Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 73

  • 31 633
  • 737
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 3 725
А някакви добавки да препоръчате да пия, и никаква терапия ли няма, така ще чакам да изчезне цалата жлеза ли, какво се прави в такъв случай

# 391
  • Мнения: 112
А някакви добавки да препоръчате да пия, и никаква терапия ли няма, така ще чакам да изчезне цалата жлеза ли, какво се прави в такъв случай

Изписва се по принцип хормонозаместителна терапия, демек Т4, който на вас сигурно ви е много нисък, тъй като имате половин жлеза. Този хормон се превръща в ФТ3, който е активния и от ниското ниво на който са ви всички неприятни оплаквания. При нисък ФТ4, няма как да има висок ФТ3. Започва се с ниска доза и постепено се увеличава. Казвам "по принцип", защото ендокринолозите гледат единствено ТСХ и не се интересуват от баш щитовидните хормони - ФТ3 и ФТ4, а още по-малко от симптоми някакви, ако имате.  Та..., на вас няма да ви изпишат лечение, защото ТСХ ви е добро, най-много селен.

# 392
  • Мнения: 3 725
Благодаря, значи ще пусна и фт3 и 4 и тогава ще търся лекар друг, защото този нещо много започва да изпуска важни неща.

# 393
  • Мнения: 261
Здравейте! Тук има ли някой, който да получава аритмия? Случва ми се  от доста време, но понеже съм от хората с паник атаки и по-голяма тревожност, гледах да не им обръщам внимание, че може би е нещо безобидно и че не трябва да им отдавам толкова внимание. НО! След като прочетох за онова момиче от Пловдив (Бог да я прости!), която е починала на 27г с Хашимото и обяснението на лекарите - кардиомиопатия, видях че аритмията е един от симптомите.
Има дни, в които не я усещам,а има дни в които получавам по два пъти и чувството е отвартително, а след прочетеното си набих филми, че може да се дължи от някакво заболяване на сърцето. Никой от хората около мен не са усещали аритмия и не знам до колко безобидно е това. Смятам да посетя и кардиолог, но дотогава бих прочела и вашите мнения..

# 394
  • Мнения: 980
Аз получавам аритмия, въпреки че пия бетаблокер вече 6 години.Често ми правят екг и на нея се вижда,че имам екстрасистоли,но нищо не предприемат.Преживяла съм няколко пълни упойки,мисля че те дават отражение,но няма какво да направя.Доверявам се на лекарите,пия си хапчетата и отвреме навреме аспирин протект.Направете си една ехокардиография или холтер и вижте състоянието си.

# 395
  • Мнения: 120
Ако по някакъв начин бих могла поне мъничко да те успокоя - аз от много дълго време все съм си с аритмия. Stuck Out Tongue Winking Eye
Всеки ден все нещо не си усещам гърдите като хората - тропа, хлопа, прескача - "машинката" вляво все ми напомня за себе си... Smirk
Най-голямата ми беля дойде, след като си махнах (съвсем по "блондински") жлезата. Head Band
Иди след това се мъчи да възстановяваш "щетите" с външни Т3 и Т4 - колкото и да помагат - тъжната истина е, че нищо вече не може да замени органа, който ми взеха. Disappointed Relieved
Опитвам се някак да ги напасвам тези хапове, обаче хормоналният дисбаланс си остава. People Ok Woman
Цялата ендокринна система нещо не ми е наред и вече почнах да вдигам рамене и да се примирявам.
"Другарувам" си с този пусти дисбаланс и вече дори започнахме да си ставаме "приятели". Stuck Out Tongue Closed Eyes
Та нали постоянно сме заедно...
Навсякъде си ходи с мен и хич даже и не мисли да ме пуска... People No Good

То аз ти ги пиша тези неща в шеговит тон, ама на моменти хич даже не ми е смешно, ама какво да го направя този мой пусти организъм - упорито отказва да ме слуша и да ми се подчинява. Relaxed
Калпазанска му работа...

