Пациенти на Д-р Александър Калчев

  • 22 974
  • 481
  •   2
Отговори
# 165
  • Столицата на "Второто българско царство"
  • Мнения: 250
960 лв платих август. Дадоха ми глобули и промивка, по схема, няколко дни преди процедурата. Самата манипулация отне около 15 мин, бях с обезболяващ гел. Имаше диакомфорт, но нищо по-силно и страшно. Беше офис хистероскопия. През цялото време гледах на монитора и д-ра обясняваше стъпките.
Доволна съм

# 166
  • Мнения: 58
Хистероскопията беше към 1000лв мисля (от толкова процедури вече не помня точно). Слага упойка вътрематочно, достатъчно е, усеща се като болезнена менструация.

# 167
  • Мнения: 1
Аз също съм изключително недоволна от Калчев. Имам чувството, че на всички назначава едно и също, прави им едни и същи процедури. Никаква индивидуалност, никакъв холистичен подход. Разпраща ни из всичките специалисти в центъра му. Дава едни и същи добавки и задължително Профекунд. За хистероскопиите му се носят легенди - негативни, разбира се. Ясно е, че има договор с Турмед, тъй като всички пациенти, минали от там, биват насочвани към Калчев. Защо ли? Пиша го като жена, минала по този път. За щастие отидох при друг лекар, който дали случайно или не, ми реши проблема сравнително бързо. А и това да плюеш по “конкурентните” лекари, и да ги клеветиш и обиждаш пред пациента, е меко казано абсолютно непрофесионално и грозно! А той на моите прегледи само това правеше!
Прочетох и препоръка за Сигридов. Надявам се да се шегувате. Сигридов никога не е подготвял за бременност. Имам толкова познати, минали при него за такава подготовка. После ги разпращаше при различни лекари. Първо при Калчев, после при Ковачев, а сега не знам. Само чувам, че пуска все повече и повече изследвания и държал да се правят в Синево. Има и други лекари.

# 168
  • Мнения: 3 198
Нито Ковачев, нито Калчев, нито друг работят при Сигридов, та вече се принуждава сам да си прави нещата 😁 А иначе точно той плюе за другите лекари пред пациенти,  Калчев не мога да повярвам, че би го направил. Не знам какви договори с кой има, но е факт, че го препоръчват от различни болници в Турция (чак пък с всички да е успял да се договори 🙄) И от Украйна също насочват към него българските си пациенти.
Не ме разбирай погрешно, щом си недоволна е нормално да се оплачеш. А относно последното ти изречение, да има и други лекари, но поне споделяй с имена, за да може който тепърва ще чете тези теми, да си прави изводи къде да ходи

# 169
  • Мнения: 79
Аз лично разказах на Калчев за мой фрапантен случай и непрофесионално отношение от негов колега, като казах поименно кой е той. Неговият отговор беше - “Важно е сега да мислим позитивно, тези неща нека да си останат в миналото”. Не си позволи да отговори, а вероятно е имал мнение, тъй като въпросният специалист се води от сравнително добрите (Персенска). Нямам все още много впечатления, но това конкретно много ми хареса в отношението му.

# 170
  • Мнения: 273
Здравейте, аз правих инвитро в Турция при лекар в частен кабинет, не болница.
Преди това неуспешно такова в Адела при доктор Калчев.
Когато в Турция видяха документите ми от предходни инвитро процедури и когато коментирахме да направя проследяването за трансфер в България приветстваха да бъде при Калчев, защото бяха идвали преди в България и бяха работили с него.
Изразиха добро мнение за него като специалист въпреки че у нас в много от случаите липсва цялостта, която да води до успех в инвитро процедурите. И за съжаление тук се оказва, че на много нива има сбъркани неща като се почне от държавата, минава се през лекари и т.н
Според мен Калчев не с всички има договори, но има доста контакти и популяризира работата си и сред други специалисти, затова идват и препоръките.

# 171
  • Мнения: 58
Здравейте! Някой правил ли е терапия с Интралипид при др Калчев? Интересно ми е  дали изобщо прилагат  Интралипид с Михайлова или само Имуноглобулини (защото Русев май само Интралипид изписва, а Калчев се изрази, че било стар метод).
Михайлова ми назначи Имуноглобулини при + тест,  преди това нищо и се чудя дали да не направя една вливка Интралипид преди овулация (по схемата на Русев се прави преди овулация и при + тест) или ще се стане много…?

Последна редакция: вт, 12 сеп 2023, 12:16 от Sunny+

# 172
  • Мнения: 97
Sunny+ нямам опит с това, но не бих смесвала терапии, по-скоро бих се доверила на един лекар. Или бих задала този въпрос на Калчев/Русев, дори с риск да се разсърди, но не бих предприела нещо на своя глава.

# 173
  • София
  • Мнения: 5 506
Правила съм Интралипид преди 7 години ,когато Калчев беше в Малинов.
 Интралипида беше назначен от Русев, а Калчев беше много 50/50 относно ползите още тогава,не ми го е казвал директно, но дадени ситуации ме карат да мисля така.
Не беше против,но не е и за вливането на всяка цена.

# 174
  • Мнения: 946
Здравейте, мога ли да попитам каква е цената за първична консултация при д-р Калчев и имате ли представа дали в момента записват, тъй като до колкото разбрах са в ремонт?

# 175
  • Мнения: 79
Първичен е 220лв., на линия са от понеделник, но в момента вече вдигат телефона. Аз чаках около 3 месеца за първия ми преглед.

# 176
  • Мнения: 946
Много благодаря за информацията!

Редактирам се, че се сетих да попитам още нещо. След като веднъж сте негови пациенти, т.е. след първичния преглед, пак ли се чака много за последващи прегледи и процедури, ако се стигне примерно до биопсии, хистероскопии...?

Последна редакция: чт, 14 сеп 2023, 16:07 от S.G.C.

# 177
  • Мнения: 133
Най-вероятно вече записват за Януари, обадете се за всеки случай 🌞 аз съм вливала Интралипид, назначен от Русев, честно казано нямаше ефект тогава поне. Чучумишев каза са го влея, Тончев каза, че няма смисъл, при ме реално имаше леко завишена нк клетъчна активност, Тончев каза, че най-вероятно се дължи на аборта, който направих преди няколко седмици( мисед аборт) изчистих се медикаментозно и това може ни е повлияло на резултата.

# 178
  • Мнения: 584
Аз чаках месец и половина след първичния преглед за взимане на материал за биопсия.


Много благодаря за информацията!

Редактирам се, че се сетих да попитам още нещо. След като веднъж сте негови пациенти, т.е. след първичния преглед, пак ли се чака много за последващи прегледи и процедури, ако се стигне примерно до биопсии, хистероскопии...?

# 179
  • Мнения: 97
Аз чаках месец и половина след първичния преглед за взимане на материал за биопсия.


Много благодаря за информацията!

Редактирам се, че се сетих да попитам още нещо. След като веднъж сте негови пациенти, т.е. след първичния преглед, пак ли се чака много за последващи прегледи и процедури, ако се стигне примерно до биопсии, хистероскопии...?

Аз също така. Средата на май първичен преглед, на 24 юли биопсия. Но чакахме цикъл и след това да е минала овулация. След първичен преглед обикновено насочва към други специалисти за допълнителни изследвания. На мен ми е интересно след консултацията с другите специалисти какво следва.

Общи условия

Активация на акаунт