Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 63

  • 18 270
  • 753
  •   1
Отговори
# 690
  • Paris, France
  • Мнения: 14 238
BFF_, обясненията бяха за тебе. И за dolce имаше уточнения. Към Магдена, която чете, но рядко пише, се обърнах отделно, след обясненията. Викам си, така и така става дума за ОГТТ, дай да ръчнем и Магдена 🥳, ако не за друго, да си отдъхне и да спре да ни чете мизериите 🐷. Тя обясненията ги знае.   

Не ходя гладна и нервна като ям ВХ. Нервите и глада са от инсулина и скоците на КЗ, а с времето те се пооправят. Както казах, ако не са минали 4-5 месеца от стабилизиране на новото тегло, нямаме намерение да ядем ВХ, то ОГТТ е излишен.

# 691
  • Мнения: 32 245
Много ме дразните с тия пици.
Трябва скоро да спретна. Ама аз все постни ги права. С 2-3 вида сирена.
Че колбасите все боклуци, то няма читав салам, луканка и т.н. Може би другия път мисля да взема кренвирш без консерванти и да сложа.

# 692
  • Мнения: 33 428
Аз правя "лазаня" със сос болонезе и патладжани /вместо кори/😅 последно 2018 готвих такова нещо, ще видим сега как ще е. Аз тука последните 2 години ям повече патладжан, преди не обичах.

# 693
  • Мнения: 27 737
Елора, можеш спокойно да сложиш отгоре и кайма, яйца, домат, печени чушки, гъби, песто...🙂 Иначе не е толкова трудно да се намери прошуто или Хамон, които да стават. Рядко използвам колбаси (тип луканка най-вече или шунка) и обикновено е точно върху пицата.😊
"Лазаня" и аз отдавна се каня да правя...

Последна редакция: ср, 03 май 2023, 22:37 от dolce miele

# 694
  • Мнения: 948
Е, то тази лазаня повече прилича на гръцка мусака. Вместо бешамел, запичате със сирена отгоре, ако нацелите и подправките, си е баш това.

# 695
  • Мнения: 33 428
Ми то подредено като лазаня😅 в соса има босилек 😅
Аз мусака правя с тиквички 😅

# 696
  • Мнения: 1 052
И аз да кажа, че много трудно ми беше да набавя толкова въглехидрати, без десерти.
Свикнала съм без тях и голямо чудене и смятане беше, за да ги докарам до 150 гр.
В
Закуската беше най-лесна - един банан 40 гр. В.

В крайна сметка май се оказа, че не съм яла достатъчно въглехидрати. .

Не съм качила кг, но ми беше тежко и не ми се ядеше.

# 697
  • Мнения: 4 606
Елора, аз взимам за пицата една шунка от Лидл Pik Pok. Много е хубава, вакуумирана е. Ако не е шунка, слагам прошуто. Друго, което слагам е домати, кашкавал, гъбки, понякога някоя чушка, но винаги има месо. Аз съм си месоядна, казвала съм, без мръвка немой се наям Laughing А и дори да сложиш нещо с повече консерванти, то ще е 1/3 от всички продукти отгоре, а и не правиш пица всеки ден. Та мисля, че няма да ти е проблем това. С кайма и печени чушки, както е казала и Долчето също става много хубава. И така съм правила.
Аз току що се налапах хайдушката. Одеве минах през Лекси /това са пловдивски хипермаркети, в които обожавам да ходя/, купих вратни пържоли и набарах много хубав алабаш за по 1,50 броя. Ама голяма глава към половин кило. Направих си го на фалшиви картофки и стана невероятен направо. Турих му малко зехтинче, чесън на прах, червен пипер, сол и съвсем малко черен пипер. Останалото го свърши бай Желязко фраера. От вчера имах останало 1 каренце, ама не ми стигна и си отрязах половин пържола от врат.
Скрит текст:

# 698
  • Мнения: 13 359
Алабаш толкова рядко намирам, а така да обичам... Никакъв шанс да стигне до готвене при мен, хеле пък ако имам само 1-2 бройки. Изяждам си ги като заек! Joy
За пица и от сорта си мисля че домашната ми шунка дето си правя във фурничката ще стане и тя. Бях правила количество и замразявах на по-малки парчета да си вадя по малко. Не че е много работа правенето но престоява с дни и трябва планиране.

# 699
  • Мнения: 4 606
В Лидл почти винаги има алабаш.

# 700
  • Мнения: 13 359
И като ходех редовно там, сравнително рядко съм намирала, явно не е съвсем еднакво зареждането в различните филиали. Като отидех в последния един час преди да затворят ясно че ще е оскубано при зеленчуците, но и в друго време същата работа... Поне филиалът който ми беше близо. Ама то сега нямам ни един под ръка, кой знае кога ще стигна до някой от тукашните да ги видя как са.
И пак бих си изяла алабаща суров, голям деликатес ми е 😆 На резени и само малко сол му ръсвам, даже и не го правя на салата или нещо.

# 701
  • Мнения: 32 245
Ex, с кайма наистина.
И то готова. Примерно конско кюфтенце взимам и си нареждам + доматки, моцарела, кашкавала , чушчици червени печени.
Мда, скоро ще се вихря Grinning
Аз също блата го пека малко преди да сложа нещата отгоре, че иначе не се получава добре.
Поне на старата фурна. С новата не знам. Това за пици с кето тесто.
За старите пици не съм правила от 10 години и не помня.

# 702
  • София
  • Мнения: 5 881
Много ме дразните с тия пици.
Трябва скоро да спретна. Ама аз все постни ги права. С 2-3 вида сирена.
Че колбасите все боклуци, то няма читав салам, луканка и т.н. Може би другия път мисля да взема кренвирш без консерванти и да сложа.

Ще си направиш пиде или лахмаджун. Или такос. Simple Smile

Аз правя лазаня с тиквички вместо кори. Вместо бешамел - сметана, извара, яйце. С плънка от телешка кайма и домати.

# 703
  • Мнения: 4 606
С риск да прозвуча като индианец, лазаня никога не съм яла 😊 Ни кето, ни мето, ни стандарт. Все съм я свързвала със спагети, а те са единственото тестено нещо, което не обичам. Та вероятно затова. Ще разгледам да видя що е то лазаня и ще има ли тя почва у нас

# 704
  • Мнения: 13 359
Ами то си е паста с не един ами два соса, че и с доста сирене - не си далеч от истината. Между тия всичките благини (рагу Болонезе, бешамел, сирене) има пластове кори дето са си баш макаронени ама плоски за по-лесно, после това опечено цялото. Режат го както мусака като поизстине малко.
Точно корите заменят с филии патладжан, тиквичка, че май и със зелеви листа за да стане режимно. Бешамела не знам с какъв бъркоч го заменят вече, такова никога не ми е хрумвало да правя. Ни преди, ни на режим. И то не щото патладжаните ги ям колкото и рибата, просто ме мързи 😆 Яла съм в единични случаи, вкусно е иначе и ако някой си е направил всичкия този труд за да ям аз, не се мръщя. Но е ужасно тежко ястие дори и за добро прасе като мен. Аз, дето трудно ще ма чуете да се оплаквам от лошо храносмилане, подуване и прочие, трудно го обработвам точно това. Иначе веднъж на година-два дето съм яла, хич не ми е че съм изяло истинското с пастата.

Общи условия

Активация на акаунт