Пролетно почистване и организация на банята. Включете се в дискусията и спечелете награди!

  • 4 646
  • 193
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
В първата ни дискусионна тема, част от кампанията "С грижа за твоя дом", ще си говорим за почистването и организацията на банята. Доверете се на Domеstos, за да неутрализиратe 99.9% от познатите бактерии и микроби и да осигурите безкомпромисна чистота и хигиена в едно от най-важните помещения в дома си.



Включете се играта, като отговорите на поне един от нашите въпроси и предизвикателства.

Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?
⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?
⚪ Покажете ни снимка на банята си след основно почистване.
⚪ Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална?


На 10 април ще изтеглим 5 късметлии, които ще спечелят продуктов комплект за пълна грижа за дома.

Моля, запознайте се с Общите условия на играта ТУК.

Последна редакция: вт, 04 апр 2023, 16:29 от Жaклин

# 1
  • Мнения: 3 919
⚪ Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други? - Комбинация от препарат за тоалетни, блокчета за тоалетна и чиста белина (веднъж седмично в тоалетната, за друго не използвам белина).
⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време? - Фугите. Мразя ги. Grinning
⚪ Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална? - Използвам органайзери за всичко - от тампони за грим и клечки за уши до мястото за шампоани.

# 2
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 759
Почистваме банята веднъж седмично с препарати с приятен аромат, ползваме блокчета за тоалетна. Най-трудни за почистване са ъглите и фугите.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 098
⚪ Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други? - Най-често използвам препарат за тоалетни, който е и антибактериален, блокчета за тоалетна, които по-скоро ароматизират.
⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време? - Фугите. А плочите са черни и тъмночервени и е доста трудно, варовикът се вижда.
⚪ Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална? - Използвам органайзери и удобни шкафове за баня.

# 4
  • Мнения: 3 541
Основно почиствам веднъж седмично след  къпане. Използвам препарат с белина.

# 5
  • Мнения: 6 263
Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други? - Използвам препарат за тоалетни и блокчета за тоалетна. Рядко и белина.

Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време? - Ъглите и фугите. Те се чистят по-трудно.

Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална? - Направихме основен ремонт на апартамента, включително и на банята. Купихме си шкафове, съобразени с пространството. Използваме и органайзери. Всичко е прибрано и леснодостъпно.

# 6
  • Мнения: 211
Почиствам банята веднъж или два пъти седмично с различни препарати с приятен аромат, ползвам блокчета за тоалетна. Най-трудни за почистване са ми ъглите и фугите.

# 7
  • Мнения: 3 252
Почиствам банята всяка седмица, използвам препарат за под, за мивки, за душ, за тоалетна чиния. Най-трудно почиствам фуги. Най-добрия съвет е всичко е в шкаф, за да не се вижда.

# 8
  • Мнения: 1 454
Един път седмично почиствам банята ни. Ползвам главно парочистачка за плочките и фугите. А за тоалетната чиния и мивката белина с аромат + тоалетни блокчета.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
⚪ Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?Веднъж седмично (обикновено в понеделник, когато децата вече са на училище, с баща им - на работа).
За различните зони ползвам различни препарати - за тоалетната чиния - препарат с белина и пяна, за дъската - препарат за тоалетна, за зоната около гърнето - препарат с белина и приятел аромат. За плочките - пулверизатор с белина.

⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?Зоната около рафтовете - не толкова времеемко е самото почистване, колкото махането на всичките шишенца, тръбички и кутийки и полар подреждането им отново Joy
⚪ Покажете ни снимка на банята си след основно почистване. Може ли в понеделник Joy
⚪ Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална?Ох, това ми е болната тема - много по-добре можеше да стане, но това го отчитам след 6 годишното ѝ ползване Rolling Eyes За тази, която предстои да направя отсега си отбелязвам кое да не е така

# 10
  • София
  • Мнения: 2 006
Използвам всички препарати от изброените. Като че ли чиста белина ползвам най-рядко. Чистя банята един път седмично. Нямаме душ кабина точно с цел да си улесня почистването. Най-трудни и дразнещи са ми фугите. За да ми е по-подредена банята, се опитвам да редуцирам натрупаната козметика, но не ми се получава.

# 11
  • Мнения: 682
Почиствам веднъж седмично с препарат за баня с пулверизатор, а тоалетната с препарат - гел за тоалетна. Огледала, душ кабина, отново със специализирани за целта препарати.
Най-трудната част са труднодостъпните места - под мивката, под тоалетната чиния...

# 12
  • Там...
  • Мнения: 282
Банята почистваме поне веднъж седмично. Използвам Доместос и препарата на Лидл за баня. Предизвикателство и за мен са фугите Simple Smile

# 13
  • Мнения: 689
Ицползвам препарати с белива.Най трудни са ъглите

# 14
  • София
  • Мнения: 5 146
Почиствам когато има нужда без да спазвам графици 🙃 Старая се да минимизирам количеството препарати, които използвам и когато е възможно да ги съчетавам - с един да свърша повече работа. Използвам обикновен сапун и гъба за всичко, което изисква почистване с ръка, а за пода - ароматизиран препарат без отчетлива миризма на белина.
Когато водата не е варовита, почистването е улеснено.
Банята ми е денонощно и целогодишно отворена - не се появява мухъл, от който толкова хора се оплакват. Умните бани с прозорци за съжаление не са масови в България, а бих искал да имам.

# 15
  • Мнения: 3 387
Почисвам основно банята всяка неделя.
Ползвам белина едната седмица,  следващата - препарат за котлен камък.
През ден слагам препарат за тоалетна.
Ползвам таблетки в казанчето, правят водата синя, дизенфекцират и ароматизират. В момента са ми свършили, трябва да си купя.
Ползвам и препарат за почистване на фугите, когато преценя, че е нужно.
Най-трудно и неприятно ми е почистването зад тоалетната чиния и моноблока над нея.

Последна редакция: вт, 04 апр 2023, 18:08 от Аркадия

# 16
  • София
  • Мнения: 13 153
Почиствам през 10-14 дни. Основните ми помощници са Циф и Доместос. Simple Smile Тоалетната задължително мия с Доместос. Преди време използвах тоалетни блокчета Бреф, но от 3-4 години реших, че може да спестя малко средства и тоалетната да не е ароматизирана. Важното е да е чиста. Wink За банята съм пробвала различни почистващи препарати, но плочките и умивалникът блестят най-добре след измиване с Циф. Лошото е, че на тъмния под остават бели частици, които се налага да поливам повторно след изсъхване.

Почти няма нещо, което да ме затруднява при чистенето. Спестила съм си всякакви душ кабини, вани, шкафчета и прегради, които се цапат и мият трудно.

# 17
  • Мнения: 1 014
Почиствам банята основно на около 10-ина дни. Използвам винаги препарат с белина или чиста белина. Отделно за тоялетнта си ползвам блокчета на бреф. Най-трудно за почистване ми е мястото зад тоалетната чиния и фугите до тавана.

# 18
  • При децата ми
  • Мнения: 6 068
Почиствам банята веднъж седмично с белина или препарат съдържаш белина.
За тоалетната също ползвам препарати с белина и блокчета.
Най-трудните места за чистене са ми ъглите и фугите.

# 19
  • София
  • Мнения: 452
Почиствам банята всяка седмица, използвам препарати със избелващ ефект.Най-трудно се чистят фугите.

# 20
  • Благоевград
  • Мнения: 512
⚪ Колко често почиствате банята си?

Почиствам банята на всеки 2 седмици.
Използвам препарат Циф за баня, а за тоалетната - зеления доместос и тоалетни блокчета Доместос Power 5 Lime.
Използвам най-много: препарати със съдържание на белина, тоалетни блокчета и белина.

⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?

Най-трудни за почистване са ъглите.

# 21
  • Мнения: 799
Най-голямо предизвикателство за мен са фугите, но когато се почистват редовно и старателно, работата се облекчава.

# 22
  • Мнения: 13 549
Един път седмично почиствам банята. Използвам препарат с хлор за тоалетната чиния, препарат за огледалото и парочистачка за фугите. Банята е след основен ремонт и за момента нямам трудности с поддръжката.

# 23
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Почиствам банята веднъж седмично с препарати, ползваме тоалетни блокчета и ароматизатори. Най-трудно се почистват фугите.

# 24
  • Мнения: 39 380
Ежедневно мия частта с тоалетната чиния- там използвам И белина, освен другите препарати с хубав аромат. Мократа част от банята мия седмично. Предизивкателство за мен са по- високите части, за които си трябва домакинска стълба.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 1 640
Почиствам банята два пъти в месеца . Винаги след капане обливам плочките със студена вода и обирам със стирката. Вратата е постоянно отворена и въпреки всичко по фугите се натрупва мухъл. Няма оттърване с този влажен климат в Бургас. Препаратите са с белина.

# 26
  • Veliko Tarnovo, Bulgaria
  • Мнения: 869
Почиствам банята всяка седмица ,за да не се замърсяват фугите.Използвам сред за баня,не харесвам белина.
За да няма мухал винаги оставям прозореца отворен след къпане.

