Strawberry legs - ягодова кожа/пилешка

  • 2 831
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Здравейте,прекрасни мами! Ще се радвам да споделите опит и ако някоя от вас е успяла да се справи с проблема за който ще ви споделя. Имам изключително суха кожа на краката и ръцете. Мисля,че сте чували за ягодова кожа , моите наподобяват на нея и имат груби очастъци и на пипане твърди,като семена.
Използвам епилатор , понякога ходя и на кола маска. Бръснач,не съм пипала. Ексфолиране с кафе и захар - но те си стоят и стоят там .. само с една идея се омекотяват за ден/два после същата груба работа. Гледам снимки на жени с толкова гладки и красиви крака , отделно не е само снимки , защото там има много и Фотошоп - мои прителки лятно време са с перфекно крака. Искам и аз! Моля ви да дадете съвет как да се справя с този проблем Simple Smile)

# 1
  • Мнения: 29 341
От корените на косъма ли са тези твърди пъпки? Ако е така - фото или лазерна епилация.

# 2
  • Мнения: 11 342
Ами това е алергична реакция. Нужна е специална козметика за чувствителна кожа. Много поддръжка, лазерна епилация и така ...

# 3
  • Мнения: 67
Фотоепилацията или лазерната (не знам дали са едно и също) не ми е по джоба. Мажа се с балсами за атопична кожа,но и те не вършат много ефект. Знам,че за лазерна трябва преди нея да се ползва бръснач - няма ли да навреди още повече?

# 4
  • Мнения: 520
Състоянието се нарича кератоза пиларис, има много материали в интернет. Представлява натрупване на мъртви кожни клетки в порите и космените фоликули поради завишено производство на кератин (протеинът, който изгражда ноктите и космите, има го и в кожата).

Напълно безобиден козметичен дефект, но за съжаление изключително упорит. Предполага се, че има силен генетичен компонент. Често се среща при хора с наследствена суха и атопична кожа, астма и други алергии, също и носители на келтски гени Blush Също е възможно да има връзка с начина на хранене.

При някои хора отшумява с времето, обикновено след 30-годишна възраст. При други има облекчение с редовна (но нежна) физическа и/или химическа ексфолиация с продукти с AHA/BHA киселини като салицилова или гликолова киселина, плюс редовна хидратация. Други виждат подобрение като сменят начина на хранене - някои като спрат млечните храни, други глутена, трети като минат на кето диета. Излагането на слънце помага. Лазерна/фото епилация също. Бръсненето всъщност е полезно в случая, защото ексфолира кожата.

Като цяло няма панацея, много е индивидуално.

# 5
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Бръсненето ще ти реши проблема. Забрави за епилатора, ако искаш да имаш гладка кожа.

# 6
  • Мнения: 572
При мен най-добра работа върши кола маската. Но трябва постоянство. Аз имах същия проблем и дори веднага след бръснач стоят едни черни точици от корена на косъма, и на другия ден драска много неприятно. При мен проработи именно кола маската заедно с добро ексфолиране (правя си в домашни условия скраб) и след това хидратиране.

# 7
  • Мнения: 2 474
И аз съм с такова нещо, при мен пък се появи след 35 годишна възраст, сега съм на 40.
Детето ми пък от бебе е така.
Лошото е, че е в области, където почти нямам косми - вътрешната страна на коляното и външната на бедрата, а също и плешките.
Няколко пъти съм правила лазерна епилация на бедра и нарочно накарах да ми минат тези участъци - резултатът е прекрасен.
Иначе с кола-маска, епилатор и т.н. става по-зле, както са ти писали, с бръснене е най-добре. Редовно ексфолиране и задължително мазане сутрин и вечер - аз лично не ползвам кремове с уреа, уж се водят подходящи, но ефект при мен няма много, затова мажа масла - кокос, ший, конопено и т.н. и е по-добре. И съм забелязала, че зимата съм по-зле, лятото като нося поли главно се пооправям, но почна ли да нося дънки, клинове и т.н. се влошавам.

# 8
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 086
Никакви епилатори и кола маска, влошават състоянието. Бръсненето всъщност ще ти помогне след като няма възможност за лазерна. Ако не вярвате, питайте дерматолог, той ще потвърди. Успех!

# 9
  • Мнения: 15
Спрях да нося черни дънки и си реших проблема. В банята бръснех и после ексфолирах е минавах със студена вода. Не вярвах, че ще се справя. Помислете не носите ли черни тясни дрехи надолу.

Ползвам епилатор. Не са се връщали черните точки. Епилатора не е проблем.

# 10
  • Мнения: 4 406
Спрях да нося черни дънки и си реших проблема. В банята бръснех и после ексфолирах е минавах със студена вода. Не вярвах, че ще се справя. Помислете не носите ли черни тясни дрехи надолу.

Ползвам епилатор. Не са се връщали черните точки. Епилатора не е проблем.
В смисъл - дънките ти боядисваха ли? Каква е връзката?

# 11
  • Мнения: 15
Пускат черна боя в порите особено когато са тесни...

# 12
  • Мнения: 2 474
На мен ми става така и от клинове и чорапогащници, не само от дънките.

# 13
  • Мнения: 14 845
Спри със скубането, има фотоепилатори за 4-500 лв, и на изплащане можеш да си вземеш. Така и така сега даваш сигурно немалко пари за козметика в месеца. Като изпържиш фоликулите и няма откъде и какво да расте, проблемът би трябвало да се реши.

# 14
  • Мнения: 12 762
Трайната епилация действително решава проблема с врастването, но кератозата не е от това. Тя си е отделно състояние, иначе наистина заради нея врастват по-често. Там ексфолиране и мазане за да стои мека кожата и без натрупвания, друго май няма какво да се направи.

Общи условия

Активация на акаунт