На море в Гърция 2023 - I

  • 50 956
  • 739
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 1 263
Ние сме пътували и с трите компании, и трите са си ок, като Анек май са с най-стари корита Simple Smile Особено Елефтериос Венизелос ли беше, е мнооого дърт, но не сме имали проблем. Каютите са си съвсем добре. Анек и Блу Стар се редуват през ден, ако имате избор с датите вижте във Ферихопър кога ще даде че линията е с Блу Стар и вземете от тях. Минойците тази година все още нямат разписание за Пирея-Ханя, само до Ираклио имат, и се чудя дали не са ги резнали от клона, макар че ме съмнява.

# 346
  • Мнения: 115
Привет.,имам въпрос към ходилите на остров Китира, по точно за Аневломас.
Доста е симпатично, но много малко изглежда. Как стоят нещата с таверните, магазини и т.н Просто се чудя между него и  региона около Хората

# 347
  • Мнения: 11 306
Ужасно малко е, макар и живописно. Има няколко таверни и кафе-сладкарница. Магазин не видях. Плажчето е особено - слиза се по стълбички като в басейн, няма пясък никакъв. Наблизо (но с кола) са най-хубавият плаж на острова - Калади, и една от най-добрите таверни - Скандия.
От тази снимка следващите 4 са от Авлемонас.
https://flickr.com/photos/78710182@N06/27972429926/in/album-72157669822097022/
От пристанището, ако се върви по главния път, се обикаля половината остров, но има едно апокрифно бетонно пътче, по което е 5-6 км.

Все пак съм ходила преди седем години, възможно е да има някои промени, но не вярвам Авлемонас да е станало по-голямо Simple Smile

# 348
  • Мнения: 2 809
Благодаря Ви!
На Палио сме били. Имам си любим плаж там Blue Heart
Но вечер няма къде да излезеш..Няма нищо

Моят казус е, че тези почивки са за моите родители, водя ги на море, и искам да са близки дестинации до БГ, да не се налага дълго шофиране, да не се ходи много до плажа.
И в Неа Перамос сме били. Освен пак там да търся. Кавала именно, защото е град го мислих, че има много варианти за разходка.

# 349
  • Мнения: 173
Здравейте! Планирам почивка в Неа Ираклица, но имам следното питане - има ли пешеходна алея по която да се стигне от района на Vournelis Beach Hotel до Restorant Paradiso? До колкото виждам в гугъл картата пешеходният маршрут е по улица без тротоар. В района на този хотел не виждам ресторанти и ще трябва да се придвиждваме с деца до другия край на градчето ( там ми се струва, че е и по-оживената част ).
Благодаря предварително!
Скрит текст:

# 350
  • София
  • Мнения: 12 061
Вашият хотел не е точно в Неа Ираклица. Къмпинг Парадизо е по средата между хотела и градчето. За мое съжаление вече има направена пешеходна алея там

# 351
  • Мнения: 173
Благодаря за бързия отговор!
Да, видях че пише нещо Saranta за този район.
А кое е по-добрия вариант - Неа Ираклица или Неа Перамос за почивка с деца. Става въпрос за средата на юни. Досега не сме били в този район, но го избрахме, тъй като тази година няма да можем да пътуваме надалеч.

# 352
  • София
  • Мнения: 12 061
Почивката с деца е особено нещо. Зависи колко са децата, на каква възраст са, какви забавления са нужни.
Аз лично не мога да се изкажа. Отдавна не съм почивала с деца наоколо.

# 353
  • Мнения: 173
По-скоро ме интересува кое от двете градчета е с по-хубав плаж и дали имат алеи за разходки. Не търсим някакви конкретни забавления, а да има хубав плаж ( плитък ), къде да се хапне и местенце за разходка ( било то плажна алея или нещо друго ) . Неа Перамос ми изглежда по-живичък в това отношение и по-добрия вариант. Намерих тема специално за този район, но е доста стара и няма активност.

# 354
  • Мнения: 11 306
От двете само Неа Ираклица има плаж, като по-широк и хубав е към вашата част - Саранда. От Неа Перамос (а и не само) се ходи на плажовете Амолофи, но с кола. В градчето има буквално един метър пясъчна ивица, задръстена с хора и чадъра.

И двете са твърде оживени и с достатъчно заведения и магазини.

# 355
  • Мнения: 173
Благодаря много за отговора!
В такъв случай се върнахме към първия вариант - Неа Ираклица.
Щом плажът е хубав и има пешеходна алея до ресторантите, това ще е нашето място.

# 356
  • Мнения: 53
Здравейте! Досега не сме почивали в Гърция и бихме искали да организираме кратка почивка в началото на септември, за 4-5 нощувки. Две семейства сме, от Бургас, с 4 деца на възраст между 12 и 17 години. Оглеждаме се за нещо подходящо на около 500-600 км от Бургас, може би в района на Керамоти, Ксанти, Кавала, Йерисос или знам ли и аз.
Бихте ли препоръчали нещо подходящо- вила, къща за гости, малък семеен хотел. Всякаква информация и локация биха били от полза!
Благодаря предварително!

# 357
  • Мнения: 11 306
Керамоти и Йерисос стават, но повечето сънародници от вашата част на България, които си имат море целогодишно Simple Smile, предпочитат остров Тасос. Кавала сме описали няколко поста по-нагоре защо не е подходяща дестинация за море - на градските плажове все едно сте си на централния плаж в Бургас.
Споделям едно място в Йерисос, където сме отсядали преди години и сме били доволни https://goo.gl/maps/7qpP6Dr7iRByLEwR9
Керамоти не ни допада, макар че плажът е ОК, минавали сме през него на отиване/връщане от Тасос. Има обаче много хора в темата, които могат да споделят опит.
Ако решите да се насочите към Тасос, вариантите са много дали искате по-оживено селище/близост до плаж и т.н. Най-популярна сред българите е Скала Потамия или Голдън бийч, но има и други варианти.

# 358
  • Мнения: 3 285
В Керамоти мога да препоръчам The Oak hotel За почивка с деца там е подходящо, защото плажовете са плитки, но пък вашите са вече големи. И на Тасос ще ви е хареса вероятно. На Тасос съм била отдавна, но помня, че за хубавите плажове ходихме с кола. Освен това хотела ни беше далеч от ресторантите и магазините, пак трябваше да се пътува. В Керамоти този проблем го няма, там всичко си е на пешеходно разстояние

# 359
  • Мнения: 9
Здравейте.
Насочили сме се към Лефкада и по точно около  плажа Катизма. Искам да попитам лесен ли е достъпа до там, с кола ще стигаме,  защото ще сме с дете на 6 и родителите ми? Тоест важно ни е да няма баир и ходене пеша!
И другото, за което не мога да се ориентирам въпреки че доста изчетох  - къде е по-удачно да се настаним - в Агиос Никитас или Каламаци и на какво разстояние е селото от плажа с кола?
Благодаря ви!

Общи условия

Активация на акаунт