Работа, CV-та, HR-и, съвети - 85

  • 23 397
  • 816
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 3 532
И защо трябва да уведомяваш шефа си при кандидатстване, позицията вътрешна ли е?

# 811
  • София
  • Мнения: 1 397
И аз мислех, че ваучерите са пропорционални на обработените дни, но се оказа, че сумата е месечна и се изплаща в пълен размер дори и на новоназначените на примерно 29 -то число от месеца.

Исках и да попитам, обичайно ли е след изтичане на 6 месечен изпитателен срок работодателя да предложи някакво увеличение на заплатата, или просто се преминава към безсрочен договор?

И също, ако е второто, колко често е обичайно да има някаква индексация на заплащането? Преди инфлацията беше по -незабележима и съм получавала повишение в малка фирма, само при смяна на длъжността, но сега ми се струва редно да има някакви повишена поне веднъж годишно. Става дума  за голяма IT корпорация.

# 812
  • Мнения: 6 206
Зависи от компанията. При нас няма такова нещо като задължително увеличение на заплатата след изтичане на изпитателния срок. Индексация има веднъж годишно. Най-сериозно увеличение човек може да получи, ако смени позицията на по-висока.

# 813
  • Мнения: X
Честно казано рядко съм получавала увеличение след първите шест месеца. Пак за големи ит компании съм работила. Имаше една такава случка, дадоха ми увеличение, когато договора ми стана постоянен. Имаше и индексация на заплатите на служителите, които бяха на постоянен договор.

В повечето фирми, в които съм работила не е имало такава практика. Дори годишна индексация  няма. Увеличение се получава при смяна на длъжността, тогава наистина се усеща. Знам за много хора, които са повишавани в длъжност и без да им се промени заплатата. Грозна практика, но явно работи.

# 814
  • София
  • Мнения: 1 397
Изглежда, че единствената промяна ще е, че вече на постоянен договор участваш в бонусната програма, която се плаща веднъж годишно, изглежда месец ноември, и е почти една допълнителна заплата.

А тази индексация в какъв процент е?
2 - 5?

# 815
  • Мнения: 6 206
При нас всяка година е различен процентът. Получаваме и бонуси, които зависят от представянето на компанията през предходната година.

# 816

Общи условия

Активация на акаунт