Правилно решение за раздяла или голяма грешка

  • 8 234
  • 190
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Щастието да са до полата на мама!

Съвсем сериозно, тръпки ме побиват като прочета такива мнения и като си помисля, че всеки има право да се размножава. Ужас. Дано това да не е масовият случай.

# 46
  • Мнения: 32 525
Пък и какво е това щастие, което намират тези мамини дечица, когато растат с убеждението, че може да си сменят партньорите като носни кърпи!?

Ми мама така ги е научила.
Жени много, мама е една.

# 47
  • Мнения: 1 474
Руми явно е от жените, които нищо друго не са постигнали в живота, освен да прислужват на няколко деца и затова толкова драпа да изкара всички останали родители като некадърници, че има и наглостта да твърди, че не си обичат децата. Жалка работа, смърдяща на комплекс за малоценност.

# 48
  • INFJ
  • Мнения: 9 733
Майката може да е една и да е велика, но с нея деца и семейство не могат да се създадат. Нейна отговорност е да постави здравословна граница, която ще даде пространство за личен живот на децата й.

# 49
  • Мнения: 141
Руми, много ме разсмя. Далеко съм от мисълта, че ти влагаш такава пишейки как ние си захвърляме децата в образователни заведения(където се образоват,  социализират намират приятели и т.н.), а не им помагаме за "физиологичните нужди".
А сега сериозно. Четейки мнения за майки, които са се пожертвали раждайки ми е ясно, че няма да възпитат(по-вечето) стойностни хора, които да уважават себе си и хората. На такива всеки им е длъжен и все друг е виновен за неуспехите, както в личен така и в професионален план.

Последна редакция: пн, 24 апр 2023, 10:00 от ЕлиСБ

# 50
  • Мнения: 1 340
И според мен решението ти е правилно, сигурна съм че не ти е лесно, дай си време да пострадаш за него, но мисля че си постъпила правилно. Тия с майките си ... не са стока, на всичкото отгоре и да живеете с нея, то ако беше бременна можеше и по-зле да стане. Едно е да обичаш и уважаваш родителите си, съвсем друго е да допускаш да тормозят партньора ти.

# 51
  • София
  • Мнения: 13 775
От наблюденията ми над хора на всякаква възраст - обичайно децата на майки с подобно мислене се женят рано (за да се измъкнат от контрола на мама), развеждат се бързо и се връщат пак при нея (мама), за да си жиевят заедно и да оплюват бившия/бившата и да правят компания на мама, която просто няма друго развлечение в живота, а те са длъжни да са благодарни, че тя се е лишила от живот и е пожертвала щастието си за детето.

# 52
  • Мнения: 7 157
И това мъжът да коментира с майка си как има проблем с ерекцията - извинявам се, ама тук здравословната граница е отдавна мината.

# 53
  • Мнения: 21 771
Принципно е по-добре мъж, който уважава и обича майка си, отколкото д
Всяка може да роди, но една на двеста жени сигурно може да предложи свобода, добро възпитание и истинска обич на детето си. Коментарите са най-голямото доказателство защо хората имат проблеми и не се разбират помежду си като възрастни. Ами защото родителите не са успели да изградят способността у децата си да обичат / възможност и способност са две съвсем различни неща/. Да, велико е да отгледаш, възпиташ и образоваш човек и не става докато си караш по стария начин, т.е хвърляш нещо там за ядене на детето и го оставяш от годинка по ясли, градини и училища повече време, отколкото ти е работният ден. Затова за вас не е велико, защото вие реално не сте от тази категория родители, които действително правят нещо велико - дават свобода и истинска любов на детето, изграждат мисленето му, съответно и бъдещите му успехи като човек, като личност, не просто задоволяват физиологични нужди 20 години. Всъщност, знам че ще се обидите, но не ми пука особено, 90% от родителите не са способни дори физиологичните нужди на детето си да покрият - да му осигурят пълноценен сън, достатъчно разходки навън и движение, хубава храна, здраве, нормално детство. Дори тук са пълен провал голяма част от родителите, излишно  е да започвам да говоря за възпитание, то първо детето не е при теб физически, за да имаш възможността да го възпиташ. Да, ако мисленето е животинско, не е велико, ако детето е завряно по цял ден в класната стая, защото родителят толкова може - не е велико. Ако детето е принудено да копира робския начин на живот на родителите - не е велико. Но вие дори не допускате, че има и друга действителност, че има нормален, смислен живот, че има хора, които наистина обичат децата си / защото повечето ги обичат само на думи/ и искат те да бъдат и като деца, и като възрастни после наистина щастливи и тази обич е свързана с конкретни действия. Най-великото нещо на света е да си способен като родител да дадеш едновременно физическа, емоционална и финансова грижа. Едновременно. Колко такива хора познавате, защото сред стотиците те са единици.

