Разширени вени- кой, как се бори с проблема? - тема 4

  • 14 831
  • 180
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 301
Искам да попитам следното.. На работното ми място имам поставка за крака под бюрото ми. В какво положение трябва да са краката - пръстите да сочат нагоре, а петата надоло или обратното? Кое е по-подходащо за крака, ако се работи по-дълго в седнало положение?

# 76
  • Мнения: 4 762
Пръстите нависоко и от време на време " почукваш" с пети.

# 77
  • Карлово
  • Мнения: 4 667
Най-добре е краката на бюрото по американски, ако няма други колеги в отдела.

# 78
  • София
  • Мнения: 84
Февруари ме оперираха във ВМА - доктор Колев. За мен всички са на ниво в това отделение.

Здравейте, тъй като ще ходя за второ мнение там, но операцията ще е наложителна, може ли да ми кажете колко платихте и нещо поема ли здравната каса? На частно ми казаха 2000 ще е операцията - лазерна аблация. Интервенцията наистина е по медицински причини, а не за красота в случая и според мен би следвало да се поема?

# 79
  • Мнения: 118
На много малко места се поема по здравна каса. Аз доста проучвах преди операцията.
Правила съм лазерна аблация преди повече от година при д-р Милена Ангелова работи в пета градска болница и Св. София и съм много доволна от резултата.
 Всичко беше по здравна каса с доплащане на тест и такса нощувка в болница.

# 80
  • Мнения: 83
Здравейте. Искам да попитам дали ползвате минерални басейни. Предстои ни семейна почивка и се чудя дали ще мога, макар и за кратко, да се топна в някой басейн. За информация, имам лазерна аблация на единия крак преди 3 месеца, а октомври ми предстои на другия.

# 81
  • Мнения: 2 069
Здравейте. Искам да попитам дали ползвате минерални басейни. Предстои ни семейна почивка и се чудя дали ще мога, макар и за кратко, да се топна в някой басейн. За информация, имам лазерна аблация на единия крак преди 3 месеца, а октомври ми предстои на другия.

Аз ползвам и то заради други болежки. Гледам да не стоя по много, по възможност влизам в най-хладния басейн и след излизане ако не ми е добре охлаждам краката.

# 82
  • Мнения: 83
Здравейте. Искам да попитам дали ползвате минерални басейни. Предстои ни семейна почивка и се чудя дали ще мога, макар и за кратко, да се топна в някой басейн. За информация, имам лазерна аблация на единия крак преди 3 месеца, а октомври ми предстои на другия.

Аз ползвам и то заради други болежки. Гледам да не стоя по много, по възможност влизам в най-хладния басейн и след излизане ако не ми е добре охлаждам краката.

И аз имам други болежки и отговорът Ви ми подейства успокоително. Също смятам да ползвам само по-хладните басейни.
Благодаря, че писахте!

# 83
  • Мнения: 236
Здравейте. След втора бременност получих много разширена вена на левия крак. Само на 38 съм, а изглежда ужасно Sad
Боли вечер ако нося бебето в раница.
Бихте ли препоръчали при кой др да отида. При съдов хирург ли?
Благодаря предварително.

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 586
Скрит текст:
Здравейте. След втора бременност получих много разширена вена на левия крак. Само на 38 съм, а изглежда ужасно Sad
Боли вечер ако нося бебето в раница.
Бихте ли препоръчали при кой др да отида. При съдов хирург ли?
Благодаря предварително.

Да трябва да отидеш при съдов хирург. Той ще направи изследване с ехограф и доплер .

# 85
  • Мнения: 236
Благодаря!

Скрит текст:
Здравейте. След втора бременност получих много разширена вена на левия крак. Само на 38 съм, а изглежда ужасно Sad
Боли вечер ако нося бебето в раница.
Бихте ли препоръчали при кой др да отида. При съдов хирург ли?
Благодаря предварително.

Да трябва да отидеш при съдов хирург. Той ще направи изследване с ехограф и доплер .

# 86
  • Мнения: 16
Здравейте. След втора бременност получих много разширена вена на левия крак. Само на 38 съм, а изглежда ужасно Sad
Боли вечер ако нося бебето в раница.
Бихте ли препоръчали при кой др да отида. При съдов хирург ли?
Благодаря предварително.

Важно е да си дадете време след бременността и кърменето за възстановяване, а не да бързате да се оперирате. Движение, почивка, да не вдигате тежко и да носите компресиращи чорапогащници (трябва да се препоръчат от лекар). Доплер разбира се за всеки случай е хубаво да се направи. Аз имах страхотни болки във вените месеци наред докато кърмех, насочваха ме за операция, за щастие ме разубеди лекарката, при която ходя на акупунктура. Според традиционната китайска медицина кърменето изтощава далака и това е свързано с отслабване на вените, но има начин да се подсилят с билки, акупунктура за подобряване на кръвообращението и разбира се най-вече подходящ спорт, примерно плуване, пилатес. Също и хомеопатия съм ползвала, но китайската фармакопея действа по-мощно. Операция се препоръчва само когато вече е критично положението. На тази възраст е важно да вземете мерки да си съхраните вените. В София за традиционна китайска медицина препоръчвам д-р Ван.

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 26 499
Има ли тънки стягащи чорапи или всички са плътни?
Тези дни пътувах с кола няколко пъти за по 3-4ч.и бях решила ,че ще си ги сложа,но толкова запарващи и стягащи ми се видяха,че не ги изтраях и бях без тях 🥵

# 88
  • Мнения: 16
Има ли тънки стягащи чорапи или всички са плътни?
Тези дни пътувах с кола няколко пъти за по 3-4ч.и бях решила ,че ще си ги сложа,но толкова запарващи и стягащи ми се видяха,че не ги изтраях и бях без тях 🥵
Има принципно и тънки и с отворени пръсти, но не знам кои марки се предлагат в България.

# 89
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 869
Какво бихте ми препоръчали - за мазане и  таблетки? Имам проблем с вените, предстои ни отпуска, но не знам дали ще ми стигне времето, за да отида на съдов хирург в България. Тукашното джипи ми препоръчва хладки бани и да вдигам краката на високо. Неща, които правя и без това. И да си купя от аптеката стягащи чорапи. И толкова.  Имам планиран доплер за края на ноември тук.

Общи условия

Активация на акаунт