Бързи здравословни въпроси и отговори – 40

  • 27 430
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 54 660
йоко, супер ти е липидния профил. Триглицеридите ти са много ниски, което е чудесно. Висок ти е добрия холестерол, така, че няма повод за тревога.

# 721
  • Мнения: 4 786
йоко, супер ти е липидния профил. Триглицеридите ти са много ниски, което е чудесно. Висок ти е добрия холестерол, така, че няма повод за тревога.
Благодаря за разяснението 🤗
Но хемоглобина, желязо и ЖСК не са добре. Не знам какво да правя? Менструацията ми горе-долу се регулира и вече не е толкова обилна. От 3-4 дни, сега само 1-2 е малко по-обилна. Апетита отново ми се увеличи, когато бягам нямам тази издържливост както през м. април и м. май. Все още не се чувствам отпаднала и изморена.

# 722
  • Мнения: 5 898
Месо ядеш ли?

# 723
  • Мнения: 54 660
Да, видях, че ти е нисичко желязото.
Може да си купиш добавки.

# 724
  • Мнения: 902
йоко, супер ти е липидния профил. Триглицеридите ти са много ниски, което е чудесно. Висок ти е добрия холестерол, така, че няма повод за тревога.
Моя HDL също беше висок. Последната гастроентероложка каза, че не било много добре. Но това беше просто поредната констатация, защо е така и какво означава - нищо.

# 725
  • Мнения: 4 786
От месец два не ям месо, осем риба един път седмично. Неприятен ми е вкуса. В неделя пекох ребърца на скара и изобщо не ми харесаха на вкус, а толкова ги харесвам. И с черният дроб така се получи. Може би случих на кофти зареждане. Старая се да купувам от местни производители. Храненето ми е което и НВ-ВМ, два пъти на ден. Веднъж седмично гладувам между 24 и 27 ч., два пъти в месеца по 40 часа.
За холестерола предполагам може да е по-висок заради това, че ям масло с лъжицата, по 50-60 гр на ядене.

# 726
  • Мнения: 54 660
Може да е от маслото. 82% ли е?

# 727
  • Мнения: 4 786
Може да е от маслото. 82% ли е?
да. Само от него ще е. За известно време ще го огранича или дори спра .
За хемоглобина мисля да започна спирулина сутрин по 1 ч.л. и вечер 2 таблетки сорбифер с вит. Ц.

# 728
  • Мнения: X
Някой дали би могъл да ме ориентира в този резултат? Антибиограмата от гърлото ще стане до няколко дни
Скрит текст:

# 729
  • Мнения: 1 024
Здравейте!Имам малко целулит и си правех днес масаж с гел и масажор,и с ръцете.Усетих един болезнен участък по средата на лявото бедро,от вътрешната страна.Като да има едно уплътняване там и е леко болезнено.Дали е от целулита или може и нещо друго да е?

# 730
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 487
Блосъм, абсолютно всичко е в норма. Леко завишен процент моноцити, вероятно някое вирусче.

# 731
  • Мнения: 11 761
Spring, по картина нищо притеснително.
Поводът за изследването е?

Papa6ka, може разширена вена да е.

# 732
  • Мнения: X
Мереленда, вече няколко седмици гърлото ми е много зачервено, всеки ден ме втриса, вчера бях и подута

# 733
  • Мнения: 10 279
Какво е sciatic nerve на бг? Окуцях нещо ей така както водя супер активен живот, макар и да работя на бюро. Гледам да не се застоявам, вечер съм на фитнес. От една година почна да ме боли, като сега вече не се търпи. Болката е на хълбока някъде в момента. Мажа се със CBD олио и отминава и после пак. Гледах картинки из нета, баш на такова определям. Като върна лентата назад имах периоди петата много ме болеше. Сега там няма болка, но горе се измести. Особено като трябва да вляза и изляза от колата е ужас. На доктор чак октомври.

# 734
  • Мнения: 2 200
Седалищен нерв.Сигурно имаш възпаление на
 седалищния нерв.Има доста упражнения за отпускане, ако е прищипан.

Общи условия

Активация на акаунт