Къната, билките и всичко останало за билките - Тема 18

  • 26 574
  • 628
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 410
В моя случай от комплексни витамини полза нямах.Работещото при мен беше да изследвам всичко и според нуждите целенасочено да приемам добавки, внимавайки разбира се за движението на другите стойности.

# 181
  • Мнения: 39 242
А от колко години се къносвате, та вече косата се държи по различен начин?

# 182
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 319
А от колко години се къносвате, та вече косата се държи по различен начин?
поне 5

# 183
  • Мнения: 1 436
В моя случай от комплексни витамини полза нямах.Работещото при мен беше да изследвам всичко и според нуждите целенасочено да приемам добавки, внимавайки разбира се за движението на другите стойности.
Как така "изследвахте всичко"? Знам че най-точно и пълен профил на минералите и витамините, които се усвояват от организма се постига с изследване на косъм от косата, но в България до колкото знам не се прави, тук дори един цинк изпращат в Германия

# 184
  • Мнения: 39 242
А от колко години се къносвате, та вече косата се държи по различен начин?
поне 5
Благодаря. Аз се къносвам от около 4 години (по груби сметки) и не виждам промяна за сега в косата.

# 185
  • Мнения: 12 624
Къносвам се през поне половината си живот, дето до тук не е особено кратък вече. Само позитиви съм видяла, няколкото ми прекъсвания са били защото съм искала да понося различен цвят, а не защото с къната не ми е добре.

# 186
  • Мнения: 4 428
sharpy, може да е ковид, но не изключвам причината да е в разбърканите хормони. На моменти има някакво подобрение - косопадът намалява значително, косата се уплътнява (в смисъл, че не я усещам така перушан,). Къната просто спря да хваща и не се държи на моята коса като преди. Нямам обяснение. Използвам едни и същи къни: Сахара, Хена Фокс, турска от Бахарика. Не ме удовлетворяват резултатите и затова от два месеца съм на бои.
А сега, откакто си на бои, в какво състояние ти е косата? Уплътнява ли се поне малко? С какъв цвят си?

# 187
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 319
В момента съм с цвят близък до цвета на къната. Боята ми е перманентна заради белите коси. Безамонячните не покриват така добре бялото и според мен не придават лъскавина. Дали е уплътнена не мога да кажа, но със сигурност изглежда по-добре. Няма ги светлите корени, фризът не е така явен, надявам се новите растежи да придадат повече плътност, като пораснат. Засега все още изглежда накъсана, особено над слепоочията. Имам два кичура силна коса, които придават завършен вид на прическата. Не мога да прибера косата си на опашка, защото новата коса стърчи на всички страни. Опашката ми е намаляла на половина. На тила нещата са в норма. Там нищо не се е променило.

# 188
  • Мнения: 4 428
В момента съм с цвят близък до цвета на къната. Боята ми е перманентна заради белите коси. Безамонячните не покриват така добре бялото и според мен не придават лъскавина. Дали е уплътнена не мога да кажа, но със сигурност изглежда по-добре. Няма ги светлите корени, фризът не е така явен, надявам се новите растежи да придадат повече плътност, като пораснат. Засега все още изглежда накъсана, особено над слепоочията. Имам два кичура силна коса, които придават завършен вид на прическата. Не мога да прибера косата си на опашка, защото новата коса стърчи на всички страни. Опашката ми е намаляла на половина. На тила нещата са в норма. Там нищо не се е променило.
Хубавото е, че имаш нова коса. Аз такъв косопад имам сега, че не нова, не стара.

# 189
  • Мнения: 12 624
Твоето скоро беше, при мен също мина известно време преди да започне да личи че расте нова. Новата все още е малко по-къса от нужното да се хване на опашка и аз също изглеждам забавно с прибрана коса. Моята е и чуплива и става хептен рошаво Grinning

# 190
  • Мнения: 10
Здравейте, може ли да ми препоръчате светла къна за естествено руса коса (никога не е боядисвана). Целта ми е да си закрия няколко бели кичура и като цяло да си подхраня косата. Благодаря предварително.

# 191
  • Мнения: 3 765
Аз съм естествено руса, с около 30% побеляване. Ползвам касия обовата, това го водят безцветна къна, но не е къна, съвсем друго растение ес подобни свойства.
Правя чай от лайка и невен, доста концентриран и оставям билките да се накиснат за 12 часа. После разтварям 100 грама касия и по една супена лъжица къна и амла и оставям още 12 часа да отделят цвят. Измивам косата с шампоан, подсушавам леко и мажа, завивам с фолио и хавлия и стоя между 4 и 6 часа. После само изплаквам с вода. Понякога добавям амлата непосредствено преди да се намажа, тя не отделя цвят, за подхранване е и да убие донякъде червените тонове на къната.

Всички бели косми стават наситено златисти, на слънце се виждат леки червеникави нюанси от къната. По принцип не искам червена коса, но пък искам да се възползвам от полезното действие на къната. Отделно издърпвам по няколко кичура вътре из косата, където са скрити и ги правя с чиста къна. Общият резултат много ми харесва. Задължително правя това веднъж седмично, ако имам време и два пъти, но на мен ми харесва целия процес. Много е подхранващо явно за косата, защото цялата ми глава е като в антени от нови растежи. Буквално стоят като един облак над главата ми.

# 192
  • Мнения: 9 847
Къносваш се всяка седмица?

# 193
  • Мнения: 3 765
Къносваш се всяка седмица?

Основната съставка в моята смес е касия, не къна. Касията има по-временен ефект за покриване на бели коси от къната. Експериментирах с кичурите с къна и затова ги правих по начесто. Първият път например изобщо нямаше разлика в цвета на къносания кичур, което безкрайно ме учуди. Следващите пъти вече си станаха медно червени. Пробвах да добавя индиго за теи кичури да видя дали ще станат кестеняви, индигото изобщо не променя цвета на моята коса.
На експериментаторска вълна съм, та затова толкова често се плескам. Но и както казах, на мен ми харесва да го правя. Така или иначе всяка седмица преди си правех маска на косата и стоях по 5-6 часа, това е същото но ми поддържа цвета.

# 194
  • Бургас
  • Мнения: 6 289
Барби, ще е интересно ако покажеш.Не, че съм руса и ще го приложа, но звучи много интригуващо.

Общи условия

Активация на акаунт