Аборт. Забременяване и износване след това - Тема 90

  • 19 238
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 87
Горе главата, Миа - хубавото е че си намерила причината и сега остава просто да се следят нещата. Половината път е изчистен пред тебе дето се вика
Благодаря за окуражаването на всички. Ще се опитам да мисля позитивно, въпреки че пак съм тотално смазана.
Ще видим как ще се развият нещата при мен. 🙁
miaa, изследвала си 14 фактора. Било е почти сигурно, че ще излезне някоя мутация. Почти всички хора си имат някакви мутации. Много момичета изкарват безпроблемни бременности и без да знаят, че са носители.
Аз съм изследвала абсолютно същите маркери като теб и се оказа, че имам 5 мутации (хетеро Фактор 2 Протромбин, АСЕ, MTRR и хомо TAFI, MTHFR). Имам две безпроблемни бременности без абсолютно никаква терапия (тогава още не знаех за тромбофилията). След двете раждания имах мисед и се изследвах и така разбрахме.

Тромбофилията е само една от възможните причини за аборт. Не е сигурно, че при теб се е отключила и че точно тя е била причината за неуспеха. Загубата в ранните седмици най-често се дължи на някаква съвсем случайна генетична грешка или хромозомна аномалия. Моят мисед също беше в 9гс и аз се успокоявах, че така е по-добре, отколкото да се задържи и после в късна седмица да се открие проблемът и да се наложи аборт по мед. причини, когато преживяването ще е доста по-тежко. Приеми, че природата си знае работата - най-вероятно е имало причина да не се задържи.

Хубавото в случая е, че по този повод си се изследвала и при следваща бременност или ще действате по-адекватно или ще знаете, че си по-предразположена към повишено кръвосъсирване и ще наблюдавате коагулацията по-изкъсо. Случаят тук е точно "Всяко зло за добро".

Тези резултати не са причина да се чувстваш смазана. Тромбофилията е генетична предразположеност, не е болест или диагноза. Може да се отключи, но може и да не се. Просто си трябва по-изкъсо наблюдение и всичко ще е наред.
Нова съм в групата. С мисед преди ден. Няма да обяснявам как се чувствам. Това ми е втори мисед. За 3 години. Пиша Ви, защото видях, че и вие имате две деца и след това мисед. Аз също имам две деца и след това два миседа. Изследвах тромбофилия - резултатът го нямам сега при мен, но ще го пусна после за разчитане от разбиращите момичета. Ли
Лекарката ми каза, че ако забременея ще трябва да приемам само аспирин протект. И така и правих, когато разбрах, че съм бременна, но…….пак се случи в 10-та седмица. След колко време след миседа да си пусна изследвания - витамини, хормони….?

# 736
  • София
  • Мнения: 7 484
Мини, Диди Биди е също с коремче.

Ева, съжалявам.
Витамините можеш да пуснеш веднага, за хормоните изчакай 2-3 цикъла да се нормализира организма.

# 737
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 353
За витамините само да се направи пауза от 10-14 дни, ако са приемани досега.

# 738
  • Мнения: 4 503
Мерси, Дели!

Диди, извинявай че те пропуснах. Форгив ми Hug

Утре ще пусна новата тема.

# 739
  • Мнения: 302
Момичета аз пак съм с въпрос…след аборт по естествен път колко дни сте имали зацапване след това…защото това ми е 3ти аборт но за първи път имам зацапване толкова дълго време… на 26.04 ми дойде честно казано доста оскъден Ц с ясно кървене 7 дни и от тогава имам зацапване до сега кафяво не е много няколко капки за деня ,на за първи път ми се случва…на прегледа док.каза че не съм се изчистила съвсем и със следващия МЦ би трябвало всичко да е наред..Та нормално ли е според или да и звъня да отида да ме погледне контролно?

# 740
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 353
При първия аборт ми цапа 20 дни, при втория 2 седмици и после още 2 леко жълтеникаво. И двата бяха спонтанни.

# 741
  • Мнения: 302
При първия аборт ми цапа 20 дни, при втория 2 седмици и после още 2 леко жълтеникаво. И двата бяха спонтанни.
Да не го мисля .Супер си много благодаря !
Страхотен уикенд ви пожелавам момичета,бъдете позитивни и вярвам ,че всички скоро ще гушкаме така мечтаните бебчета,които заслужаваме..❤

# 742
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 353
Не го мисли наистина. Ако нямаш болки или температура, това са нормални процеси, не е като при цикъл, лигавицата й трябва повече време, също и на хормоните. Ще се наместят нещата.
Хубав уикенд и от мен!

# 743

Общи условия

Активация на акаунт