СЕДМИ КЛАС - вижда му се края :)

  • 51 491
  • 731
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 2 686
KaliAna7, няма за какво да се извиняваш, нали затуй сме тук Simple Smile

Регалията пишат на страницата си, че във вторник ще дадат отговори и видео с решенията..Мойто мисля няма никакво търпение да ги гледа тези видеа, уви.

Апропо, Просвета имат пуснати няколко онлайн урока - не знам колко ще ви е до тях, но не пречи да ги споделя:
https://bg.e-prosveta.bg/free-content/nvo-video-lessons - три по БЕЛ и четири по МАТ. Сайтът е с безплатна регистрация. Може и отдавна да са пуснати,  но скоро ми попадна рекламка.

Записалите се за изпитите на НПМГ - моля да споделите, ако случаааййно получите мейл с точен час за явяване, може би стая.., нещо такова. То може и изобщо да няма такъв Simple Smile

# 556
  • София
  • Мнения: 1 481
Аз получих някакво "висящо" потвърждение, дори не помня как го получих- явно не на мейл, защото не намирам такъв, вероятно просто като съобщение при подаването на формулярите. Много смотано, сега всъщност не знам записан ли е за изпит или не.

# 557
  • Мнения: 8 029
На мейла е, но не от npmg мейл, а от google forms Thinking
 Друго още нямам... Ни входящ номер, ни нищо, че да стане ясно "Приета е заявка за участие" Close Много изнервящо!

# 558
  • София
  • Мнения: 2 774
Разпределенията ще  излязат на 1.06. Ако някой не си види детето, а е подал, да им пише/обади е НПМГ и ще го включат. Пазете си имейлът от Гугъл формс за всеки случай (това е мое допълнение) Simple Smile

# 559
  • Мнения: 573
Добро утро. А на коя дата излиза в кое училище ще бъдат децата за НВО? За предишни години четох, че за изпита децата е трябвало да си носят нещата в прозрачен плик, в сегашните указания на МОН като че ли не го срещнах, дали е задължително? Аз мисля за БЕЛ да сложа 4 черни химикалки за всеки случай, 2 молива, гумичка, ученическа карта и международен паспорт за всеки случай. Дали пропускам нещо? За Математиката + линия, триъгълник и пергел. За транспортир не четох никъде, дали може? За сухи и мокри кърпи дали ще направят проблем? Чудя се дали да не я пратя без телефон, да не трябва да го оставя на квесторите, но то зависи и в кое училище ще я разпределят, ако е много далеч е добре да има у нея.

# 560
  • Някъде на край света
  • Мнения: 311
НВО за седми клас се провежда в училището, в което учи детето. Само стаите са различни.

# 561
  • Мнения: 2 796
Дидева, моля Ви за помощ.
Вчера детето ме информира, че госпожата им по БЕЛ им заявила, че срочната им оценка ще бъде резултатът от пробния, който ще правят на 01.06. Днес помолих да я попита дали наистина възнамерява това да бъде срочният резултат, на което учителката е отговорила утвърдително.
Чета Наредба 11, чл.24 и с все емпиричната си компетентност го тълкувам, че срочните оценки и годишните са на база средноаритметичното съотношение на текущите. Учителката е заявила, че си има схема за преобразуване, защото специално наблегнах при задаването на въпроса да бъде упоменато :"Как ще трансформира точките в оценка?"
Знам за легендарната таблица за преобразуване, но това все още ли има сила към настоящия момент?
Наясно съм, че шансът за удовлетвореност при децата е 50/50 - може да има щастливци с повишен резултат за срока и съответно обратната хипотеза. Чудя се дали имам полезен ход...

# 562
  • София
  • Мнения: 2 686
lyatno vreme, е чак проблем за мокри и сухи кърпи. Дъщеря ми имаше и шоколад даже, ако не се лъжа, беше си го хапнала между двете части. Със сигурност не е бил разтапящ се вид, че нещо ако вземе листа да оклепа, си е опасно. Вода може би също е добра идея да имат.
А защо два документа за самоличност? Ако нещо, не дай си Боже, изгубите по пътя или го замотае някъде, какво правите?
За телефон - нали се изключва и дава на квесторите - не е проблем, ако е с телефон.
Мисля, че и бланката, която им дават с разпределението се носеше. Сега се зачудих една ли беше тая бланка. Трябва да дадат такава с достъп до системата - с парола за всяко дете, но дали на нея пишеше и в коя стая са разпределени, не си спомням.

Както са Ви казали - в същото училище са си, но квесторите са от друго училище, да се надяваме да са получили и разбрали точни инструкции.

# 563
  • Мнения: 56
Никъде не пише, че учителят не може да нанася като оценка резултат от НВО/ПИ по негова формула (точки към оценка). Не е редно, но всички са различни. В нашето училище няма да нанасят като оценка, но ще вземат предвид при оформянето на годишната оценка.

# 564
  • Мнения: 2 796
Не става дума за писане на резултата от пробния като текуща, а ще бъде взет за срочна оценка.

# 565
  • Мнения: 8 029
При нас беше обявено, че ПИ е "класна работа"... По математика е нанесена като "писмено изпитване", по БЕЛ "поради слабия резултат на класа ще си помисля дали изобщо да ги внасям по някакъв начин като оценки"... Язък! Моята девойка се постара и би било добре това да й е класното, но ще се морѝ пак Hands V

# 566
  • Мнения: 2 796
Нямам нищо против да бъде счетена за текуща оценка от групово писмено изпитване, но поставена за срочна обезсмисля напълно съществуващите до момента текущи. Мога да се надявам на добър резултат и всъщност ситуацията да е без особено значение , сравнено със средноаритметичното от наличните оценки, които при нас са чудесни, но говоря за чисто принципното положение и доколко то е адекватно да се случи по този начин.

# 567
  • София
  • Мнения: 11 961
Няма нормативно изискване срочните оценки да са средноаритметично от текущите такива, нито годишните да са средноаритметично от срочните /макар и много учители точно така да ги формират/. Срочната/годишната оценка е по преценка на учителя при съобразяване с текущите оценки. Няма пречка учителят да даде по-голяма тежест на дадени изпитвания пред други, но не е редно едно единствено текущо изпитване да определя срочната/годишна оценка. Това обезсмисля усилията, положени през годината и влиза в леко противоречие с изискването за съобразяване на текущите оценки.

# 568
  • Мнения: 21 455
Предполагам, че учителката просто ги стяга.
Чл. 22. (1) Срочната оценка се формира от учителя, като се отчитат компетентностите на ученика върху учебното съдържание по съответния учебен предмет или модул, изучаван през учебния срок за придобиване на общообразователната, разширената, профилираната, професионалната и специализираната подготовка, и при вземане предвид на текущите оценки.
Със сигурност няма да пише шестица за срока на някого, който има да речем пет текущи тройки, както и тройка, ако ученикът е с пет текущи шестици.

# 569
  • Мнения: 2 796
Дидева, именно, при такива драстични отклонения между текущи и пробен, се замислих до колко е коректно подобно изказване и намерение от страна на учителката.
sanaka, точно това ме притесни. Учили са добре през срока и сега - има деца, които не действат добре под стрес, още повече с подобна предварителна информация за евентуалната оценка от този пробен. Всичко може да се промени отведнъж.

Общи условия

Активация на акаунт