Градинарство - моето хоби 32

  • 36 039
  • 796
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 2 394
За навън е, благодаря!
Имаме малко дворче между блоковете.
Като слизам да поливам, забелязвам огромни количества тази година, охлюви също.
Слагах утайка от кафе, черупки от яйца натрошени, но тази година нищо не помага, всичко е изгризано и прилича на дантела. Опитвам едни хости да отгледам, ще взема да се откажа и да търся нещо, което не ядат.
Ще взема Айкън.

# 586
  • Мнения: 11 320
Вземете най добре Айкън и си приключете с проблема.

# 587
  • Мнения: 4 486
Silver pearl, и на мен една приятелка ми беше препоръчала утайка от кафе, бяга ли от нея. Дръжки бягат. Използваха утайката за строителен материал за къщите. Grinning

# 588
  • Бургас
  • Мнения: 1 984
За навън е, благодаря!

Като слизам да поливам, забелязвам огромни количества тази година, охлюви също.
Опитвам едни хости да отгледам, ще взема да се откажа и да търся нещо, което не ядат.
Ще взема Айкън.
Гадните голи охлюви много обичат първите листенца на хостите. Опитай по някакви начини да се бориш с тях, но съм установила, че растението се преборва в един момент/или охлювите се засищат и не искат да ядат по-стари листа/ След 1-2 години туфата става голяма , мощна и се справя, оцелява. За мен хостата е едно от любимите цветя ,заедно с хойхерата,. За сенчесто- или полусенчесто място са идеален  красив вариант. Сега се сещам, че хойхерите не са  долюбвани от  охлювите.

# 589
  • Мнения: 11 320
Аз много харесвам хостите. Тази година си засадих едноцветна и пъстра. Аrmeria, права си и аз съм забелязала, че нападнаха младите и първите листенца на едноцветните ми хости, но сега са мирясали и започнат да се разлистват красиво и всяко следващо листо е здраво за растението.

# 590
  • Мнения: 2 394
Еее, живи да сте, че го казахте.
На улица до нас има в сандъчета огромни хости и нищо не ги яде, хем не изглежда да се грижи някой специално за тях и аз се чудех защо.
Посадила съм 6, на три години са. Една не поникна тази година, но другите стават по - големи, ще ги чакам да станат достатъчно жилави! Joy

# 591
  • Мнения: 515
Който няма градина отива в градината на господ.
Няколко кадъра от едно от двете естествени местообитания на Странджанската зеленика край с.Кондолово. Другото по описание на място е в Кавказ.
Чувството е приказно - гора от цъфнали олеандри.
От възрасните хора разбрах, че опити да се вкорени в двор са неуспешни вероятно,т.к. расте на много влажно място далеко от слънчеви лъчи.





Преди години на екскурзиа в Турция видях подобна гледка в гората с разликата , че между дърветата бяха нацъфтели зукуми.
Другата ми мечта е да посетя м.Божура край Средец, където има полета от диви божури. Там освен красота ще има и аромат.

# 592
  • Мнения: 325
Аз съм чувала, че когато пчелите събират прашец от нея, меда става отровен. По-добре, че не се захваща и я няма по дворовете, явно е много отровна. Иначе е мвого красива.

Хоста имам само светлозелена, която цъфти в бяло. Много е красива и ароматна, но долните и листа са винаги оръфани от охлюви 🙂

# 593
  • Sofia
  • Мнения: 26 338
Събирах известно време утайката от кафе и мъжът ми я ръсеше по лехите на вилата.Не знам дали е наторявала или прогонвала охлювите,но здравецът,който го имаше от години,не оцеля 🙄
Няколко кадъра от двора 😍






Последна редакция: пн, 29 май 2023, 16:56 от Doli

# 594
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 962
Аз съм чувала, че когато пчелите събират прашец от нея, меда става отровен. По-добре, че не се захваща и я няма по дворовете, явно е много отровна.
За хостата ли говориш? Тя се яде, и листата и цвета. Отровна е само за котки и кучета.

# 595
  • Мнения: 325
Аз съм чувала, че когато пчелите събират прашец от нея, меда става отровен. По-добре, че не се захваща и я няма по дворовете, явно е много отровна.
За хостата ли говориш? Тя се яде, и листата и цвета. Отровна е само за котки и кучета.
За Странджанската зеленика

# 596
  • Мнения: 1 075

Моята кремава прелест...последно цъфтя преди 3 години.

# 597
  • Мнения: 11 320
Как се яде хоста? На манджа? Салата? Joy Моля Eфибуш сподели повече. Това ме развесели.
Тази година освен сироп от бъз и от листа на смокиня които правя всяка година направих и сок от цвят на люляк. Стана чудесен. Сега ако и сърми мога да завивам с листа на хоста ще е много забавно Simple Smile

# 598
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 962
А, да, за рододендроновия мед има някаква токсичност, но трябва пчелите да са събирали нектар само от тях, което няма как да се получи в обикновена градина. Може би някъде в области където има декари рододендрон и пчелите няма какво друго да събират, може. А и самия факт, че такъв мед се продава много скъпо, 200 долара бурканчето, значи че не е чак толкова лесно да се произведе просто ей така.

Хостата си е зеленчук в Япония, берат се млади връхчета като покълнат докато листото е още навито на фитил, и се готвят като аспарагус, може да се варят, пържат, панират. Млади вече оформени листа могат да се готвят като спанак. У нас има много охлюви и хостата става на дантела моменталически за съжаление.

От интернета
Скрит текст:

# 599
  • Мнения: 325
Това е много интересно за хостата 😀
Цветя не съм яла, само глухарчета в салатата, коприва и живовляк. А една година като ми се пукаха капиляри по краката, хапвах листа от черешата заради високото съдържание на вит Р.  Много са полезни 🙂

Общи условия

Активация на акаунт