# 27
  • Мнения: 716
Банята почиствам веднъж седмично. Използвам Доместос и чиста белина. Най- трудни за пичисване са ми фугите и зад тоалетната.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 142
⚪ Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?- това е една от най- неприятните за мен дейности, затова и гледам да не е по- често от на 10 дни, освен ако не се налага. Тоалетната мия с Доместос, вана, мивка с препарат за баня.



⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?- най- неприятни и трудни са ми фугите и пространството около тоалетната чиния, защото е тясно и труднодостъпно. А и тази година и аз се сблъсках с мухъл в банята, та се наложиха препарати с белина.

# 29
  • Мнения: 14 793
Почиствам когато има нужда. Може и един път седмично,може и на две седмици. Зависи.
Използвам всякакви препарати,без чиста белина,защото ми прилошава от миризмата.
Най-трудно е зад тоалетната чиния.

# 30
  • Мнения: 2 666
⚪ Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: Използваме препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат и блокчета за тоалетна или други? - Комбинация от препарат за тоалетни, блокчета за тоалетна и чиста белина (2-3 пъти седмично Domestos в тоалетната, за друго не използвам белина).
⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време? - Фугите - разбира се и зад тоалетната чиния
⚪ Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална? - Използвам стелажи за всичко в банята - шампоани, сапуни , клечки за уши

# 31
  • Мнения: 1 758
⚪ Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?
Почиствам банята основно всеки месец , а всяка седмица чистя тоалетната и пода.Използвам препарати по предназначение, но не всички съдържат белина. Слагам и блокчета за тоалетна.
⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?
Душа, стените и местата зад шкафчето за баня са по трудни за почистване.

# 32
  • Мнения: 5 720
✔️ - основно почистване на цялата баня правя веднъж месечно, частично всяка седмица
Най- използван от мен си остава Доместос, за тоалетната използвам различни блокчета, като най-често такива с мирис на лавандула, обожавам я
✔️ - най- трудна за почистване ми е стъклената душ-преграда, защото водата в района ни е изключително варовита
✔️ - прилагам снимки по-долу
✔️ - съвети идеи ... ооо имам и още как - много държа на декора, фигурки, свещи , цветя, ароматни пръчици


# 33
  • София
  • Мнения: 301
Почистваме банята веднъж седмично с
различни препарати, ползваме блокчета за тоалетна. Най-трудни за почистване са ъглите и фугите.

# 34
  • Мнения: 1 886
Почиствам банята и тоалетната с белина всеки уикенд. В тоалетната слагам и блокчета. Най-трудно почиствам фугите.
Наскоро оптимизирах пространството в банята, като сложих стелажче за перилни препарати в нишата зад ваната.

# 35
  • Мнения: 4 009
⚪ Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?

Почиствам седмично, използвам всякакви препарати - доместос, белини, препарати за котлени отлагания. След това гледам да мина с нещо с приятен аромат, за да не мирише на химикали.

⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?
Фугите и ъглите - ужасни са за чистене.

# 36
  • Мнения: 1 135
Почиствам банята веднъж седмично с препарати съдържащи белина. Най трудно ми е почистването на фугите

# 37
  • Мнения: 8 476
Почиствам банята веднъж седмично. Използвам препарати на основата на белина. Трудни за почистване места са ми под ръба на тоалетната чиния, стъклената преграда и огледалата.

# 38
  • Мнения: 2 839
]Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други? - Използвам препарат за тоалетни и блокчета за тоалетна. Рядко и белина. Почистваме 1 седмично

Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?- Ъглите и фугите. Те се чистят по-трудно.

Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална - Купихме си шкафове, съобразени с пространството. Използваме и органайзери. Всичко е прибрано и леснодостъпно.

# 39
  • Мнения: 1 938
Колко често почиствате банята си? Веднъж всяка седмица. Какви продукти използвате най-много? Използвам препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна.
⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време? Фугите и кранчетата.

# 40
  • Елхово
  • Мнения: 1 398
Обичам банята и тоалетната ми да са винаги! Почистваме банята поне два пъти седмично с препарати с приятен аромат, ползвам топчета за тоалетна. Най-трудни за почистване са ъглите и фугите.

# 41
  • Мнения: 572
Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?
Чистя, по-скоро търкам сравнително често мивката и плочките с гъбата чудо, поне не ползвам химия за това, водата при нас е с лошо качество и оставя жълтеникави следи.
Иначе редовно поливам и чистя с Доместос в тоалетната чиния, препаратът си действа. Понякога и препарат за такава санитария на Медикс. Чиста белина не ползвам. Тоалетното блокче в тоалетната чиния е задължително. Иначе за чистене на смесители и душове ползваме препарати срещу котлен камък.
Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?
Ъглите и фугите.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 304
⚪ Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други? Веднъж на две седмици. Само с доместос. Всичко мия с него и от него всичко пада.
⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време? Душ кабината.
⚪ Покажете ни снимка на банята си след основно почистване.
⚪ Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална? Нямаве прозорец в банята и след всяко къпане я подсушаваме, в противен случай по-бързо се замърсява.

# 43
  • Мнения: 919
Правя основно почистване на банята всяка седмица, като използвам всякакви препарати. Харесвам тези с приятен аромат и избягвам обикновена белина.
Най-неприятната част е ваната.

# 44
  • Мнения: 638
Почиствам банята на две три седмици по-основно. Използвам различни препарати, Саво - за мухъл, Медикс за плочките, спрей за стъкла за огледалата. Доместос за тоалетната.
Най-трудни са батериите и зад тоалетната, използвам специални четки.

Подсушаваме банята след всяко къпане, използвам ароматизатор с приятен аромат и ароматизатор за тоалетна.
Сложила съм изкуствено цвете и декорация в банята, подреждам и организирам красиво рафтовете и шкафчетата. ❤️💦

# 45
  • Мнения: 301
⚪ Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?-почиствам банята основно веднъж седмично. Използвам Доместос за тоалетната и фугите, и гланциращ продукт за плочките, мивката, смесителите
⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?-тоалетна и фуги
⚪ Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална?-съветът ми е по възможност да се избягват бели фуги и за да е по-подредена всичко да е прибрано в шкафове

# 46
  • Мнения: 34
Почиствам банята си основно на две седмици с препарати който съдържат бели на.Подсушавам след всяко къпане. За тоалетната използвам доместос и блокчета за тоалетна със свеж аромат.За батериите използвам специални препарати

# 47
  • София
  • Мнения: 905
Колко често почиствате банята си? - веднъж седмично чистя основно банята. Най- най омразното ми занимание.
Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други? - Да, всичко изброено, знайни и незнайни препарати, но най - често се връщам към чистата белина за чинията и нещо не чак толкова миришещо за плочките.
⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време? - Фугите и ъглите.
⚪ Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална? - Не точно, но ако имах повече пространство щях да сложа повече шкафове.

# 48
  • Мнения: 1 729
Мразя да чистя банята, не ползвам белина, не понасям миризмата. Ползвам препарати за фаянс, за тоалетната и ароматизатор за тоалетната. Най-трудно е да почистя следите от варовитата вода по плочките. Става с търкане с четка или гъба sano, ама е трудоемко. 😊

# 49
  • Мнения: 1 194
Банята чистя при всяко къпане, а това значи по два пъти на ден. Ползвам препарати против котлен камък, за пода-обезмаслител, за тоалетната - хлоросъдържащи препарати.
Цялата ми козметика и почти всички почистващи препарати са ми подредени на стъклени полици на две от стените.
Няколко пъти в годината правя най-основно почистване - всичко изкарвам в коридора, мия тавана и чистя основно стените и пода. Най-ми тежи почистването на фугите.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 362
Почиствам банята, когато има нужда. Обикновено чистя с парочистачка, а веднъж месечно минавам и с препарат.

# 51
  • Мнения: 196
⚪ Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?
- Банята и тоалетната ми са на едно и също място и всяка седмица по 2-3 пъти я чистя.
За тоалетната използвам Доместос и блокчета Доместос, за да поддържат чисто и с приятен аромат. А душа и плочките чистя с препарат за баня на Cif. Доволна съм от тази комбинация.

⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?
- Зад тоалетната чиния винаги ми е било най-трудно Simple Smile

⚪ Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална?
- Сложих в банята шкаф колона където държа повечето козметика, а препаратите за почистване са в шкафа под мивката. Организирах си банята, така, че да ми е всичко на 1 ръка разстояние

# 52
  • Мнения: 3 136
Банята я почиствам основно на всеки две седмици.След всяко къпане я подсушавам и проветрявам,но нямам възможност за по-често почистване.
Фугите са ми най-трудни за почистване.
По-изчистен дизайн,всички препарати,пособия и пр-в шкафа.

# 53
  • Мнения: 29 390
Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?
На 7-10 дни основно, на два дни по-отгоре. Използвам препарати за баня и фаянс.

Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?
Фугите и под мивката.

Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална?
Диспенсър за сапун с фотоклетка.

Последна редакция: вт, 04 апр 2023, 22:22 от Soul Free

# 54
  • Мнения: 374
Банята почиствам при нужда. Мивката и тоалетната -всяка седмица. Ползвам различни препарти, не държа на аромата. Най-трудно чистя замърсвания в основата на душ кабината. В банята имам ниша в която имам шкафче, в душ-кабината имам подвижна стойка за душа( за дете).

# 55
  • Мнения: 1 099
⚪ Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?

Веднъж седмично, като използвам препарат за тоалетна, препарат за под, препарат за котлен камък. Слагам и блокчета за тоалетна.

# 56
  • Мнения: 1 186
⚪ Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?
Банята почиствам веднъж седмично или при нужд, като използвам за миене на пода белина, за мивката, плочките и фаянса абразивни продукти, препарати със съдържание на белина. От както имам куче не ползвам блокчета.
⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?
Трудно почиствам фугите и ъглите.
⚪ Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална?
Използвам шкаф в който стоят козметичните продукти.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 1 264
Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?
Основно - веднъж седмично с препарати, съдържащи хипохлорид и срещу котлен камък. Ползвам и тоалетни блокчета.
⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?
Ваната и около тоалетната.

⚪ Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална?
Използвам куфара на тоалетната като рафт за украса и ароматизатори.

# 58
  • Мнения: 1 557
Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?
Почиствам всяка седмица по веднъж като използвам препарат за WC гел с аромат и малко белина.

⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?
Фугите между плочките.

⚪ Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална?
Да, някои неща с които ми е добре организирана банята.

# 59
  • Мнения: 154
Почиствам банята веднъж седмично, ако има нужда или забележа мръсно (напр на капани крачета, напръскани огладала) почиствам веднага. Фугите, ъглите, огледала и метални елементи ми отнемат най-много време. Почиствам както в препарати в белина така и с аромати, ползвам и блокчета за тоалетна. В нас банята и тоалетната са отделно и тоалетната ми е по трудна, защото няма сифон там, отнема ми повече време и тъкане, попиване на вода и т.н. Не обичам да ми е разхвърлено, всичко е прибрано прилежно, не държа нищо излишно, което само да заема място и да събира прах.

# 60
  • Мнения: 1 358
Почиствам банята веднъж или два пъти седмично с различни препарати. Ползвам и белина. Най-трудни за почистване са ъглите и фугите.

# 61
  • Мнения: 1 202
Веднъж в седмицата почиствам банята. Използвам препарат с белина за цялостно почистване, а за тоалетната чиния блокчета. Най-трудно за почистване ми е ваната, много време ми отнема. Моя съвет е всичко да е прибрано в шкаф, за да не се праши и цапа.

# 62
  • Мнения: 998
Чистя банята на една -две седмици, като използвам всички изброени от вас продукти. Най-трудно за миене ми е ваната, защото е стара и доста захабена. Идеята ми за по-модерна баня е съвременен ремонт и свежи цветове и шкафове за всичко.

# 63
  • Мнения: 5 386
Почиствам банята, когато се сетя.Уморително ми е. Подът и фугите искат повече търкане. Ползвам щадящи препарати , тип гел. Белина - не.
Блокчета/топчета за тоалетна - винаги, без тях не може.
Не мисля, че успявам достатъчно добре да изчистя.
 Относно реда. Имаме етажерки за продуктите, не ползвам органайзери.

# 64
  • Г. О.
  • Мнения: 1 724
Най-много време за почистване отделям на банята. Ползвам препарати на основата на белина, а приятният аромат е бонус. Най-трудните места за почистване да фугите и всички ъгли.

# 65
  • Мнения: 7 285
Почиствам банята един път седмично, без график за ден, а когато е необходимо и по-често. Използвам Доместос от много години, блокчета за тоалетна, препарат за баня Чисто. Чиста белина не съм купувала от поне 15 години.
Най-досадно ми е чистенето на ъглите и рафтчетата на душ панела.

# 66
  • Мнения: 104
Почиствам банята веднъж седмично с препарати със съдържание на белина и приятен аромат. За тоалетната използвам тоалетни блокчета.
Най- трудно за почиствоне са фугите и иглъти на банята.
Според мен за да бъде по- организирана банята е нужно да са прибрани препарачистване в шкаф.

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 3 230
Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други? - Oсновно почиствам банята веднъж седмично, като използвам препарат за тоалетна и такъв със съдържание на белина и приятен аромат, както и блокчета за тоалетна.
Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време? - По тръдоемки за почистване са фугите и поставените на високо плочки.

# 68
  • Мнения: 1 711
⚪ Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?
  Почиствам банята всяка седмица и използвам Доместос. Рядко изневерявам на марката обикновено.
⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?
Най-проблемните места са фугите и санитарния силикон. Тъй като нямаме прозорец на помещението мухъла ни е в кърпа вързан.

⚪ Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална?
    Отказах се от душ кабина и си спестих досадното ѝ търкане.

# 69
  • Мнения: 185
Почиствам банята веднъж седмично. Използвам препарати с белина. Най-трудно ми е да почистя душ кабината и фугите.

# 70
  • Мнения: 482
Почистваме банята веднъж седмично с различни препарати, ползваме блокчета за тоалетна. Най-трудни за почистване са ъглите и фугите.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 374
Почиствам банята веднъж седмично. Използвам различни препарати за различните зони. Най-трудни за почистване са фугите, ъглите и ваната.
За да ми е подредено в банята използвам шкафче за баня за козметиката и етажерка за препаратите.

# 72
  • Мнения: 4 208
⚪ Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?
Подсушавам и забърсвам банята след всяко къпане, което ми позволява да я чистя основно веднъж на два месеца. Използвам антикалк продукти за плочките, фугите, паравана, душпанела. Препарат+белина+ароматизиращи WC блокче за тоалетната. Препарат за стъкло за огледалото. Универсални почистващи мокри кърпички за шкафа, вратата, бойлера, печката.
⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?
Паравана с всичките му чупчици, жлебчета, протектори и незнам как се казват части+прага под него.
⚪ Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална?
Поставяйки параван разделихме банята на суха и мокра част, което я направи функционална и позволява използването на тоалетната докато друг използва душа. След ремонта с новите плочки, санитария и врата визията е модерна. В шкафа прибирам всички джунджурийки, които преди седяха по мивката и съм много доволна от новата организация.

# 73
  • Мнения: 403
Почиствам банята без график, ползвам препарати с белина, абразивни препарати за фугите, кислол  и спрейове за тоалетната.

# 74
  • Плевен
  • Мнения: 986
 Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?
Един път в седмицата я почиствам, с Доместос за тоалетната чиния  и Циф за баня, светва.
⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?
Най-трудни са ъглите, зад тоалетата седалка
⚪ Покажете ни снимка на банята си след основно почистване.
⚪ Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална?
Трябва да е удобна и достатъчно широка.

# 75
  • Мнения: 911
Почиствам банята основно, когато има нужда.Понякога и с няколко дни закъснение  🙃
С две малки деца е непредвидимо и понякога графиците, не се изпълняват, както сме ги планували.
Препарати, използвам всякаква според нуждата и настилката.
За тоалетната единствено и само моя фаворит Доместос (отдавна спрях да експериментирам с други).
Обливам сравнително често с него и няма нужно от нищо друго.
За душ отделението, предимно препарат за варовикови и сапунени отлагания.
Най- трудоемко ми е почистването на душ - паравана.
Най- добрата и работеща хитринка, която съм "открила"( не само за банята ) е ежедневното , малко, лесно и бързо почистване/ подържане.
Както и различните видове/ типове органайзери.
Аз имам, сама си го измислих, такъв органайзер за прането (ОКР съм на тема пране😁).
Както и добрата вентилация.
При ремонта на банята си сложихме сравнително голям прозорец за баня, не типичните малки (непрекъснато е отворен) + вентилатор.
Приятно и безавариино пролетно почистване на всички 🙂

# 76
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052
Почиствам банята веднъж седмично. Използвам различни препарати за различните зони. Най-трудни за почистване са фугите, ъглите и ваната.
За да ми е подредено в банята използвам шкафче за баня за козметиката и етажерка за препаратите.

# 77
  • Мнения: 1 258
Почиствам основно банята един път седмично. Използвам основно белина и Доместос. Ако някъде се е натрупал варовик и има упорити наслагвания пръскам с препарат за котлен камък. Най-трудно ми е почистването зад гърнето и седалката.
За да ми е подредено и организирано, всички неща които използвам за баня са в шкаф, кошнички и органайзери.

# 78
  • Мнения: 1 046
Един път на две седмици основно почистване на баня правя.Изпробвала съм най-различни продукти за почистване.За сега съм се спряла на Доместос.Обаче за тоалетно блокче препоръчвам с две ръце това на Доместос!Най-доброто на което съм попадала.

