Пречила ли ви е бременността?

  • 3 806
  • 103
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 27 524
Не, по никакъв начин, но нямах голям корем, много килца и други неудобства. Ако не беше така, предполагам, че би ми досадило и на мен. ще отмине, после да же ще ти липсва, опитай се да се радваш дори на негативните моменти, защото дори и те са уникални, несравними и неповторими.  Heart Eyes

# 61
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Изобщо не, това беше един от най-прекрасните моменти в живота ми!

# 62
  • София
  • Мнения: 6 477
На мен точно някъде към 7-мия месец също започваше да ми тежи ужасно! Имах чувство, че винаги ще съм балон, който хърка, коремът му се мърда  и непрестанно нещо го рита зловещо вътре! Не можех да си връзвам ботушите и изобщо не знаех къде са ми краката! Броях дните до раждането....Определено за мен беше здраво изпитание за нервите и тялото, което го отдавам и на факта, че доста късно забременях.
Стискам ти палци да мине по-бързо времето за теб и весели празници!  bouquet

# 63
  • Мнения: 350
Здравейте и от мен "колежки"  Grinning, началото на седмия месец е някаква превратна точка по време на бременноста при някои от нас. Сега чак почна да ми натежава. Бебка много ритка, по всяко време, започнаха леко да ми оттичат краката вечер, ако се преуморя. и др. такива. Като цяло не ми пречи, но с известни ограничения и по строга организация на движението и почивката.

Да сме живи и здрави всички, желая здраве на деца, майки и кандидат майки  Simple Smile през новата година.

# 64
  • Мнения: 1 877
Въпреки че ударих 100кила не се спирах - то чистене ,готвене,гушкане на баткото...Само не знам как ще си върна килограмите?

# 65
  • Мнения: X
Първо- за много години, да си жива-здрава, леко да родиш едно спокойно и красиво бебче!

Второ- пречи ми, разбира се, то ако беше някакво блажено и приятностно усещане /както го описват част от мамчетата тук/, нямаше да се нарича "бреме-нност", нямаше да ходим на лекар всеки месец, да правим изследвания и да стоим будни от страхове нощем.
Пречи ми в смисъл,че това си е върховно психическо, физическо, емоционално и всякакво изпитание за всяка жена. Дано излезем с хладнокръвие и щастливи усмивки от него!

# 66
  • Мнения: 2 015
Да, в 8 и 9-я месец, но преди това Не.Просто накрая вече доста натежах и едва си обувах обувките, а и изглеждах като слон, но после всичко това ми липсваше толкова много.Да си позволяваш повече ядене, да се излежаваш и почиваш(поне при мен беше така, защото нямам други деца), да ти угаждат и др. подобни.Наслаждавай се  bouquet!

# 67
  • Мнения: 1 174
Самата дума бременност идва от бреме... затова според мен дори и най-леката бременност създава неудобства... Не е болестно състояние, но не си си и в нормалното състояние. все пак всичко зависи и от настройката.
4,5,6 месец са наистина страхотно изживяване - започва да ти расте коремчето, да се чувстваш по-енергична и осъзнаваш, че създаваш нов живот...
Последните месеци не са ми от най-приятните...
И при мен е така Simple SmileПърва бременност ми е,последни дни преди термин,но вече не издържам.Основният проблем идва от отичането на ходилата ми,т.е. не влизам в обувки и затова съм трудна за разходки,което много ме измъчва...така съм от месец почти.Също това,че не мога да разчитам на себе си за ставане от леглото (особено нощем),а раздигам с охкане и мъжа си любим да помага,да върша най-обикновени неща от ежедневието,ама...няма повече да се оплаквам,че и ребрата ме болят! Wink

