Първи крачки правим в 2007-ма, а през АПРИЛ ще гушнем рожба ценна

  • 16 456
  • 294
  •   1
Отговори
# 60
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Момичета,
Благодаря Ви много за мненията!!
Успокоихте ме!мислeх,че аз нещо не съм в час....
Иначе онзи ден като се къпахме с татито, той ме пита защо съм имала едно такова подобно на топка за тенис подуване около десните ребра.Не беше малко,така че едва ли е ръка/може ли да е глава??/,но не съм го усетила като ме е притиснало.След 1 минутка изчезна.....Вчера пък корема си го забелязах,че е супер Асиметричен-явно бебо се беше изместил повече отляво!!!Аз обаче не усещам и това кога се измества!!!
Но щом казвате,вече няма да се шашкам:)
Мерси още веднъж  bouquet

# 61
  • Мнения: 367
взима се бялата чиста мас от прасенцето (от корема) слага се във вода да поври (не знам колко време 10-15 мин.) после след като изстине маста се обира (тя се е втвърдила и е отгоре) и процедурата се повтаря с мляко като се добавят парченца плодове и след като сме обрали втвърдената мас добавя се ванилия.  няма смисъл да се вари на водна баня ще стане много бавно. така ми каза рецептата козметичката

така и така пиша да ви се оплача какво стана вчера. бях на лекар и по пътя като отивах много ме заболя кръста. когато отидох помолих да ме видят на апарата да не би да имам разкритие че разбойничката много рита там а лекарката каза че трябва да ме прегледа от вътре и хоп на магарето. и на връщане да не ви разправям едни спазми и болки в кръста и корема едвам съм се довлякла вкъщи полегнах и чакам да ми мине. бях решила ако не ме отпусне да отивам в болницата където съм решила да раждам. много се изплаших и като ме отпусна така съм плакала от облекчение. вече не давам да ме преглеждат не ме интересува. ако ми се получи разкритие дано да е поне седмия месец че бебчето ми да има шанс да живее.
оф маи ми поолекна като си излях мъката

# 62
  • Мнения: 29
Здравейте,аз много отдавна не съм писала,все не ми остава време след като изчета всичко.Искрено съжалявам за двете мами,загубили бебетата си,преживяла съм го два пъти,в по-ранен етап на бремеността.Затова и сега,когато забремеях отново,много време не смеех да се зарадвам,да правя планове или да се похваля на някого.Мога да им кажа само да имат кураж,всичко ще се оправи.Акушерката,която седеше до мен при първия ми кюртаж ми каза-така е,не се става лесно мама,знаеш ли колко още има да плачеш,все за деца и от деца.Бъдете силни,момичета.Миналата седмица и аз се бях ошашкала-усещах болки на външните шевове,които са ми от предното раждане преди година и 7месеца.Досега въобще не ме бяха боляли,затова си внуших,че имам разкритие и нещо ме напъва.Отидох в Торакс,много съм доволна от гинеколожката там,прегледа ме и каза,че всичка е наред,шийката е затворена съвсем нормално,болките евентуално се дължат на смяната на времето.Весела Митева,не би трябвало след такъв преглед да имаш проблеми,на мен лекарката само ми сложи онези железните неща,забравих как се казват,светна лампата и погледна,не се налага да бърка и опипва.Та сигурна ли си,че лекаря ти е достатъчно добър...защото има всякакви,повярвай ми ,вече имам голям опит.Относно мазането-дъщеря ми беше преносено бебе,т.е. кожата й беше сбръчкана,на места дори имаше кръв.В болницата като бях дори си позволих да й намажа ръчичките с моя крем за лице,защото на свивките имаше кръв,незнаех какво да правя,а нямах друго под ръка.Вкъщи започнах да я мажа с преварен зехтин,много съм доволна,оправи се напълно за няколко дни.Обаче на мен ми мирише гадно,дори дрехите след изпиране се усещаха,та спрях след няколко седмици.След това продължих с млякото на нивея,но не мога да го препоръчам,защото знам че има много по-качествена козметика за бебета,моята дъщеря не е имала никакъв проблем,но тя по принцип не е с чувствителна и алергична кожа.Сега много се чудя и аз,защото очакваме момче,а те са по-капризни,още незнам какво ще купувам.С мас няма да пробвам,ще ми е гадно,пък дано всичко е наред,да не се налага да търсим специални неща.Много се разписах,чао засега от мен и се пазете.

# 63
  • Мнения: 50
Веси мисли позитивно! Какви са тези  черни мисли в теб.Разбира се че няма да имаш разкритие по рано.Повече като си почиваш и се пазиш от прегледи всичко ще е ОК.
Момичета да ви попитам при вас получава ли се следното нещо.Всяка вечер корема ми се подува, втвърдява,чувствам дискомфорт и всички неразположения се активират.При вас как е?