Най-най-мразя да чистя около тоалетната.
⚪ Покажете ни снимка на банята си след основно почистване.
-Нямам такава 😆 Въобще не ми е хрумвало да я снимам.

⚪ Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална?
-Всеки сам си решава,кое ще му е удобно.Аз взимам идеи от интернет 🫶

# 79
  • Мнения: 151
Почиствам всеки ден ... използвам препарат за почистване на баня, за тоалетната -Доместос и бокчета.
Много ми е трудно да почиствам огледалото и отзад зад тоалетното казанче.
Да имам доста идеи, например нямам къде да поставям препаратите и хавлиите ... ще си купя шкафче под мивката.

# 80
  • София
  • Мнения: 12 414
Банята я почиствам основно веднъж в седмицата. Използвам белина, тоалетни блокчета и препарат за тоалетната. Най-трудни за почистване са ми фугите.

# 81
  • Мнения: 327
Почиствам банята си основно на две седмици с препарати който съдържат бели на.Подсушавам след всяко къпане. За тоалетната използвам доместос и блокчета за тоалетна със свеж аромат.За батериите използвам специални препарати и кърпи

# 82
  • гр. Раковски
  • Мнения: 280
⚪Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?
- Основно почистване правя всеки месец, след къпане обираме водата с моп. Самата тоалетна, ако ми се види мръсна, слагам гел за тоалетна, малко с четката и блесва за секунди - може би това го правя всяка седмица и задължително слагам блокче, напоследък харесвам тези, които оцветяват водата - струва ми се, че наистина така тоалетната е по-чиста. А за почистването използвам спрей за баня/плочки/керамика.. но все сменям марките, защото все още не съм попаднала на такъв, който да ми хареса.

⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?
-  В момента сме под наем и имаме много малка баня, много ми е трудно да почистя около тоалетната, защото е много тясно. Трудно се почиства и самия душ от котлен камък.

⚪ Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална?

- В къщата на мъжа ми, в която направихме нова баня, но в последствие се преместихме в друг град, банята я разделихме на 2 - част само да къпане и част с тоалетната и мивката. Значително по-лесно се поддържа така според мен, предимно забърсвах прах в сухата част, не е постоянно мокро там. А другата част за къпане - отново само с мопа се обираше, като се виждаше, че плочките са мръсни, че е по-варовита водата там, пръскам с препарат, мия с вряла вода и готово.

# 83
  • Мнения: 327
Почиствам веднъж седмично с препарат за баня с пулверизатор, а тоалетната с Доместос всекидневно. Огледала, душ кабина, отново със специализирани за целта препарати.
Най-трудната част са труднодостъпните места - под мивката, зад тоалетната чиния и разбира се - фугите

# 84
  • Мнения: 279
Почиствам банята веднъж седмично. Използвам препрати против варовик, защото водата е много варовити при нас.
 Най трудна за почистване ми е душ кабината.
 За удобства съм сложила допълнителни шкафчета за хавлии.

# 85
  • софия
  • Мнения: 25 476
⚪Основно почиствам банята веднъж седмично. Ежедневно почиствам там, където трябва - около мивката, тоалетна дъска.
Ползвам специализирани препарати за баня, тоалетна, душ пространство и специална кърпа за стъклата и огледалото и за батериите.
⚪ Най-трудни и неприятно за почистване ми е стъкления параван.
⚪ Добре организираната и функционална баня за мен означава да няма отворени рафтове с множество накачулени по тях продукти, мократа зона да е отделена от останалата част.

# 86
  • Мнения: 2 666
Два пъти в седмицата почиствам банята и тоалетната с Доместос . Винаги в тоалетната чиния слагам и блокчета. Най-трудно почиствам фугите.
В банята ми има стелажчета и шкафчета за перилни препарати, шампоани, душ гелови и други неща

# 87
  • Мнения: 745
Почиствам бянята един път седмично,използвам препарати със съдържание на белина,за тоалетната използвам блокчета непрекъснато и я мия двапъти седмично.Най-трудно се справям с фугите и ми отнемат много време.

# 88
  • Мнения: 57
Почиствам банята веднъж седмично, с препарати, предназначени за съответните части на банята, някои от тях съдържащи белина. Тоалетната никога не е оставала без тоалетно блокче за почистване и ароматизиране. За съхранение на препарати, разполагам с шкаф-мивка, а за шампоани, балсами и други продукти - етажерка.
Мнооого са трудни тия фуги за почистване, мнооого време.Simple Smile

# 89
  • Мнения: 2 128
Почиствам банята веднъж седмично с белина или препарат съдържаш белина.
За тоалетната-блокчета.
Най-трудните места за чистене са ми ъглите и фугите.

# 90
  • София
  • Мнения: 10 872
Почиствам банята веднъж седмично с ароматизиран Доместос. Най-трудни за почистване са ми фугите и ъглите. Имам специална четка за почистване. След баня задължително се пуска вентилатора поне за 1/2 час.

# 91
  • Сливен
  • Мнения: 4 234
⚪ Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?
Веднъж месечно.За тоалетната използвам блокчета и препарат .За самата баня-препарати за баня/плочки.Имам и ароматизатор в банята.

⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?
Определено тоалетната чиния

⚪ Покажете ни снимка на банята си след основно почистване.
Скрит текст:
Скрит текст:

⚪ Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална?
Да.Това е шкафчето ми за баня,което сложихме.Освен това,сменихме и душ-слушалката.

# 92
  • Мнения: 5 132
Почиствам, когато е нужно, нямам строго определени периоди.
Използвам препарати с белина за почистване на банята. За тоалетната - препарат за тоалетна и блокчета. Най-трудно ми е да почиствам ъглите и фугите, а отскоро и плочките, които имат нужда от смяна, с времето са се захабили. Подсушаване след всяко къпане. Ползвам шкафчета и етажерка за да няма нищо отвън.

# 93
  • Мнения: 1 613
Колко често почиствате банята си? - веднъж седмично чистя основно банята.
Какви продукти използвате най-много: препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други. Чиста белина използвам рядко
 Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време? - Фугите и ъглите.
Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална? - всичко да е прибрано в шкафове

# 94
  • софия
  • Мнения: 2 913
Чистя веднъж седмично. Използвам всички изброени препарати.

# 95
  • Мнения: 763
Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?
Веднъж седмично или на 10 дни в зависимост кога имам повече свободно време.За тоалетната използвам блокчета и Доместос. За плочките и мивката най-често Циф, като разнообразявам и с други.

Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?
Мястито зад тоалетната чиния ми е най -трудно, както и някои ъгли.

Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална? Ако размерите на помещението позволява- шкафове. Нашата е доста тясна и за съжаление не мога да побера допълнителен шкаф.

# 96
  • Мнения: 1 200
Почиствам банята веднъж седмично с доместос. За фугите използвам четка. Ъглите са ми трудни за почистване и сифонът.

# 97
  • Мнения: 5 278
Санитарията почиствам 1-2 седмично, основно банята един път в месеца, като най-трудно ми е чистенето зад тоалетното казанче, защото е ъглово и зад тръбите, които са външни. Използвам препарати с белина, също и такъв за фаянс, за прозорци. Ароматни блокчета - не.
За да не се задържа мухъл и влага хубаво е да се сложи отдушник/вентилатор за по-добра вентилация.

# 98
  • Мнения: 83
⚪ Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?
 ****Банята почиствам веднъж месечно основно и на 10-тина дни по-набързо. Това, което използвам е Саво антимухъл, тъй като при нас има страшно много мухъл и доместос за плочките. За тоалетната основно тоалетни блокчета, доместос отново и белина от време на време.
⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?
*** Фугите са най-трудни и най-досадни и остатъците от котлен камък по батерията и плочките, тъй като водата ни е страшно варовита.

# 99
  • София
  • Мнения: 20 084
  Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?
 

Основно почиствам веднъж на 7-10 дни. Най-често използвам чиста белина, наред с останалите препарати за плочки и за тоалетна. Използвам и блокчета или таблетки за тоалетната.

Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?
Най-трудни за почистване определено са ми фугите. Ползвам парочистачка и четка.

# 100
  • Мнения: 262
Почствам банята всяка седмица и при нужда. Използвам препарат за под, за мивки, за тоалетна чиния. Най-трудно ми е да почиствам фуги.

# 101
  • Пловдив
  • Мнения: 1 564
⚪ Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?
Почиствам банята веднъж в седмицата със специални препарати за това.
⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?
Най-трудно ми е около тоалетната чиния.
⚪ Покажете ни снимка на банята си след основно почистване.
Скрит текст:

# 102
  • Пловдив
  • Мнения: 9 711
- Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други? - нямам определен график за почистване на банята и тоалетната (отделни помещения са). Използвам отделни продукти, но дали в тях има белина, не знам. Поне по аромата не личи. Използвам тоалетно блокче, препарат за тоалетна, а за банята е такъв с отстраняване на котлен камък заради гадната вода, която тече по тръбите. Отделен препарат за огледалото и стъклени поставки. Чиста белина не ползвам никога за почистване. Рядко за избелване на някоя дреха или чаршаф или да напръскам мухъл. 
⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време? - тоалетната. Отделно помещение е и няма сифон, нито мивка. Също и почистването на ваната - по нея са наредени шампоани, балсами, душ гелове, под тях се задържа вода и става ... мазало. Не знам по другите градове как е, но при нас всичко почервенява от водата - плочки в банята тоалетна мивка.
⚪ Покажете ни снимка на банята си след основно почистване. - да бе, чак да показвам старата си баня
⚪ Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална?
Не, стара е, иска ми се да я променя, но няма да е скоро. Нямам нито нерви, нито средства за това.