# 68
  • Мнения: 2 109
да !!! Ужасно много ! Това беше най-отвратителното преживяване в моя живот, и няма никакво отношение към това колко желана е била бременността.
1 седмица след като заченах циците ми се подуха кошмарно и болезнено. 3 седмици по-късно вече повръщах всичко, не можех нищо да ям, да пътувам,да лежа по гръб, да стоя права , да седя, да пия вода, да си мия ръцете, мъжът ми да си слага гел или да някой около мен да простира пране.... да зареждам колата на бензиностанция....
4 .1/2 м спрях да повръщам, но ми се гадеше страшно, а ако не ядях на 3 часа, припадах. можех да ям само хляб, шоколад и бадеми.
5-6 м не можех да си намеря място от адските болки от разширяващи се ребра (бях с много тесен гръден кош).
7 м... проядох ябълки, месо и зелена салата. схванаха ми се краката (с плоско стъпало съм) и трябваше да ходя по ортопедични джапанки на работа през декември. + 12 кг
8 м - 2 седмици почивка по коледа, ядох, пих и само пъшках по  малко, пишках по много. Simple Smile само че направих остър колит, a младежът така ме риташе в червата, че звездички ми излизаха
пред очите. беше ми горещо ! карах се, ако е включен радиатора (беше дел- януари, аз ходех с летни панталони и едно половерче до края).
9 м ядях само пуканки (1 пакет на ден), портокали (20 кг на седмица) и 1 вид пица в уго (2 пъти седмично), мляко -1-2 л на ден. като че ли сега ми беше най-леко, въпреки че повече от 30 мин не можех да спя. ходех като призрак из кухнята (защото имаме само 1 стая) и готвех сладкиши до 4 през нощта.
термин.......... и 10 месец..... (преносих 10 дни). всеки ден по 5 обаждания: роди ли вече, как си... досада голяма.  + 26 кг(все оше имам да свалям осем.... осемнайсет свалих до тук)

раждане... 9-10 часа контракции, 4 часа през 1 минута... накрая му изгубиха тоновете и ме срязаха секцио.

бих родила още 3-4 пъти.
за бременност не ми се мисли.

ама ще трябва, няма как... мъжо спомена трето колко било хубажо да си имаме (а аз си мислех, че преговаряме за второ !)

за стриите споменах ли?

до 2-3 м след като родих ми ставаше лошо от всякакви миризми. до 8 м от всякакви парфюми.

след мен можете на воля да се оплаквате, на никой няма да му се стори чак толкова дълго Simple Smile

ВИВИАН ! стискам палци. още малко ти остава.  2 неща ми помогнаха да оцелея през този ад: мъжът и, който ме подкрепяше 100 %, и фактът че ходих на работа до края, до 1 седмица след термин. Да се похвалиш с второто най-хубаво бебе на света!!!!!!

гушки многооооо

# 69
  • Мнения: 5 362
Не.
Беше ми трудно накрая вече да се изправям и сядам,но като цяло не ми е пречила бременността.Доста бях качила-30кг,но се чувствах добре и най-важното щастлива.

# 70
  • Мнения: 8 505
Не,изобщо.

# 71
  • Мнения: 439
и аз като Mecho Pyx , родих края на август - в горещините се разхождах, бях много подвижна, е една бременна рокля ми беше станала малка на корема, но така е Simple Smileиначе бях качила 17кг

# 72
  • Мнения: 6 623
Аз също не бих казала ,че е приятно изживяване въпреки ,че нямах проблеми.

# 73
  • Мнения: 6 390
Не, не ми е пречила сериозно  Wink
Единственно че трябваше да ходя с едни огромни обувки зимата, защото никакви не ми ставаха  Wink

# 74
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Първата ми бременност беше много лека. Качих само малко повече от 7 килограма и се чувствах супер. Втората обаче много тежки моменти прекарах. Качих 15 килограма и корема ми беше огромен. Обаче и за миг не се сещам да ми е минавало през ума, че искам всичко това да мине по-скоро или нещо подобно. Оплаквах се и аз и пъшках и охках, но и се наслаждавах на всеки момент от бременността.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт