Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата ? - 17

  • 42 852
  • 751
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9 368
В немското училище няма лято, няма зима. През двете междучасия между двойните часове по 15-20 минути всички биват изхвърлени на двора. Ако вали, стоят под козирките, но навън, там и ядат. Само за обяд има помощение до стола или в самият стол за внесена домашна храна.

# 76
  • Мнения: 6 466
В немското училище няма лято, няма зима. През двете междучасия между двойните часове по 15-20 минути всички биват изхвърлени на двора. Ако вали, стоят под козирките, но навън, там и ядат. Само за обяд има помощение до стола или в самият стол за внесена домашна храна.
А като са вътре са на отворени прозорци. Grinning

# 77
  • Мнения: X
И в Канада са същите.

Само ако е -26/27 градуса не ги изхвърлят от у-ще и са вътре. Няма начин да са вътре иначе и ги препират да си свършат обяда за 15 минути и да са излезли за останалите 30 минути.

Има и клуб на полярните мечки, където подписваш и детето ти излиза за тези 30 минути всеки ден и на -50, което е поне 2 месеца като температури.
Ние не сме подписвали, че нашата щерка все искаше да си е вътре, а не да обикалят навън без пейки да седнат, а детските площадки, спортните площадки и катерушките не им бяха интересни на 6/7/8 клас.

Тукашното обедно междучасие в гимназията не е 45 минути, а е час и 10 минути и имат много време за разходка, отдих и кафета, ако искат. Тя често е в библиотеката и си пише домашните там, след като се е нахранила.

Хаха, наборката на Тонка е същата.

И тя събира доста пари от РД и Коледа (бабите й пращат суми все) и събира за нов компютър, а започва курсовете за книжката след година ( тук започват на 16 с курсовете и карат с придружител родител поне година) и очаква кола и тя Simple Smile

Последна редакция: чт, 23 мар 2023, 17:20 от Анонимен

# 78
  • Мнения: 24 383
Нека да се учат да спестяват! Особено след като имат цел. Моята спестява за различни неща, а от време на време си взема от касичката примерно по 10лв за боклуци, които купува в училище. Аз и давам кутия и малка сума всеки ден, но явно има нужда от време на време да е като другите. И се правя, че не зная Wink

# 79
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Винаги спестяват за нещо моите. Компютри си сглобиха със съвсем малка помощ от наша страна, а са по над 1000 евро всеки. Последната им покупка са слушалки, по около 50, взеха си еднакви. Това лято голямата ще трябва да работи, на есен, живи и здрави, заминава да учи надалеч.

# 80
  • Мнения: 21 282
За джобните при моята варират - ходи на народни танци и днес ще са извън града и като се върнат ще се почерпят и едно помагало трябва да плати по БЕЛ ,та за днес има 30 лв в себе си.
За съжаление моята не е от най-пестеливите.

# 81
  • Мнения: 4 028
Тонка, как така е забранено да се внася храна?
Ти ме разби.
И не може ни плод, ни зеленчук, ни нищо?

# 82
  • here and now
  • Мнения: 4 253
И при нас е забранено да се внася храна и напитки.
Толкова ми е болна тази тема. Чудя се към кого да се обърна.

Оправданието е, че заради мизерията, която сътворяват са се завъдили мишки. Кошовете преливани, разливали кафета и капучино и кетчуп и майонеза навсякъде.
Аз си мисля, че като ги изкарат да се хранят навън, няма да е по-различно. Обаче от трохите и остатъчците от храна, ще има птици, кучета, котки и какво ли още не.
Миналия ден коментирах ситуацията с една учителка и тя ми каза, че заради храненето им вътре се били завъдили мишки. Аз ѝ казах, че ние у дома се храним вътре и нямаме и я попитах да не би у тях да имат или не се хранят вътре и тя ми се обиди...

# 83
  • София
  • Мнения: 23 098
Тонка, как така е забранено да се внася храна?
Ти ме разби.
И не може ни плод, ни зеленчук, ни нищо?
За боклуците, които се предлагат в училищната лавка няма проблем. Всякаква друга храна, внесена отвън, е забранена. Мен двойният аршин ме дразни.

# 84
  • Мнения: 7 799
С мъжа ми сме А и Б кръвни групи, децата са АБ с неговия резус фактор.

В предишното училище на децата също беше забранено внасянето на храна. Отделно, те не можеха и да напускат кампуса, за да си купят каквото и да било (не че имаше и откъде, де), но оправданието на училището беше, че им осигуряват снак два пъти дневно, както и топъл обяд в стола. Да, но топлият обяд не беше никак по вкуса на сина и започна драма с постоянни болки в стомаха, защото той просто не се хранеше редовно, а отказваше да си носи кутия с храна от вкъщи. Реално гладуваше. На третия месец някъде обясних на нещото като класен ръководител, че моето дете ЩЕ си носи храна от вкъщи и ако има нещо против, съм готова да се срещна с директора ( при нужда и с настоятелството), като да го уведомя за позицията си по същия начин, по който го правя с него в момента. След този разговор никой не е правил проблем на детето.
Болките в стомаха отшумяха от раз.

Последна редакция: пн, 27 мар 2023, 00:06 от TuЛи

# 85
  • Мнения: 19 310
. Аз ѝ казах, че ние у дома се храним вътре и нямаме и я попитах да не би у тях да имат или не се хранят вътре и тя ми се обиди...
А ти не го ли смяташ за обидно това?
И най-вероятно не го е измислила учителката. Вкъщи сте с 1 или 2 деца, в училище са 500-1000.

# 86
  • here and now
  • Мнения: 4 253
Защо да го смятам за обидно?
Тя се опита да защити тезата на училището, в което има персонал точно за да почиства.
Същите тези деца 500-1000 , като се хранят навън навън, ще цапат по-малко ли?

# 87
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Аз пък по- тъпа причина от това не съм чувала. Да не е единственото училище, където ядат деца навсякъде?! Ако наблегнат на хигиената, може и да е различно. Едно минаване на фирма против гризачи, яко чистене след часовете и няма да имат мишки. Честно, недоумявам, храната на децата виновна за мишките. И съвсем правилно е изказването на Алис, никак не е обидно даже. Обидно е за децата и за родителите им.

# 88
  • Мнения: 9 368
Какво значение има, дали храната е домашна или купена, за цапането? Домашната храна от кутия може да се яде и навън.

# 89
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Точно, още една причина цялата тази забрана за внасяне на храни да ми е абсурдна. При нас голямото междучасие е време за закуска, всички са задължително навън, с кутиите и ядат. Ако не искат, не ядат, разбира се, но се яде само навън и само в тези 20 минути.

Общи условия

Активация на акаунт