Правилно решение за раздяла или голяма грешка

  • 8 232
  • 190
  •   1
Отговори
# 30
  • Deutschland
  • Мнения: 5 573
Не познавам нито една, която има мамино синче до себе си и щастлив брак.

# 31
  • Мнения: X
Тя го е родила и отгледала все пак, това е велико,

Ха, колко пък велико да е. Ама моля ви се.
Не знам си колко милиарда жени има на тая планета и всяка може да роди, стига да няма проблем.
Не е нещо велико.
Всяка може да роди, но не и да зачеркне следващите минимум 20 години от живота си, за да отгледа.
Не знам какво по-велико може да направи една жена от това да роди и отгледа дете.

Считаш за нормално едно дете да се отглежда минимум 20 години? Да зачеркнеш 20 години от живота си? Леле мале. Това си е дефиницията на патология от страна на майката 🙄

И не, един мъж изправен пред избора трябва да подкрепя жена си, не майка си.

Хваща ме страх като чета някои мнения.

# 32
  • Мнения: 107
Ако беше останала и имахте дете, животът ти щеше да е непоносим. Убедена съм.

# 33
  • Мнения: 15 306
Велика е Мария Кюри. Или Клеопатра. Или императрица Екатерина.
Да роди и отгледа дете може и жена със здравословни и ментални проблеми. За много отглеждането се състои в това детето да не умре съвсем от глад или по случайност, не, че полагат някаква особена грижа за него.

# 34
  • София
  • Мнения: 4 379
Раздялата винаги е правилното решение. Щом има мисли за раздяла значи вече отговорът е "да".



Много ми хареса това!

# 35
  • София
  • Мнения: 13 775
Ако една майка е от тези, които си зачеркват живота, независимо за колко години, от децата им после не може да се очаква нещо добро!
Жена, която зачерква живота си, спешно се нуждае от помощ.
Това ми е мнението. И имам 5 деца, които не ми е отгледал някой друг.

# 36
  • Мнения: 2 005
Мъж, който не обича и не уважава майка си, ще се държи по същия начин и с жена си.
Затова тези с "мамините синчета" имат дълъг и щастлив брак. А ония, дето избират "лошите момчета", после ходят с големи очила и тежък грим, да не им личат синините. Или четем за тях в "криминална хроника"...

И къде в темата видяхте, че той уважава майка си?
Това, че не смее да защити жена си, не е уважение. А липса на характер. Като го тресне кризата на средната възраст и се осъзнае, че мама му е стъпила на врата и не му дава да диша, ще я намрази. Но пак няма да го отнесе мама, а съпругата до него.
   Та авторката да не съжалява, че се е махнала. А това, че се чуди дали не бърка - спокойно. При всяка раздяла го има това червейче, което ти яде мозъка: Дали не сбърках? Всичко ли направих за да спася тази връзка?
   И особено когато си жертва на манипулация( както е в твоя случай) и ти насаждат чувството за вина.
   Ти вина нямаш: за една раздяла са нужни двама. За да е здрава една връзка са нужни Двама( не сам, не трима с мама, не цялата рода).

# 37
  • Мнения: 32 523
Тя го е родила и отгледала все пак, това е велико,

Ха, колко пък велико да е. Ама моля ви се.
Не знам си колко милиарда жени има на тая планета и всяка може да роди, стига да няма проблем.
Не е нещо велико.
Всяка може да роди, но не и да зачеркне следващите минимум 20 години от живота си, за да отгледа.
Не знам какво по-велико може да направи една жена от това да роди и отгледа дете.
Съпруги може да се сменят всяка година. Приятелки - всеки месец или всяка седмица. Майката е една в живота. Мъж, който не обича и не уважава майка си, ще се държи по същия начин и с жена си.
Затова тези с "мамините синчета" имат дълъг и щастлив брак. А ония, дето избират "лошите момчета", после ходят с големи очила и тежък грим, да не им личат синините. Или четем за тях в "криминална хроника"...

Мамините синчета нямат ни щастлив, ни дълъг брак. Това на коя планета го установи. Само една много смотана глупава жена би издържала отровен брак с лигльо и отровна свекърва, която пита - абе ти сина ми задоволяваш ли го?
Айде моля ти се не бъркай уважение с подчинение, манипулация и контрол.
Това че една трътла е родила, не и дава право да се бърка в брака на пълнолетния си син или дъщеря.
Ролята на майката е да възпита и отгледа детето по начин, който след 18 да може да стане самостоятелен.
А не да споделя сексуални подробности за връзката си и разни други простотии да прави.
Така че си вземе патологиите и не ни занимавай с извращенията си.
Такива отровни жени не ги смятам за велики. А за и идиотки. И около мен няма ни един процъфтяващ брак на мамин дришльо. Точно обратното.
И такива простотии - ама аз съм зачеркнала 20 години, не минават. Какво зачеркваш, не ме интересува. Това са твои решения, напълно доброволни. И е слабоумно и просташко това да си родила да го използваш за манипулация. Не е велико драга, слабоумно е. Такива жени са за психиатър. Такива жени са боклуци, не е трябва да се размножават.
Никой никого не кара насила да ражда.
При мен що не минава номера - аз съм те родила, ще правиш каквото казвам.
Ма нямам спомен преди раждане да съм сключвала сделка някаква.
Аре, дадох ти петте си стотинки.

