Разширени вени- кой, как се бори с проблема? - тема 4

  • 15 050
  • 182
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 9 460
Записвам се и аз в тази тема. От месец и нещо усещам болка в левия крак. От години има разширена вена на този крак, но болка не съм изпитвала. Явно вече съм се докарала до сериозно състояние, след като дори нощем, докато спя изпитвам болки като стрела.
Прилагам и снимки, поне да ви чуя мнението. Ясно е, че ще се търси лекар, но представа си нямам към кой да се обърна. Градът за мен няма значение, важното е да е читав лекар и да не съм му опитно зайче в ръцете.


# 106
  • Мнения: 559
Преди 2 седмици операцията /микрофлебектомия, без стрипинг/ мина. Не болеше! Имам много синини, които постепенно се разнасят. Но, вчера за пръв път си опипах вената, след като махнаха лепенките, конците и разрешиха да се изкъпя.  Напипах по хода й подкожни втвърдявания /бучки, плаки - не знам как да го обясня/. Някои са малки, две са с около 6-8 см в "диаметър" (не са кръгли) и излизат и извън синините. Та се притесних. Нося си стриктно ластичния чорап. Антикоагулантите бяха само за 12 дни. Естествено ще опитам да ги покажа на лекаря, но има ли някой с подобен опит? Как се развиха нещата?

# 107
  • Мнения: 2 069
Привет, на мен преди 18 дни ми направиха РФА, микрофлебектомия и прекъсване на артериовенозна фистула. Процедурата не беше приятна, но веднага след това бях на крак. Синините почти изчезнаха. Всичко изглежда наред. Нямам бучки, плаки....само 6 малки разреза с коричка, които вероятно няма изобщо да се виждат. Все още крака започва да ме боли когато стоя повече време на едно място, но се надявам и това скоро да се промени.

# 108
  • Мнения: 83
Преди 2 седмици операцията /микрофлебектомия, без стрипинг/ мина. Не болеше! Имам много синини, които постепенно се разнасят. Но, вчера за пръв път си опипах вената, след като махнаха лепенките, конците и разрешиха да се изкъпя.  Напипах по хода й подкожни втвърдявания /бучки, плаки - не знам как да го обясня/. Някои са малки, две са с около 6-8 см в "диаметър" (не са кръгли) и излизат и извън синините. Та се притесних. Нося си стриктно ластичния чорап. Антикоагулантите бяха само за 12 дни. Естествено ще опитам да ги покажа на лекаря, но има ли някой с подобен опит? Как се развиха нещата?

Здравейте. Аз също имах подобни бучици след лазерна аблация. Лекарят ми обясни, че на тези места има задържана кръв и се резорбира с времето. Изтегли ми я със спринцовка и направи превръзка. Много бързо изчезнаха след манипулацията.

# 109
  • Мнения: 9 460
Колко пари ви струваше цялата процедура и къде?
Въпросът ми е към последните коментирали потребители?

# 110
  • Мнения: 127
Здравейте,  и аз имах след лазерна аблация, лекарката ми даде волтарен гел за мазане и диклак на пиене за няколко дни и с една спринцовка изтегли по голямото. Това беше на контролен преглед и не съм заплащала.

# 111
  • Мнения: 559
Кристал, микрофлебектомия - ВМА, 900 лв за избор на екип и 70 лв за консултация с анестезиолог, която не беше по мое желание и със сигурност се  покрива по клинична пътека, но може да се окаже доста болезнено ако  спориш в тази ситуация Simple Smile.   40 лв за предварително тестване за упойки - с направление по каса, но всяка "чертичка" е по 5 лв. Два предварителни прегледа при хирурзи, докато си харесам опериращ и се реша на операция - съответно 100 и 80 лв. Два нови ластични чорапа  по 65 лв и 10 инжекции с антикоагулант - 90 лв. А, и флебодия. Това е всичко.

# 112
  • Мнения: 2 069
Кристал, на мен ми струваше 2100 лв в Сити клиник, като това е цена по клинична пътека. В тази цена влизат избор на екип 900 лв, катетър за Радиофрективната аблация 400 лв, той не се поема от касата и две допълнителни такси на болницата за 800 лв. Това са екстрите Simple Smile за друго не съм плащала в болницата. Чорапа ми струваше 55 лв.

Приеха ме сутринта гладна и жадна. След това ми взеха кръв, направиха ми кардиограма, консултация с кардиолог и анестезиолог и отново доплер. Лекарите си набелязаха с един маркер вените върху, които ще работят и след обяда ме приготвиха за операционната. Всичко продължи точно 2 часа. След края ми сложиха ластичен бинт, който на другия ден махнаха. Както казах по-рано веднага след това бях на крак. Куцайки се придвижвах на кратки разстояния. След около 10 дни ми свалиха конците. Утре вероятно ще махна чорапа. Като цяло мисля, че наистина е бързо възстановяването, но за момента все още не чувствам крака оздравял на 100%. Болка се появява при стоене на едно място, качване на стълби и топлина.

# 113
  • Sofia
  • Мнения: 26 514
Доста са завишили цените 🤔

# 114
  • варна
  • Мнения: 1 228
Здравейте ,реших да се пресъединя към вашата група ,да видя дали има такива луди като мен.
Имам разширени вени и на двата крака ,като в определени периоди на месеца ме боли единия крак само ,не самите вени ,но крака ме боли .
С целия си акъл реши да тръгна на фитнес ,с интруктор ,който да ми показва упражнения щадящи долната част на краката ,понеже ,вените са там.Целта ми е не да осталабвам ,аз съм 57 кг ,а да се постегна малко .
Ходя със спортни ,компресиращи чорапи ,и наистина не усещам дискомфорт .Пия детралекс и се мажа с троксевазин .
Какви са опасностите и има ли други които тренират въпреки тези проблеми ?

# 115
  • Мнения: 10 279
Всяко натоварване с тежести, товари вените по цялото тяло. Дори и горна част да правите, пак се товарят краката. Тренирайте с компресиращи чорапи винаги. Докато сте с тях, не би трябвало да има проблем според моята лекарка. Но след като вече имате съществуващ проблем, трябва да се консултирате с лекар отностно тренировките и вашето конкретно състояние.

# 116
  • Мнения: 195
Здравейте, момичета!
Изчетох мненията и виждам, че всички сте доволни от проф. Гиров.
Дали все пак имате впечатления от някой съдов хирург в Токуда или друга частна болница?

# 117
  • Мнения: 559
Във ВМА избрах д-р Колев - в сравнение с проф. Гиров ми препоръча по-щадяща откъм упойка и белези операция. Но пък за другия ми крак проф. Гиров препоръчва склеротерапия, а д-р Колев не прави такава. При ровенето в нета си бях харесала д-р Неделин Николов в бившата трета градска, сега май се води национална кардиологична болница, но трябваше доста да чакам за него.  Обмислях и д-р Николай Вълчев от Токуда, но имам лош опит с болницата.

# 118
  • Мнения: 127
Здравейте, аз съм много доволна от съдов хирург д-р Милена Ангелова, преглежда в пета градска болница. Лазерната аблация ми направи в частната болница Св.София с добри условия, по здравна каса и без допълнително заплащане.
Препоръчвам на мои приятели и всички с хубави впечатления от нея.

# 119
  • Мнения: 50
Здравейте!А как записвате час за съдов хирург във ВМА?На посочените телефони?Не виждам в супердок.

Общи условия

Активация на акаунт