Къде да живеем

  • 3 492
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 29 603
Как точно си представя мъжът ти местенето в големия град без наличие на жилище и работа поне за единия?!? То да не е като да отидеш на екскурзия за два дни?
Първо, трябва да осигурите жилище, което не е без пари - наем, депозит, комисионна за брокер, поне едно 1000 лв (зависи и в кой град точно де, в София може и на 2 хил. да стъпи), работа, училище за децата, местене на багажи и още куп неща.

# 16
  • Мнения: 3 406
Средно голям град питах в предния пост?
Ти пак си мрънкаш. Аз например заявих, че в селото на моя няма да остана дълго защото ще се побъркам там да няма с кого да изляза и да си кажа една приказка. Обмисляме преместване в средноголям град, за да може и вълка да е сит и агнето да е цяло.
При теб виждам тотален инат и отказ да вникнеш в нуждите на мъжа ти и носиш вода от 9 кладенци, за да ни обясниш как ти си права, пък той да мълчи и да тегли като вол заради теб, не заради децата - тях удобно ги използваш като оправдание. И аз да бях и аз щях да искам да те напусна.

# 17
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 030
Значи сте в някое от морските градчета,които никак не са зле и щом имате хубава работа и нямате жилище в големия град е по-добре да си останете в малкия.Като се замисля малко ми е странно мъж с две деца и брак от 15 години да иска да търси забавления,би трябвало отдавна да му е минало желанието за това...

# 18
  • Мнения: 29 603
Средно голям град питах в предния пост?
Ти пак си мрънкаш. Аз например заявих, че в селото на моя няма да остана дълго защото ще се побъркам там да няма с кого да изляза и да си кажа една приказка. Обмисляме преместване в средноголям град, за да може и вълка да е сит и агнето да е цяло.
При теб виждам тотален инат и отказ да вникнеш в нуждите на мъжа ти и носиш вода от 9 кладенци, за да ни обясниш как ти си права, пък той да мълчи и да тегли като вол заради теб, не заради децата - тях удобно ги използваш като оправдание. И аз да бях и аз щях да искам да те напусна.

Айде сега пък и "нуждите на мъжа ѝ". А нуждите на децата им, а нейните....?!?!

Хубаво, де, да речем, че тя се съгласи....и после? Плясват с ръце, натоварват се в семейния Голф и отиват в града, където ги посрещат с хляб и сол, щото точно тях чакат!
Нали всичко е свързано с пари!!! Как точно ще се преместят, чисто практически? Без спестявания, с две деца, едното ученик, без осигурена работа, без жилище....
То и аз искам да живея в Австрия, ама все пак съм реалист.

# 19
  • Мнения: 3 406
Да предположим, че съпругът й не е идиот и ще започне да си търси работа, докато тя се опъва и упорства той пак ще си търси работа и квартира и така или иначе ще се изнесе, ама без нея.

# 20
  • Мнения: 29 603
Да предположим, че съпругът й не е идиот и ще започне да си търси работа, докато тя се опъва и упорства той пак ще си търси работа и квартира и така или иначе ще се изнесе, ама без нея.

Малко оксиморон ми идва изказаното - не е идиот, обаче иска да се премести с две деца, без жилище и спестявания, без работа.

Пак питам - тя се съгласява да се преместят...и? После....?

# 21
  • Мнения: 23
Мъжът ми не може да намери работа с такъв доход, който получаваме тук. Средно голям град не е опция за него, а градът, в който са семейството му. Ние жените обмисляме всичко, до последния детайл, всички плюсове и минуси за всеки един от нас, мъжете са по първосигнални и емоционални. Според мен не би разбрал какво мисля, докато не се случи, а аз това искам да предотвратя. Ако останем и той се съгласи, това ще се отрази на връзката ни със сигурност.
Просто имам нужда от съвет.

# 22
  • Мнения: 29 603
Говорете и му кажи, че принципно би го подкрепила, но смяташ, че няма да можете да се справяте финансово. Ако има идея как да стане, нека сподели. Направи един списък какви са стъпките по преместване и кое колко ще ви струва.

# 23
  • Мнения: 6 439
А защо той толкова държи да е до родителите си? Сега колко често ги посещава?

# 24
  • Мнения: 3 406
Ти го смяташ за някакъв пълен идиот тоя мъж. Дай му шанс да ти покаже как смята да осъществи този план нека ти обясни.

# 25
  • София
  • Мнения: 12 808
Тоест, мъжът иска по-близо да мама и тати? Пак ли това е в дъното? И на мен ми е интересно какви са му мотивите, от грижа ли имат нужда, възрастни ли са, колко често иска да ги вижда?

