Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 80

  • 36 548
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3
Здравейте, след закъснение от 2 дни имам тест с две чертички 😊
Днес ще ходя до личната за болничен , понеже от работа искат да ме съкратят и нямам избор в момента какво да правя. Въпроса ми е петък имам час за лекар АГ , да взема ли и днес направление и какво трябва да е то ? Може ли заедно с този болничен и после АГ да ми продължи болнични? Понеже отида ли на работа ще ми връчат заповед за напускане

# 706
  • София
  • Мнения: 3 572
Не съм сигурна, че АГ ще даде толкова рано болничен. То най-много да се установи, че има бременност, но повече няма да се види при толкова рано ходене (мехурче, ембрион пък камоли пулс). Ако пък случайно даде после със сигурност дните няма да стигнат до раждане и ще се наложи да се мисли я отпуски платени/неплатени, евентуално комисии, които да се минават (не знам дали има вариант повече от дните, с които вече се разполага).
За направление - аз за първия преглед съм взимала, но май не се е водеше за бременност, а за нормален преглед. Реално направлението за записване се взима по-нататък, за да те запише АГ на ЖК (някои го правят 8-9-10гс, други в 12гс). Първият път ме записаха на ЖК чак 12гс, този път 11гс.

Тук обаче трябва някой запознат да каже дали няма как да съкратят позиция/закрият или каквото там е и да си останеш без работа и по време на болничен. Според мен намери с кой да се допиташ как стоят нещата. Не малко случаи има такива, при които жена в майчинство остава без договор, защото закриват отдели, позиции, фалират фирми и тн.

# 707
  • Мнения: 4 856
Elena, в раздел Бъдещи майки има тема Майчинството счетоводно, задайте там въпроса, там ще ви помогнат.

# 708
  • Мнения: 7 347
Аз имах втора бледа чертичка в неделя,утре ще направя още един,но днес ми е супер уморено,отделно може би се разболявам вс ме боли и нямам сили,леко запушен нос ...едва в началото ....😔
Какво мога да взема да го пресека.....

# 709
  • Мнения: 1 355
Парацетамол е позволен

# 710
  • Мнения: 7 347
До колко на ден

# 711
  • София
  • Мнения: 3 572
Може и Биозин мама да включиш. Аз сега с настинката го почнах още в първия ден.

# 712
  • Мнения: 408
По-добре тайлол хот по 2 на ден. На мен това ми изписаха.

# 713
  • Мнения: 43
Аз имах втора бледа чертичка в неделя,утре ще направя още един,но днес ми е супер уморено,отделно може би се разболявам вс ме боли и нямам сили,леко запушен нос ...едва в началото ....😔
Какво мога да взема да го пресека.....


тайлол хот, но детския и биозин мама

# 714
  • Мнения: 1 355
Най-добре питайте лекар, на мен ми бяха казали до 4 на ден

# 715
  • Мнения: 9
Здравейте, пиша в тази тема защото не намерих такава по моя казус и бих искала съвет от по-опитните майки или бъдещи такива. Моля без злобни коментари от типа какви са тези глупави въпроси , ако не желаете да помогнете просто подминете. Това е форум за взаимопомощ , благодаря.
Цикъла ми е на 28 дни по принцип редовен, но този месец около овулацията имахме небезопасен контакт и се мисля че може да има бременност. Вчера на 05.09 правих кръвен тест който беше 0.19. Дали е възможно да има бременност но още да е рано за тестване?
Имам много болезнени гърди които при ПМС не е чак толкова много при мен.
Трябва да ми дойде на 11-12.09

# 716
  • Мнения: X
Според мен е рано.
При мен толкова рано нямах никакъв симптом освен - силен сърбеж по цялото тяло + обрив, който отдавах на Алтан спрей срещу комари.
Може би 3-4 дни преди да си направя теста ми се виеше много рязко свят.
Изчакайте поне около деня на очакваната менструация.
Аз си направих най-обикновен тест в деня на очакване ( беше късно вечерта) и видях 2 бледа чертичка.
Кръвни не съм пускала изобщо, а директно отидох 5 г.с за потвърждаване.
Ако желанието ви е 2 чертички ви пожелавам съвсем скоро да ги видите!
Успех!
Здравейте, пиша в тази тема защото не намерих такава по моя казус и бих искала съвет от по-опитните майки или бъдещи такива. Моля без злобни коментари от типа какви са тези глупави въпроси , ако не желаете да помогнете просто подминете. Това е форум за взаимопомощ , благодаря.
Цикъла ми е на 28 дни по принцип редовен, но този месец около овулацията имахме небезопасен контакт и се мисля че може да има бременност. Вчера на 05.09 правих кръвен тест който беше 0.19. Дали е възможно да има бременност но още да е рано за тестване?
Имам много болезнени гърди които при ПМС не е чак толкова много при мен.
Трябва да ми дойде на 11-12.09

# 717
  • Мнения: 9
Според мен е рано.
При мен толкова рано нямах никакъв симптом освен - силен сърбеж по цялото тяло + обрив, който отдавах на Алтан спрей срещу комари.
Може би 3-4 дни преди да си направя теста ми се виеше много рязко свят.
Изчакайте поне около деня на очакваната менструация.
Аз си направих най-обикновен тест в деня на очакване ( беше късно вечерта) и видях 2 бледа чертичка.
Кръвни не съм пускала изобщо, а директно отидох 5 г.с за потвърждаване.
Ако желанието ви е 2 чертички ви пожелавам съвсем скоро да ги видите!
Успех!
Здравейте, пиша в тази тема защото не намерих такава по моя казус и бих искала съвет от по-опитните майки или бъдещи такива. Моля без злобни коментари от типа какви са тези глупави въпроси , ако не желаете да помогнете просто подминете. Това е форум за взаимопомощ , благодаря.
Цикъла ми е на 28 дни по принцип редовен, но този месец около овулацията имахме небезопасен контакт и се мисля че може да има бременност. Вчера на 05.09 правих кръвен тест който беше 0.19. Дали е възможно да има бременност но още да е рано за тестване?
Имам много болезнени гърди които при ПМС не е чак толкова много при мен.
Трябва да ми дойде на 11-12.09
Да искаме второ детенце, дано имаме това щастие просто ми предложиха повишение в службата и трябваше да откажа заради съмненията за бременност защото щях да мина със срок на изпитване което знаете не изключва опасността от съкращаване. И исках да разбера по рано със кръвния тест ама явно е много рано и понеже искаха да подпиша документите отказах.

# 718
  • Мнения: 154
Здравейте, при прием на Неофолик мета, получавало ли ви се е гадене и диария?

# 719
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 928
Здравейте, при прием на Неофолик мета, получавало ли ви се е гадене и диария?
от фолиева киселина едва ли

Общи условия

Активация на акаунт