# 103
  • Мнения: 639
Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други? - Мия основно на 2 месеца веднъж. Използвам продукти за почистване на санитария, след което пръскам с белина за всеки случай Simple Smile
⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?- Ъглите и около тоалетната чиния.
⚪ Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална? - Стремя се да не съхранявам много джунджурии в нея.

# 104
  • Враца
  • Мнения: 1 425
Банята я почиствам веднъж месечно основно. Мивката и тоалетната през 2 дни. Използвам всякакви препарати, но съм най доволна от обикновената белина. Вярно е мирише силно, но резултата е по добър от другите препарати. Най-трудно почиствам ъгълчетата в банята, както и зад тоалетната чиния, в тоалетната няма сифон и това ме затруднява. Водата в нашия град е доста варовита и минаха 10 години от направата на банята, и вече личи захабяване, колкото и да се чисти.

# 105
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 338

⚪ Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?
           Каквото и да почиствам в къщи използвам Domеstos. А най мразя банята. Почиствам през седмица.
⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?
Фугите

# 106
  • Мнения: 175
⚪ Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: 
Почиствам банята в неделя с препарати като използвам Domеstos, Cif, Medix, а за тоалетната блокчета Bref Premium
Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?
Най-трудните места за почистване са ъглите на банята.

# 107
  • София
  • Мнения: 9 554
⚪ Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?

Тоалетната чиния и мивката почиствам 2-3 пъти седмично с препарат за тоалетна чиния и/или за баня.
Плочките и фугите около душа почиствам докато се къпя , но колко често го правя не съм обърнала специално внимание. В общи линии всеки път  докато се къпя, ако нещо ми се стори нечисто, го тръквам веднага с помощта на една стара четка за зъби, която си държа до душа. В близост имам и препарат за баня.
Внасям уточнението, че при нас баня и тоалетна са две отделни помещения , но за целите на този пост обобщавам почистването на двете в едно.


⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?

Най-труден ми е участъкът непосредствено зад тоалетната чиния - между чинията и стената. Пространството е тясно и нямам много място, на което да успея хем да се наведа/клекна, за да стигна, хем да ми е достатъчно удобна позата, за да постигна оптимален резултат.


⚪ Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална?

Банята ми за жалост е далеч от понятието "модерна", но, за да бъде удобна за нас вкъщи, съм купила някои органайзери. Допълнително удобство, което в началото лично на мен ми липсваше беше подвижна слушалка на душа. В момента имаме и подвижен, и неподвижен душ, което доста ме улеснява и в почистването на банята, и в личната хигиена.

# 108
  • плевен
  • Мнения: 454
Почиствам банята веднъж седмично с препарати с приятен аромат -използвам  CIF POWER & SHINE   , ползвам блокчета за тоалетна. Най-трудни за почистване са ъглите .

# 109
  • Мнения: 1 122
Првдполагам как ще прозвучи, но е истина, че за дезинфекция на банята използвам Доместос. Предпочитам го пред белината, защото почиства и дезинфекцира, но не мирише като белината. Използвам отделно препарат за тоалетни чинии, който купувам от чужбина и винаги имам в запад, както и тоалетно блокче. Държа си вътре и освежител за баня. Основно банята се почиства веднъж седмично.

# 110
  • Мнения: 1 048
Почиствам, колкото често е необходимо, използвам препарати или на основата на хипохлорит, или на натриева основа, според нуждата. Предпочитам гелообразни препарати, затова винаги имам наличен Доместос. Скоро опитах и блокчетата за тоалетна на същата марка и съм приятно впечатлена.

# 111
  • Мнения: 99
Почиствам през 10-14 дни. Основните ми помощници са Циф и Доместос. Тоалетната задължително мия с Доместос. Преди време използвах тоалетни блокчета Бреф, но от 3-4 години реших, че може да спестя малко средства и тоалетната да не е ароматизирана. Важното е да е чиста. За банята съм пробвала различни почистващи препарати, но плочките и умивалникът блестят най-добре след измиване с Циф. Лошото е, че на тъмния под остават бели частици, които се налага да поливам повторно след изсъхване.

Почти няма нещо, което да ме затруднява при чистенето. Спестила съм си всякакви душ кабини, вани, шкафчета и прегради, които се цапат и мият трудно.

# 112
  • Мнения: 591
Почиствам банята всяка седмица, а мивка и тоалетна през ден. Старая се да използвам по- малко агресивни препарати. За тоалетната препарати с белина, за мивката на основата на оцет. Най-трудни и най- досадни за почистване са ми фугите и основата на душ кабината.

# 113
  • Мнения: 58
Банята почиствам след всяко къпане, а основно санитарните помещения почиствам веднъж седмично. Използвам Циф и Доместос, както и други препарати за фаянс. Предпочитам препарати с цитрусов аромат. При нас водата е много варовита и поради тази причина всяка вечер почиствам мивките с Медикс за варовик и котлен камък. Най-трудни за почистване са ми фугите и ъглите на банята.

# 114
  • София
  • Мнения: 1 621
⚪ Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?
Старая се ако не всяка седмица, то поне през седмица да чистя банята. Най-много използвам белина.
⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?
Мивката и тоалетната чиния.

# 115
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
⚪ Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други? - Почиствам банята веднъж в седмицата. Използвам всякакви препарати - както чиста белина, така и комбинирани препарати. Водата при нас е много варовита, така че задължително имам и препарат за премахване на котлен камък. Задължително използвам дезодоранти и блокчета за тоалетна.
⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време? - душ-кабината и фугите на плочките - за следващия ремонт това ще ми е цел номер едно - да има възможно по-малко фуги и без душ кабина или с минимално чупки и издатини
⚪ Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална? - Банята ми е миниатюрна  - много ми се иска да я "разширя" и постоянно се опитвам да я организирам Simple Smile

# 116
  • Мнения: 999
Банята я мия всяка седмица. Тоалетните чинии понякога и по-често. Използвам различни препарати за отделните части - плочки, санитария. За аромат използвам тоалетно пате, с което обливам чиниите и различни кошници с препарат.
Най-трудни за почистване са фугите. Водата ни е с отвратително качество и това личи.
Баните са ми функционални, защото всичко беше измислено до най-малкия детайл при ремонта.
Обичам да сменям аксесоарите според сезона, но и винаги гледам да са в стила на банята. Например не държа големи туби с душ гел, а пресипвам в красиви дозатори за течен сапун.

# 117
  • Мнения: 4 594
Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?
Веднъж седмично почиствам банята. Използвам препарати със съдържание на белина за банята, препарати и блокчета за тоалетна.
Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?
Фугите между плочките са ми най-трудни.
Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална?
Добрата организация и оптимално използване на пространството, функционални шкафчета и етажерки с много пространство.

# 118
  • Мнения: 161
Чистя банята когато се налага, обикновено пода събира мъхчета и прах, а на светли плочки си личи ужасно. Използвам цветни блокчета за казанчето на тоалетната и таблетки за почистване на отлагания вътре. Напоследък чистя с влажните кърпи за тоалетна от Лидл-става бързо и удобно.
Най-трудно почиствам петната от котлен камък по ъглите на пода и фугите.  Банята през повечето време е с отворена врата и така нямам мухъл или неприятни миризми, а сифона е с капак, който отварям единствено като мия.

# 119
  • Мнения: 2 666
Почиствам банята 2-3 пъти седмично с Доместос
За тоалетната използвам и ароматни блокчета.
Според мен най-трудните места за чистене са ъглите и фугите в банята

# 120
  • Мнения: 4 585
Колко често почиствате банята си?
Всяка седмица, обикновено в събота.
Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?
Използвам чиста белина и препарат за тоалетна с белина.
⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?
Фугите на плочките.
⚪ Покажете ни снимка на банята си след основно почистване.
Скрит текст:
⚪ Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална?
Не и все още имам да я доорганизирам.

# 121
  • Мнения: 2 526
Здравейте,
Почиствам банята два пъти седмично. Използвам препарати за санитария, освежаващи тоалетни блокчета, както и чиста белина за дезинфекция.
Обръщам внимание и е по- трудоемко да почистя фугите, местата под и около тоалетната и мивката.
Смятам, че е от значение вентилацията, редовното почистване както и  да няма твърде много неща в помещение, което е влажно.