Хайде сега. Аз също не харесвам и не съм ползвала институции от рода на детски ясли и градини и занимални, но това не значи нищо особено. Ами ако родителят просто трябва много да работи, ако е сама майка, или има и други ангажименти, примерно болен родител за обгрижване, или пък просто е решила да даде повече самостоятелност на детето. Пак може да възпита стойностен човек и да имат хубави отношения. Аз съм от поколение, което е израсло с ключ на врата и без телефон. Нормално беше да не се диша на децата във врата чак толкова. Освен това в един момент неминуемо други хора стават по-важни и родителят, макар и да запазва уникалната си роля в живота на детето, все пак трябва да отстъпи на заден план. Иначе просто го осакатява.

 А ако се дойде до това, порасналият син да избира между родител и партньор, значи нещо е много основно сбъркано в тия отношения.

# 54
  • София
  • Мнения: 13 142
Съгласна съм, че е постижение да отгледаш, възпиташ и образоваш човек. Ако синът ти е станал мамино синче, определено си се провалила със задачата.

# 55
  • Мнения: X
Това е лично постижение. По никакъв начин не прави това постижение велико. Нито пък има нещо лошо човек да няма велики постижения и това да му е най-голямото такова, 99,9% от хората са така.

# 56
  • Мнения: 15
Съгласна съм, че е постижение да отгледаш, възпиташ и образоваш човек. Ако синът ти е станал мамино синче, определено си се провалила със задачата.

Благодаря за коментарите и изказаните мнения. Всъщност, най-тъжното е, че тя винаги се е изтъквала колко добре се е справила с възпитанието и отглеждането му. Да, много често е казвала, че не я интересува, че няма хубава работа, че няма успешна кариера, но има дете. Всъщност, още в началото на връзката ни, тя подпитваше за бебе, и аз й казах, че искам първо кариера (не че това е било най-важното за мен, но ми беше шок, че ме пита такова нещо, а сме съвсем пресни и исках да се измъкна), реакцията беше осъдителен поглед, ама как така, жените след определна възраст раждали трудно, недай боже да се наложи секцио (много е против него, било разваляло връзката между майката и бебето). Постояно бълваше отрови, разказваше как нейна позната е само на 32 години, но вече има проблеми с костите, и причината е раждането на двете й деца, обръщаше с мен с по име ''Виждаш ли, на 32 години и вече има такива проблеми), като според мен това беше препратка, че трябва да родя възможно най-скоро.

# 57
  • Мнения: X
На твое място не бих се пънала да влизам в семейството на ограничени селяндури, но ти си знаеш.

# 58
  • Мнения: 21 771
Скрит текст:
Съгласна съм, че е постижение да отгледаш, възпиташ и образоваш човек. Ако синът ти е станал мамино синче, определено си се провалила със задачата.
Благодаря за коментарите и изказаните мнения. Всъщност, най-тъжното е, че тя винаги се е изтъквала колко добре се е справила с възпитанието и отглеждането му. Да, много често е казвала, че не я интересува, че няма хубава работа, че няма успешна кариера, но има дете. Всъщност, още в началото на връзката ни, тя подпитваше за бебе, и аз й казах, че искам първо кариера (не че това е било най-важното за мен, но ми беше шок, че ме пита такова нещо, а сме съвсем пресни и исках да се измъкна), реакцията беше осъдителен поглед, ама как така, жените след определна възраст раждали трудно, недай боже да се наложи секцио (много е против него, било разваляло връзката между майката и бебето). Постояно бълваше отрови, разказваше как нейна позната е само на 32 години, но вече има проблеми с костите, и причината е раждането на двете й деца, обръщаше с мен с по име ''Виждаш ли, на 32 години и вече има такива проблеми), като според мен това беше препратка, че трябва да родя възможно най-скоро.

Със сигурност се есправила добре с възпитанието и отглеждането на сина си, след като си го избрала. Но намесата в такива интимни неща, като забременяването е недопустима. било е грешка изобщо да влизаш в такъв разговор с нея, а дали и кога ще имате дете е трябвало да обсъждаш само с партньора ти. Ако и той иска да има дете в близко бъдеще - което не е нещо лошо - тогава вече трябва двамата да достигнете до решение по този въпрос, как ще се случват нещата.

# 59
  • Мнения: 42 093
На твое място не бих се пънала да влизам в семейството на ограничени селяндури, но ти си знаеш.

+1
Селяндури и еснафски възпитани хора трябва да се женят само за такива. Ако човек със свободни възгледи и без селски манталитет се излъже да се ожени/омъжи за селяндур, следват проблеми. А ако е жена и влезе в селското семейство като доведена снаха нещата стават трагични. Така и не разбрах как толкова много хора не схващат, че семейство се прави със себеподобни - по възпитание, образование, социален статус, религия и религиозност, житейски възгледи... Иначе следват конфликти и или някой трябва да се пречупи, или летят искри.

Общи условия

Активация на акаунт