Аборт. Забременяване и износване след това - Тема 90

  • 19 244
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 5 477

Аз също попитах какво може да се извлече като информация от празен сак и ми казаха че се взимат клетки от самата му структура.
Добре де,а няма ли как да се самоизчистиш по някакъв начин и просто пробата да я сложиш в стерилно контейнерче и да я занесеш?
Питам,защото го преживях скоро и видях за какво иде реч (бях в 6 с и 5 д).

# 31
  • Мнения: 444

Аз също попитах какво може да се извлече като информация от празен сак и ми казаха че се взимат клетки от самата му структура.
Добре де,а няма ли как да се самоизчистиш по някакъв начин и просто пробата да я сложиш в стерилно контейнерче и да я занесеш?
Питам,защото го преживях скоро и видях за какво иде реч (бях в 6 с и 5 д).

Съжалявам че и ти си минала през това *Bubble*
Досега съм минавала само през кюретаж и въпросната БХ която приключи много рано и леко. Не знам какво да очаквам от едно самостоятелно изчистване в 5та седмица и не знам дали ще успея правилно да събера проба за да занесем за анализ. Това ми се струва психически по-стресиращо от кюретажа.

# 32
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 434
Те кюретажа за нищо го нямат . Изхвърлих нняколко сака ами не ми се размина нито 1 кюретаж....Последният път за сефте ме гледаха вагинално след 1 ден в Аг.  Ами щели да ми правят кюретаж..
 Това в държавното Аг. Там няколко пъти уж щяха да изследват прода уж са взели от мен съсирек.  И в епикризата нищо.
Имам няколко аборта.

# 33
  • София
  • Мнения: 5 477

Аз също попитах какво може да се извлече като информация от празен сак и ми казаха че се взимат клетки от самата му структура.
Добре де,а няма ли как да се самоизчистиш по някакъв начин и просто пробата да я сложиш в стерилно контейнерче и да я занесеш?
Питам,защото го преживях скоро и видях за какво иде реч (бях в 6 с и 5 д).

Съжалявам че и ти си минала през това *Bubble*
Досега съм минавала само през кюретаж и въпросната БХ която приключи много рано и леко. Не знам какво да очаквам от едно самостоятелно изчистване в 5та седмица и не знам дали ще успея правилно да събера проба за да занесем за анализ. Това ми се струва психически по-стресиращо от кюретажа.
Ми това си е като биохимичната бременност с по-обилно кървене.Не е страшно и няма някакви адски болки,просто кървенето е обилно със съсиреци,големички.
При мен сакчето взе че изпадна при доктора,но не сме го изследвали ,за пръв път ми се случва подобно нещо и решихме,че няма смисъл.

# 34
  • Мнения: 855
Gelatto, съжалявам много за това, през което преминавате.

Изследвах днес витамин Д, б12 и фолиева киселина. Само витамин д е под нормата. Спомням си обаче, че някой от вас беше писал, че на лабораториите са подвеждащи понякога референтните стойности и по-добре да търсим оптимални нива. Можете ли да ме ориентирате къде да намеря тези оптимални нива, много се обърквам от това, което срещам в гугъл. Искам преди следващи опити да попълня липсите.

# 35
  • Мнения: 5 002
Слънце,пусни ги тук, ще ги видим Simple Smile

# 36
  • Мнения: 855

Благодаря!

# 37
  • Мнения: 5 002
Фолата от Сигридов знам,че трябва да е до към 43, туй че ти е супер. В12 обаче е много нисък. При бременност знам за над 600,до към 900.

# 38
  • Мнения: 444
Фолата от Сигридов знам,че трябва да е до към 43, туй че ти е супер. В12 обаче е много нисък. При бременност знам за над 600,до към 900.

Тази стойност 600-900 за Б12 за успешно забременяване ли е препоръчителна или по време бременност? Тепърва научавам за оптималните стойности, но ми се струва много висока. Ноември като изследвах ми казаха че ми е ок с резултат от 415

# 39
  • Мнения: 5 002
Не е добре 415, извън БГ 550 се приема за минимум, а 900-1000 дори за максимум . И преди, и по време на бременност.

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 5 948
Моето Б12 беше около 1000, но на фона на прием (не съм правила почивка преди изследването). Беше преди забременяване - АГ каза, че е добре.
Хубаво е да е на горна граница преди забременяване, защото после бебето дърпа от запасите и е трудно да се навакса, ако има дефицити.

# 41
  • Мнения: 855
Да не би да има разлика в мерните единици? Майка ми вчера изследва и резултатът ѝ е с подобни горни граници до 900.

# 42
  • Мнения: 5 002
Разликата в двете мерни единици е много малка, тъй че пак в тези цифри се въртят препоръките . При майка ти просто лабораторията е дала други реф.стойности, всяка лаборатория си има свои 🙂
Препоръчвам книгата "А дали не е В12?"

# 43
  • Мнения: 1 017
Леле, а моят витамин B12 беше 192 след ковида и ден преди да разбера, че бременността е спряла да се развива.

# 44
  • Мнения: 444
Намерих полезен онлайн калкулатор http://www.endmemo.com/medical/unitconvert/Vitamin_B12.php за разликите между pmol/L и pg/mL. Интересно също така е че калкулацията е различна, ако гледаш за Б12 и за Естрадиол например, макар че мерните единици са все тези.

Общи условия

Активация на акаунт