Отказване от дете.

  • 7 755
  • 189
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 167
Тази ли е темата, която ти хрумна?


да. замислих се, ако не получавам майчински и нямам никакви или почти никакви средства за отглеждане на дете - дали това ще ме спре в решението да имам дете.
отговорът ми беше - не.

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тази ли е темата, която ти хрумна?


да. замислих се, ако не получавам майчински и нямам никакви или почти никакви средства за отглеждане на дете - дали това ще ме спре в решението да имам дете.
отговорът ми беше - не.


Но ако си с ниски доходи и ти предложат прилично майчинство и високи детски, тогава няма ли да се замислиш за дете? Аз бих. Не само заради парите, а и заради това да съм си у дома с деца и да не се притеснявам за доходите, които бих изтървала, когато не съм на работа, т.е. и заради спокойствието.

# 17
  • Мнения: 3 423
Познавам хора, които, като се заговори за
деца, все питат - "а с какво ще ги гледаме".
Печеливша двойка са, не е да умират от глад
или жената да продава косата си, а мъжът
часовника си, за да ощастливят половинката
с верижка за часовник и гребен, но все отлагат
правенето на деца. Може и да не могат, пък да
не смеят да си кажат, може и да не искат, ако
не се чувстват добре в кожата си, а може и ей-
така да отлагат, да не са узрели в главите си
за раздяла с егоизма си. Все пак човек се отказва
от доста неща, като се появи бебето. Знам ли.
На мен са ми по-интересни безотговорните сексо-
практикуващи, дето рискуват и не се предпазват,
после женската част от участващите в секса надува
корема, после се женят от кумова срама, след време
обаче си писват, решават, че я свекървата им крива,
я началникът, я не знам си какво, изнервят се, наежват
нервната система на детето си и се разделят къде по
живо по здраво, къде след ругатни и побои. И се питам,
защо трябва да се създават нещастни деца, не е ли по-
добре да се оправдае човек я с недостиг на пари, я с
неузряла за идеята кратуна, но да си спести и на себе си,
и на нероденото по-нататъшни нервни разстройства.
Е, кое е по-хуманно?

# 18
  • Мнения: 4 978
замислих се, ако не получавам майчински и нямам никакви или почти никакви средства за отглеждане на дете - дали това ще ме спре в решението да имам дете.
отговорът ми беше - не.

а второ (и трето) дете би ли родила при същите условия?

# 19
  • Мнения: 6 167
Тази ли е темата, която ти хрумна?


да. замислих се, ако не получавам майчински и нямам никакви или почти никакви средства за отглеждане на дете - дали това ще ме спре в решението да имам дете.
отговорът ми беше - не.


Но ако си с ниски доходи и ти предложат прилично майчинство и високи детски, тогава няма ли да се замислиш за дете? Аз бих. Не само заради парите, а и заради това да съм си у дома с деца и да не се притеснявам за доходите, които бих изтървала, когато не съм на работа, т.е. и заради спокойствието.


ооо, със сигурност. ако ми дадат парички предварително, стабилно майчинство, да не се лишавам от нищо... ще се чуствам като галеница на съдбата и ще съм  с детето 3 години...
после то тръгва на детска градина с разширено изучаване на английски, аз на работа и
искам и детски до 21г възраст в размер на мин. работна заплата за страната. супер.

Круела, ние сме мислили за това със съпруга ми - смятаме, че повече от 2 деца не могат да получат качествена грижа от нас с доходите , които имаме.
Но .. и не искаме повече. Все пак освен да раждам деца имам и други жизнени функции.


# 20
  • Мнения: 4 978
Круела, ние сме мислили за това със съпруга ми - смятаме, че повече от 2 деца не могат да получат качествена грижа от нас с доходите , които имаме.
Но .. и не искаме повече. Все пак освен да раждам деца имам и други жизнени функции.

Въпросът, който зададох беше свързан с твоето разсъждение.
Почти няма хора, които да не се решат да имат едно дете, независимо от материалната си осигуреност.
Но ако разсъждаваме за 2 и повече деца, тогава определено финансовия въпрос е фактор при вземането на решение.
А и броя на децата по принцип не пречи чак толкова и на другите жизнени функции.  Поне така ще ти отговорят момичетата от "многодетни майки" Peace

# 21
  • Мнения: 6 167
хех, да в моя случай ще е добре да го докараме до 1, че сме големи умници Mr. Green

# 22
  • София
  • Мнения: 7 097
Чувала съм го, да...Но това за мен е оправдание, не може да бъде истински довод...

# 23
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Чувала съм го. Даже преди време попаднах почти едновременно на два субекта без деца, които ми обясняваха, че било скъпо да се гледа дете и не ми вярваха, че с майчинските детето се гледа, а другото е друго.

# 24
  • Мнения: 2 556
Безумна тъпотия. В мизерия не съм живяла никога, но и не съм получила нищо наготово в живота си. В момента съм значително по-заможна, отколкото съм била преди да имам деца. Всеки, който отлага имането на деца по имотни причини, не е в ред, това е моето мнение. Моля, не ми обяснявайте как е безотговорно да създадеш деца, без да можеш да ги храниш. Щом има за мен, все ще има и за едно -две деца. Гаранция!

# 25
  • Мнения: 4 736
И аз не познавам такива хора. За мен материалното състояние или по-точно казано липсата на такова, изтъквани като причина за бездетие са само оправдания.

# 26
  • Мнения: 28
Да, познавам, при това не са една и две. Жени, които са много добре финансово и материално осигурени, но те поне не се крият зад извинението, че нямат пари или време. Заявявали са директно, че едно дете би им попречило на кариерата. Е, все пак, всеки има право на избор. Дано те са щастливи със своя!

# 27
  • Мнения: 7 186
Не, но познавам такива, които не искат дете, а са добре материално, интелигентни, готини хора, с добри професии. В което няма нищо лошо, всеки има право на личен избор.
Сто пъти по- добре е да си наясно със себе си и да кажеш примерно- не желая дете, по една или друга причина, моя си работа, отколкото да не знаеш какво искаш, да увърташ и отлагаш. От много оправдания понякога става късно. Ако един човек желае дете и е готов за тази крачка, финансите няма да го спрат.

# 28
  • Мнения: 5 468
Ама някои двойки не могат да имат деца и просто не им се обясняват тези факти на всеки. Имат си причини някакви и така.. .Аз, например, като се оженихме, не можах да забременея 4 години. Не ставаше и не ставаше това бебе и туй то. Може и за мен да са мислили, че искам да си вея байряците Mr. Green, вместо да изпълня гражданския си дълг Tired.
А за финансовата страна - пак съм жив пример - искаме да имаме още едно дете, но мисълта за парите, ни изпарява ентусиазма ooooh!. (дано е временно)
Така че полекичка с предположенията за липсата на деца, защото не знаете, кой мазол ще настъпите, без да искате.

Може хората да се правят на ударени с тези факти, които ви изнасят, защото не им се обяснява истината.

# 29
  • Мнения: 1 216
Познавам хора с много добри доходи с едно дете, които ''искат'' второ, но ''не могат да си го позволят финансово''.
Тяхна си работа!

Слава Богу, не познавам хора, които да се откажат да имат дете, заради това, че са бедни. Да легнат и да умрат тогава!
След като има за двама, ще има и за детето. От залъка си ще късаш, но  ще имаш дете. Това е естествено и е вътре в нас! Другото е егоизъм и тъпизъм!

Общи условия

Активация на акаунт