Домашното насилие – тема №4

  • 95 382
  • 1 812
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6 308
Винаги съм казвал, по добре счупена мебел от колкото нечия глава

# 91
  • Мнения: 5 940
Мен също ме плашат хора, които започват да трошат и чупят...... какво е това? Ако удря стената, значи има голям проблем с гнева и реакциите, неминуемо може този гняв да прехвърли обекта си, никой не е казал, че винаги ще бъде неудушевен предмет. Биха ме плашили такива хора, изобщо не е нормално човек да се страхува нещо да каже, да сподели, да изрази себе си и мнението си, защото отсреща някой може да се ядоса... ами не е нормално това.

# 92
  • Мнения: 6 895
Аз мисля, че не става въпрос за хора, които често се гневят до такава степен или до такива, които го правят нарочно с цел да смачкат другия /както примера с лещата, чашата с вода, праха и тн./, а се има предвид еднократна проява при някакъв сериозен конфликт. Има голяма разлика.

# 93
  • София
  • Мнения: 19 485
Понякога на хората, които лесно се ядосват, лесно им минава. И не се знае кое е по-добре - такъв или някоя тиха вода, който ще си трупа гнева и накрая ще удари веднъж, ама качествено, та другият да не стане...
А има хора, които не просто си казват мнението, а дуднат постоянно - като китайската капка са

# 94
  • Мнения: 5 940
Понякога на хората, които лесно се ядосват, лесно им минава. И не се знае кое е по-добре - такъв или някоя тиха вода, който ще си трупа гнева и накрая ще удари веднъж, ама качествено, та другият да не стане...
А има хора, които не просто си казват мнението, а дуднат постоянно - като китайската капка са
Да и това го има, просто да си спори и да се развика, а не да почва да блъска по нещо, когато се ядоса. Аз съм такъв човек, бързо настръхвам и след 5 минути ми е минало, но никога не ми е хрумвало да се нахвърля физически на някого.

# 95
  • Мнения: 6 308
Тихите води са по опасни, този който трупа и таи в себе си дълго без външни признаци може отведнъж да се отприщи и да стане кошмар. Аз викам, псувам, в някои случаи блъскам, на другия ден може да не помня за какво.

# 96
  • Мнения: 1 194
Забелязали ли сте как точно такива калпави индивиди, склонни към насилие и необещаващи никакво приятно бъдеще, винаги имат поне една или две жени, поне две или три деца. А разни Душко-Добродушковци си остават ергени, непожелани от никого, цял живот.
Питам се, защо нашият пол сме такива патки.

# 97
  • Пловдив
  • Мнения: 469
Забелязали ли сте как точно такива калпави индивиди, склонни към насилие и необещаващи никакво приятно бъдеще, винаги имат поне една или две жени, поне две или три деца. А разни Душко-Добродушковци си остават ергени, непожелани от никого, цял живот.
Питам се, защо нашият пол сме такива патки.
Този феномен също има своето обяснение и то неведнъж е описвано в темата.
Насилниците в началото са невероятни! Жената е обсипвана с комплименти, внимание, обожание (love bombing мисля, че беше термина). Тези мъже бързат за всичко -за заживяване заедно, за брак, правят детето почти веднага. И тогава, когато жената стане зависима с малкото бебе, се почва кошмара. Изтърпява известно време и (понякога) намира сили да го напусне.
Става най-мразената жена на света (тя и преди напускането е била мразена, но след това ада се излива върху нея).

След нея среща нова жена (или хваща някоя от любовниците, които почти винаги присъстват), разказва ѝ каква жертва е бил на предишната жена, каква к*ва безобразна е тя и колко влюбен е в новата жена . И филма започва отначало.
Неслучайно винаги се повтаря да следиш внимателно как говори за бившата си жена.

