За лентичките в подкрепа на медиците ни

  • 3 180
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 416
Какво означава "Не сте сами"?
Носим си ги тези лентички, живеем си живота. Те са част от униформата ни. Работим, после се връщаме вкъщи, където семейството ни ни чака. А медиците къде се вписват в цялата картинка. Нека бъдем реалисти. Те гният по либийските затвори, докато ние се разтягаме на семейния диван. В действителност, колкото и да ги смятаме за невинни, да ги съжаляваме и да ни интересува тяхната съдба, никой не би преживял дори 1/10 от кошмара, който те преживяха, за да ги спасяте / примерно/, колкото и да искате да съпреживеете тяхната мъка.
Естествено...
Много е лесно да си солидарен, когато не ти струва нищо.  Simple Smile

По темата - не съм носила лентичка. Нямам желание...

# 16
  • Мнения: 899
Щото "не си струва", сме на това дередже, за много неща  Laughing

# 17
  • Мнения: 2 212
Е то какво значи да съпреживеем тяхната мъка? Да си съпричастен не означава да преживееш същото, може би би трябавло да се организира публично линчуване на доброволци за да изразим съпричасността си?

По въпроса - нося, да, именно за да изразя с това, което мога съпричастност. И ако ефекта е,че само един човек видял моята лентичка е станал по-съпричастен или също е сложил значи си струва!  Peace

# 18
  • Мнения: 1 100
Щото "не си струва", сме на това дередже, за много неща  Laughing


Не е така. Това е защото всички знаем да говорим и да си чешем езиците / броя и себе си/, но никой не се мърда наистина да направи нещо, дори да поеме някакъв риск.

# 19
  • Мнения: 6 417
Вчера видях опънат надпис "Свобода за българските медици!" на една тераса до Библиотеката. Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 1 100
Естер, това е твоята позиция.
Но на мен ми се струва носенето на лентички меко казано лицемерно. Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 1 416
Аз само се чудя, щом има толкова съпричастни, защо нямаше никой на митингите преди 2 седмици?
Така, с лентите, е много лесно. Просто не ти струва нищо...

# 22
  • Мнения: 2 212
Да, съгласна съм, че е много лесно...но поне е нещо нали..целта очевидно е била да е масово явление това, а с какво може да се оргазнириат толкова хора...друг е въпросът колко от тази инициатива е станала видима и навън  Confused

# 23
  • Мнения: 495
аз и сепуку да си направя пред либийското посолство - на Кадафи му е през... шлифера
има неща, за които "си струва" и такива, за които показните жестове са без значение
има смисъл да си сложа лента "Да спасим Дарина, изпратете СМС" - всеки като я види, ще си извади ГСМ-а и ще изпрати СМС
но с въпросната лента "Не сте сами" какво се променя?? Нищо

# 24
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Не нося. Не, че не съм съпричастна към съдбата на българските медици в Либия, а просто защото мисля, че и със сто лентички да се окича, каква е ползата? Дали това ще им помогне? Дали ще живеят тежките си дни в затвора по-леко? Миналата седмица бях на банкета на мъжа ми. Видях, че някои си бяха окачили такива лентички. Даже музиката спира за минута. Но какъв е смисълът? Закачил си лентичка и я носиш, но си на свобода, ядеш, пиеш и се веселиш, а те? Нещо май се пооплетох в думите си, но мисълта ми беше, че просто не виждам смисъл, аз поне.

# 25
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не нося.
Но пък ти направих анкета:)

# 26
  • Мнения: 1 100
Не нося.
Но пък ти направих анкета:)

Благодаря!  Grinning

# 27
  • Мнения: 7 723
Носите ли такава лентичка?
Защо и какво постигате?
Кара ли ви да се чувствате по-българи?

Нося  yes
Незнам дали ще постигна нещо, но това е символичен начин да ги подкрепя  Thinking
и мисля, че всички сме еднакво българи и трябва да се подкрепяме  Peace

# 28
  • Мнения: 6 167
хм. интересна позиция, MIracle_girl!

сещам се за живеещите с ХИВ
аз имам red ribbon  и го нося зиме, лете по якета, чанти и тн от поне 6 години.
срастнал се е с мен, както и значката на любимата ми организация ( червен кръст).
трябва ли да съм вирусоносител, за да имам позиция.  newsm78
смятам, че за ХИВ трябва да се говори и затова нося лентичката.

тоест, ако трябва да се върна към тази точно лентичка ( "Не сте сами")
тя изразява твоята позиция. ти си глава, която ходи по улиците
и през която (глава) не преминават само радиовълни.
даваш знак, че имаш позиция, че ги смяташ за невинни и си съпричастен.
Няма нужда да са те мъчили с ток, за да ги подкрепяш.


# 29
  • Мнения: 2 212
Не знам защо, но в момента това "няма смисъл", което казвате ми звучи като в приказката дето хитър петър ли беше кой беше питал "защо да се къпем, като пак ще се изцапаме"... и аз не знам защо такава асоциация ми дойде, но някак си много е лесно да си сложиш лентичка символично, но не е ли още по-лесно да не я сложиш с довода "няма смисъл"   Thinking

Не се заяждам, разбира се всеки има право на избор  Peace

Общи условия

Активация на акаунт