Малко трудна тема....за болестта рак и борбата с него - тема №6

  • 218 279
  • 3 707
  •   1
Отговори
# 3 570
  • Мнения: 8 995
Отидете при лекар във Франция. Братовчед ми го лекувахме там първата година, защото тук не съществуваха тези препарати и лечение, след това му ги изписваха от там и му ги прилагаха тук, за да си е вкъщи. Само преглед при лекар, дори светилата на онкологията в Гюстав Роси, не е толкова скъп. Преди беше 50-60 евро. Преведете си документацията, изпратете им я, запишете час и ще ви изпишат и лекарството, и схемата на лечение.

Ние имаме предписание от френския лекар с нужната дозировка. Но това достатъчно ли е, за да го получим тук?
Аз мислех, че трябва да е изписано от български лекар.

А има ли данни вече за страничните ефекти?
Това също силно ни притеснява. Защото това не са безобидни лекарства.

# 3 571
  • София
  • Мнения: 12 799
Отидете при лекар във Франция. Братовчед ми го лекувахме там първата година, защото тук не съществуваха тези препарати и лечение, след това му ги изписваха от там и му ги прилагаха тук, за да си е вкъщи. Само преглед при лекар, дори светилата на онкологията в Гюстав Роси, не е толкова скъп. Преди беше 50-60 евро. Преведете си документацията, изпратете им я, запишете час и ще ви изпишат и лекарството, и схемата на лечение.

Ние имаме предписание от френския лекар с нужната дозировка. Но това достатъчно ли е, за да го получим тук?
Аз мислех, че трябва да е изписано от български лекар.

А има ли данни вече за страничните ефекти?
Това също силно ни притеснява. Защото това не са безобидни лекарства.

Никакъв проблем няма да го вземете тук, но ще трябва да си го купите. Пише, че е скъпо, то това е проблемът, който е сериозен.
За страничните ефекти е трябвало да говорите с френския лекар при прегледа, но сега можете да му напишете имейл. Ще ви отговори. Не съм компетентна по медицинската част, но ви казвам другото, защото имам 5 години опит. Лекарите във Франция определят протоколите, тези тук ги изпълняват, но в Исул тогава се бяха съгласили на този вариант и то съвсем открито, не сме им плащали подкупи или с връзки. Последно се лекува така преди 12 години, сега може да е различно, но говорете с български лекар и вижте. Детето ви има лекуващ лекар, предполагам, той ще знае най-добре. Възможно е и да е против, зависи за какво точно става въпрос.

# 3 572
  • Мнения: 12 945
Аз в Германия съм си изпълнявала многократно рецепти от български лекари. Логично би трябвало да няма проблем рецепта от Франция да се изпълни в България. Ясно, че няма да се получи намаление, ако се полага по здравна каса.

# 3 573
  • Мнения: 8 995
Мисълта ми беше - има ли някакъв ред човек с рядко заболяване да получи  по здравна каса лекарство, като това, без да е онкологично болен?
Разбира се, интересува ме по здравна каса. Сумата за месец  си е сума..........

# 3 574
  • Мнения: 1 029
Утро, във Франция след експерименталния период, включено ли е това лекарство в протокола за лечение на заболяването на дъщеря ти? За какъв период от време трябва да се приема и води ли до тежки странични ефекти, също е важен въпрос.

# 3 575
  • Варна
  • Мнения: 885
Утро,това лекарство в момента в БГ е одобрено,само за рак на гърдата и то при PIC3ca.Затова писах да се свържете с Новартис,да ви включат в някоя програма,ако може.Ако във Франция е одобрено за вашето заболяване,докато и тук го одобрят минава време.Хоуп беше писал,че когато не могат да те лекуват в БГ издават формуляр S2,за лечение в чужбина.Това трябва да го реши лекуващия лекар,поне аз мисля така.

# 3 576
  • Мнения: 8 995
Утро, във Франция след експерименталния период, включено ли е това лекарство в протокола за лечение на заболяването на дъщеря ти? За какъв период от време трябва да се приема и води ли до тежки странични ефекти, също е важен въпрос.

Нямам представа и не знам как да разбера тази информация.
Касае се за много рядко срещана  вродена аномалия.

Утро,това лекарство в момента в БГ е одобрено,само за рак на гърдата и то при PIC3ca.Затова писах да се свържете с Новартис,да ви включат в някоя програма,ако може.Ако във Франция е одобрено за вашето заболяване,докато и тук го одобрят минава време.Хоуп беше писал,че когато не могат да те лекуват в БГ издават формуляр S2,за лечение в чужбина.Това трябва да го реши лекуващия лекар,поне аз мисля така.

