Нисък АМХ и бременност

  • 2 636
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
Здравейте, на 37г съм, по ред причини с съпруга ми все отлагахме бебето.
От този месец, ще правим опити за бебе, но се притеснявам дали ще мога да забременея. Преди два дена си изследвах АМХ, но се оказа че е доста нисък референтните стойности са от 400 до 7000, а моя е 0,593. Притеснявам се дали ще мога да забременея с такъв АМХ.

# 1
  • Мнения: 1 130
Здравейте, на 37г съм, по ред причини с съпруга ми все отлагахме бебето.
От този месец, ще правим опити за бебе, но се притеснявам дали ще мога да забременея. Преди два дена си изследвах АМХ, но се оказа че е доста нисък референтните стойности са от 400 до 7000, а моя е 0,593. Притеснявам се дали ще мога да забременея с такъв АМХ.
Има и успели момичета с такъв АМХ, но не естествено за съжаление. Консултирайте се с репродуктивен специалист. Важно и как са нещата при партньора, само АМХ е нищо, на фона на всички изследвания който се изискват. Проходимост на тръби, нива на витамини и т.н

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 3 571
Не шашкайте момичето. Аз забременях естествено с АМХ  0.35 и то на 41 години, така че...

# 3
  • Мнения: 718
Аз забременях с АМХ 0,50 на 42 години естествено.

# 4
  • Мнения: 53
Не шашкайте момичето. Аз забременях естествено с АМХ  0.35 и то на 41 години, така че...
[/quote
Благодаря за написаното, много ме уплаши, жената която писа, че немога да имам дете по естествен начин.
Днес бях на гинеколог, много набързо, защото беше дежурен в Майчин дом във Варна, набързо му казах че имам АМХ близо до долна граница, и той ми каза да почнем с опитите. И на 29 ще отида на преглед при него и подробно ще обсъдим нещата.
Аз преди две години, кат бях на 35, за пръв път изследвах АМХ, тогава си спомням че беше около 800 и нещо. И пак се уплаших, но имах много нисък вит Д, и ми казаха, че заради вит д, изкуствено се е понижил и се бях успокоила. Но днес, доктора ми каза че вит Д, не влияе на АМХ. Явно наистина, още преди две години съм имала нисък АМХ.

# 5
  • Мнения: 229
В момента съм бременна в 13 г.с. с второто ни чудо, естествено заченато . С тежка ендометриоза съм, мъжки фактор, хашимото и АМХ 0,54 и на 34 години.
След като септември ни записаха в листа за инвитро, януари месец се случиха нещата. Стават и чудеса. Стискам палци и успех.

# 6
  • София
  • Мнения: 11 746
Нисък вит Д влияе на АМХ. Намерете си добър репродуктивен лекар, който също да изброи антралните фоликули, за да се направи пълна оценка на ячйниковия ви резерв.

# 7
  • Мнения: 1 408
Аз пък на 29-30 не успях да забременея естествено с АМХ 0.5. Всеки случай е индивидуален, има и други фактори. Пробвайте няколко месеца без да си втълпявате каквото и да е, но ако не става, потърсете добър специалист вместо години наред да разчитате на "чудо" и на чуждите истории. На теория след възраст 35 при жената трябва да се насочите за консултация след 6 месеца неуспешни опити.

# 8
  • Мнения: 3 114
Мацето колко да влияе? Няма да го вдигне с няколко единици със сигурност. То и в различните лаборатории може да излезе с голяма разлика, ако някой мисли че с по-висока стойност по-лесно ще забременее 🙄 Най-важни си остават антралните фоликули за състоянието на резерва. Rayy така е, но по-често на по-ранна възраст (само) ниския амх не е проблем за естествено забременяване. Разбира се, има всякакви случаи. Според мен авторката на темата да проследи овулация с лекар и да опитват така, а ако не се получи до няколко месеца, да се обърне към добър репродуктивен лекар. За информация - във Варна не се славят с добри репродуктивни специалисти

# 9
  • София
  • Мнения: 11 746
Алисън доста момичета в другата тема го вдигнаха, е не сега на 5, ама поне на 1-1,5. та явно има значение, но за това писах и антралните, помня че ти беше такъв случай

# 10
  • Мнения: 3 114
Действително когато аз мерих моя амх, имах много нисък вит. Д. Него си го оправих, но амх повече не съм гледала. Освен ако не ти е нужна самата стойност за фонд например, не виждам смисъл да се следи. ФСХ например е много по-важен

# 11
  • Мнения: 149
Здравейте, момичета,
На кой ден от месечния цикъл изследват АМХ?
Днес ми зацапва леко. Мога ли да го изследвам в петък или е рано?
Има ли в София (в момента съм в София) лаборатория, която да работи в събота?

# 12
  • Мнения: 179


Моля ви за помощ на тези резултати!

# 13
  • Мнения: 718


Моля ви за помощ на тези резултати!
Тук няма резултати

# 14
  • Мнения: 179


Ето всичко, което излезна!

Общи условия

Активация на акаунт