Нормален период или време за раздяла?

  • 6 290
  • 105
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 12 807
Авторке, може би и той си мечтае за някоя, която обича да седне на маса с още 20 човека на ядене, пиене и силна музика. Просто се разминавате кардинално. И се правите взаимно нещастни. Колкото си ти самотна в тези отношения, толкова е и той.

# 76
  • Мнения: 11 698
Вие сте от различни планети. Просто си направете услуга и се освободете един от друг.
Както и по-рано в темата ти казах, намери си човек, замесен от твоето тесто, за да вървят нещата леко и от самосебе си.
За протокола,  живея с един мъж от почти 28 години и имаме деца. Един поглед е бил достатъчен да се разберем още през първите месеци на връзката ни. И двамате сме със сходно образование и степен на образование и не сме се търсили, за да се намерим, а се срещнахме случайно. Преди него съм имала няколко връзки, които прекратявах след 2-3 месеца. То си личи човекът за теб ли е или не е.
Насила и все с подканяне на отсрещната страна, нещата не се получават, а животът ни е само един.

# 77
  • София
  • Мнения: 4 668
Освен пълните несъответствия в секса, както и интересите, свободното време и тн, има и още нещо.

Имах преди време една колежка, сравнително интелигентна, но с мъж от строителството. Отвреме на време водеше детето си на работа. Ами не можеше да се трае. Сякаш беше с едноцифрен IQ, а и някак лудо и шумно. Колегите малко лудваха, ама това е най-малкият проблем. Такова дете не би отворило учебник. Някак переспективата ... не е розова.
И това, в идеалния вариант, ако изведнъж всичко се опъне по мед и масло, че и бебе направите.

# 78
  • Сф
  • Мнения: 10 682
E, какво доверие да ти има? Ако ти прочете темата сигурно сам ще те помоли да се ориентираш към вратата. Тези неща се усещат в една връзка. Подобна случка със сходни персонажи знам. Жената си го ползва за трамплин човека. В момента, в който си стъпи на краката в Сф и смени с "на нейното ниво уж. " Доста дълго тя лъга и маза. И ти се държиш като с користна цел и вече да си е изиграл ролята тоя мъж.
П.п. Тангента, страшни глупости пишеш. Детето може да в проблемно дори и баща му да е  от  БАн. Да не говорим за сегашния бум на ранни психични процеси и диагнози.

# 79
  • Мнения: 3 412
Танграта е до някъде прав - интелекта също се наследява, а ако бащата пие и пуши (сериозни злоупотреби, а не една бира вечер) докато се опитва да забремени майката шанса бебето да е с някакви дефицити след време никак не са малки.

# 80
  • Мнения: 775
skyfall, с деца трудно ще ходите на театър и планини докато са малки. Едното болно, другото болно, накрая и ти ще си изцедена, но ако намериш кой да ги гледа, можеш да ходиш сама. Замисли се трябва ли ти мъж (или жена) до тебе докато зяпаш сцената или екран!

Ние сме като вас. Аз обичам ядене, пиене и танци на силна музика, а мъжът ми обича опера, кино, театър, екскурзии, разходки. Всеки от нас прави сам или с децата това, което другият не обича да прави. Заедно сме от над четвърт век, но на кино, театър, опера не съм стъпила от 20г, изключая като трябваше да придружавам децата. Е, ходехме заедно в национални паркове, плажове, острови, у родителите ни, но дотам. Не сме умрели и всеки е доволен.

Не са ви фатални разликите, но ти искаш друг вид живот.

Не, не си се променила и караш в същата рамка с нов актьор. Защо не си намериш някое IT, който ще печели колкото тебе и понеже по цял ден седи на стол, ще иска излизане, СПА, екскурзии?

Пишеш, че даваш шанс на човека да се докажел. Да не сте в съда? Какво и колко да доказва? Ако мъж ми заговори, че трябва да му доказвам нещо си, чао. Досадно е да изискваш и е изморително за отсрещната страна.

Вълкът козината си мени, нрава не. - Никой възрастен Не се променя коренно. Или приемаш човека такъв, какъвто е, или се оттегляш.                                                 Жената първо въобще не разбира, че едно дете е огромна промяна и любовта към него е тази, която те променя. Тя говори за бебето все едно е играчка, видимо е. Не осъзнава грам, че ще има режими, че ще трябва да се съобразява с нуждите му, че ще изгражда имунитет стъпка по стъпка, много години, възпитание, интелект, че не е просто палиш колата и го мъкнеш по чукарите. На нея в мозъка и са пътувания. Много ще и е трудно да бъде добра майка в този момент с това мислене. Също слага знак за равенство между пътуванията и интелектуалното развитие. Това, при по-сериозно замисляне, не е ок, защото си мисли, че хубавият живот е едва ли не само да посещаваш разни места, а той е много, много повече и се изисква доста по-сериозно мислене и  усилия от това да изкараш пари, които после да изхарчиш по курорти. Мисълта ми е, че не вижда реално себе си. Интелектът е висок, когато преди да ти се случи нещо, можеш поне донякъде да го прецениш и осмислиш. Да се спъва и да се учи от грешките си всеки може, даже най-големият глупак. И при двамата има неприемливо мислене, не само при мъжа. И двамата въобще не са готови за семейство, независимо от годините на които са. Всеки си държи на своето общо взето, а няма как без абсолютно никакви компромиси, когато човек е във връзка с друг. След като премине първоначалната еуфория от новата връзка, тя пак ще има проблем с човека. Проблемът е, че са много различни, с много различни възгледи за живота,  само че може да е проблем и когато двама души са много еднакви. Истината е точно в това, което пишете - или успяваш да приемеш човека с всичките му недостатъци или търсиш друг. Но и той ще има много недостатъци, както и ние самите ги имаме.

