Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 85

  • 38 634
  • 734
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 625
А от Щерев, ако поискате, няма ли да дадат доклад? Там с кой се уговарят допълнителните методи при инвитро? С лекаря или ембриолозите?

# 706
  • Мнения: 236
Veli86 да, вероятно ще ми дадат ако поискам. Тъй като новият лекар не ми е искал доклад, не съм ходила да искам. Иначе там си зависи от лекаря, на мен никой нищо не ми обясняваше в детайли, карахме го на поточната линия. Може би зависи при кого си там, нямам идея.. Изписаха ми стимулация все едно ми изписват аспирин за глава, без обяснение какво целим и т.н. По- нататък беше същото.

# 707
  • Мнения: 79
Аз наскоро си събрах всички документи от Щерев, защото смених клиниката. Из тях има "доклади" за опитите ми, които дават точно толкова информация, колкото ми споделяха на мен - има по 2-3 думи, описана стимулацията бегло, стадий на развитие с брой клетки.

# 708
  • гр. София
  • Мнения: 471
Аз също не съм получавала доклад в Щерев, не съм и искала де, но моя приятелка си поиска и ѝ го дадоха.

Допълните методи аз поне ги обсъждах с ембриолозите, но зависи от случая, предполагам. При удебелената обвивка проблемът се вижда в ембриология, така че в този случай ми се струва логично и предложението за допълнителни методи да дойде именно от ембриолозите.

Долче, калциевата активация също я правиха във връзка с удебелената обвивка, казаха, че спомага яйцеклетките да станат по-възприемчиви към сперматозоидите, по-лесно да ги допуснат.
Според мен е помогнала за успеха, защото това беше единствената значителна разлика спрямо предния ни опит, поне от медицинска страна. Другото бяха промени от моя страна в начина ми на живот (спорт, по-здравословно хранене, добавки) както и курс физиотерапия.

Джелато, към 550 лв бяха двете допълнителни техники. Икси не съм се интересувала колко струва. Но пък аз сама да им предложа да правим икси и те да не искат да ми вземат парите, бих се учудила. Grinning

# 709
  • Мнения: 625
И аз така мисля, че от ембриолозите би трябвало да дадат тези предложения. Но дали преди пункцията или в процеса на оплождане се решават?
Аз все още не съм стартирала стимулация, но на следващия преглед ще разпитам.
Може ли да споделиш Долче Вита при кой лекар си била? А и другите момичета, които са в Щерев. Много се надявам да съм попаднала на съвестен лекар. Може ли на ЛС

# 710
  • Мнения: 236
Бях при д-р Ганева, много мила жена, никога не съм имала някакво физическо неразположения или оплакване от самото обслужване в клиниката. Не беше моят лекар,  забравяше изследвания, караше ме да пускаме нещо, което вече сме и аз напомнях. Не получих никакъв и индивидуален подход, след неуспешния инвитро опит отидох за анализ и ми казаха - случва се.. Питах за изследвания - пускали се след 3-4 неуспешни опита, кой има психиката просто да си изчака 3-4 неуспешни опита без нищо да прави.. Започваше винаги с “Искаш ли или ако искаш…”, не разбирах аз ли решавах или тя какво да правим. Това е мнение след като бях 1г. нейн пациент, не след 1 преглед. Разбира се сигурна съм че е помогнала на много двойки, не искам да злословя в никакъв случай, това са моите факти.

# 711
  • Мнения: 625
Разбирам, Долче Вита! Дано новата промяна Ви донесе успех! Вие на къде сте се насочили? Какви допълнителни неща ще пускате?

# 712
  • Мнения: 2 639
В Надежда винаги правят хетчинг, там не те питат и си влиза в цената. Просто тяхна практика. Аз съм при доктор Тургут в Истанбул и там е практика да прилагат ИМСИ, без значение дали СГ има отклонения или не. За мен най-добрата комбинация е ИКСИ с калциева активация. Рядко правят активация на естествено IVF.

# 713
  • Мнения: 2 525
На мен в Щерев не ми дадоха пълната информация. Всичко се записваше на едно листче и ме хвана яд че не го снимах, но кой да предположи че няма да ми дадат данните в този момент...

# 714
  • Мнения: 775
Здравейте , пиете ли хранителните добавки от книгата на Ребека Фет ?

За кои добавки от всички говориш?

Аз пия CoQ10, RxOmega3 и комбинирани вирамини, в които има голяма част от препоръчаните.
Q10 си пия по принцип, тъй като се отразява добре на сърцето, така че не е нещо ново за мен. Омега 3 не съм пила до сега, но предвид написаното в книгата реших да пробвам, тъй като така или иначе вкъщи не се яде много риба.

# 715
  • Мнения: 20
Здравейте. Въпроса ми не е за тук, но не намерих къде да го задам. Юли месец правихме ИКСИ, имаше бременност,  която спря да се развива. След спирането на лекарствата получих кървене на трети ден. Продължи точно три дни, като само първия беше обилен. Втория ми цикъл закъсня 4 дни( на трети ден направих тест-отрицателен), но продължи само ден и половина. Въпроса ми е нормално ли е това? Разбирам, че в организма има много хормонални промени от инжекциите и може би трябва време, но съм и леко притеснена.

# 716
  • София
  • Мнения: 3 061
Момичета, имам въпрос за инвитро на естествен цикъл.
Два опита с къс протокол без резултат - едва 1 яйцеклетка достига до оплождане. Докторката предложи да пробваме на естествен цикъл. Разбрах, че 4 поредни месеца ще се стимулираме с Летрозол/Фермара, за по-малко, но по-качествени яйцеклетки. Това, което не ми стана ясно е дали след всеки опит каквото се оплоди /дано да има такива/ ще се замръзява или ще се пробва и нещо на свеж трансфер?

# 717
  • Мнения: 305
Здравей! Не знам доколко ще съм ти критерий, аз бях на ЕЦ, но с кломифен, който по принцип не влияе добре на лигавицата и обичайно след него е ЗЕТ. Не знам дали Фемара/Летрозол имат подобен страничен ефект…

# 718
  • Мнения: 2 639
Шанталче, при ин витро на ествен цикъл с парички от фонда, първо се правят 4 пункции, оплождане и накрая замразен трансфер.

# 719
  • София
  • Мнения: 3 061
Шанталче, при ин витро на ествен цикъл с парички от фонда, първо се правят 4 пункции, оплождане и накрая замразен трансфер.

частта със ЗЕТ-а ми се губеше, не се и сетих да питам честно казано. благодаря Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт