Отговори
# 15
  • Мнения: 68 570
Кагато аз купувах скоро, отидох да си проверя в МДТ дали е стигнало уведомлението от нотариуса- да, беше стигнало. Проверката все пак е висша форма на доверие , казват .Simple Smile

На мястото на автора бих проверила в Агенция по вписвания, имотен регистър, по идентификатор на имота, каква сделка е минала по отношение на него. С КЕП може да се извади и самия нотариален акт. Така ще има яснота какво точно е станало, и станало ли е..защото без да види, нали...са само думи.

# 16
  • Мнения: 6 764
Грешки и пропуск винаги могат да се случат. След като сте установили пропуск, отивате в местни данъци и такси и изяснявате случая. Редно е да виждате своя дял от дължим данък не само по електронен път, но и да получите писмо на постоянния си адрес.
Имам собственост в 2 различни общини, освен по електронен път, винаги получавам и писмо.
Преди години съпругът ми продаде апартамент, но нотариуса беше пропуснал да подаде информацията и за следващата календарна година имаше начислен данък за жилище, което вече не е негово. Веднага се свързахме с общината по район, попълнихме нужните документи, представихме новия нотариален акт и всичко беше коригирано.
Проучете въпроса и реагирайте, не лежете на бъг е или предположения, за да не се изненадате неприятно след време от лихви и евентуални глоби.

# 17
  • Мнения: 40 737
+1
Само дето няма да има лихви и глоби, защото не може да те глобят за нещо, което не дължиш. Имала съм случай с открадната кола, изплатена от застрахователя, после намерена и той я поправил и препродал на друг човек, ама някак си останала да се води и на двама ни. Онзи си плащал данъка, ама случайно открих, че и от мен също искат данък за двадесетина години назад. Ходих в КАТ, вземах бележки, разследвах и ми опростиха всичко.

# 18
  • Мнения: 611
.................. В банкирането дори има ПОРЕДНИЯ БЪГ , при който аз съм влязъл в акаунта си, и програмата изисква от мен да напиша ЕГН което да проверя. Естествено само моето ЕГН успява, за другите ми казва, че не мога. Интересно за ЧИЙ ЧЕП тогава ме пита за ЕГН Simple Smile...................
А да не би да Ви иска ЕГН като още един вид засичане, че това сте Вие? Нещо като допълнителна защита? Защото все пак това са данни, които са хем лични, хем финансови...
Иначе при повече от един собственик на всеки би трябвало да му се начислява съответната част, съответно да му излиза.
а ако повече хора платят някой данък, НАП връща ли нещо.
Да, връща. При установена грешка човекът подава искане за възстановяване на надвзетата сума, придружен с документ за банкова сметка. НАП изготвят акт за възстановяване и му превеждат парите. Това от опит - мой и на моя позната, случаите са различни помежду си и от този на автора, но пак за данъци.

# 19
  • Мнения: 81
Кагато аз купувах скоро, отидох да си проверя в МДТ дали е стигнало уведомлението от нотариуса- да, беше стигнало. Проверката все пак е висша форма на доверие , казват .Simple Smile

На мястото на автора бих проверила в Агенция по вписвания, имотен регистър, по идентификатор на имота, каква сделка е минала по отношение на него. С КЕП може да се извади и самия нотариален акт. Така ще има яснота какво точно е станало, и станало ли е..защото без да види, нали...са само думи.
Родителите имат право на ползване. Нотариалният акт е в наличност и там си е описано както трябва да е.

По отговорите разбирам, че данъците се дължат от тях, затова и на мен не ми излизат като задължения.

# 20
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 796
Данъците са за ползвателите, да. Това ти го написахме още когато пусна темата.

# 21
  • Мнения: 68 570
По ЗМДТ носителя на вещното право на ползвани е дан.задълженото лице.
Само че в първи пост за такова не се споменава.
Половината информация е спестена, а се търси пълен отговор...не се прави така по принцип, нооо....

# 22
  • Мнения: 12
Ако се води на двамата си го делят!

Общи условия

Активация на акаунт