След Коледа е тук и Новата Година, за всекиго от нас МАРТенче ще има!

  • 17 183
  • 293
  •   1
Отговори
# 60
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
 МНого е хубаво, че си обсъждате колички и то хубави. Нашите възможности се простират само до Чико и Бертони. Не че не мога да отделя двойно повече пари, но май предпочитам да ги инвестирам в нещо друго. Ще си вземем и столце за кола. Но още нищо не съм оглеждала, че подочух, че новите каталози на тези колички излизат февруари.

# 61
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
 ПРеди 5 мин. си гледах корема на голу и ми се стори , че за 1 ден е пораснал многоо. Той по принцир не е от най-големите, но сега ми се видя огромен. Е, зарадвахму се и то много!!!!!

# 62
  • Мнения: 337
здравейте и от нас ,вчера ни идваха на кръсник и понеже само 3 пъти сме ставали такива  стана малка тумба +2 дребосъка ,пълна лудница като ги гледах как дивяха почнах да се притеснявам че няма да издържа психически Mr. Green незнам след няколко години и другите 2 двойки като си народят по 2-3 деца как ще ги сабирам  #Crazy
иначе за коликите пак да кажа "Стопацид" подходящо е за бременни и на мен за сега ми помага ,след като вече сода к.мляко и тн не действат
а количка последно тази http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 7/products_id/329 ми хареса и по описание е идеална само че никаде не съм я виждала във вн

хайде хубав ,слънчев ден на всички Hug

# 63
  • Мнения: 1 467
morgause, аз ако купувам Peg-Perego ще е без зимен кош, само със седалка, чиято облегалка пада до легнало положение. А ти заглеждала ли си се майките в метрото какви колички карат? Защото ако това е един от основните критерии, може би практиката ще покаже най-добре кой е подходящия модел за теб. Аз от известно време като видя майка с количла по улиците почти винаги се заглеждам да видя с каква количка е, как ми се струва, че вози и т.н. Само дето още не съм започнала да ги анкетирам доволни ли са, или не  Joy

Заглеждам се и още как, тук май почти всички майки имат Пег-Перего:)
Ариа на Пег-Перего, казват, че е много много лека, но не знам дали има кош, аз аз бях решила да си купя и такъв за първите 3 месеца, за дългите ми разходки:)

# 64
  • Мнения: 907
morgause, tи под "кош" имаш предвид зимен кош, а не столче за кола, нали?
Aria-та доколкото знам не пада до напълно легнало положение и в моя каталог (това е новия) е дадено, че може да се сложи само столче за кола, кош - не. Иначе е 5,8 кг Peace Другата по-лека е Pliko X Lite - 6,3 кг, но и на нея може само столче за кола. Мисля, че най-лекият вариант, на който може да се сложи кошче, е Pliko P3 - 8 кг. Другият вариант е Centro Completo - 9,3 кг, но както споменх на много добра цена, поне тук в БГ.
f_5pm, аз тези дни се надявам да отида до един магазин, в който уж имало всички модели на Quinny (и аз се загледах в този модел, цената наистина е добра Peace ) и ще споделя мнение за как е количката наживо. Въпреки че най-добре е човек сам да си види, всеки има различни критерии.

# 65
  • Мнения: 1 004
За хряна аз го ядох в този вид: настърган хрян, слагаш оцет и сол и вода да си плува в това. И ядеш хрянчето. Мисля, че така му се убива лютивото, иначе е много лют.

При мен и двата пъти бебетата си мърдат често и не се притеснявам. То, каквото има да става ще става...едва ли можем да направим нещо освен да сме спокойни. Hug

А моят корем този път определено е по-голям Shocked

Аз хич и не ви чета писанията за количките, понеже нищо не разбирам, но да ви кажа каква си купих аз - от продавалника, втора употреба на Пиер Кардин за 30 лв от една мама тук. Това е количката, която ме устройва идеално за панелката - лека, с 4 въртящи се гуми, с обръщаща се дръжка.
И така реших проблема  Peace  Grinning

# 66
  • Мнения: 907
Гери, благородно ти завиждам Simple Smile Ама то всеки си пато от главата (себе си имам предвид smile3555 ). Аз май съм от онези майки, благодарение накоито търговците си хранят семействата  newsm78 . Е, някой ден може и на мен да ми дойде акъла в главата (като порасна hahaha )

# 67
  • Мнения: 337

f_5pm, аз тези дни се надявам да отида до един магазин, в който уж имало всички модели на Quinny (и аз се загледах в този модел, цената наистина е добра Peace ) и ще споделя мнение за как е количката наживо. Въпреки че най-добре е човек сам да си види, всеки има различни критерии.

хайде ще чакам да кажеш как е на живо

Това е нашата количка и става от новородено докато започне да се движи самостоятелно без количка.
http://www.quinny.nl/images/popup/fre_3xlc_2148navy.jpg

Няма толкова мултифункционален кош, като този, а постоянно разглеждам и други марки.
Той става съвсем хоризонтален и може да се затваря отпред, като зимен - това, което пада към краката се вдига и закрепя към борда. При по-голямо дете, пък може да се изправи хоризонтално, да не му висят краката като заспи. Облегалката се чупи на 4 нива, докато стигне 90 гр.
Целия гюрук може да се свали и да стане съвсем лятна, само на седалка. Може и да се свали само половината и да остане само сенника, който се чупи на 180!!! градуса, така, че е абсолютно излишно да се купува чадърче. Той може да стигне от зад главата, чак до краката на детето, в зависимост от местоположението на слънцето.
При дете над 6 месеца, което може да сяда, в седнало положение на количката гюрука може да се изпъне като каска над цялата количка, така, че ако си забравиш дъждобрана, при дъжд, детето може да остане съвсем сухо, от главата, до краката, включително.
Естествено, коша може да се слага с гръб и лице. Много е удобна функцията комбинация на шасито със столче за кола, за което има приставки към количката. Има и приставки за зимен кош, който според мен е абсолютно излишен за този модел.
Мисля, че е излишно да споменавам, колко е маневрена, то и личи, а също и лесното и бързо преодоляване на подлези стъпало по стъпало, без нужда от чужда помощ.  Grinning
това от една мама ползвала същата ,на мен ми звучи идеална Heart Eyes

# 68
  • Мнения: 1 004
Гери, благородно ти завиждам Simple Smile Ама то всеки си пато от главата (себе си имам предвид smile3555 ). Аз май съм от онези майки, благодарение накоито търговците си хранят семействата  newsm78 . Е, някой ден може и на мен да ми дойде акъла в главата (като порасна hahaha )
Peace
Всеки си има някакви приоритети за количка. Аз комбинирата понеже ще я ползвам малко и както този път ще мина на лятна количка преди годинката, затова не ми трябва кой знае какво. Иначе ми става много тежко - не мога да я вдигам като бебето натежи.
Но ако искаш нещо за по-дълго време и много леко за управление и с разни екстри си е друга работа Simple Smile

# 69
  • София
  • Мнения: 8 286
f_5pm, от страницата на Неделчев, това са магазините, които може да има във Варна Quinny-та,
Детска стокова борса БЕБЧО ул. “Студентска” бл. 4 тел. 052/30 27 30
Депо Бебе Център ул. “Георги Бенковски”, бл.64 тел. 052/604 194
Ние ходихме в събота до Baby Nova в Павлово и имаше много колики, е основно Buzz и кошници Cabrio. Искаше ми се да видя наживо Сити-то но имаше само в сиво. Казаха ми че в края на февруари чакали стока, но не можело да си заявиш цвят на поръчка (не винаги можело да се изпълни затова не приемали), каквото има това  Sad

gertrudka, януарската мама е още 2в1 и ми е обещала до 9ти да са още така(термина й е 21), че трябва да ходим на у-ще 9 м заедно. Като гледам количната на Премама не трябв д е съвсем без амортисьори newsm78, струвами се подобна на Пикапа (изглеждат ми подоби поне на това което гледам в каталога). А там предните амортисьори са в пласмасите с които се окачват гумите, а в и задните има... приспивала малкия доста време в количката със странично друсане до 1,5 г. 

# 70
  • Мнения: 1 467
Мами, говорихте ли вече с гинето си на последната ехография /на третото тримесечие/ какъв тип раждане ви препоръчва?

# 71
  • Мнения: 1 467
morgause, tи под "кош" имаш предвид зимен кош, а не столче за кола, нали?
Aria-та доколкото знам не пада до напълно легнало положение и в моя каталог (това е новия) е дадено, че може да се сложи само столче за кола, кош - не. Иначе е 5,8 кг Peace Другата по-лека е Pliko X Lite - 6,3 кг, но и на нея може само столче за кола. Мисля, че най-лекият вариант, на който може да се сложи кошче, е Pliko P3 - 8 кг. Другият вариант е Centro Completo - 9,3 кг, но както споменх на много добра цена, поне тук в БГ.
[

За тази ли говориш?

http://www.newbabyland.com/Immagini/10764g.jpg

Тук е 559 евро...

А има една за 360, която изглежда ето така и не се разглобява:

http://www.newbabyland.com/Immagini/10991g.jpg

Но тежи 10 кг.

# 72
  • Мнения: 907
morgause, на първата снимка e Pliko P3 Nacked Modular System, тя включва и трите части в цената си, плюс чантата. Втората мисля, че е Pramette, на която й се обръща летния кош. Аз говоря за друг вариант, при койto летния кош не се сваля, а столчето и зимният кош се монтират върху него. Съответно и се купуват отделно.
Ето това е първата (Плико П3):
http://www.linea58.it/pegperego/page.php?sid=ecdfa26ac5b57748e0c … 00000097&cl=N
А това - втората (Чентро):
http://www.linea58.it/pegperego/page.php?sid=ecdfa26ac5b57748e0c … 00000101&cl=N

Мама на слънце, аз май почти се отказах от Премама-то  newsm78 , така че твоята приятелка да не бърза Wink . Така де, задължения е поело момичето за другата седмица Simple Smile

# 73
  • Мнения: 339
Благодаря ви gertrudka  и morgause за мненията за Кико Simple Smile
Аз май в момента пак съм на вълна Грако, но да видим. Все още не е последно решение. Като стоя по цял ден у нас  постоянно чета мнения и отзиви и си сменям предпочитанията Simple Smile
Приятна вечер Wink
Simple Smile

# 74
  • Мнения: 2 122
Аз да се оплача, вече два дни обикаляме да търсим количка и се оказва, че в нашия град точно на едно място има Quinny и то не модела, който ние искаме. Да не говорим, че мястото е Premaman, където по подразбиране са надути цените- 1410 лв. струва Quinny Buzz единствено с чанта и чувалче, като едва ли не изкарват че дори дъждобрана трябва да си платим /води се екстра към количката, а навсякъде пише, че количката се доставя с него/. Остава ми поне резервен вариант кумувете на майкини, които държат най- големия магазин за такива неща тук да се навият да ми поръчат това което искам, или минаваме на вариант Чико триколка с кошче за кола.

Общи условия

Активация на акаунт