# 81
  • Мнения: 14 928
Едно е да имаш недостатъци, друго да нямаш положителни качества и да си все на въпреки. Избягвам да ползвам думата ялов, защото е гадна, но този мъж, с всичките му кусури И за капак ялов не само претенциозните интелектуалки, ами и сервитьорка няма да го изтърпи.

# 82
  • Мнения: 6 463
Няма какво да го съдим какъв е. Какъвто е - такъв. Хубав, лош, няма значение. Авторката е в грешка да седи във връзка с човек, който грам не й пасва.

# 83
  • Мнения: 3 412
Едно е да имаш недостатъци, друго да нямаш положителни качества и да си все на въпреки. Избягвам да ползвам думата ялов, защото е гадна, но този мъж, с всичките му кусури И за капак ялов не само претенциозните интелектуалки, ами и сервитьорка няма да го изтърпи.

Проблема е, че от 30+ нагоре възраст жените много трудно се навиват на раздяла щото нали "кой ще ги вземе", "изпята песен са". И поради тази причина мухлясват в такива връзки.

# 84
  • Мнения: 14 928
Жените над 30 чакат детето. В този случай обаче е друго - мъжът хем не може, хем не му пука. Обаче за секса и кой да му свърши женската работа му пука. Не мисля, че такъв заслужава снизхождение как не бил виновен. В смисъл - това, че се е намерила някоя да го търпи (засега) не означава, че струва нещо и/или е невинен.

# 85
  • Мнения: 6 463
Ами той може да не струва, но авторката от какъв зор е толкова години с него? Сама вижда, че не си пасват, а седи във връзката. Защо?

# 86
  • Мнения: 12 846
Защо да не струва този мъж, какво му е? Някоя жена ще му се зарадва. Има всякакви. Нали казват - търкулнало се гърнето, намерило си похлупак. Ами, в случая, не го е намерило - пълно несходство на характерите, очакванията, интересите, възпитанието, всичко!

На мен ми е странен следният факт: Авторке, в първия пост пишеш, че с годеника сте се разделили. Добре, чудесно даже. И двамата сте разбрали, че не сте един за друг. Ние всички вече го разбрахме. И остана само един човек за убеждаване: ти, авторке.

Какво се чудиш, какво му мислиш? Мачът е свирен. Той ли скъса с теб, затова ли се чудиш дали е правилно да се разделите?

Нормално е при раздяла всеки да търси вината в другия, ето ти го правиш. Твоята вина е дълготърпение, при ясни сигнали как не става. Не става! Просто приемаш фактите и продължаваш по пътя. Няма виновни, когато двама души се разминават тотално.

# 87
  • Мнения: 2 638
Пълни небивалици, самото заглавие- “нормален период…”- после какви неща се изтъкват?

# 88
  • София
  • Мнения: 12 807
Какъвто и да е той, решението да стои с него е нейно. Тоест - от нея зависи да го промени - решението, не него. Той няма да се промени.

# 89
  • Мнения: 14 928
Скрит текст:
Защо да не струва този мъж, какво му е? Някоя жена ще му се зарадва. Има всякакви. Нали казват - търкулнало се гърнето, намерило си похлупак. Ами, в случая, не го е намерило - пълно несходство на характерите, очакванията, интересите, възпитанието, всичко!

На мен ми е странен следният факт: Авторке, в първия пост пишеш, че с годеника сте се разделили. Добре, чудесно даже. И двамата сте разбрали, че не сте един за друг. Ние всички вече го разбрахме. И остана само един човек за убеждаване: ти, авторке.

Какво се чудиш, какво му мислиш? Мачът е свирен. Той ли скъса с теб, затова ли се чудиш дали е правилно да се разделите?

Нормално е при раздяла всеки да търси вината в другия, ето ти го правиш. Твоята вина е дълготърпение, при ясни сигнали как не става. Не става! Просто приемаш фактите и продължаваш по пътя. Няма виновни, когато двама души се разминават тотално.
Коя ще му се зарадва? Жените от неговата черга особено гонят деца. Точно за тези жени той не става. За интелектуалки вече виждаме, че не става.
И защо пак коментираме интереси и пътувания, като проблемите са другаде?

Общи условия

Активация на акаунт