Дъщеря ми е носител на тази генетична мутация.
Ще се свържем с Новартис, благодаря!

# 3 577
  • Мнения: 10 776
Мили хора, есента прекрасната O'Basilicum беше така добра да ми даде инвалидна количка - лека, маневрена и на практика - нова.
Желанието й е да предам нататък и да послужи на друг човек в нужда.
Ако има такъв - нека да пише.

# 3 578
  • Мнения: 147
И на мен една милосърдна непозната млада дама скоро ми подари ( направи си труда дори да я изпрати от офис на куриер!). Безкрайно съм й признателна, спести ми тежката процедура по отпускането (в нашия град няма ортопедична ЛКК) Засега ползването й се отложи, дано и изобщо не се наложи!
Та да използвам да споделя - болките в костите са овладяни след лъчето, не взема никакви обезболяващи, дори в къщи понякога забравя бастуна.Опитваме се да провеждаме лечение, макар и в редуцирани дози.Но много отслабна, 25 кг надолу за три месеца и половина, а беше 92кг. Сега за седмица е задържал, то дали и има вече какво да топи...Не знам как да се справя, на всяко хранене е различно, не го ограничавам в нищо, но яде малко и все му се гади.И Зофран не помага.Фрезубина насила, дори не може и половината.Хемоглобина е нисък, желязото също.Преливаха му кръв, дигна го с 20 единици и отново е в изходно положение.Идната седмица се налага пак да се прелива и знам, че не може все така да се кара.Имам опасения, че няма да могат да се правят вливки заради тоя хемоглобин.От половин година е нисък, след инцидента с бъбреците е така.Поддържаше около 100, но сега и тая стойност е мечта.В момента е 88.
Някакви препоръки освен Герисан, Маоло и желязо? Читав хематолог, който да не погледне на него като на обречен, а евентуално да назначи необходимите изследвания и дано намери причината и дай боже лечение? Всяка информация ще ми е от полза.

# 3 579
  • Мнения: 218
https://en.wikipedia.org/wiki/CimaVax-EGF
Това са изпратили на мъжа ми да прочете, няма общо с неговата диагноза. Силно съм скептична, че кубинска ваксина помага за рак на белите дробове. Някой чувал ли е?

# 3 580
  • София
  • Мнения: 2 661

Здравейте, мили хора! Писах преди време тук заради мама. Беше диагностоцирана с рак на  гърдата, слава Богу хванат навреме. Там нещата са добре, но на поредния скенер излезна някакво уплътнение с повишена реактивност, ако се ориентирам правилно в дебелото черво. Високата метаболитна активност към рак ли насочва или има шанс да е просто някакво възпаление? Разбира се, че ще отиде на специалист, но усещам как започва пак да се шашка много, а и аз покрай нея:(

Последна редакция: чт, 30 май 2024, 19:42 от BettyBoop

# 3 581
  • Мнения: 4 834
На възпаление прилича от описанието. Има гастрит (възпаление на стомаха) и линейно уплътнение на мезоколон. Повечето тумори не са линейни, нито са със SUVmax 2.2. При образните и нуклеарните изследвания има доза теория на вероятностите - нищо не е невъзможно, но онкологичен процес ми изглежда малко вероятен.

Да се следи, нищо крайно притеснително или шашкащото няма в този отрязък от разчитането. С времето трябва да приемете, че човешкото тяло се променя, а интензивното следене с образни изследвания вади тези промени на показ. Ясно, че за да стигнем до тази тема, повечето от нас поне веднъж сме получили лоши новини по подобен начин, но далеч не всички промени са “лоши” и заслужават излишно хабене на нерви.

Успех, бъдете здрави.

# 3 582
  • София
  • Мнения: 2 661
Много Ви благодаря за мнението и успокоението.

# 3 583
  • софия
  • Мнения: 25 977
Стиснете палци днес!
Досега не ми беше притеснено, но от сутринта не ме свърта много и започнах да мисля най-лошото.

Хоуп, не знам дали разбираш какво даваш в тази тема Hug

# 3 584
  • Мнения: 10 776
Стискам! Лошо ще мислиш, когато няма надежда. Сега ще гониш всяка лоша мисъл! Hug

Общи условия

Активация на акаунт