ДНЕВНИК - да отслабнем заедно - тема 112

  • 40 951
  • 745
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 7 851
Снежанка, и на мен са ми много горчиви тези шоколади с голям % какао, аз обичам само млечен и то в големи количества.
Продължавам да избягвам сладките неща, чувствам се по- добре, дано да издържа повече време.
Ох, не съм по готвените неща, обичам само боб и леща, но ги готвя за семейството, а аз ги хапвам само сварени в салата.
И аз чета рецепти, гледам влогове, в търсене съм на нови вкусове.

Днешното меню:

Ябълка, боровинки и ягоди
Зелена салата с много зеленчуци, тиквени семки, половин авокадо и черна леща белуга 200 гр.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 598
Аз обичам черен шоколад, но най-много мисля, че съм яла 85%. Обичам да ги смуча парчетата като бонбон. Но не съм яла не помня откога.... месеци.

Бях се пробвала с шоколад за диабетици, за да няма захар. Ми то това не се яде, нищо общо с истинския вкус на шоколада.

Днешното меню не е много по-различно от всички останали дни, още не мога да се накумя да неправя ''рестарта'', за който споменах по-назад.

Закуска 30гр овесени ядки с доза протеин и малко сушени червени боровинки
За обяд 130гр пуешки кюфтета със сварен ориз
Следобедното хранене 130гр пуешки кюфтета и салата
Вечерята е пилешко филе на еър фраера с аспержи на фурната с малко кокосово масло, сол и черен пипер

# 77
  • Мнения: 346
Аз съм шокохолик. Обичам всякакъв, ако е над 70 % още по-добре.
Макросите от днес



Калориите 1500.
З: две яйца, кашкавал, горчица,крем сирене (от Лидъл,с високо съдържание на протеин)
О: вратна пържола
М: сурово барче
В: зелена салата със сурови семена и остатъка от обяда, едно блокче шоколад 74%

# 78
  • Мнения: 96
Исках да попитам - как си готвите пуешкото така, че да остава сочно? Че с тези цени на пилешкото... по-добре пуешко да купувам 😁
Не съм се отчитала тези дни, но нищо по-различно в менюто - скир, плодчета, пържоли, салати, яйца. Продължавам да си следя ккал в приложение, като малко ги вдигнах, защото имах дни с по 1000, дори под и ми стана трудно да заспивам. И най-малкото ме хвана шубето след неделя, че ще ме връхлети отново големият глад, който следва при мен след толкова стриктни дни. Сега гледам да съм около 1500-1600 и като за моята височина и неголяма активност, се надявам да съм нацелила баланса.

# 79
  • София
  • Мнения: 1 598
Аз от толкова проба-грешка съм майстор вече на пуешкото. Всичките варианти съм ги правила много пъти и всичките стават супер.

1) Еър фраер - запича се с коричка, а остава сочно. С марина, разбира се.

2) Тенджера под налягане с подправки - това е тежката артилерия като ме хванат лудите да свалям кг. Най-диетично е

3) Пуешки бут в гювеч - месото се дели на конци, но отнема време и това не е за всеки ден.

4) Пуешки хапки от гърди в плик за печене. Пак така с подправки и става супер.

# 80
  • Мнения: 7 772
аз от готвено не отслабвам
на Петенцето храната много ми харесва, ама и от овесени ядки не отслабвам
върнах се от Белград, нагазила ги е глобализацията…
пуешко мразя от сто години, откакто опитвах Дюкан за няколко дни (после припаднах)
но има едно пуешко в лидл в стъклен буркан, него го ям
киселяк съм днес, извинявайте, но е от хрема и болно гърло

# 81
  • Мнения: 3 326
Аз пък онзи ден омахах един шоколадов заек Grinning Ама на работа се размазвам от търчане (умишлено), и кантара не посмява да се заяжда с мен.
Herzen, и аз така с готвеното. На момента да си сглобявам чинията работи най- добре за мен.

# 82
  • София
  • Мнения: 7 851
И аз, и от готвено и от овесени ядки, въпреки че консумирах по 25 гр, не отслабвам.

Вчера вечерта ми беше леко тежко след лещата, сякаш ми дойдоха много въглехидратите.
Днес обмислям да съм само на плодове.

# 83
  • Мнения: 18 837
Да се оплача и аз, няколко дни бях 62 кг, хапнах ориз и пак съм си 63 Simple Smile Но аз ориз ям веднъж на няколко месеца, та скоро няма да има пак такава изненада.
Шоколад ям само червен Линд. Затова ако ми се яде, си взимам 3 бонбона и готово. Не се лепи никъде в такова количество. Това 70-80% какаови шоколади за мен е мъка, по-добре без тях.

# 84
  • Мнения: 8 970
Менюто ми от вчера:

З - ябълка, морков и 2 парченца кашкавал
О - две кюфтета със салата
М-ябълка
В- купичка боб чорба с малко зрънца вътре, зелена салата с 3-4 бейби моцарелки
Замразени вишни

100 грама съм по-лека от вчера. Flushed
Това е някаква подигравка според мен! Не ми се вижда прекалено менюто ми, а нищо не отслабвам. Rolling Eyes

Не тренирам нищо, не ми се занимава на този етап. Разхождам куче веднъж дневно. В обедната почивка се разхождам из града.

Все пак последните три седмици драстично си промених храненето, като спрях изцяло сладкото, тестяното и почти всякакви въглехидрати.... Би трябвало да се отрази за три седмици.... Оказа се, че нямам и два пълни свалени кг. от стартирането.
Е, малко по-прибрано се чувствам в тялото, но не е забележимо така да се каже.

# 85
  • Мнения: 2 631
Аз пък отслабвам от всичко. Stuck Out Tongue Winking Eye важното е количеството, готвенето даже ми помага. Днес закусих шоколадова торта-пиша го чийт ден. Grinning Едно парче само, уникална е Heart Eyes сега ще готвя обяд. Тренировка няма да има до неделя, липсва ми вече.

# 86
  • Мнения: 3 326
utro77, това е меню за захранване направо.
Колко кг си ако може да попитам?

# 87
  • Мнения: 2 513
Привет. Аз така предлятно да се включа. 😁 Накратко - теглото ми е тайна, която и на себе си не разкривам, за да не се уплаша. Имам бая за сваляне. Бременностите и ражданията ме сдобиха само с широк ханш, той не ми е проблем. Кърменето ми еба мамата заради хормони, множество добавки за подобряване на лактацията, заради проблем при мен и депресия от невъзможността да нахраня бебетата. Още кърмя, затова ще съм малко по-умерена, ама не мога да се понасям вече.
Имам едно успешно отслабване с протеинов режим, домашни тренировки и бягане. Спортен тип съм, колкото ленивец с гипсиран крак.
Тук съм, за да не забравя защо съм тук. Успех!

# 88
  • Мнения: 8 970
utro77, това е меню за захранване направо.
Колко кг си ако може да попитам?

Стартово бях 74кг и малко.
Днес сутринта 73,3. Значи едно кило съм свалила за трета седмица ограничения. Rolling Eyes
Такива кг. не съм достигала никога и не се чувствам приятно. най-вече в областта на корема и ханша, бедрата. Абе отврат.

Целта ми е да сваля 10кг.

Преди години си бях поръчала да ми направят личен режим. Спазвах месец и свалих доволно най-вече в обиколки. През годините обаче си върнах всичко, а от пандемията насам качих и над възстановеното ми тегло. Много пъти се каних пак да почна този режим, но без успех.
Сега, ако сметна, че с три седмици ограничения съм направила някаква загрявка, може и да се пробвам от понеделник  с готовия режим, там поне са ми изчислени по грамове какво трябва да ям.

# 89
  • Мнения: 18 837
utro77, аз бях точно 73 кг. Почнах режим на 13 юни мин. година и свалих 10 кг за 6 месеца. Не се отчайвай - ще стане. Иска се само постоянство.

Общи условия

Активация на акаунт