Предполагам, че при мен е някаква ужасна комбинация от неправилна доза на хормоните, анемия и липса на някои от витамините и минералите, за които момичетата почти всеки ден пишат тук. Relieved
Имам и лека митрална инсуфициенция (едната клапа си похлопва вляво и нещо все си ми "приказва"), ама мен кардиоложката си ме успокои, че не било нещо кой знае колко сериозно и дори и бетаблокера ми го спести. Wink

Така че не си "сама в боя", момиче! Hug

Дано да съм успяла поне мъничко да те развеселя и разведря с неволите на непокорното си тяло. Wink
Kissing HeartSparkling HeartFlowers Four Leaf Clover

Последна редакция: пт, 02 юни 2023, 15:39 от Непоправима романтичка

# 396
  • Мнения: 112
Здравейте! Тук има ли някой, който да получава аритмия? Случва ми се  от доста време, но понеже съм от хората с паник атаки и по-голяма тревожност, гледах да не им обръщам внимание, че може би е нещо безобидно и че не трябва да им отдавам толкова внимание. НО! След като прочетох за онова момиче от Пловдив (Бог да я прости!), която е починала на 27г с Хашимото и обяснението на лекарите - кардиомиопатия, видях че аритмията е един от симптомите.
Има дни, в които не я усещам,а има дни в които получавам по два пъти и чувството е отвартително, а след прочетеното си набих филми, че може да се дължи от някакво заболяване на сърцето. Никой от хората около мен не са усещали аритмия и не знам до колко безобидно е това. Смятам да посетя и кардиолог, но дотогава бих прочела и вашите мнения..

Аритмията, паник атаките и тревожността са част от големия букет симптоми при неоптимални хормони на щитовидната жлеза. ФТ3 и ФТ4 трябва да ви на горна граница.

# 397
  • София
  • Мнения: 271
Здравейте! По-долу са изследванията ми от днес. Пуснах ги след като преди десетина дни в един пакет TSH излезе 5.0 (в същата лаборатория). В понеделник имам час при д-р Начев. Почти съм сигурна, че няма да ми назначи нищо, т.к. каза, че това се прави чак след като TSH излезе от границите. С Хашимото съм иначе. Нормално ли е такава разлика в рамките на 10 дни или не е бил нещо верен резултатът? Само да допълня , че преди 3 месеца резултатите на хормоните са близки до тези от днес

# 398
  • Мнения: 11 843
Има хипофункция, но има и анемия, проверете желязо, В12. ТСХ е чувствителен и може да си била настинала или нещо друго и да е бил по-висок, но и близо 3 не е нисък, така че.

# 399
  • София
  • Мнения: 271
Да, отскоро приемам желязо и витамин Д. В12 и фолиевата к-на са в референтните. Вашите ендокринолози назначават ли хормон при подобни стойности? Да търся ли второ мнение; някой, който да е склонен да го назначи?

# 400
  • Мнения: 27 546
RDW над нормата показва анемия, дефицит на Б 12 или фолиева киселина.🙂 Възможно е да е само заради анемията, но може и някой от другите два показателя да не са оптимални, дори и да са в нормите.

# 401
  • Мнения: 5 863
Момичета, помагайте. Simple Smile В момента съм на 110 мкг. "Tirosint".
Това са ми резултатите от днес:

Скрит текст:

Този път ще си взема и T3. На колко да намаля "Tirosint"-а, според вас? Аз си мислих за 100 мкг., ама да не ми е множко, щом ще приемам и T3? Flushed

И само да информирам заинтересованите, че в "Промахон" все още няма наличности от препарата, питах ги тази сутрин. Confused

# 402
  • Мнения: 112
ФТ4 е супер, защо искате да го намалите?

# 403
  • Мнения: 5 863
Защото когато се почва T3, дозата на T4, която човек е вземал до момента, се намалява.

# 404
  • Мнения: 112
Намалява се, ако ФТ4 е много по-високо. Според мен ще направите грешка, ако намалите.

Общи условия

Активация на акаунт