Последна редакция: пн, 24 апр 2023, 08:26 от Елора

# 38
  • София
  • Мнения: 13 775
Относно криминалните хроники.
Евгения беше напъхана в куфара от мъжа си и баща му, докато майка му е прикривала следите.
Предното убито момиче беше пребито от мъжа си и свекървата събирала багажа му и я прескачала, докато е гаснела.
Примерите са все в тази насока, а не за обратното.

Нормалните мъже обичат и уважават майките си, носа научени от същите тези майки да са самостоятелни, да не намесват мама в отношенията със съпругите си и да умеят да направят от двете най-важни жени в живота си приятелки, а не врагове. Но пак в основата е интелектът на майката, която не вярва сляпо, че е направила подвиг, раждайки и запазвайки живо едно дете до пълнолетието му.

# 39
  • Мнения: 794
Всяка може да роди, но една на двеста жени сигурно може да предложи свобода, добро възпитание и истинска обич на детето си. Коментарите са най-голямото доказателство защо хората имат проблеми и не се разбират помежду си като възрастни. Ами защото родителите не са успели да изградят способността у децата си да обичат / възможност и способност са две съвсем различни неща/. Да, велико е да отгледаш, възпиташ и образоваш човек и не става докато си караш по стария начин, т.е хвърляш нещо там за ядене на детето и го оставяш от годинка по ясли, градини и училища повече време, отколкото ти е работният ден. Затова за вас не е велико, защото вие реално не сте от тази категория родители, които действително правят нещо велико - дават свобода и истинска любов на детето, изграждат мисленето му, съответно и бъдещите му успехи като човек, като личност, не просто задоволяват физиологични нужди 20 години. Всъщност, знам че ще се обидите, но не ми пука особено, 90% от родителите не са способни дори физиологичните нужди на детето си да покрият - да му осигурят пълноценен сън, достатъчно разходки навън и движение, хубава храна, здраве, нормално детство. Дори тук са пълен провал голяма част от родителите, излишно  е да започвам да говоря за възпитание, то първо детето не е при теб физически, за да имаш възможността да го възпиташ. Да, ако мисленето е животинско, не е велико, ако детето е завряно по цял ден в класната стая, защото родителят толкова може - не е велико. Ако детето е принудено да копира робския начин на живот на родителите - не е велико. Но вие дори не допускате, че има и друга действителност, че има нормален, смислен живот, че има хора, които наистина обичат децата си / защото повечето ги обичат само на думи/ и искат те да бъдат и като деца, и като възрастни после наистина щастливи и тази обич е свързана с конкретни действия. Най-великото нещо на света е да си способен като родител да дадеш едновременно физическа, емоционална и финансова грижа. Едновременно. Колко такива хора познавате, защото сред стотиците те са единици.

# 40
  • Мнения: X
Заради великите родители е пълно с такива орки по улиците. Както и да е.

Майка, която обяснява колко е велика и саможертвена и как детето ѝ ѝ е едва ли не длъжно до живот и как тя трябва да е поставена пред неговото семейство, според мен е жена с психични проблеми, коренящи се поне в някаква степен във факта, че не е съумяла да си намери и други занимания извън смяната на мръсни памперси.

# 41
  • София
  • Мнения: 13 775
Руми, имаш много погрешно разбиране.
Да се превърнеш в прислуга на детето си не означава да му дадеш свобода.
Аз не работя, децата ми имат пълната свобода да бъдат себе си, но никога не бих твърдяла, че съм си зачеркнала живота. Нито съм забравила, че съм личност и жена. И те са получили и получават много повече от задоволяване на физиологичните си нужди. Дори пълнолетните вече го доказват, защото ролята на майката е да даде крила, а не да върже детето за себе си, втълпявайки му великия си подвиг. Знам, че няма да ме разбереш.

# 42
  • Мнения: 1 257
Съпруги може да се сменят всяка година. Приятелки - всеки месец или всяка седмица. Майката е една в живота. Мъж, който не обича и не уважава майка си, ще се държи по същия начин и с жена си.
Затова тези с "мамините синчета" имат дълъг и щастлив брак. А ония, дето избират "лошите момчета", после ходят с големи очила и тежък грим, да не им личат синините. Или четем за тях в "криминална хроника"...

Тенденциозно и абсолютно невярно. "Щастлив" брак с мамино синче може да има само друга обсебена от контрола  кукувица, която да "отвоюва" великия мъж от примката на маминка, и да му сложи своя Simple Smile Не е като да не познавам такива семейства, но властна жена и подчинен сульо без мнение е много далече от личната ми представа за щастие. Съвсем друг е въпросът, че между "мамин муньо" и "лошо момче" има една цяла вселена от характери, възпитание и поведение, явно непознати на авторката на поста.
В повечето случаи тези маминки-"героини", които зачеркват 20 години от живота си, или нямат партньор до себе си, или вторачени в детето или децата, напълно прекъсват връзката с мъжа си. Такива хора нямат и приятели, нямат и интереси (освен да са в услуга на децата си), и като цяло това е едно доста жалко съществуване, в което няма нищо героично и самоотвержено.

# 43
  • Мнения: X
Да бе, да го отвоюва, по-скоро ще стане трета световна ако една такава снаха се срещне с велика си свекърва 😆 Мисля си от позицията на мъжа по средата, ще е всичко друго, но не и щастлив според мен.

# 44
  • София
  • Мнения: 13 775
Пък и какво е това щастие, което намират тези мамини дечица, когато растат с убеждението, че може да си сменят партньорите като носни кърпи!?

Общи условия

Активация на акаунт