Аборт. Забременяване и износване след това - Тема 90

  • 17 780
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 947
Ами да,ето разликата не е голяма между двете,затова тук обобщаваме цифрите само. При всички положения и с двете мерни единици трябва да е над 550-600. Книгата е много полезна,има я и в пдф,за който му се чете

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 5 803
Препоръчвам книгата "А дали не е В12?"
Да, и аз я намирам за много полезна.

# 47
  • Мнения: 790
Намерих полезен онлайн калкулатор http://www.endmemo.com/medical/unitconvert/Vitamin_B12.php за разликите между pmol/L и pg/mL. Интересно също така е че калкулацията е различна, ако гледаш за Б12 и за Естрадиол например, макар че мерните единици са все тези.
И аз тъкмо гледах в този сайт, при мен излизат 380 pg/ml конвертирано. Разликата е г/д 100 единици с другата мерна. Ще си взема метилкобаламин да пия и ще изследвам пак след време. За витамин д се чудя по каква схема да го пия, че той е съвсем нисък.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 3 248
Вит Д при мен само от на Better you спрейовете се повлия положително и като стойности и като симптоматика. Взимам този с К2.

# 49
  • Мнения: 4 947
Слънце, ето ти една таблица - гледаш твоето ниво на вит Д и какво ниво гониш ,и съответно колко единици се приемат, за да го вдигнеш

# 50
  • Мнения: 790
Didi, Тъкмо него гледах, имат и б12 с хром. Наскоро попаднах и на инфлуенсърски код 10% във флоравит за продуктите на БетърЮ, не знам дали е по правилата да го напиша, някой ако иска да ми пише на лично.
Yan25, благодаря. 🥰

# 51
  • Варна
  • Мнения: 3 248
А иначе аз имам и едно приложение dminder и с него гледам да си помагам. Казва кога е възможно да се събира вит. Д от слънце. Изчислява колко вит Д събираш по ъгъла на слънце, каква площ от тялото е изложена, каква облачност има и колко време правиш баня. Може да си вписваш и по колко суплементираш, стойностите ти от изследвания и да следиш потенциално накъде си с набавянето.

# 52
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 182
Вит Д не се усвоява добре от слънцето

# 53
  • Варна
  • Мнения: 3 248
Не се усвоява ако се омажеш със слънцезащита. Аз си мажа само лицето и шията. Максимум се седи 20мин в зависимост от ъгъла. Аз докато схвана, че косопадът ми е от липсата на вит Д, дълго време се чудех защо лятото като похода интензивно на плаж само тогава спира.

# 54
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 182
Аз знам, че не се усвоява. Рядко ползвам слънцезащита... Няма локо да се прави слънчеви бани .
Иначе спрейоволете на Better you са мн добри и вкусни 😄

# 55
  • Варна
  • Мнения: 3 248
Усвоява се. Аз не казвам само на това да разчиташ, но според мен е хубаво да не е само на хапове да я караме, а да включваме и слънце и храна. Мъжът ми е с псориазис и също му минава само и единствено с плаж. Ама той постоянно му купувам витамини и не ги пие, сеща се на две седмици веднъж.
Момичета, вчера бях на ЖК, гледа я пак тая шийка, сега пък 27.5 я изкара. Питах я това лошо ли е, тя вика "ми не е много добра, но не е зле". Оставам си на но шпа, диаспорал и алфа липоева и включваме и утрогестан. Можело да вървя по 1-2км според нея. Иии също така човечето, точно като брат си по същото време, се е обърнало пак по дупе. АГ каза "сигурно имаш някаква анатомична особеност на матката и така им е удобно на бебчетата". Имах някакви надежди за естествено, но вече нямам. Нищо, всичко да е наред само.

# 56
  • София
  • Мнения: 11 702
Диди добре е, държиш я, ама не прекалявай с вървенето.

Мен ме тресна яко депресията, разболявам се, кашлям, 2021ва сърцето спря след като изкарах подобен вирус. Знам че аз лично съм писала тук че здрав плод нищо не го мори, но никак не съм обнадеждена. Пия и преднизолон, който допълнително подтиска имунната система и съм леш... Отделно трета сутрин ставам потна, което пак не е добър знак. Как ще оцелея до 12ти не знам...

# 57
  • Варна
  • Мнения: 3 248
Разбирам те. И при мен така стана. Преди няколко седмици малко се разсополивих и ме боля гърло и аз по същия начин почнах с поредните паранои. Всичко ще е наред Hug

# 58
  • Мнения: 4 449
Маце, стискам палци всичко да е наред. Hug

# 59
  • Мнения: 4 947
И аз стискам палци Yum
Момичета, мъжа ми отиде за спермограма с sdi, ние 20 дни не сме правили нищо ,и сега му казали ,че над 10 не е ок. Той изрично по телефона беше питал условията и му казали 3-5 дни въздържание, ама ние откъде да знаем ,че имало и максимален срок....сега дали ще излезе твърде нереален резултат? 120лв могат да вземат,ама да обяснят като хората не може... Много се ядосах...

Общи условия

Активация на акаунт