 5 ноември заради убийството на 148 шиитски селяни през 1982 г...


да така е.
обаче си мисля нещо.
ако ти кажат " Ия, ето ти Саддам Хюсеин, слагай му въжето и бутвай столчето" - ще го направиш ли?
Аз не.

# 76
  • Мнения: 3 743
... Не мога да приема за нормално да наказваш някого за това което е извършил със смърт. ...

Дори и за това ли:

Саддам Хюсеин, който ръководеше Ирак с желязна ръка от 1979 г. до падането на режима му през април 2003 г., бе осъден на смърт чрез обесване на 5 ноември заради убийството на 148 шиитски селяни през 1982 г...


да така е.
обаче си мисля нещо.
ако ти кажат " Ия, ето ти Саддам Хюсеин, слагай му въжето и бутвай столчето" - ще го направиш ли?
Аз не.


Ако някои от тези 148 души ми е близък....да, бих го направила.

# 77
  • София
  • Мнения: 2 271
... Не мога да приема за нормално да наказваш някого за това което е извършил със смърт. ...

Дори и за това ли:

Саддам Хюсеин, който ръководеше Ирак с желязна ръка от 1979 г. до падането на режима му през април 2003 г., бе осъден на смърт чрез обесване на 5 ноември заради убийството на 148 шиитски селяни през 1982 г...


да така е.
обаче си мисля нещо.
ако ти кажат " Ия, ето ти Саддам Хюсеин, слагай му въжето и бутвай столчето" - ще го направиш ли?
Аз не.

Ти не, но близките на тези шиити биха!

# 78
  • София
  • Мнения: 1 244
Стига вече!
Ясно е, смъртната присъда не е хуманна! Трябва да се премахне! Ок по този въпрос!

Саддам е осъден за "престъпления срещу човечеството". Заслужава най-тежката присъда според съответното законодателство. В Ирак това е смърт чрез обесване.

Човекът беше диктатор. Избил е сума ти народ. Зарежете САЩ, петрола и ООН.

Вероятно през ден по света се осъществяват смъртни присъди за "по-малки" престъпления. Точно Саддам ли ще жалим?

# 79
  • Мнения: 4 586
    Що имам спомени че преди 90 изнасяхме оръжие и свързочна техника в Ирак. И доста народ у нас се препитаваше с това. И познати имам дето работеха там, в Ирак към КИНТЕКС. Някои от вас са отгледани с тия пари. Ама аз съм пристрастен щото и двамата сме родени на 28.04 По време на бесенето се държа добре. А съда дъли е иракски или марионетен. И кой ли народ е прокопсал от демокрация, наложена от САЩ. Имам нужда от рефреш. Имало е турчеене у нас, после гърчеене, после френчене и русчене, да влезе американченето. Върху нас се извършва мониторинг.

# 80
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Работеха 3000 българи. Строяхме петролопроводи, петролни бази. Направиха се напоителните канали. Транспортът беше изключително от Български и Турски камьони. Търговията беше на много високо ниво с тях.

# 81
  • Мнения: 1 533
Аз не коментирам дали е виновен или не. Много по-мъчно ми стана за младата жена иракчанка, която даваха по Новатази вечер, не разбрах дали има и българска кръв, говореше перфектно български. Та за нея много повече ми стана мило. Но си мисля, че смъртното наказание хем тежи на съвестта на този който го взема като решение/изпълнява, хем е услуга за този когото наказват.

# 82
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Всички българки, които бяха женени за иракчани бяха задължени да вземат в един момент само иракски паспорти и да се откажат от българското гражданство

# 83
  • София
  • Мнения: 4 423
Може и да не съм права, но ми стана страшно гадно, кофти, мъчно, когато го дадоха по телевизията, един такъв изплашен, безпомощен...май по - добре е доживотен затвор, това ми се струва прекалено жестоко. Confused

# 84
  • Мнения: 2 697
Бубoлинка, съгласна съм с теб. Не съм никакъв апологет на такъв изверг като Саддам, но не дай си боже човек да се срещне с осъзнаването, че е обречен и ще бъде убит, без право на помилване. В тази връзка се сещам за един пасаж от "Идиот" на Достоевски, в който княз Мишкин говореше за точно това - ужасните гърчове на душата на обречения човек. Спомням си, че само докато четях думите му изпитвах болка. Жестоко е. Да, Саддам (в нашия случай) е убивал - но все пак сме хора и нямаме моралното право да отнемаме живот. Ако го убиваме, то значи сме склонни на същата жестокост като него. Да не говорим за проблема от гледна точка на християнството... Sick

# 85
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Почва да ме е страх за нашите сънароднички да не изпълнят присъдите бързо.