# 122
  • Мнения: 5 995
⚪ Почиствам банята веднъж седмично. Най-често използвам чиста белина или Доместос. Харесвам аромата на белина, защото го асоциирам с чистота.
⚪ Фугите и ваната са най-трудни за почистване и ми отнемат много време.
⚪ Банята ми е организирана в минималистичен стил и всички продукти се съхраняват в шкаф в банята. Така почистването е винаги по-лесно.

# 123
  • Варна
  • Мнения: 617
Най-трудни за почистване са ми фугите и ръбовете на душ кабината, където под силикона започва да се образува мухъл. А и високите места - защото съм ниска, а банята тяста за стълба или стол Simple Smile
Обикновено чистя банята по-основно веднъж седмично или на две седмици, но доста по-често се налага частично да обръщам внимание на отделни части.
Доместос използвам за тоалетната и мивката, докато за другите части, основно препарати против варовик.

# 124
  • София
  • Мнения: 3 098
⚪ Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?
Стремя се да почиствам банята веднъж седмично с препарат за баня батериите и областта около сифона. А цялата баня веднъж на две седмици. Винаги използвам тоалетно блокче, а когато се сетя ползвам и антибактериален гел за тоалетна.
⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?
Бих казала тоалетната чиния и трудно достъпните й места.
⚪ Покажете ни снимка на банята си след основно почистване.

⚪ Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална?
След всяко къпане подсушаваме банята като избутваме водата към сифона. Почиства се често, зa да няма отлагания паради варовита вода. Нищо излишно. 🤗

# 125
  • Мнения: 665
Стремя се да почиствам банята през около две седмици или когато видя, че има натрупан варовик и "жълто" от водата, която е доста замърсена в нашия регион. Използвам предимно препарати без аромат или със слаб мирис. Най-трудни са ми фугите, разбира се. За високите части трябва да ползвам стол. Нямам идеи за организацията. Даже трябва да махна някои стари балсами, шампоани и други.

# 126
  • Мнения: 1 155
Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други? - За тоалетната използвам препарат за тоалетна чиния или Доместос. За дезинфекция и добро почистване едно от двете е задължително. След измиване използвам и ароматизатор за тоалетна.

Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време? - Фугите и ъглите.

Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална? - Имам съвет! Който не е пробвал, да опита да чисти фугите с т.нар. магическа гъба. Ще ми благодари по-късно Simple Smile

# 127
  • Мнения: 1 926
Един път седмично почиствам банята ни. Ползвам главно парочистачка за плочките и фугите. А за тоалетната чиния и мивката белина с аромат + тоалетни блокчета.

# 128
  • София
  • Мнения: 1 175
Почти при всяко къпане изчиствам мивката, също ако видя някъде замърсено. Предпочитам всеки ден да отмятам по нещо дребно, иначе основно мия банята веднъж месечно. Не използвам белина и прекалено силни препарати. Най- трудни за почистване са ми ъглите, където се натрупва много бързо жълто оцветяване и сифонът на пода. Тоалетната ми е в отделно помещение и също ме затруднява, че не мога да я обливам с вода. Нямаме варовик и наскоро подменихме фугите. За да не се задържа мухъл, тъй като няма прозорец, никога не затваряме плътно вратата, която е плъзгаща и не пречи.
Относно организацията, понеже в банята сме само с мивка, плитък шкаф с две вратички и подвижен душ, имах място и сложих в единия ъгъл пластмасова етажерка, където наредих основната козметика.
Скрит текст:
За по- лесно почистване, сложих шкаф от неръждаема стомана, за да си обливам спокойно навсякъде.
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 06 апр 2023, 06:23 от 4μΕ

# 129
  • Мнения: 504
⚪ Почиствам банята веднъж месечно основно. Почти след всяко къпане чистя стъклата и душа, смесителя. Използвам Доместос.
⚪ Фугите, сифона и ъглите са ми най-трудни за почистване.
⚪ Банята ми е организирана и подредена без излишни неща. Стирката и легените не държа там и ми е много грозно като отида на гости и видя някаква хубава баня и отстрани жълт моп с червен леген 🤣
Когато няма неща, които пречат почистването става по-лесно.

# 130
  • София
  • Мнения: 3 011
⚪ Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?
⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?
⚪ Покажете ни снимка на банята си след основно почистване.
⚪ Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална?

Почиствам банята основно веднъж месечно, тоялетната чиния и мивката веднъж седмично хубаво я измивам. Използвам предимно Доместос за всичко, дори и огледалото.
Няма места, които да са ми трудни и да ме затрудняват.
Банята ми е доста функционална, защото отговаря на мойте нужди, всичко в нея е така подредено, за да е удобно за семейството ни.

# 131
  • Мнения: 204
Почиствам в банята веднъж седмично, като най-често използваните препарати са спрей за повърхности в банята, препарат за тоалетни, блокчета. Най-трудно за почистване ми е пространството зад тоалетната, поради начина й на разположение. По-функционално сме си го направили с допълнителни етажерки за шампоани, сапуни и тн.

# 132
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Почиствам банята веднъж седмично с не толкова агресивни препарати/био/.
Разбира се най-трудно е в ъглите и фугите.
Гледам повечето продукти да са прибрани, така че банята не изглежда натрупана и след всяко ползване душа  се забърсва със суха кърпа. Вече е на 8г а изглежда като нов.

# 133
  • Мнения: 126
⚪ Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?
⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?
⚪ Покажете ни снимка на банята си след основно почистване.
⚪ Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална?

Вкъщи имаме две бани с тоалетни. Чистя ги веднъж седмично като използвам препарат за тоалетна, препарат за премахване на котлен камък и препат за плочките и фугите.
Най - много време отделям на тоалетната, защото там се изцапва най-бързо и се нуждае от повече време за почистването. Повече време отделям и на фугите, които са светли и се чистят трудно.

# 134
  • Мнения: 1 904
Най-трудни за почистване са ваната и фугите на плочките. Всеки ,ползващ банята почиства след себе си, но основното почистване е веднъж седмично. Ползвам препарати на хлорна основа, с приятен аромат. Избирам препарати за комбинирано почистване, а не отделни за всеки сектор.

# 135
  • Мнения: 538
Почиствам банята всяка седмица като изплозвам препарати предназначени за такива помощения и които имат приятен аромат.

# 136
  • Мнения: 231
Почиствам цялата баня веднъж месечно - плочки с обезмаслител, пера завесата и килимчето. Иначе веднъж седмично почиствам тоалетната и мивката. Ползвам също блокче за тоалетната. Ако е необходимо и по-често почиствам. Най-трудно ми е почистването около тоалетната, защото е има по-труднодостъпни места.

# 137
  • Мнения: 996
Основно почиствам веднъж седмично . Използвам различни препарати за тоалетната чиния,за мивката , плочките и ароматизирано блокче. Много мразя да търкам фугите . Гледам след баня да подсушавам добре плочките.

# 138
  • Мнения: 1 776
Почиствам банята всяка седмица, използвам различни препарати.Най-трудно се чистят фугите.

# 139
  • Мнения: 308
⚪ Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?
- Банята се почиства веднъж седмично вкъщи. Използвам различни препарати, основно белина и препарат за тоалетна.

⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?
- С голям ужас - фугите. Използваме специална четка за тях, но въпреки това е трудоемко и неприятно.

⚪ Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална?
- Не, нямам такива. Не харесвам кича.
Снимка няма как да кача в момент, защото сме в ремонт точно на нея.

# 140
  • Мнения: 303
⚪ Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други? - Банята почиствам всяка седмица с белина и препарат за тоалетна.
⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време? - Най-трудни за почистване са ми фугите между плочките.

# 141
  • Мнения: 109
⚪ Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?
- всяка седмица, използвам различни препарати за тоалетната, за мивката, за плочките
⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?
-пространството под душа
⚪ Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална?
-Не

# 142
  • Мнения: 129

⚪ Колко често почиствате банята си? - Един/два пъти седмично. Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други? - използвам  най-често препарати за тоалетни, като пода го минавам с белина и препарат за плочки.
⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време? - най-трудно чистя стенните плочки в банята и прозорците.

# 143
  • Мнения: 789
Почиствам банята веднъж седмично с препарати с приятен аромат. Използвам и блокчета за тоалетна.
 Най-трудни за почистване са ми фугите, като за тях използвам и специална четка.

# 144
  • Мнения: 917
Почиствам банята всяка седмица, използвам препарати за под, за мивки и за тоалетна чиния. Най-трудно почиствам фуги.

# 145
  • Мнения: 145
Почиствам банята веднъж седмично с препарати с приятен аромат, понякога Доместос. Ползваме блокчета за тоалетна. Най-трудни за почистване са фугите и около тоалетното казанче.

# 146
  • Бургас
  • Мнения: 251
Банята почиствам когато има нужда, нямам точен график. Използвам тоалетни блокчета, препарат с белина за тоалетната, по-щадящи за плочките, препарати с оцет за батериите.
Най-трудни за почистване са фугите и зоната под мивката.
Ако правя ремонт сега, ще махна ваната, ненужна и неизползваема.

