Как да го убедя, че няма причина да ме ревнува?

  • 6 412
  • 226
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 12 935
Ако на 30 не им става, на 50 не вярвам да е по-добре.

# 211
  • Мнения: 137
Aldabella, не те съдя за нищо  и ти се извинявам,  но ми стана любопитно как реагираха родителите ти, когато им представи приятеля си, когато им каза, че ще се жените? Ти си се оженила твърде рано по днешните разбирания за първи брак - все още си била момичето на мама и тати. Можеш да не ми отговаряш, защото не е по темата, но се зачудих.


Ще отговоря първо на това, понеже го видях като директно отправен въпрос. Бяха доста изненадани и не бяха особено щастливи в началото, разбира се, но отмина. Нормално е да бъдат скептични предвид възрастовата разлика, не ги съдя. Имам късмет, че родителите ми са ми имали голямо доверие още откакто бях малка. Казаха, че изборът е мой и че няма да се месят. Сега го харесват може би дори повече от мен. Smile

Не знам какви са днешните разбирания за първи брак. Аз много от днешните разбирания не ги разбирам. Smile
В този форум повече от веднъж съм чела възмутени коментари как можело жена да е девствена след 16-17, все едно това е огромен проблем. Мисля, че твърде много хора живеят живота си по начин, диктуван от общественото мнение, и това ме натъжава.

# 212
  • Мнения: 6 726
Прочетох и старите теми на авторката. Струват ми се измислени.

# 213
  • Мнения: 14 453
На мен,не.

# 214
  • Мнения: 137
Аз питах авторката дали колегата е готин. Тя не ми отговори, приемам че е млад и готин.
Сега да питам друго. Ако евреина нямаше пари, и беше градинар да кажем, пак ли щеше да е лудо влюбена?

Всичките ми колеги са готини. Каква възраст за вас е млада, на 40+ е въпросният човек, има семейство. Точно заради това мисля, че вероятността да има нещо към мен е доста малка.

Аз не се влюбих в парите му.

# 215
  • Мнения: X
Аз също харесвах по-големи мъже като бях на 18-20 години. Излизах с поне 15,20+ г по-големи от мен. Ама това е значело, че са на 35-40 г, което си е мъж в разцвет! Сега ако ме задява някой на 50, аз съм на 30, просто няма как да стане!

Има значение и дали харесваш някого за кекс и неангажиращо излизане, или искаш сватба и бебета.

Авторката в какво се влюбила, не знам.

# 216
  • Мнения: 137
При така изложените обстоятелства, не виждам някакъв стандартен начин за убеждаване на този човек относно ревности и подобни.
Реално само този който ви познава много добре ( тебе и него ), би могъл да предложи нещо, някакъв съвет да речем. Но и в това не съм сигурен, доколко ще е адекватен.
Какво да ти кажа, карайте си така, не му обръщай прекалено много внимание, и така.

Да, напоследък тактично избягвам да споменавам работата. Опитвам се да прекарвам повече време с него и да му правя приятни изненади.

# 217
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 910
Да, напоследък тактично избягвам да споменавам работата. Опитвам се да прекарвам повече време с него и да му правя приятни изненади.
Баш каквото той иска Bowtie Следваща стъпка - напускане на работа.

# 218
  • Мнения: 7 434
Аха. Признавам си, че ми звучиш неправдоподобно.

# 219
  • Мнения: 25 836
Аха. Признавам си, че ми звучиш неправдоподобно.
И мен ме загуби с това, че всички колеги за готини, а пък с тоя дето я заглежда не можело нищо да има, понеже е ...семеен.
Вадя пуканките направо.

# 220
  • Мнения: 6 726
Авторката пише и звучи интелигентно. Трудно е за вярване, че такъв човек ще си пази девствеността за първата брачна нощ и ще тръгне да прави семейство с мъж, който е 30 години по-възрастен. Ще е лудо влюбена в него и ще гледа целият й живот, цялото й съществуване да се върти около него - той да е щастлив и доволен. А тя като някакъв придатък. Мхм.
Всичко това ми прилича на фенфикшън, написан в Wattpad.

# 221
  • Мнения: 137
Да, напоследък тактично избягвам да споменавам работата. Опитвам се да прекарвам повече време с него и да му правя приятни изненади.
Баш каквото той иска Bowtie Следваща стъпка - напускане на работа.

Недейте толкова негативно. Сега говорихме отново и се извини, че се е държал така. Не е искал да ме обиди, но било нормално да не иска да вижда чужди мъже да се опитват да се правят на интересни пред мен.

Може би и аз твърде много се обяснявах, имаме си доверие и се обичаме. Трябваше да кажа веднъж, че няма причина да се тревожи и да се приключи. Виждам много скептици, които не коментират пряко зададения в темата въпрос. Който не вярва или го/я дразни моята особа, което не знам как е възможно от няколко коментара, не е длъжен да изказва мнение все пак. Мисля, че темата е изчерпана.

# 222
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 123
Ще имаш възможност. Мислиш, че като се е извинил и ще спре ли?! Мне, ще продължи да ревнува, да изисква и да се цупи, после пак извинение, и пак същото... И накрая както назад писаха, ще си останеш вкъщи, защото не искаш той да страда...

# 223
  • Мнения: 7 434
Плеснахте с ръце и се прегърнахте? Или се изчерпа вдъхновението ти да фантазираш?

# 224
  • Мнения: 137
Плеснахте с ръце и се прегърнахте? Или се изчерпа вдъхновението ти да фантазираш?

Аз не мога да разбера защо коментирате казус, който смятате за измислен. Smile Smile
Нямате ли нещо по-добро за правене?

Пуснах темата с идеята, че може да има някой, който да е имал същата ситуация в някой момент. Предните пъти, когато съм питала нещо в този форум, винаги са се намирали хора, които да споделят нещо интересно и да обменим опит и съвети. Вярно, че бяха много малко на фона на всички, които се съмняват или коментират някакви странични неща, но дори само за тези няколко коментари си струва човек да пусне тема.

Общи условия

Активация на акаунт