# 98
  • Мнения: 6 308
По агресивните мъже са по привлекателни на жените подсъзнателно, вдъхват сила, кураж, самоувереност. Ся не всеки от тях би се превърнал в насилник, но по често са възможни такива прояви.
От друга страна има много девствени програмисти на по 30+, материално осигурени и с добри доходи, кротки, свити и отнесени. Незнайно защо никога такъв не е опция?

# 99
  • София
  • Мнения: 13 121
Защото "душко-добродушковците" често не смеят да действат с жените, докато другите нямат този проблем. Разбира се, не всички "мъжкари" са насилници, а понякога много добричките крият комплекси, които по-късно също избиват точно в посока насилие.

# 100
  • Мнения: 2 226
а по отношение на въпроса с алкохола, дали алкохолизъм се отключва.
Да.
Баща ми на младини не е пиел… после малко по малко
След 35 всеки ден до състояние под масата


Но никога не е проявявал агресия, слава богу.

Това дето RF го казва и за мен важи, избухвам бързо, паля много, след 1 час ми е минало.


Наистина и аз все още се чудя, как да разпознаеш насилник преди да те е вързал.
Колко време му трябва да се “изяви” ?

# 101
  • Мнения: 6 895
Не е необходимо да се "изявява", за да го разпознаеш. Просто трябва да се обръща внимание на "малките" уж подмятания в стил "с толкова къса рокля ли ще излизаш" "за кого се гримираш на работа" "защо ще излизаш с приятелки на бар" "миенето на чинии е женска работа" " жената да си гледа домакинството" "жената трябва да слуша мъжа" "приятелките ти са зависливи ку*ки" и всякакви такива подмятания, които ясно разкриват патриархално-комплексарския начин на мислене на тези индивиди. Също и ревността е голяма червена лампа. Това се сещам, но сигурно има още. И тези неща се виждат още на етапа на срещите, ако знаеш как да завъртиш разговора, за да разбереш какво мисли по някои въпроси. И като чуеш нещо такова, ставаш и си тръгваш.
Оххх сетих се за една моя първа среща. Нещо стана на въпрос за съквартирантките ми и миене на чинии и онзи се изцепи "ми аз не си представям да имам жена вкъщи пък да мия чинии" ... станах и си тръгнах, там на момента, дет се вика "тенк ю, ама друг път" Joy

# 102
  • Мнения: 2 226
и аз така бих реагирала Grinning
Честно казано, не съм срещала до сега такъв мъж,ако ми каже такова нещо, сигурно ще си помисля, че се майтапи


Примерно с моя се закачаме така “Що се гримираш за работа?” “Ми колегата е много хубав, за него”.

# 103
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 344
Когато насилника усети,че жертвата е влюбена,тогава започва да я манипулира.

Ревност-това е само повод за налагане на ограничения.

Първо я отделя от приятелки,а после и от роднини.
На приятелките намира кусури-,,Тази е к..а,, ,,Тази само те използва,, ....
След това се изпокарва с братя,сестри ,родители на жертвата,като обикновено той предизвиква конфликтите.
Целта е жертвата да остане сама и да няма подкрепа от никой.
И тогава започва физическия тормоз.
Когато жертвата  осъзнае,че трябва да потърси помощ,тя просто няма към кого да се обърне,защото е прекъснала контакт с всички.

Естествено повечето родители биха помогнали на дъщеря си даже и да са били скарани...но жертвата се срамува да се върне при тях..

# 104
  • Мнения: 6 308
и аз така бих реагирала Grinning
Честно казано, не съм срещала до сега такъв мъж,ако ми каже такова нещо, сигурно ще си помисля, че се майтапи


Примерно с моя се закачаме така “Що се гримираш за работа?” “Ми колегата е много хубав, за него”.
Аууу тук според някои форумни драмакуин трябваше да настъпи края на света.
И ние с моята си говорим така, примерно новия колега е много готин, при мен пък коя мацка ми е харесала и така.

Общи условия

Активация на акаунт