# 86
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Пълна диващина. Фарс.

И по принцип съм против смътното наказание!  Peace

# 87
  • Мнения: 2 070
Вижте, чудя се как да го кажа... около героят на темата се въртят още хиляди неприятни и ужасни неща и истории, показателни за това докъде сме го докарали ние хората. И едните и другите. По-добре да помълчим малко, все пак човекът ще го бесят..

# 88
  • Мнения: 2 013
Почва да ме е страх за нашите сънароднички да не изпълнят присъдите бързо.

Не че има пряка връзка, но Либия е обявила тридневен траур за Саддам.

# 89
  • Мнения: 2 013
Вижте, чудя се как да го кажа... около героят на темата се въртят още хиляди неприятни и ужасни неща и истории, показателни за това докъде сме го докарали ние хората. И едните и другите. По-добре да помълчим малко, все пак човекът ще го бесят..

Обесиха го вече, рано призори, в сградата на иракското военно разузнаване. Дадоха кадри от иракската телевизия - преди и след...

# 90
  • София
  • Мнения: 4 423
. По-добре да помълчим малко, все пак човекът ще го бесят..
Ми те го обесиха вече Thinking

# 91
  • Мнения: 2 070
Ясно де, разбрах, мерси за информацията...
Не съм следила нито новините, нито темата...

# 92
  • Мнения: 1 258
Това е гадно.По всички канали течат кадрите с екзекуцията.Дъщеря ми пита защо го бесят тоя дядо.Мъжът ми и казва,че е убивал много хора и затова...И тя пита дали и Левски затова са го обесили. Sad

# 93
  • Мнения: 1 104
Диктатурата определено не е най-правилния начин на управление, но за средния човек е задоволителна!
Дано някой ден и Буш да си получи заслуженото! Той е убил много повече хора от Садам, да не говорим какво причини САЩ на света...

Според мен Садам все пак не е убит, най-много някой двойник да си е отишъл. Истинският си седи в Белия дом ....

# 94
  • София
  • Мнения: 1 244
Бубoлинка, съгласна съм с теб. Не съм никакъв апологет на такъв изверг като Саддам, но не дай си боже човек да се срещне с осъзнаването, че е обречен и ще бъде убит, без право на помилване. В тази връзка се сещам за един пасаж от "Идиот" на Достоевски, в който княз Мишкин говореше за точно това - ужасните гърчове на душата на обречения човек. Спомням си, че само докато четях думите му изпитвах болка. Жестоко е. Да, Саддам (в нашия случай) е убивал - но все пак сме хора и нямаме моралното право да отнемаме живот. Ако го убиваме, то значи сме склонни на същата жестокост като него. Да не говорим за проблема от гледна точка на християнството... Sick

Аз пък се сещам за един друг герой на Достоевски, който уби без много да му мисли и после се сети да съжалява.
Дали Саддам е съжалявал? Как мислите? Да ви е направило впечатление някъде по време на процеса да е казал "Абе тия хора съм виновен, че ги убих, ама се разкайвам"...?

Пък и християнство, дрън-дрън, гилотината от кого е измислена?
Аз съм на мнение, че исляма е в "средните си векове"... освен това.
***
За истинския Саддам и фалшивия: много филми, много.

# 95
  • София
  • Мнения: 6 743
Не зависимо от факта какво е направил, ми стана адски гадно от кадрите които дадоха  Sad

# 96
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

мисля си, че ако бях там.. нямаше да позволя да го убият.
сигурно ще ми се задействат някакви човешки инстинкти да го спася.

  Rolling EyesРазбирам потреса ти от убийството, но помисли малко какво пишеш, моля те!Кой щеше да те пита дали да го обесят, или щеше да хванеш палачите му и да им удариш по един шамар Rolling Eyes newsm78Хайде малко по-реалистично!Знаела си, че ще дават репортаж по ТВ-то, хора със слаби нерви и прекалено нежни сърца трябва да се въздържат от гледането на такива кадри.
 Не се заяждам никак, но понякой път ми става смешно като някой избие на лирика и мрелодрама такива теми Tired

# 97
  • Мнения: 2 697
Аз пък се сещам за един друг герой на Достоевски, който уби без много да му мисли и после се сети да съжалява.
Дали Саддам е съжалявал? Как мислите? Да ви е направило впечатление някъде по време на процеса да е казал "Абе тия хора съм виновен, че ги убих, ама се разкайвам"...?

Пък и християнство, дрън-дрън, гилотината от кого е измислена?
Аз съм на мнение, че исляма е в "средните си векове"... освен това.
***
За истинския Саддам и фалшивия: много филми, много.