Иначе аз също предпочитам големия град, но тук не става дума за мен.

# 26
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 030
Малко сложно става-там са родителите му и той иска точно там(кой е града ако не е тайна). Вероятно си мисли че те ще му помагат,но пък ако ти не си в добри отношения с тях за теб ще е проблем.
Ние с ММ сме се местили два пъти от един град в друг,но и двата пъти бе много лесно.
Първо бе от Плевен в София и се случи буквално от днес за утре,т.к.го поканиха на интервю за работа и му казаха,че е одобрен и след 3 дни трябваше да почне.Като отидохме в София нямахме дори квартира и почнахме по интернет да търсим,но бе средата на декември и всичко се отдаваше след нова година.Свекърът бе с нас,тръгна да обикаля из квартала и след 10 минути се върна и каза,че ни е намерил апартамент разпитвайки хората , които живеят наоколо.
Второто местене го мислехме малко повече,дори първо опитахме да намерим по-голямо жилище в квартала ни,но накрая си казахме,че е по-добре при свекърите, защото има празна къща с двор, където само ние ще бъдем (даже през повечето време съм сама с бебето),няма съседи,с които да се съобразявам и тъй.Но аз пак си държа на големия град и тая надежда някой ден да се върнем там.

# 27
  • Мнения: 770
Значи сте в някое от морските градчета,които никак не са зле и щом имате хубава работа и нямате жилище в големия град е по-добре да си останете в малкия.Като се замисля малко ми е странно мъж с две деца и брак от 15 години да иска да търси забавления,би трябвало отдавна да му е минало желанието за това...                                                                                     Да, абсолютно. Той в малкия град не се справя финансово / жената блъска сезонна работа, съчетана с работа като фризьорка, също имат немалък кредит/, та в големия ли ще се справи.  Тук, където са, всичко е стиковано поне. В големия град, с две малки деца, без собствен имот, т.е ще плащат и наем, който в големия град е сериозна сума / те са четирима и им трябва достатъчно пространство, не им вършат работа две стаи/…. Не мога да си го представя как този човек би могъл да се справи, че и да може да купи свободно време за забавления и самите забавления. Някой му промива мозъка сериозно. Това е детско поведение. И в големия град, майката трябва да има предвид, че няма как да работи само през лятото и есента, пък после друго, а и отделно, че децата са малки все още… Този мъж, за да предлага подобно нещо на съпругата си, трябва месечно да може да изкарва/ не знам колко е кредита/, поне 6000 лв. за четиримата. Даже, не знам, може и да са малко,  защото като махнат наема, банката, храната, сметките, дрехите и обувките / децата растат и ако възрастните могат да минат с по-малко покупки, при тях са постоянни, таксите за английския на детето, за школата по танци….А още не съм споменала забавленията. Не знам какви забавления точно иска да му се случват, но каквото и да са, те също са сериозна сума. Това, което му е трекнало на акъла на този мъж, с по-малко от 6 бона на месец няма да може да го направи.

# 28
  • Мнения: 29 603
Е, чак 6 бона на месец....може и по-скромно. Но все пак трябват спестявания за самото преместване.

Явно мъжът го е треснала кризата на средната възраст, щом му е дошло желание за забавления.

# 29
  • Мнения: 23
Ако сме без деца, които са обвързани с училище и градина, ако сме без кредит с вноска 1700лв на месец, бих му дала този шанс, за който говорите, но е безотговорно в тази позиция. Заради решението, което сме взели, когато записвахме дъщеря ни в начално училище, той би се почувствал излъган. Относно работа - майка му му втълпява, че има връзки и може да му помогне да започне работа с "голям доход и малко усилия". Относно жилище, имат наследствен апартамент, който тя отдава под наем и разчита да му го предостави.  Дори и така да е, той е за основен ремонт, нямаме средства сега да влагаме в това и в нещо, което не е наше и няма да бъде тогава. Аз знам, че приблемът е в това, че всички свободни средства отиват по покриване на кредита и ако ги оползотворявахме за почивки, за разходки събота и неделя из България, нямаше да се чувстваме така, но знам и че когато си в голям град, разходите са по-големи  и е още по-гадно за всички, когато е около теб и не можеш да си го позволиш. Как да го обясня, за да ме разбере, без първосигналната реакция на мъж, който би се почувствал излъган. Когато човек още в началото на разговор се изключи поради емоция, не би те раазбрал и в най-добрия случай ще доведе съгласие от негова страна, което ще му се отрази емоционално после много. Н

Общи условия

Активация на акаунт