# 147
  • Samokov
  • Мнения: 348
Банята основно почиствам един път месечно. Всяка вечер преди лягане пръскам тоалетната чиния с препарат с пулвелизатор  и изплаквам. Един път седмично мия мивката. Най - трудно почиствам фугата и стъклената стена.. Когато я мия основно я и полирам.

# 148
  • Мнения: 3 020
Два пъти седмично се опитвам да я почиствам, много хора сме, ползва се всеки ден, водата е варовита, натрупва се мръсотия и ако я оставя по-дълго и отнема повече време чистенето.

Ползвам предимно някакви универсални препарати за баня, по-лесно ми е да напръскам навсякъде с един.

Най-трудни за почистване са ми ръбовете между пода и стените, под мивката и смесителя на душа.

# 149
  • Мнения: 1 476
Почиствам банята веднъж седмично с препарати за баня, ползвам блокчета за тоалетната. Най-трудни за почистване са ъглите и фугите.

# 150
  • Мнения: 2 180

Почиствам банята средно през седмица. Предпочитам препарати, които съдържат оцет за плочките и батериите. За тоалетната по-силни с белина и задължително от блокчетата на Доместос, които между другото трудно намирам в търговската мрежа. Най-трудно почиствам пространството между шкафа за баня и страничната стена на банята. Препоръки и хакове- тези ниши в банята ми струваха допълнителни 300лв за труд на майстора, но са ми много важни и функционални. 😉

# 151
  • Мнения: 79
Много хубави въпроси Simple Smile
Почиствам тоалетната всяка седмица, изпилзвам препарат с приятен аромат и мисля че нвмс белина в него, също и снтибактериален. При почистването на банвтс срещам трудности от към почистването на фугите, защото се е образувал мухъл, който не се майа никак лесно. Това е и причината да чистя на около 2 седмици веднъж ( понеже отнема поне час, досадно е и после имам мускулна треска Simple Smile))) ) използвам няколко препарата, включително и сода, препарати против мухъл. Смесителите почиствам с препарт против котлен камък

# 152
  • Мнения: 2 072
Банята е с преобладаващо черни плочки. Смених десетки препарати и техники за чистене. В момента се спрях на един, от който видях някакъв ефект.
Най-трудни са фугите, ъглите, както и мястото под мивката. За фугите имаше резултат от Саво, но е адски силен и трудно се работи с него.
Има шкафче, в което може да организираме това, което ни е необходимо, включително и играчки за баня на децата.
Задължително ползвам Доместос за тоалетната, мивката и канала, както и препарат срещу котлен камък за почистване на душа и мивката.

# 153
  • Мнения: 2 117
Почиствам веднъж седмично и съм най-доволна от Доместос, само да не беше тази задушлива миризма!
Използвам и блокчета и всякакви други препарати за баня. Най-трудно ми е да чистя зад  тоалетната чиния, защото е разположена в ъгъла.

# 154
  • Враца
  • Мнения: 2 667
⚪ Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?
Основно почистване, веднъж месечно. С белина и след това препарат за плочки.
⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?
Фугите, около ботуша, ъгълчетата .
⚪ Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална?
Всичко е в шкаф, вади се , използва се и пак там.

# 155
  • Мнения: 123
Почиствам банята веднъж седмично, ползвам всички препарати от изброените. Най-трудно почиствам ъглите и фугите. Козметиката ми е в шкаф, а дребните неща в органайзер.

# 156
  • sofia
  • Мнения: 1 945
Почиствам банята ни веднъж седмично, обикновено уикендите.Това е едно от най-неприятните ми домакински задължения, но с добри препарати и добро настроение го правя бързо и без драма Simple Smile Продуктите ми за почистване на банята са препарат за под, за тоалетна, за мивка и незаменим Доместос, който понякога замества всички останали препарати, когато нещо е свършло. Използваме и блокчета за тоалетна за приятен аромат. Местата, които ме затрудняват с чистенето и отделям най-много време за тях са фугите и тоалетната чиния, както и огледалото в банята, което е доста голямо и трябва да му се отдели специално внимание, за да няма следи от пръсти. Съвет за по-добре организирана баня е да имаме шкаф, в който да приберем всичко, което не се ползва ежедневно.За по-модерна баня идеята ми е да се вкара вътре музика, така, че докато си там, можеш да си пускаш любимото парче за добро настроение! Доброто настроение също може да се постигне и с украса, дори и в банята и тоалетната. Ето това беше моята идея за миналата есен, след почистването.

Последна редакция: пт, 07 апр 2023, 12:41 от Подскок-скок

# 157
  • Мнения: 2 666
⚪ Почиствам банята два пъти седмично. Най-често използвам Доместос. Той ми е любим
⚪ Фугите  са най-трудни за почистване им ми отнемат много време.
⚪ В Банята имам шкафчета където си слагам кърпи и други аксесоари а на малки стелажчета шампоани и душ гелове

 

# 158
  • Мнения: 544
Почиствам банята веднъж седмично. Най-често използвам Доместос, много е ефективен и съм доволна от резултата, но може би е добре да се помисли за по-добър аромат.Фугите  са най-трудни за почистване и ми отнемат много време, също така местата зад тоалетната са трудно достъпни, но се събира много прах.
 В банята имам шкафчета където си слагам кърпи, шампоани и душ гелове, под мивката имам шкаф за дезинфектанти и перилни препарати.   
 

# 159
  • Мнения: 204
Обичам банята ми да блести и я мия при вдеки удобен случай. Старая се задължително поне един път седмично. Избягвам препаратите с остра миризма на  белина заради децата. Но ако имам възможност да ги пратя някъде и да не са вкъщи ,когато почиствам( а тази екстра почти липсва) използвам добрата  ефективна белина не в чест вид , а в препарати като Доместос. И за мен е предизвикателство да почистя фугите и това ми отнема най-много време и усилие.
За организиране на банята излолзвам стелажи и рафчета ,които са вакумно захванати за плочките,защото много страшно ми звучи да надупча плочките ,за да поставя атрбутите за баня. Трета година след ремонта събирам смелост да го направя.

# 160
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 778
Колко често почиствате банята си?
1 път в седмицата.

Какви продукти използвате най-много:
препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат.

⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?
Стъклото на душкабината.

⚪ Покажете ни снимка на банята си след основно почистване.
Не качвам снимки от дома си Wink
⚪ Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална?
По-малко натури, по-лесно чистене. Wink

# 161
  • у нас
  • Мнения: 5 716
Почиствам банята веднъж седмично, а тоалетната - 2 пъти седмично. За банята използвам един и същ препарат от години, а за тоалетната - с хубав аромат. Най-трудно ми е премахването на котления камък от батериите.

# 162
  • Мнения: 176
Най-често използвам препарати съдържащи белина, и най вече Доместос.Най трудно ми е почистването на котления камък.

# 163
  • Мнения: 713
Почиствам банята един път седмично. Използвам Доместос отдавна, както и препарат срещу котлен камък.
Най-трудоемко ми е чистенето на ъглите, но свежестта и блясъкът са благодатен резултат.

# 164
  • Мнения: 349
Всекидневно почиствам банята и използвам дезинфекциращи и аромятизиращи продукти!

# 165
  • Мнения: 51
b]Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?[[/b]
Най-трудно почиствам батериите и под тоалетната чиния.

# 166
  • Мнения: 216
Задължително почиствам банята веднъж седмично - много хора сме и я използваме интензивно. Препаратите, които използвам съдържат белина, но избирам такива, с приятен аромат. Напоследък редувам с пяна, която се напръсква и изплаква. Най- трудно ъглите и сифона - най-неприятно ми е тяхното почистване.

# 167
  • Другата България
  • Мнения: 37 330
Сигурно съм с ОКР, но тоалетната чиния я почиствам всеки ден.
Банята веднъж седмично, имам пароструйка за целта, а относно препаратите използвам “мързеливи“ такива - с белина и антимухъл.
Най-трудно е с ъглите и фугите, както и с кранчетата на батерията.

# 168
  • Мнения: 605
Почиствам банята един път седмично, като използвам Доместос. Най-трудните места са ъглите.
Обмислям покупка на пароструйка или някаккъв друг уред, който да ме улесни, защото определено това занимание не ми е от най-приятните.

# 169
  • Мнения: 80
⚪ Чистя банята ми всяка седмица . Използвам препарат против котлен камък , Доместос за тоалетната чиния и винаги гледам да има блокче за WC . Понякога слагам и ароматизатор за баня.
⚪ Местата , които са ми трудни за почистване са около душа , етажерката за баня и около параванът. - те определено ми отнемат повечко време за почистване ,тъй като имат тесни места , които изисквах време при почистване.
⚪ Определено съм доволна от параванът в банята ни и бих посъветвала хората ,които имат обща баня с тоалетна да си сложат , доста по-удобно е и не се налага да подсушаваш постоянно след всяко къпане Simple Smile
 

# 170
  • Мнения: 135
Банята си почиствам веднъж седмично, а тоалетната, която се намира в същото помещение- през ден,два. И за двете разчитам на Доместос. Наистина досега не съм открила препарат, който да се справя така ефикасно- дори мъжа ми се шегува като ходим на гости и види препарата в банята. Казва ми- “ Спокойно може да ходиш до тоалетна, тук са от твоята партия Simple Smile .