Гилотината не е измислена от вярващи хора - от парадни религиозни шутове може би, но не от вярващи, повярвай ми Peace
За героите на Достоевски - всеки има право да заеме позицията на този литературен герой, когото избере. Аз цитирах нещо, което ме е впечатлило и което смятам за уместно, за да илюстрира идеята ми.
А що се отнася до ислямът си е в средните векове обяснява много неща, но не прави сами по себе си тези действия по-хуманни. Sick

# 98
  • София
  • Мнения: 1 244
Гилотината не е измислена от вярващи хора - от парадни религиозни шутове може би, но не от вярващи, повярвай ми Peace
За героите на Достоевски - всеки има право да заеме позицията на този литературен герой, когото избере. Аз цитирах нещо, което ме е впечатлило и което смятам за уместно, за да илюстрира идеята ми.
А що се отнася до ислямът си е в средните векове обяснява много неща, но не прави сами по себе си тези действия по-хуманни. Sick


Повярвай ми, когато са измислили гилотината, са имали доста по-различно разбиране за християнството  Peace И повечето "вярващи" тогава са вярвали и в гилотината.
За Достоевски - аз също.
За исляма - да, но от тяхна гледна точка нещата сигурно изглеждат различно.
За нехуманното вече за 3 път пиша.

И не ти използвах предното мнение, за да се заяждам, а конкретно с един пример.

# 99
  • Мнения: 818
Гадно е...
Баща ми работеше в Кувейт,когато Саддам го нападна.Било е ужасно,всички Бг-ри са ги извозвали с тирове до Сирия,всичко са оставяли и бягали.След като се върна,баща ми се разболя и почина(а и по-късно научих,че много други които са били там също).И аз бях много негативно настроена към него,но днес като го видях не исках да вярвам...И аз подкрепям доживотната присъда.

# 100
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
не знам сред арабите има мнение, 4е садам единствено е можел да държи с под4инение масите и проблемните шиити и сунити да не се избият. не е демократи4но, но сега пък си е анархия и хаос, и смърт  от а до я.не мисля, 4е там ще спре или ще се оправи до мир и тн. свещената омраза м/у сунити и шиите няма да умре, тъй като не може да се върне времето назад.още пове4е и кюрдите бъркат в раната м/у тях, 4е става по-напе4ено. садам си отиде като пешка на историята.

# 101
  • Мнения: 1 216
не знам сред арабите има мнение, 4е садам единствено е можел да държи с под4инение масите и проблемните шиити и сунити да не се избият. не е демократи4но, но сега пък си е анархия и хаос, и смърт  от а до я.не мисля, 4е там ще спре или ще се оправи до мир и тн. свещената омраза м/у сунити и шиите няма да умре, тъй като не може да се върне времето назад.още пове4е и кюрдите бъркат в раната м/у тях, 4е става по-напе4ено. садам си отиде като пешка на историята.
Да, точно казано!
Сега положението там е като на война. Всеки ден невинни жертви и не се знае кога ще е краят.
Наскоро обсъждаха да пращат още войски в Ирак, но американците явно не могат да се справят или не искат, не че им е работа.
Днес по BBC даваха статистика на жертвите от 2003 до сега- стават все повече и повече.
Осраха държавата Confused

# 102
  • София
  • Мнения: 1 244
А може би така трябва.
И Султанът едно време е задържал "роби" в дадена територия...пък после те взели да се бият за земи...и до ден днешен не се знае кое, чие е  Grinning
Само дето е нямало САЩ (т.е. не им влизало в икономическите интереси) да дойдат да ги поосвободят, а вместо това... дошли братушкитеее...  Simple Smile

# 103
  • Мнения: 2 952
Садам беше  диктатор и си замина.Дано е за  добро на Иракския народ.Ще се иска  дълъг преход, няма да е лесно, но това е краят на  цяла епоха.

# 104
  • Мнения: 3 423
аз съм против смъртното наказание ,дори в този случай

# 105
  • Мнения: 2 013
Стотици иракчани се стекоха към гроба на Саддам

Стотици хора напуснаха пеша Тикрит, за да отидат на гроба на Саддам Хюсеин в съседното село Ауджа.

Изходните артерии на Тикрит бяха затворени за автомобилното движение от иракските сили за сигурност, но няколкостотин души извървяха пеша четирите километра, разделящи сунитския бастион от родното село да Саддам Хюсеин, където той бе погребан. Положението в самия Тикрит е спокойно.

Саддам бе погребан рано тази сутрин в гробница, построена по време на управлението му в центъра на Ауджа, съобщи Муса Фарадж, член на фамилията на бившия иракски президент.

На траурната церемония присъстваха няколкостотин членове на племето на Саддам - Албу Насър, сред тях бе и шейх Али ан Нида. Там бе и губернаторът на провинция Салахеддин Хамед ал Шакти.