# 64
  • Мнения: 6 442
Здравейте,момичета!
И аз да ви се оплача.Днес сутринта ми беше малко лошо.И почувствах едно стягане долу под пъпа.Незнам дали беше контракция или нещо друго,но изживяването си беше доста неприятно..Може би това ми предстои от тук нататък..
Веси,почивка и покой.. Hug
А за козметиката -не съм много в час.Идеята с маста ми се струвва добра,но ми е малко трудно да си представя как ще мажа бебо с мас..Ако наистина стане бяла и пухкава ,мисля че няма да има проблем.
За количките също не съм много ориентирана.Засега си харесах новия модел на ТСМ-триколката.Намерих и една януарска мама,която вече се е снабдила със същата.Струва ми се много удобна и не е  много скъпа-130лв.Притеснява ме само ,че не може да пада до хоризонтално положение.Имаше цяла тема във форума -дали трябва новороденото да е в напълно хоризонтално положение.Вие как мислите ?
Поздрави!  bouquet

# 65
  • Попово
  • Мнения: 687
Здравейте , сладурани!
и аз да се разпиша за козметиката  Thinking преди 10 години като се роди баткото първите 3-4 месеца използвах дефламол от който съм хипер доволна... после започнахме с крем Бочко със смрадлика за дупенцето и бебшко олио на Жонсън за телцето и гимнастиката... сега обаче не съм се интересувала скоро  предполагам че има доста нови неща, това за преварената свинска мас съм го чувала, но не съм ползвала, единствено при настинка му мажех петичките със св. мас и сода за да се загрее... сега живот и здраве може би ще практикувам по същия начин, поне е изпитан  Wink

# 66
  • Мнения: 1 419
Литъл Къти, и аз четох за тази триколка, но четох мнение на една мама, че пред очите й се прекатурила такава триколка  Shocked. Иначе за новородени, гръбчето трябва да е хоризонтално  Peace.

За мазането, аз само съм решила да пробвам с мас, но ако ми мирише...  Crossing Arms По принцип съм чувствителна на гадни миризми (и доста капризна като цяло) и тази няма да ми понесе, още повече за бебчовците. Но ако не мирише, повярвайте ми, няма нищо по-добро от маста  Wink.

Аз пък, да се похваля (я се стягайте - стига оплакване, мислете позитивно  Naughty) - поръчах си в началото на седмицата колан за бременни, сутиен за бременни и сутиен за кърмачки  Grinning. Днес ми ги доставиха - от family.bg. Сутиените още не съм пробвала, но за колана бях ултра нетърпелива и го наденах веднага  Mr. Green - за сега седи стегнато - утре ще кажа дали кръста ме боли по-малко и има ли ефект от колана. А до утре и ще съм пробвала сутиените  Flutter (Онзи с капачетата ми е най-любопитен  Crazy)

# 67
  • Мнения: 105
veselina miteva   и на мен ми правиха преглед за разкритие при последното посещение, заради контракциите, но проблеми след това не съм имала никакви, не мисля че е нормално да ти създава какъвто и да е дискомфорт този преглед. А разкритие че може да има от сега - може, и ако е така е хубаво да се знае за да се вземат мерки. Приятелка беше с разкритие точно от 6-тия месец, но си го износи живо и здраво, само знам че пиеше някакви лекарства през оставащото време. Не знам за вас, аз съм позитивно настроена още от самото начало, за всичко, даже при последния преглед заявих на доктора че моето раждане ще е едно от най-лесните които е имал, той искренно се смя Laughing Laughing Laughing, но аз наистина имам такова предчуствие Simple Smile

# 68
  • Мнения: 11 004
Здравейте  Hug Hug
Вчера се опитах да пиша, но РС-то заби  Sad
За козметиката - аз си варя мас с невен и ми понася, но мазилото има една специфична миризма (заради маста) и незнам дали на бебче ще й понесе. Не е гадно, но е особенно.

За епизотомията - от няколко седмици имам страхове, свързани с нея. Като чета из форума колко гадни са болките, как не може да пипнеш мястото с ръка и трябва да се пръскаш със смрадлика и Бивацин ... бррр  #Crazy А до WC как ще ходя ... тръпки ме побиват.

За ритането - не мога да преценя кога ме рита краче, кога ръчичка или
пък главичка  hahaha А днес разбрах, че всички бебета хълцат и усещането било като ритане, но на равномерни интервали. Не мога да направя разлика в усещанията при мен, при вас как е?

Мами от Пловдив, във вашия град продават ли се колички Chicco и/или Play и къде? В списъка с адреси на магазини си харесах борсата Вис Виталис - там има ли такива неща?