# 171
  • Мнения: 142
Почиствам всяка седмица банята, основно - веднъж седмично. Ежедневно използвам блокчета за тоалетна и доместос за тоалетната чиния.
Най-трудни за почистване са фугите и ъгълчетата на душ кабината, които изискват значителни усилия при силно замърсяване и мухъл. Моята рецепта за лесно справяне в този случай е намазване на силно замърсените места със зелен доместос и изчакване на 10-15 мин. След изплакване с топла вода фугите и всички труднодостъпни и силно замърсени места са перфектно почистени.
За по-добро организиране на банята използвам няколко шкафа - така всичко е прибрано, препаратите не събират прах и почистването отнема няколко минути.

# 172
  • София
  • Мнения: 3 846
Почиствам банята веднъж седмично. Ползвам почти всички от изброените препарати, по-рядко чиста белина.
Най-трудна за почистване ми е долната част на тоалетната седалка. Не съм намерила начин да почистя и почернял силикон.
Иначе - имам шкафове и всичко ми е прибрано там.

# 173
  • Мнения: 1 026
⚪Почиствам основно банята два пъти седмично. Най-често всеки ден мия тоалетната, използвам Доместос и мивката след миене на зъби вечер със Циф ( Мивка и батерия). За тоалетната ползвам ароматизатори, но не ми ли мирише на Доместос имам чувството, че е мръсна банята.
Душ кабината и вратата почиствам със Доместос мокри кърпички.
Фугите са ми най-трудни за почистване, зад ботуша на мивката и по ъглите на душ кабината. Нямам много шкафчета, един за препарати, ъглова етежерка за шампоани, балсами и душ гелове и шкаф с огледало за кремове, пасти, четки за зъби и дамски принадлежности

Последна редакция: сб, 08 апр 2023, 19:19 от JustMila

# 174
  • Мнения: 667
Чистя банята всяка седмица. Затрудняват ме определени труднодостъпни места, фуги и ъгълчета. Използвам почти цялата гама продукти и вече съм си създала рутина.

# 175
  • София
  • Мнения: 4 548
Почиствам с препарати, съдържащи белина. Търся такива с не много силна миризма. Банята ми е току що направена, но под душа вече се образуват петна от сапуна и се налага чистене.

# 176
  • SF
  • Мнения: 21 230
Почиствам банята с препарати за баня и четка за баня. Подът е със сребристи плочки и много се цапа. Пръскам и търкам веднъж на 7-10 дена.

# 177
  • Пловдив
  • Мнения: 13 490
*За банята основно използвам чиста белина, кислол и други киселини. Чистя я веднъж седмично. Тоалетни блокчета ползвам постоянно.
*Варовикът по металните повърхности /батерия, душ/ ме тормози най-много.

# 178
  • Мнения: 11 737
Веднъж седмично почиствам. Ползвам препарати за баня, ползвам и белина също. Блокчета за тоалетната чиния.
Душ кабината ме озорва. Варовита е водата. Най-много време отделям за нея и тоалетната чиния.
Понеже сега съм на село, това ни е банята тук, но не е след основно почистване.
[/spoiler]
Скрит текст:

Съвети и идеи нямам. Направено е така да ни е удобно на нас.

# 179
  • Мнения: 258
Почистваме банята веднъж седмично Ползвам препарати за баня и белина също.ползваме блокчета за тоалетна. Най-трудни за почистване са ъглите и фугите.

# 180
  • Мнения: 361
Почиствам банята веднъж седмично. Използвам препарати на основата на белина. Най-трудно чистя фугите между плочките. В банята  имам шкаф където държа повечето козметика, а препаратите за почистване са в шкафа под мивката.

# 181
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Почиствам банята 3-4пъти месечно с препарати, които гледам да не са от най-миризливите. За тоалетната ползваме тоалетни блокчета. Най-трудно се почистват плочките, защото водата ни е много варовита и фугите.

# 182
  • Мнения: 2 682
- Колко често почиствате банята си? - Веднъж седмично.
- Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други? - Препарат, съдържащ белина. Блокчета за тоалетна никога не съм харесвала.
⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време? - Фугите на банята! Ужасно трудоемки и досадни са ми.
⚪ Покажете ни снимка на банята си след основно почистване. - Не разполагам в момента с такава. 😂
⚪ Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална? - Не бих казала. Освен стандартните шкафове и етажерки за баня, нямам никакви кой знае какви тайни.

# 183
  • Мнения: 278
⚪ Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?

Основно почиствам банята си веднъж седмично, но ежедневно се налага да се забърсва по нещо.. Ползвам препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна и препарати против варовик.

⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?

Най-много време отделям на паравана.

⚪ Покажете ни снимка на банята си след основно почистване.


⚪ Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална?

Направихме банята по наш дизайн, за да ни е максимално удобна. Любима ми е голямата мивка и плота.

# 184
  • Мнения: 522
По-основно я почиствам веднъж седмично, но всеки ден се стараем да е в добър вид. Винаги има тоалетно блокче, използвам и течен препарат за тоалетна.
На кривините в тоалетната чиния отделям най-много време и ми е най-трудно.
Единствения ми съвет за по-организирана баня е да няма излишни и непотребни предмети в нея.

# 185
  • Мнения: 142
Почиствам банята си всяка неделя с доместос. Най-трудно се почистват фугите и ъглите.

# 186
  • Мнения: 132
Почиствам банята основно веднъж седмично. Използвам ароматизиращи блокчета и доместос за тоалетната чиния.
Най-трудни за почистване са фугите. След намазване на силно замърсените места с доместос  и изплакване с топла вода фугите са перфектно почистени.

# 187
  • Мнения: 1 918
Тоалетната почиствам всеки ден, а банята през 2-3 дни. Най-трудно ми е да почистя душ-кабината, но със специален препарат за тази цел, се получава.

# 188
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?

Банята почиствам веднъж седмично. Обичам миризмата на белина и ползвам препарати предимно на тази основа.

# 189
  • София
  • Мнения: 821
Здравейте!
⚪ Колко често почиствате банята си? Какви продукти използвате най-много: чиста белина, препарат за тоалетни, препарати със съдържание на белина и приятен аромат, блокчета за тоалетна или други?
Всяка седмица я почиствам и използвам препарати със съдържание на белина предимно.
⚪ Кои са местата, които са ви най-трудни за почистване и се налага да им отделяте значително повече време?
Фугите и тоалетната са ми най-трудни за почистване.
⚪ Покажете ни снимка на банята си след основно почистване.
⚪ Имате ли съвети и идеи, с които сте направили банята си по-модерна, добре организирана и функционална?
Банята е нужно да има добра вентилация, която да се ползва при всяко къпане.

# 190
  • Мнения: 37
Банята почиствам веднъж седмично, използвам препарати с белина (харвсвам мириса и). Понеже водата е доста варовита, трябва да оставя препарата да подейства.
Най-много време отделвм на фугите, а нсй-трудните места са ъглите под шкафовете.
Трик при варовита вода-забърсване след всяко ползване на душа.

# 191
  • Мнения: 1 484
Банята ми е “най-омразното” за чистене място. Имаме много твърда вода и на седмицата поне два пъти я чистя с Пулирапид или зелен Доместос, иначе е “ДРОБ”. 😂

Няма фуги, няма мивка, всичко става ужас след едно къпане и миене на ръцете. Много ми е тегаво.

На цялата ми простотия, имам и стъклен параван, който с перо почиствам след всяко къпане.

Трикове нямам, защото просто нищо не работи срещу пустия варовик.

# 192
  • Мнения: 679
Основно почистване на банята веднъж седмично, ползвам препарат с белина и след него по приятен на аромат препарат.
Най трудни за почистване са ми фугите определено, но давам всичко от себе си.
Като трик, не знам какво да кажа, напръсквам с препарат и оставам малко да поседи така и се започва с търкането после.

# 193
  • Мнения: 1 568


Изтеглени са късметлиите, които печелят продуктов комплект за пълна грижа за дома. Това са:

Šunšhine
Важна клечка
Pandachina
CasaDelSol
JustMila


Честито!

Очакваме печелившите да се свържат с нас до 13.04.2023 г. на e-mail: igra@bg-mamma.com, като упоменат, че са победители в играта на Unilever и напишат потребителското си име, електронната поща, с която са регистрирани във форума, както и координати за получаване на наградата:

- три имена
- адрес за доставка (моля, отбележете само желан офис на СПИДИ)
- телефон за връзка


Благодарим на всички за участието!
Включете се в следващия етап на кампанията ТУК.

Общи условия

Активация на акаунт