Според Саад ал Храмер, член на фамилията на бившия диктатор, по тялото на Саддам Хюсейн има следи от изтезания.

# 106
  • Мнения: 843
          За част от този  Иракски народ Саддам е герой и ще си остане такъв.Много вероятно е да остане като национален герой, но това само историята ще реши... някога.   Не и ние. Не.
          За мен той е диктатор, унищожил  безкрайно много качествени хора, познавам някои от тях.
         Като човек.. не искам да виждам бесеници.  и разстрели. Дори и да е справедливо...   Дори със СЪД .    / Защото някой друг СЪД прати на бесилото медиците ни.  и ЗНАЕМ, че не е честно по дяволите./          
             Не исках да виждам и трупът на Чаушеску,  разстрелян....например.
               Или снимката на резстеляният Мусолини... / в. Сега/
              Зная , че това е "храната" на народа.  И е редно  да се плаща  за откровен тероризъм.
               Но..., извинете не искам да го гледам. И смених канала. Цъкнах с дистанционното. Защото няма как да знам дали съм честна в емоциите си. Историята да решава.
            

# 107
  • Мнения: 2 952
      След като се обявява за президент на Ирак на 16 юли,
на 22 юли 1979 г. Саддам свиква заседание на правителството, на което казва, че в залата има предатели и започва да изброява имена. Той дори записал с видеокамера целия процес за бъдещите поколения.
Никой от всички общо 200 депутати не знаел дали няма да чуе името си. Тези, които били назовани, бивали отвеждани от охраната и екзекутирани.Някои обаче били изтезавани и пускани на свобода, за да разказват за жестокостта на Саддам. Новоизпеченият диктатор споделял мнението, че за да се управлява един народ, трябва да се държи в страх. Тайната полиция започнала да действа в училищата и да подслушва как децата коментират думите на родителите си за иракския лидер. Ако в някое семейство се говорело лошо за Саддам, родителите бивали ликвидирани, а децата - пращани в сиропиталища.

     За да запази властта си, Саддам решава да използва химическо оръжие срещу иранската армия и след като хиляди загиват от него (през април 1987 г. в долината Балисан загиват 400 души).

    По негова заповед му изготвят дори Коран, написан с кръв, което според вярващите мюсюлмани е богохулство, тъй като ислямът смята кръвта за нещо мръсно.

    В рамките на месец след началото на делото за убийството на 148-те шиити в Дуджаил започна на 19 октомври 2005 г. в Багдад ...... двама от адвокатите на подсъдимите са убити, а един е открит ранен в Багдад.Два дни след това бе убит трети адвокат на защитата.

   Междувременно на 21 август срещу Саддам започна друго дело - за геноцид и престъпления срещу човечеството. По него сваленият диктатор е обвинен за аферата "Анфал" - операция, която между 1987 г. и 1988 г. води до смъртта на около 182 хил. кюрди, избити при масово разселване на кюрдското население.Операцията се извършва в три етапа, като кулминацията й е обгазяването на 5000 кюрди .

  ...................................








# 108
  • Мнения: 983
аз съм против смъртното наказание ,дори в този случай
Значи той може хладнокръвно да убива, и да живее. Заслужаваше си го.

# 109
  • Мнения: 2 952
Аз пък съм За смъртното наказание

(и по-лично ако трябва да си го обясни човек........един педофил садист , който изнасилва , измъчва и убива жестоко едно 3 г. дете например трябва да умре)

# 110
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
щях да пусна тема за Саддам, ама добре, че първо потърсих да видя дали вече няма такава...
моето мнение и усещане е, че не трябва да има смъртни присъди, особено толкова жестоки
по принцип, не конкретно за случая, говоря... доживотното наказание ми се вижда по-справедливо, честно казано... обесването си е варварски акт, нецивилизован, агресивен...  Embarassed

# 111
  • Мнения: 3 743
...... доживотното наказание ми се вижда по-справедливо, честно казано... обесването си е варварски акт, нецивилизован, агресивен...  Embarassed

А в такъв случай пак ли е варварски акт?!?!

...
........един педофил садист , който изнасилва , измъчва и убива жестоко едно 3 г. дете например трябва да умре)

Според мен на такъв изверг смъртното наказание му е подарък и изобщо не мисля, че е агресивен и нецивилизован акт спрямо него!

# 112
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Либия ще издигне статуя на Саддам Хюсеин на бесилото
 Shocked Shocked Shocked
Либия обяви тридневен траур за смъртта на Саддам Хюсеин и отмени всички публични чествания на най-големия празник в ислямския календар - Айд ал Адха или Курбан байрам.

Общи условия

Активация на акаунт