Аборт. Забременяване и износване след това - Тема 90

  • 17 869
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 454
Момичета, днес е 2ри ден от МЦ  и започвам подготовка за ЗЕТ - 3*1 Естрофем, чай от малинови листа листа и фреш от нар за по-добра лигавица. Ако се сещате още нещо, споделете.

# 16
  • Мнения: 378
Аз пия една шепа добавки, сега тормозя и мъжа ми да пие. Fertil aid за него и мен, отделно Б12, Д+К и желязо спрей. CoQ10, NAC, сега ще взема Омега и Е, а за него витамин А. Отделно си пия за ЩЖ и глюкофаж. Повръща ми се от хапчета, ама ги разделям през деня и се получава. Фертила при него имаше ефект, вдигна количеството многократно. Сега ще боря морфологията…
Забравих и миоинозитол и де-хироинозитол…

# 17
  • Мнения: 626
Благодаря за темата!
И аз и мъжа ми пием доста неща. Доскоро мислих, че сме само с мъжки фактор, но и аз се оказах с високо фсх и много нисък амх. Взех си и книгата " Всичко започва с яйцето" и за мен има доста интересна информация, както за добавки, така и за хранителен режим. Има информация и за мъжете. Първия път когато се разбра, че при мм има проблем, след 6м пиене на добавки и бърканицата на Хоуп, забременях и  това беше успешната ми бременност.
Тук във форума има тема и за добавки за мъжете. Мм пие карнитин, аргинин, алфа липоева киселина , ликопен, глутатион, q10, цинк, селен, магнизий, омега, б12, вит Д, вит Е, вит Ц, фолиева, трибулис и NAC.
Аз съм на NAC, инозитол, алфа липоева киселина, омега, фолиева, вид Д, б12, вит Е, цинк, селен и вечерна иглика, q10, магнезий и биотин.
Много добавки са, но предпочитаме да пием отделно, а не в комбинирани. Втори месец вече усещам положителна промяна в цикъла. Закова си 28 дни, спря ми и зацапването от няколко дни преди цикъл.

# 18
  • Мнения: 851
Да ви попитам - днес съм 3 седмици след абразиото и вече няколко дни имам болки в яйчниците, случвало ми се е преди при овулация да ги усещам така. Нормално ли е?

# 19
  • София
  • Мнения: 5 456
Слънце,може и да си в овулация,ако броиш деня на кюретажа за първи ден цикъл,кога се пада овулация ?

# 20
  • Мнения: 851
Ами не съм засичала при мен как е с лентички, по принцип цикълът ми беше на към 31 дни.

# 21
  • Мнения: 51
Здравейте, момичета! Набързо припомням историята  си спонтанен аборт в 7 седмица, изоставащ ембрион. Ходих в геника да пусна за тромбофилия, но основен пакет, т.к този за 320 лв, който е брошурата е 940 лв и не бях подготвена. Изследваните неща май са ок, но в забележката пише висок хомоцистеин, ниска ензимна активност. Имате ли идея какво е това и към какъв специалист да се обърна или какво друго да изследвам Nerd

# 22
  • Мнения: 4 999
Това са само някои мутации ,но са най - важните според мен и всичко е ок. Само генът за неусвояване на витамини от В група не е наред, затова пише възможни повишени нива на хомоцистеин, а не че е повишен . Той си се изследва отделно. С две думи трябва да изследваш фолат, В12 и хомоцистеин.

# 23
  • Мнения: 425
Здравейте, пиша за съвет и може би малко емоционална подкрепа. Имам вече 4 неуспешни бременности за период от 2 години. 2 приключиха около 10-та седмица(missed), при втората изследвахме абортивният материал и се оказа със Синдром на Даун. Третата бременност беше БХ и приключи бързо и сама през декември.
Сега съм с номер 4 - крайно недостатъчно увеличение на ЧХГ (последно само с 30 единици за 4 дни). Прогресивно намалява покачването и по всичко личи, че скоро ще спре да се покачва. Празен сак в 5та седмица. Вижда се кръв в матката и явно скоро ще се изчистя и сама. Препоръчаха ми все пак да се направи кюретаж и изследваме абортивният материал, за да видим дали пак има генетична причина. Шанса изглежда голям да е така, просто не знаем каква точно. Правили сме си всякакви възможни изследвания към момента и друга причина няма. Кариотипите ни са нормални.
Предният път обаче кюретажа ужасно много ме стресира. Съжалявам ако написаното донесе стрес на някой четящ. Трябваше аз да занеса абортивният материал в клиниката за изследване. Никой не ми го каза докаро не ми го донесоха в прозрачен стерилен котейнер. Това ме пречупи ужасно много и не знам дали съм готова да мина пак през това. Не знам дали си заслужава.
По всичко личи че сме за инвитро процедура с предварително селектиране на ембриони. Не знам изследването на още един абортивен материал колко допълнителна информация би донесло. Ако някой е минал през подобно нещо би ми било много полезно да поговорим, дори и на лично съобщение. Извинявам се за пре-дългият пост. Успех на всички с бъдещите опити!

# 24
  • София
  • Мнения: 5 456
Ех Gelatto ,съжалявам за това,през което минаваш.
Сега няма ли как да се изчистиш самичка,защо трябва кюретаж?
То е само сакче ако е кухо яйце и ако няма ембрионче какво ще му изследвате?
Пробвала ли си с добавки да повишиш качеството на яйцеклетките и мъжа ти на сперматозоидите ?
Изследвала ли си се за инсулинова резистентност,напоследък гледам ще и тя се спряга като причина.

Със сигурност тази бременност със синдром на Даун няма общо като причина с другите де,това е случайност.

# 25
  • Мнения: 4 497
Съжалявам за това, през което преминаваш, Gelatto! Hug
Как в прозрачен контейнер?! Извинявай за възмущението ми. Но моя абортивен материал беше със завит контейнер и доктора изрично ми каза да не махам покривалото. Иначе да, сам си го носиш за изследване. Аз за себе си бих го занесла за изследване. За мен е важно да знам причината. Бих си направила изследванията от първа страница, ако имам липси, да ги попълня и ако и каквото има нужда, да лекувам. В миналата тема обсъждахме добавки за подобряване качеството на яйцеклетките и сперматозиидите. Направила съм си скрийншот с препоръките на съфорумка. Ето ги:

# 26
  • Мнения: 4 999
Съжалявам,Gellato. Имаш ли пускана тромбофилия,а мъжа ти спермограма разширена? Също изследвани НК клетки? Засега това ми хрумва

# 27
  • София
  • Мнения: 11 757
Бих добавила и СГ с ДНК фрагментации Sdi тест

# 28
  • Мнения: 425
Благодаря за отговорите!

Аз също попитах какво може да се извлече като информация от празен сак и ми казаха че се взимат клетки от самата му структура. Другата седмица ще минем на преглед при генетик за консултация, с или без кюретажа.

Имам лека вродена тромбофилия, за която ми назначиха аспирин и мета форма на фолиевата киселина.
НК клетките са изследвани и в норма. Разширената спермограмата е нормална, HALO теста също (мисля е същото като SDI за ДНК фрагментации)
От първа страница съм правила повечето и всичко е в норма. Остава само тест за инсулинова резистентност, листериоза, цитомегаловирус (CMV) и херпес симплекс вирус (HSV).

Информацията за добавките е много полезна и ще се върна да прочета в детайли.

Последна редакция: ср, 05 апр 2023, 15:38 от Gelatto

# 29
  • Мнения: 4 497
Във връзка с добавките, какво ще кажете за следващата тема да ги впишем в заглавния пост?

Общи условия

Активация на акаунт