Белези от акне

  • 1 339
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 215
Здравейте.
Имам дълбоки белези от акне.
Опитах най-различни козметики ,но нищо не помага.
Има ли някой от вас ,който да е успял да премахне по някакъв начин белезите и да изчисти кожата на лицето си?
Също така, ако можете да ми препоръчате добър лекар в тази сфера в Пловдив , който да се занимава с почистване на лице и сте останали доволни.
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 257
Здравей! Аз имах проблем с белези на краката от комари. Помогна ми и нямам спомен от тях. След това се престраших да го изпробвам и на лицето си. Помага много, но сърби ужасно понякога нетърпимо.

 

# 2
  • Мнения: 176
Здравейте!
Аз съм на 33 г. и от началото на миналата година правя активно лечение на белези от акне, които са релефни. Червени петна имам останали съвсем малко и не са особено забележими.
Да уточня, че при мен се касае за по-стари белези, затова и прогресът настъпва бавно, но въпреки това съм доволна.
Имам опит с няколко популярни специалисти в Пловдив, но най-доволна останах от д-р Паскалева в Dermavist и д-р Гюрова в Dermaplus, като в момента ходя при последната.
На първо място, аз правя процедури с лазер. Мисля, че най-ефективен за по-сериозни случаи е т.нар. фракционен CO2, но нямам опит с него, тъй като доколкото ми е известно, травмата върху кожата е по-сериозна и съответно възстановителният период е по-продължителен.
Аз правих досега един, който мисля, че се нарича Erbium glass lazer. В началото правих веднъж в месеца. След процедурата лицето ми е зачервено 3-4 дни, като след слънчево изгаряне и няколко дни след това е доста сухо, но поне при мен няма супер шокиращо излющване на кожата. Процедурата цели да стимулира производството на колаген, за да може кожата да се самовъзстанови.
На второ място, правих т.нар. "подкопаване" на белези с хиаурон. Инжектира се разтвор с хиаурон в лицето, като целта е да се повдигне текстурата на кожата, да се хидратира и отново да се стимулира производството на колаген.
През летните месеци правя микродермабразио за подръжка. Това е вид механичен пилинг.
Вечер мажа крем, който съдържа третиноин, който е по лекарска рецепта и се забърква в аптека. Задължително хидратация и слънцезащита през деня.
При мен за изсветляване на червенини ефект имаха серуми с витамин Ц и серума с ниацинамид на The ordinary.
Направете една консултация, може и при различни специалисти и вижте какво ще предложат, като лечение. Вече има доста варианти, но зависи от особеностите на проблем, кожа, възраст и т.н.

# 3
  • Мнения: 473
Имам белези от акне от ученичка. Правих си операция дермоабразио преди няколко години, но това дермоабразио е което с нещо което се върти ти изстъргват кожата. Прави го пластичен хирург и е с пълна упойка. Беше тежка операция за мен, три седмици ужас... бях намазана с нещо черно, което се излющи като порасна новия слой кожа. Не мога да кажа че дори и след тази манипулация кожата ми е супер, даже много от белезите си седят.

# 4
  • Мнения: 458
Може да се поинтересуваш от микронидлинг. Доколкото знам е много подходяща за белези от акне.

# 5
  • Мнения: 473
Може да се поинтересуваш от микронидлинг. Доколкото знам е много подходяща за белези от акне.
Микронидлинг съм правила и ефект няма. Моя позната също прави и при нея ефекта е 0..

Общи условия

Активация на акаунт