На море в Гърция 2023 - I

  • 50 677
  • 739
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 11 267
Ние се чудим дали да не се насочим към Самотраки в началото на юни.Притеснявя ме обаче,че никъде не откривам действащ ферибот до там.От Александруполис за началото на юни не ми излиза актуален маршрут.Някой с идеи.....
Ще излезе скоро, засега са публикувани разписанията до 31.5., можеш да се ориентираш в общи линии. Следи на този сайт или в порталите като ferryhopper, gtp.gr.
https://zanteferries.gr/en/timetables-from-alexandroupolis-to-samothraki-lemnos/

# 301
  • Мнения: 795
Момичета, как са плажовете около Ханиоти, трябва ли да взимам специални обувки?В тази връзка имате ли представа как е положението с междуградските автобуси, чудех се дали да не се пробваме да отскочим до близките градчета- Пефкохори, Полихроно, Калитеа? А как стои въпросът с рент-а-кар, колко мислите ще струва най-евтините вариант за една седмица наем?

на всяка сергийка има аквашууз по за няколко евро , а и без тях не тръгвам - откъде да знам на какво ще се натъкна.
Има автобус който обикаля полуострова и не е нужно за няколко км. на ден да СЕ ДАВАТ НЯКОЛКО ДЕСЕТКИ  Е ЗА РЕНТАКАР
 Цялогодишната и единствена връзка на Самотраки със континента и света е ферибот до там От Александруполис - няма как да оставят острова откъснат - имам спомен , ама мн.стар , че беше ежедневно 2 пъти на ден.
Общо взето с най хубави плажове се слави Кефалония особено в южната част е наниз от малки хубави плажове.
Много благодаря за изчерпателния отговор, както винаги! ☺️

# 302
  • София
  • Мнения: 5 423
Като сме на тема Родос....   Споделете хубави места за хранене в централната част на Родос...не за туристи  😉....
А на летището предполагам, че се  минава  с ел. бордни карти?

Преди две години искаха хартиени бордни карти.
Аз бях чекирала полетите по- рано, за да разпечатам тук в БГ.
Юли и август жегите на Родос са безпощадни. Ел. мрежа не издържаше и сме стояли без ток и климатик юли месец. Варяхме се в собствен сос.
На всичкото отгоре имаше и пожари.
Заведение ще препоръчам по- късно, само да го изровя от картата.
На нас ни беше препоръчано от нашия хазаин.

# 303
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 313

За колко дни общо го реализирахте и запазвахте ли предварително места за нощувки или импровизирахте?

# 304
  • Мнения: 744
Почти 100% сигурна съм, че за и от Родос миналата година минахме с електронни бордни карти (Aegean). Казвам "почти", за да не заблуждавам, че доста летяхме 2022 и малко ми се смесват летищата вече, но въобще не си спомням да сме вадили хартии където и да е.
Не бях особено полезна, ама споменът ми е само как ровя в телефона да си намеря бордната карта измежду 4-те(София-Атина, Атина-София, Атина-Родос, Родос-Атина).

# 305
  • Мнения: 1 889
Летях с Aegean до Атина съвсем наскоро и използвах електронна бордна карта.

# 306
  • Мнения: 1 879
Благодаря на всички, които споделиха опит за бордните карти за Родос....попитах, защото видях в темата за Райън, че някои гръцки острови не приемат ел. бордни карти...но предполагам, че това са малки летища , за Родос допускам, че е по-голямо ...

# 307
  • Мнения: 744
Сега си спомних, че на връщане на родоското летище като си предадохме куфара, ни отпечатаха картите на хартия без да сме искали това. После вече не помня с тези карти ли минавахме или с телефона Thinking На отиване не е имало такива екстри.

# 308
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 768
Какво време мога да очаквам в края на май на Закинтос? Гледам някакви прогнози... 20-тина градуса.

# 309
  • Мнения: 11 267
Можете да разчитате на краткосрочната прогноза, отсега е рано да се каже. Миналата година на Корфу - в същото море, по същото време - беше голяма (лятна) жега. Аз не се къпя по това време на годината, студена ми е водата, но мъжът и детето ми бяха всеки ден в морето.

Общо взето, времето навсякъде в Гърция е хубаво в края на май, ако няма някакви аномалии. 20 градуса вероятно е средна денонощна температура, според мен дори в България са по-високи дневните през този сезон.

# 310
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 768
Зачудих се, на Лефкада го дават 30, а Закинтос е по на юг. Ще следя по-нататък.

# 311
  • Мнения: 11 267
Ако няма някакъв циклон (което е невъзможно да се предвиди месец по-рано), няма никаква логика да е различно времето от Лефкада, особено пък по-студено.

# 312
  • Мнения: 71
Здравейте, планираме да посетим Тасос за първи път в началото на юни. Колебаем се относно мястото за нястаняване между Лименас, Лименария и Скала Потамияс. Бихме искали да е по-оживено, да има къде да се разхождаме вечер. Кое място бихте ни препоръчали? Отворени сме и за други предложения. Ще бъдем с дете на годинка и половина. Благодаря!

# 313
  • Мнения: 11 267
Зависи дали искате да сте до плажа или по-важен ви е "светският" живот. От тези единствено Скала Потамия разполага с хубав плаж непосредствено до хотелите/къщи за гости. То е и най-забутаното, макар че има крайбрежна алея със заведения и магазинчета. Лименас и Лименария са двата най-големи града в Тасос, където особено през лятото кипи живот. На плаж се ходи с кола обаче.
Когато аз имах дете на 1.5 години, избирахме малки селца и тихо настаняване с голям двор и по възможност детска площадка, където да може да играе.

# 314
  • София
  • Мнения: 78
Параход, както винаги е много точна! Аз лично си предпочитам залива на скала Панагия /и Потамия/ - другите два са градове и са "по-открити" като море. А и предпочитам да съм с кола /или мотор/ и когато ми доскучае - бръмваме до някой друг плаж, селце или място. Въпреки, че не е много голям острова - все още има непосетени места от мен. За юни месец е хубаво, че все още навалицата е малка - поне миналата година бе така.
Лименас и скала Панагия /и скала Потамия/ са по- равни, ако мога условно да го нарека, докато Лименария има малко повече денивелация.

Общи условия

Активация на акаунт