Малко трудна тема....за болестта рак и борбата с него - тема №6

  • 217 472
  • 3 703
  •   1
Отговори
# 3 465
  • София
  • Мнения: 12 792
Нормално е това, Зигзаги, най-нормалното нещо на света. Като знаеш, че няма връщане назад и обичният ти човек само страда няма какво друго да искаш и за нея, и за себе си. Не се кори за нищо. Кураж и прегръдки!

# 3 466
  • Мнения: 10 775
Аз се усещам претръпнала. Спокойна съм, че всичко направих.

# 3 467
  • София
  • Мнения: 18 795
Така е, но все пак... 😢

# 3 468
  • София
  • Мнения: 1 740
Направи много! Не само за нея - и за хората в тази и другите теми! Помогна ни и с инфо, и със съвети, и с подкрепа! С теб сме!!!

# 3 469
  • Мнения: 3 984
Zigi, кураж и сили! Направи всичко по силите си, че и повече. Помогна ѝ да има повече време с вас и да си гледа градинката Heart

# 3 470
  • Мнения: 104
Следа, темата, в която пишат болните от рак е друга. Тука сме близките им.
Попитай в другата, за да получиш информация от първо лице.

Не съм видяла такава тема. Няма такава.

# 3 471
  • Мнения: 8 229
https://www.bg-mamma.com/?topic=1637326.msg47984234#msg47984234

Твое мнение, Следа.

Вярно, че е за специфичния рак на гърдата, но и там доста момичета те подкрепиха. Но и на тях отговаряш често така... "троснато".
Ако искаш се лекувай, ако искаш недей да вземаш "отрова". Няма как някой друг да те преведе през това.

# 3 472
  • Другата България
  • Мнения: 37 827
Сигурно звучи много гадно - но се моля това да свърши.
Много хора преди мен са писали как болестта променя човека и той вече няма нищо общо с преди. Така е наистина.
Зиги, много пъти се канех да питам как сте, и се спирах.
Защото предполагах как сте. И не намирах точните думи. Това “как си“ винаги ми е било толкова банално и тривиално - не харесвам въпроса, въпреки, че го задавам.
Много пъти съм ти казвала - ти и Хоуп сте ми пример в тази тема за отношение към родителите. Писала съм го, пак ще го кажа - имам един син, гордея се с него, страхотно момче е, и искам да прилича на него по отдаденост и отношение към семейството.
Поздравявам родителите му задочно, че са отгледали и възпитали такъв син. За теб важи същото - ти направи и невъзможното, и съм сигурна, че майка ти го знае. Дори и да има вече мозъчни проблеми, тя го знае, вярвай! Тъжни са тези моменти, тежки, болката и мъката няма кой да ти вземе - дори част от нея.
Бъди с майка си доколкото е възможно, и пази и себе си. Ако нещо ти трябва, дори само да си поговориш с някого - насреща сме, всички.

Аз не пиша, защото при нас нищо ново. Миналия месец бяхме на контрола - няма динамика, няма нищо ново и притеснително. Туморния маркер е 0.
Пожелавам ремисия на всички и техните близки.

# 3 473
  • Мнения: 104
Ксарелтото се пие за до не се образуват тромби и да направи инсулт. Ако прави кръвоизливи е хубаво да се консултира с кардиолог и при нужда да се замени с друг подобен медикамент. Спирането при операции става, чрез заместване с Фраксипарин или Клексан. Иначе рискува да направи тромб и инсулт.
Следа ,в края на краищата лечението не е задължително. След като смяташ, че ХТ Е ОТРОВА я спираш и точка. Животът си е твой в крайна сметка. Но пишещите тук нямаме вина, че си се разболяла, ако обичаш да не си го изкарвай на нас.

Извинявайте ако съм ви обидила. Вие нямате ВИНА че съм се разболяла, аз съм си виновна…
Ако ХТ НЕ е отрова, как ще убие раковите клетки, как ще убие белите кръвни клетки, как ще срине хемоглобина и чернодробните показатели…? Може би, правилният термин е лечебна отрова.
И все пак, личният опит е от голямо значение, особено що се отнася до ХТ.

# 3 474
  • Мнения: 10 775
Благодаря на всички! Оценявам подкрепата ви!
Откакто не се грижа за нея денонощно съм по-добре. Наложи се, защото буквално се сринах.

# 3 475
  • Мнения: 1 027
Следа, къде съм написала, че ти си виновна? Не мисля, че някой има вина или иска да е болен, лошо стечение на обстоятелствата е.
Зиги прегръдка от мен и много сили! А на мама да няма болки...

Последна редакция: пн, 13 май 2024, 19:51 от ~Боряна~

# 3 476
  • Мнения: 104
Следа, къде съм написала, че ти си виновна? Не мисля, че някой има вина или иска да е болен, лошо стечение на обстоятелствата е.
Зиги прегръдка от мен и много сили! А на мама да няма болки...

Нищо де, извинявай.
Зиги, прегърни от мен майчицата ти и и кажи, че не е самичка. ❤

# 3 477
  • Мнения: 4 237
В окото на бурята човек се мобилизира и претръпва. После обаче има ужасен рибаунд ефект. И до момента преживявам отделни моменти от кошмара и рева.
За антикоагуланта- може временно да се спре и да се мине на фраксипарин, докато изчисти кръвоизлива. Над 80 г са на намалена доза. Баща ми беше на еликвис, 2х1/2т. Направи яка хематурия и временно го спрях. Точно както пише в книгите "цвят на бургундско вино" . Като мина, го почнах пак. То е по ръба на бръснача полза-риск.

# 3 478
  • София
  • Мнения: 1 740
Благодаря, ra2. На 71 години е младежът. Виждам и в погледа му напоследък някаква промяна. Не знам - от годините ли е, от болестта ли е (с белодробен тумор в трети стадий). Иначе си е деен, по цял ден шофира, пазарува, намери си какво да си работи вкъщи, шегува се нонстоп. Но има нещо в очите различно…

# 3 479
  • Мнения: 10 775
ra2, сигурна съм, че и мен ще ме прегази товарния влак като свърши всичко...

Общи условия

Активация на акаунт