Афра Сарачоулу и Мерт Рамазан Демир/Рибарче/Проекти и Колеги /Тема 8

  • 27 282
  • 741
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 549
Интервю на Бурджу Алптекин - 1 част.
Момичета, не държа на супер точен превод.
Скрит текст:
Историята „падение, а след това издигане“ на женските герои ме привлече.
От септември 2022, Бурджу е главен режисьор на Рибарче. Това е първият сериал за масовата публика под нейно ръководство. Когато г-н Гювенатам и показал проекта, Бурджу не била ентусиазирана, а по-скоро предпазлива заради трудностите и стреса от поддържането на темпото на ТВ сериал. Тя казва: „Няма да лъжа, наистина не го исках. Сценарият не ми хареса. Отново Онур ме убеди.”
С първоначални планове за излъчване през лятото, Бурджу не била развълнувана от идеята, че това може да е романтична комедия и казва на Онур: „Аз съм за, ако го превърнем в романтична драма, а не в романтична комедия.“ И всъщност тя влага своето старание да го превърне в семейна драма, оставяйки своя отпечатък.
„В Рибарче се опитах да разкажа една съвременна приказка. От цветовете и декорите до начина, по който актьорите изпълняват ролите си, исках да оставя отпечатък. Например, използвам много горните ъгли. Защото, по мое мнение, преди никой не е можел да гледа отвисоко на семейство Корхан; така че искам зрителите да видят тяхната уязвимост, да осъзнаят колко нещастни са те. Когато дойде Сейран, добавихме зелено към спалнята. За мен зеленото символизира милосърдие и промяната на сърцето."
Бурджу е наясно със сложността на телевизионния сериал. Сериалите са дълги, двусмислени пътувания и са изключително стресиращи. „В седмичните проекти нямаме време да правим промени в сценария. Снимаме епизода за 5 дни и го предаваме. На снимачната площадка можем да правим промени само в диалозите или начина, по който се играе. Следователно, като режисьор, не се влияя. Опитвам се да направя най-доброто от това, което имам. Дори и да не харесвам дадена сцена, мога да се опитам да я превърна в нещо, което чувствам близко до себе си.
Сериалът получи неочаквано признание, набира популярност в Тwitter и води в рейтинговата игра от седмици. Изборът на сюжетна линия се разглежда внимателно от публиката и имаше призиви за промени в посоката на сюжета. Чудехме се как интензивната ангажираност в социалните медии е навредила или помогнала на една продукция. Бурджу казва: „Не мисля, че има минуси, ако не обръщаме внимание  на коментарите. Има деструктивна критика и неприятни коментари, които включват както обиди, така и конструктивната обратна връзка. В социалните платформи има всякакви хора на различна възраст. Ето защо казвам на актьорите: „Ако ще се засягате, не ги четете“. Точно както положителните коментари могат да мотивират, отрицателните коментари могат да разрушат. По-голямата част от актьорите са емоционални; за тях е трудно да се възстановят, след като се сринат (емоцонално). Режисьорът или актьорът не трябва да се води според социалните мрежи. Те не трябва да четат коментари. Историите не се развиват според желанията на мнозинството, а според това, което изисква историята. Героите трябва да се развиват според това как са изградени".
Независимо от това, задължение на продуцента е да погледне цялостната страна на нещата и да вземе решения въз основа на различни фактори. „Трудно е да се запази представа за по-широката история. Всяка седмица отиваме на снимачната площадка, като се фокусираме върху това да подобрим сцените. Опитвам се да извлека най-доброто от чувствата във всяка сцена.”

# 736
  • Мнения: 707
Е , тия претъпкаха сериала с нови и нови хора, то не остана време за старите. Асуман за 27 епизода е с 5 реплики.
Напълно съм съгласна , че не биваше да ги разделят без да са ни показали фактически тяхното влюбване. Сега някак се борят за нещо, което го няма. Аз точно това се опитвах да кажа, че любовта/ брака им вече тябваше да е консумиран за да може да се продължи напред. Софито обаче не даваше 😄. Къде е тя сега? Липвсваш, Сейранска защитителко 🫡?!

Да сложа едно амулетче ,много е красива

Нови артисти се присъединиха към актьорския състав на Рибарче:

Билге Джан Гьокер ще влезе в ролята на Назан - майката на Сафет и Тарък в новия епизод на сериала, който ще бъде показан тази вечер.

Мухамед Джангьорен ще се превъплъти в ролята, на  дядото на Тарик и Сафет. Семейството ще се събере и ще отидат  да поискат Суна.


# 737
  • София
  • Мнения: 30 208
Все нови и нови герои, нямат запомняне.

I.V, действаш по новата тема, нали?

# 738
  • Дубай
  • Мнения: 3 751
Мише,даже я пуснах туко що🤗
НОВАТА ТЕМА

# 739
  • Яко в Матрицата...
  • Мнения: 18 873
Рени,позволи ми да не съм съгласна
Ферит винаги се е притеснявал и е искал да предпази Сейран от баща и
Разбира се,до сега тя не беше удряна от Кязъм и затова не я е и разглеждал за белези от удари
Но не може да му се отрече грижата и притеснението какво ще направи тъста му със Сейран,ако тя се прибере.

Това не е вярно, Вал. Хем я е удрял Кязъм, хем я души няколко пъти, както в стаята на СейФер, така и в апартамента...

Страхотна е Афра Heart EyesHeart EyesHeart Eyes

# 740
  • Мнения: 17
Момичета, готови ли сте за довечера? Аз вече нямам търпение
https://twitter.com/yalicapkinidizi/status/1644278272430096384?s=46

# 741
  • София
  • Мнения: 30 208
Момичета, готови ли сте за довечера? Аз вече нямам търпение
https://twitter.com/yalicapkinidizi/status/1644278272430096384?s=46

Скрит текст:
Мише,даже я пуснах туко що🤗
НОВАТА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт