Малко трудна тема....за болестта рак и борбата с него - тема №6

  • 205 433
  • 3 576
  •   3
Отговори
# 3 450
  • Мнения: 289
Колко време след операция спира да тече течност от лимфните канали? Половинката е 12 дни след операция ,а дренажа не спира да се пълни с бяла течност. Имам чувството, че през цялото време гледа само и единствено колко се пълни пликчето..Cry

# 3 451
  • Мнения: 103
Следа, изчакай да ти свърши целия курс химиотерапия и тогава чисти черния дроб.

Харесва ми да чакам, още повече ми харесва да свърши химиотерапията… НО КАК ЩЕ СТАНЕ СЛЕДВАЩАТА ВЛИВКА КАТО ЧЕРНИЯТ МИ ДРОБ НЕ СЕ Е ВЪЗСТАНОВИЛ ОТ ПРЕДИШНАТА ВЛИВКА И чернодробните ми показатели в кръвната картина преди следващата ВЛИВКА са ПОВИШЕНИ. Това е проблемът, ще отложат вливката

# 3 452
  • София
  • Мнения: 12 501
Следа, изчакай да ти свърши целия курс химиотерапия и тогава чисти черния дроб.

Харесва ми да чакам, още повече ми харесва да свърши химиотерапията… НО КАК ЩЕ СТАНЕ СЛЕДВАЩАТА ВЛИВКА КАТО ЧЕРНИЯТ МИ ДРОБ НЕ СЕ Е ВЪЗСТАНОВИЛ ОТ ПРЕДИШНАТА ВЛИВКА И чернодробните ми показатели в кръвната картина преди следващата ВЛИВКА са ПОВИШЕНИ. Това е проблемът, ще отложат вливката
Хората са ма химиотерапия с години и ги връщат, заради нисък хемоглобин най-често. От тримата ми близки минали и минаващи през това описаното от теб не съм виждала да се случва нито веднъж. Никакви добавки не бива да се приемат без одобрението на лекуващия онколог. Това знам със сигурност. Черният дроб се самопречиства, това му е работата.

# 3 453
  • Мнения: 1 411
Следа,
Какви са ти стойностите на АСАТ и АЛАТ?
Дори и повишени, пак ще имаш вливка.
При повишени стойности, на мен ми изписаха Карсил, не са ми спирали вливките.

# 3 454
  • Мнения: 10 710
Следа, всеки сам си преценя!
И аз не съм чула да са върнали някой заради чернодробни показатели.

# 3 455
  • Мнения: 250
Колко време след операция спира да тече течност от лимфните канали? Половинката е 12 дни след операция ,а дренажа не спира да се пълни с бяла течност. Имам чувството, че през цялото време гледа само и единствено колко се пълни пликчето..Cry
При баща ми продължи около месец.Той беше с два дренажа.
След операцията на третия ден изтичането беше спряло,прегледаха го на ехограф и казаха,че всичко е ок.След седмица взе да го наболява ,отиде да го погледнат и се видя,че събира течност.Хайде отново отваряне и слагане на дренажи.Единият се изчисти след около 3 седмици,на другият му трябваше повече време.
Ще се изчисти,спокойно .И ние мислехме,че край няма,толкова лимфна течност  изтече....Сега всичко е наред.

# 3 456
  • Мнения: 4 804
Следа, всеки сам си преценя!
И аз не съм чула да са върнали някой заради чернодробни показатели.

Принципно е възможно, но стойностите на АСАТ, АЛАТ, ГГТ трябва да подсказват за много сериозен чернодробен дистрес - завишения в пъти, не просто няколко си десетици. Но, да, всеки сам си преценява какво да прави.

ПС: При татко имаше еднократно, доста сериозно завишение на АЛАТ около 9-10то вливане (губи ми се вече). Лекарите споделиха, че, ако не спадне, ще трябва да отложим следващата доза Кейтруда. За 6 седмици всичко си беше обратно в норма без никакви добавки и никакви промени в лекарства/диета. Случват се такива неща, не е нужно да се свръх-реагира (за мен).

# 3 457
  • София
  • Мнения: 1 734
Аз се включвам с питане за моя татко (чакаме контролен ПЕТ през юли). Получил е кръвоизлив в окото, според мен от ксарелтото, което пие от 20 месеца. Не иска да ходи на кардиолог, на своя глава ( няма да ви изненадам) го  спира и започва… което изобщо не е редно. Пие го по повод предсърдно мъждене. Знам, че трябва лекар да каже, но някакви съвети?

# 3 458
  • Мнения: 997
Ксарелтото се пие за до не се образуват тромби и да направи инсулт. Ако прави кръвоизливи е хубаво да се консултира с кардиолог и при нужда да се замени с друг подобен медикамент. Спирането при операции става, чрез заместване с Фраксипарин или Клексан. Иначе рискува да направи тромб и инсулт.
Следа ,в края на краищата лечението не е задължително. След като смяташ, че ХТ е отрова я спираш и точка. Животът си е твой в крайна сметка. Но пишещите тук нямаме вина, че си се разболяла, ако обичаш да не си го изкарвай на нас.

# 3 459
  • Мнения: 10 710
Magia, задължително да иде на лекар! И следете тоя кръвоизлив, защото мой познат едва не ослепя след подобен случай.

# 3 460
  • София
  • Мнения: 1 734
Започвам да се боря с него! Zigizagi, майка ти как е?

# 3 461
  • Мнения: 10 710
Отива си...

# 3 462
  • София
  • Мнения: 1 734
Съжалявам… Сила ти желая… Жената може само да е горда колко добра и отдадена дъщеря има!

# 3 463
  • Мнения: 10 710
Сигурно звучи много гадно - но се моля това да свърши.
Много хора преди мен са писали как болестта променя човека и той вече няма нищо общо с преди. Така е наистина.

# 3 464
  • софия
  • Мнения: 25 702
Заги, много съм мислила и постоянно мисля за това, което пишеш, и винаги ми става буца в гърлото. Огромна болка е и за болния, и за близките.
Hug ❤️

Общи условия

Активация на акаунт