Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 052
Едното ми дете си е с вроден музикален талант. В моята рода почти всички са професионални музиканти.
Записах го на уроци по пиано като беше първи клас. Ходи няколко години (Sunglasses и спря. Сега свири всеки ден поне по един час за удоволствие. Свири каквото си иска, но не класика, а известни парчета. Преди година се научи сам да свири на китара. Отделно пее в хор. Не учи музика, в художествената е.
Та по темата... Няма по разсеян човек. Не съм забелязала никакво подобрение на концентрацията.
Аз съм свирила на пиано 7 години, но много интензивно и единствено си мисля, че ми помогна за това да се науча да карам кола изключително лесно и изобщо да придобия умение да правя различни действия с двете си ръце едновременно.
Иначе на мен ми се отдават езиците, на сина ми и на останалите от родата -не. Според мен няма връзка.

# 16
  • Мнения: 9 521
и според мен няма връзка. и в моята рода са бая музиканти, свирила съм 8 г. на пиано, 5 г. на басфлигорна и няколко години съм се заимавала с пеене. мога да кажа, че имам някакъв талант. много са ми тегави езиците, мноооого трудно ги уча, макар да съм завършила езикова гимназия. ММ обратно - полиглот, който е тотален музикален инвалид. синът ми също въобще не е музикален, но пък много му се отдават езиците и произношението му е топ.

# 17

Общи условия

Активация на акаунт