# 69
  • Мнения: 367
мен ме преглеждат всеки месец заради операцията на шийката и досега не съм имала проблеми, но нямах и корем до предния преглед, а сега доста порасна и матката се е разтеглила и явно се получи нежелателна реакция. лекарката я водят добър специалист в Пловдив даже мислех да раждам при нея д-р Кръстева от Весела, но си промених решението не че съм избрала друг лекар а друга болница Селена мисля че и аз и бебето ми заслужаваме да се сме при добри условия и отношение и като сметна разходите за лекар акушерка упойка и медикаменти за мен и бебето в държавната болница ми идва по скъпо от частната където работят само специалисти и отиваш с четка за зъби и чехли Simple Smile

ние днес ходихме на разходка и окончателно харесахме количката ще е на MAG ENGLAND моделът принцес. много е лека и подвижна, с голям кош и е комбинирана а цената е много добра 230лв. има 10 разцветки и не се сдържах и купих едни сладки терлички за малката. за всеки случай ги купих в жълто, че още не са ми потвърдили за пола. казаха момиче но не се знае до последно според мен  Laughing

# 70
  • Мнения: 1 419
Сиси, забраавих да ти кажа, че съня ти много ме зарадва  Hug  bouquet Ако се сбъдне имаш голяяяяяяяма черпня от мен  Mr. Green

Ритниците, по обясними причини ги усещам на две места  Crazy Но определено правя разлика между крачета, дупе или главичка. Също така усещам ясно ако просто си шаврукат или се въртят усилено - то са едни плонжове вътре, едно чудо  Laughing Иначе поне от 10тина дни корема ми се движи на вълни като шават повечко  Mr. Green Но понякога и при мен има бабуни, които не съм усетила как са се получили - скрити лимонки са си  Whistling
Така че, дишайте спокойно, всичко е нормално.  Peace Ако бебето е застанало с гръбче навън, нормално е да не усещаш мърдане от вътрешната страна  Wink

# 71
  • БГ
  • Мнения: 735
Здравейте момичета, днес се разхождах из Пловдив, накупих неща главно за мен , не си харесах панталон за бременни,понеже имам нужа от още един поне за офиса, нещо ми стояха  кофти, шити са за по-пълни мацки,та си взех плат да си шия.За бебешките неща в Вис Виталис гледах само леглата ,но нещо не съм очарована,има хубави но по сайтовете  в нет-а съм виждала по-хубави.
За усещането на бебето ви писах -все още не го усещам да рита ,усещам нещо ама не съвсем.
За козметиката не съм мислила ,но мас преварена не ми звучи зле, като и мен са ме мазали със същото и кожата ми е ок, даже са ме осолявали като пържола:)А как се преварява зехтина?В началото на седмицата ще си запиша час за ФМ, мислите ли че е късно вече? newsm78 хубава вечер на всички Hug  bouquet

# 72
  • София
  • Мнения: 9 111
Мами, някоя от вас ще ходи ли на лекциите на "9 месеца" другата седмица. Аз се записах за 9-ти и 11-ти. Ако има желаещи, да ходим заедно.
Иначе аз от престоя си в болницата като повръщах знам, че тонове се слушат след 29 седмица.
За козметика много се чудя и аз. С тази мас нещо не ми се занимава. А и не я понасям твърде като аромат. Но е хубаво да се ориентирам, че мисля да почвам с пазаруването за бебето. От вчера пера бебешки дрешки- у нас е пълен хаос  Embarassed
Иначе докторът каза, че бебето не се е обърнало с главата надолу, а има още 10-тина дни да го направи- до 28 седмица. Ако не, каза, че ще е по-бавно и продължително раждането  Cry Та сега се гъзурча всяка вечер в някаква колянно-лакътна поза и дишам  по 10-15 минути- "да му дам по-голям шанс да се обърне". Дано го направи, че както си мислех без упойка......
Този път не видяхме пола, но докторът каза, че щом предния път ми е казал момче, значи момче. Даже май мъничко се издразни, че го питам пак  Rolling Eyes .
Установих, че едни чорапки за бебе струват минимум 2.20 лв днес докато се разхождах!!! Добре, че бабите ми надаваха доста дрехи, че иначе не ми се мисли....

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Зазу, малко съм озадачена, от това че бебо трябва да се обърне с главата надолу още в 28 седмица  newsm78
Че аз все още го усещам да се върти като пумпал newsm78

# 74
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
tevolere  аз си записах час за трети преглед ФМ през 29 г.с. Прегледа се правел между 28-30 г.с. Този преглед е препоръчителен за органите които се формират последно

Общи условия

Активация на акаунт