Пациенти на Д-р Александър Калчев

  • 25 044
  • 511
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 1 434
Ако имаш предвид допълнително осигуряване - някои фондове не възстановяват разходи свързани с репродуктивни проблеми. Имат си го в техните правилници, следват си правилата хората. Няма как да мине като жест.

Този микробиом ЕММА тест ли е или просто ендометриална биопсия?

# 151
  • Мнения: 61
Jalana, какъв ти беше случая, всичко ти излезе в норма от имунологичните изследвания ли?
NadezhadaML при Михайлова не те ли прати той, защо тя ще ти казва какво да правиш?
С него контакта е само на място, да, но аз като съм звънила с въпрос на рецепция, ми казват ще питаме доктора и връщат обаждане.

Последна редакция: пн, 28 авг 2023, 22:57 от Sunny+

# 152
  • София
  • Мнения: 1 434
Сама си записах консултация при доц. Михайлова.
Имам 2 неуспешни трансфера и това беше едно от нещата, които ми назначи за търсене на причина за неуспех, другото бяха някакви имунологични кръвни изследвания след овулация, които да трябвало да пусна само в имунологичната лаборатория на Александровска. (Има и други лаборатории.)
Все пак хистероскопия трябва да се назначи само от гинеколог.
Общи приказки си бяха, лично за мен не беше полезна консултацията, хем нямах очаквания, хем се разочаровах.

# 153
  • Мнения: 846
Jalana, какъв ти беше случая, всичко ти излезе в норма от имунологичните изследвания ли?

Както споменах, имала съм неуспешни бременности, иначе имунологичните излезнаха сравнително добри да, не се уточни причината да са те...

# 154
  • София
  • Мнения: 5 549
Момичета,аз преди година пусках микробиологична биопсия и всичко беше в норма.
НО сега покрай историята на една приятелка се замислих дали случайно тази микробиологична биопсия на д-р Калчев би хванала някакъв хроничен процес,нещо,което си дреме в матката и чака по време на бременност да падне имунитета и да започне да прави бели?
Някой говорил ли го е това с доктора?Хронични възпаления дали хваща?

# 155
  • Мнения: 72
Момичета. Д-р Калчев изписвал ли е лекарства от типа на дуфастон, примолут нор и утрогестан?

# 156
  • Мнения: 1 199
Да, за примолут нор знам.

# 157
  • Мнения: 97
Здравейте, момичета

Аз съм леко разочарована от стратегията на доктора Sad След прегледа д-р Калчев ми назначи противозачатъчни и после Летрозол и успоредно с това изследвания за антифосфолипиден синдром. Там се оказаха Free Protein S. Lupus Anticoagulants и Lupus Sensitive aRTT доста извън референтните стойности. Преди малко имах консултация с д-р Тончев, като първият му въпрос беше "Приемали ли сте тогава някакви хормонални лекарства". Иска да повторим изследванията, понеже може да са компрометирани. Ами бясна съм...Защо няма никаква координация в действията. Излишно е да обяснявам, тези изследвания ми костват 4 часа път отиване и връщане до друг град, пари, почивен ден, време до началото на следващи опити.... Мислех, че стъпчица по стъпчица ще вървим заедно към заветната цел, а то..до момента никакъв напредък, нито с имунолога, нито с изследванията. Ако ходех при обикновен гинеколог нямаше да възлагам кой знае какви надежди на него, но нали за това чаках 4 месеца за преглед при доктора Sad

Съжалявам, ако повлияя негативно на някого, наистина имах нужда да споделя. Най-малкото може да помогне на някого, изследванията за антифосф. тела се правят, когато не приемате противозачатъчни, здрави сте и не сте в цикъл

# 158
  • Мнения: X
За съжаление малко заприличва на печалбарство.
Знам, че се правеше там ин витро, обаче след проучване се оказа, че не. Изненадах се чак. Освен това, малко ми е тъпо, но попаднах на доста негативни мнения и като че ли ме разколебаха.
И друго - защо са толкова скъпи там консултациите за хематолог, за имунолог, сравнение с Александрвоска болница и Св. София, където работи доктор Тончев?

# 159
  • Мнения: 608
Съжалявам за разочарованието ти, Red Sparrow. Битка ни наистина не е лека и имаме нужда от качествени и човечни специалисти в нея.
А за тези цени в клиниката, наистина се очаква много повече!

# 160
  • Мнения: 3 284

Знам, че се правеше там ин витро, обаче след проучване се оказа, че не. Изненадах се чак.
Никога не се е правило инвитро в медицинския център на др. Калчев. Той правеше инвитро преди години в съвсем друга клиника, не знам какво толкова те е изненадало
Сега като виждам как се обърнаха нещата със заетостта на клиниките, може да потърсите др. Сигридов за подготовка за забременяване или откриване причини за множество аборти. Той вече изобщо не е натоварен, но и там нещата са печелбарство, еднакви изследвания, хистероскопии и терапии, и също ще ви излезе минимум 2000 лв. Общо взето навсякъде сме клиенти, а не пациенти. Сякаш е въпрос на късмет къде човек ще имам успех

Последна редакция: чт, 07 сеп 2023, 21:48 от AlisonParker

# 161
  • Мнения: X
Все тая, защото е ясно, че имам предвид самия Калчев.

# 162
  • Мнения: 97
Калчев не мисля да го сменям, нямам сили да ходя при друг и хайде всичко отначало. Не съм и от София, така че нямам възможност да обикалям различни доктори и да преценя кой е моят.
За мен също е фрапираща разликата в цената на консултация на специалисти, когато е към мед. център на д-р Калчев и когато са към друга болница.  Но да кажем,че и това ще преглътна. Силно ценя и уважавам знанията и компетентността(надявам се) на доктора, просто такива неща правят впечатление и като се натрупат 2-3 неща и почвам да се чувствам като будала... Дано греша и просто емоциите да ми идват в повече.

# 163
  • София
  • Мнения: 5 549
Силно ценя и уважавам знанията и компетентността(надявам се) на доктора, просто такива неща правят впечатление и като се натрупат 2-3 неща и почвам да се чувствам като будала... Дано греша и просто емоциите да ми идват в повече.

Пациент съм на д-р Калчев още от момента в който беше в болница Малинов.Помогна ми да премина през доста труден момент ,не бях с репродуктивен проблем.
Миналата година със съпруга ми решихме да имаме второ дете и първото нещо,което направих е да мина през д-р Калчев ,който вече си беше в новата клиника.
Изненадах се, че ме помнеше, зарадвах се,  че не е загубил човешкото в себе си, видях същия позитивен и добър човек, както преди 7 години.Отното готов да помогне.
 Имам истмоцеле от секциото,ако искаше да ми вземе парите,веднага можеше да ми предложи хистероскопия, той директно каза, че няма нужда. Ако беше за парите,отдавна да съм в схемата.Има за какво да се хване при мен.

# 164
  • Мнения: 109
Здравейте, момичета!
Преди транфер в Мемориал, ми назначиха хистероскопия с надраскване. След като попитах дали мога да направя процедурата в България, турските лекари ме насочиха към д-р Калчев. Звъннах днес, но до 18.09 няма кой да ми даде повече информация, тъй като клиниката е в ремонт.
Много ще съм благодарна, ако някой, правил ХС+надраскване сподели ориентиривъчна цена, как минава процедурата, ползват ли венозна упойка? В Мемориал се разглезих и вече търся упойка за всичко, че нерви не ми останаха... Благодаря ви предварително Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт